Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.10.2013., 15:14   #61
Quote:
marijaz1990 kaže: Pogledaj post
Dobar dan, nova sam ovdje, pa se nadam da na dobroj temi pišem..

s dečkom planiram otići za Novu godinu u Pariz,avion, 4 noci 5 dana i mislili smo preko mondo agencije ili kompas.. zanima me ima li tko iskustva.. hotel u kojem trebamo odsjesti je ibis.. imate li kakve savjete?? gdje suvenire kupiti i sl? i za novu godinu imaju 2 opcije, dissneyland ili ispod a tornja, meni nekako prva zvuči magično, pa me zanima jel tko bio... iskustva

ajde ljudi pomagajte, hvalaaaaaa puno
Mi smo bili prošle godine preko alge baš za vrijeme Nove godine. Isto u Ibisu, koji je bio 10km izvan Pariza ali nam nije smetalo jer je bio metro blizu.
Idite u Disneyland! Prošle godine u Parizu nije bilo organiziranog dočeka, nije bilo vatrometa i još je pljuštala kiša! Prilično jadno. Mi smo bili u nekom pub-u jer je bio besplatan ulaz ali da smo se bolje organizirali definitivno bi otišli u Disneyland!
Bubb is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2013., 15:29   #62
Quote:
Bubb kaže: Pogledaj post
Mi smo bili prošle godine preko alge baš za vrijeme Nove godine. Isto u Ibisu, koji je bio 10km izvan Pariza ali nam nije smetalo jer je bio metro blizu.
Idite u Disneyland! Prošle godine u Parizu nije bilo organiziranog dočeka, nije bilo vatrometa i još je pljuštala kiša! Prilično jadno. Mi smo bili u nekom pub-u jer je bio besplatan ulaz ali da smo se bolje organizirali definitivno bi otišli u Disneyland!
Aham, e da te pitam onda
jel hotel cist i jel dorucak ok.. jeste isli na tu neku veceru podno mont. ili voznja senom i 3 kat tornja bolje receno jel grupe imaju ikakve prednosti manje cekanje ono preko agencije.. to mi je ovako zanimljivo sto se tice fakultativnih izleta, ono pod must

i da za sve jedno pitanje, laduree slasticarne jel se mogu naci lako i koliko su cijene macaronee kolacica
marijaz1990 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2013., 16:17   #63
Sto je to - podno mont?
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2013., 17:26   #64
Quote:
Bubb kaže: Pogledaj post
Mi smo bili prošle godine preko alge baš za vrijeme Nove godine. Isto u Ibisu, koji je bio 10km izvan Pariza ali nam nije smetalo jer je bio metro blizu.
Idite u Disneyland! Prošle godine u Parizu nije bilo organiziranog dočeka, nije bilo vatrometa i još je pljuštala kiša! Prilično jadno. Mi smo bili u nekom pub-u jer je bio besplatan ulaz ali da smo se bolje organizirali definitivno bi otišli u Disneyland!
Nadam se da će ove godine biti potpuno suprotno, i neki ogroman doček i vatromet, i ako će išta padati neka bar bude snijeg, kiša za Novu mi je neštp najgore... Jer ako budu ovi uvjeti kao što je napisano, baš ne bih imao nikakvog pojma šta napraviti.. Je li zna netko za neki dobar disko u Parizu, ono da je fino uređen, da dolaze i stranci ali i domaći, i da pušta neku recimo house i pop muziku, to nas zanima recimo za 1.1., ali možda zatreba i za sami doček?
Davor2403 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2013., 17:49   #65
Quote:
UglyKidJoe kaže: Pogledaj post
Sto je to - podno mont?
Montmartre .. citala sam da je to jedan od visih djelova Pariza sa vinogradima, e se nalazi groblje na kojem su sahranjene neke od slavnih licnosti.. a da se ispod nalaze restorancici tipicni za Pariz
marijaz1990 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2013., 19:15   #66
Quote:
marijaz1990 kaže: Pogledaj post
Montmartre .. citala sam da je to jedan od visih djelova Pariza sa vinogradima, e se nalazi groblje na kojem su sahranjene neke od slavnih licnosti.. a da se ispod nalaze restorancici tipicni za Pariz
Da, ali aktualno bilo 1978.
__________________
If there's one thing you can say about mankind, there's nothing kind about man.
Cinnamon Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2013., 19:26   #67
Meni se cini i ranije - sada je podno Montmartre ulica puna zatvorenih lokala. Ima doduse Moulin Rouge koji zivi na prethistorijskoj slavi can-cana. Na vrhu ima cak 1 vinograd.
No daleko od toga da bi trebalo propustiti no ipak malo spustiti ocekivanja po tom tipu.
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2013., 19:34   #68
Quote:
UglyKidJoe kaže: Pogledaj post
Meni se cini i ranije - sada je podno Montmartre ulica puna zatvorenih lokala. Ima doduse Moulin Rouge koji zivi na prethistorijskoj slavi can-cana. Na vrhu ima cak 1 vinograd.
No daleko od toga da bi trebalo propustiti no ipak malo spustiti ocekivanja po tom tipu.
aha, hvala
marijaz1990 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2013., 20:30   #69
Novu Godinu dočekat u nekom pariškom klubu i kafiću je u rangu, kao da posudiš Liniću 200 eura, ili ih meni pokloniš
__________________
AKO JE KORADE KO RADE, KAKAV JE ONDA RADE??
bravinjo24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2013., 22:52   #70
Quote:
marijaz1990 kaže: Pogledaj post
Aham, e da te pitam onda
jel hotel cist i jel dorucak ok.. jeste isli na tu neku veceru podno mont. ili voznja senom i 3 kat tornja bolje receno jel grupe imaju ikakve prednosti manje cekanje ono preko agencije.. to mi je ovako zanimljivo sto se tice fakultativnih izleta, ono pod must

i da za sve jedno pitanje, laduree slasticarne jel se mogu naci lako i koliko su cijene macaronee kolacica
Hotel čist, kreveti savršeni ( po čemu se Ibis i reklamira), doručak je bio dobar. Nije ništa nedostajalo, čim je ponestalo kroasana ili peciva, konobari donesu. Jednu noć smo spavali u Strasbourg-u u Ibisu i usluga je gotovo identična, jedino im je bio slabiji doručak nego u Parizu.
Nismo išli na Montmartre na večeru nego smo si lutajući gradom sami našli neki prekul restorančić i tamo jeli. E sad, nemam pojma imaju li grupe kakve prednosti kad smo ti mi sve sami obilazili. Jedino smo sa grupom išli na tu plovidbu brodom ali to ti je ono, dođeš tamo, staneš red i čekaš da kupiš kartu.. Ne znam koliko tu ima veze jesi li sa grupom, bitno je koliko je ljudi ispred tebe! To nam je bilo predosadno, možda zato jer smo išli navečer a bili smo umorni.
Na toranj smo se popeli, izgubili smo tamo ukupno 4 sata. Svi su pisali kako je dolje ogromna gužva i to stoji, ali red se brzo pomiče tako da nije strašno. Najgore je bilo čekati lift na drugom katu, to je najduže trajalo, redovi ooogromni i sporo su se pomicali..Ponesite si kape! Nama je strašno puhao vjetar, na svim slikama izgledamo kao da plačemo! Iskoristite popust ako imate do 26 godina ili ako ste studenti.. A kontam da sada ima i popust pošto smo članica EU!
Bubb is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2013., 23:27   #71
Quote:
Bubb kaže: Pogledaj post
Hotel čist, kreveti savršeni ( po čemu se Ibis i reklamira), doručak je bio dobar. Nije ništa nedostajalo, čim je ponestalo kroasana ili peciva, konobari donesu. Jednu noć smo spavali u Strasbourg-u u Ibisu i usluga je gotovo identična, jedino im je bio slabiji doručak nego u Parizu.
Nismo išli na Montmartre na večeru nego smo si lutajući gradom sami našli neki prekul restorančić i tamo jeli. E sad, nemam pojma imaju li grupe kakve prednosti kad smo ti mi sve sami obilazili. Jedino smo sa grupom išli na tu plovidbu brodom ali to ti je ono, dođeš tamo, staneš red i čekaš da kupiš kartu.. Ne znam koliko tu ima veze jesi li sa grupom, bitno je koliko je ljudi ispred tebe! To nam je bilo predosadno, možda zato jer smo išli navečer a bili smo umorni.
Na toranj smo se popeli, izgubili smo tamo ukupno 4 sata. Svi su pisali kako je dolje ogromna gužva i to stoji, ali red se brzo pomiče tako da nije strašno. Najgore je bilo čekati lift na drugom katu, to je najduže trajalo, redovi ooogromni i sporo su se pomicali..Ponesite si kape! Nama je strašno puhao vjetar, na svim slikama izgledamo kao da plačemo! Iskoristite popust ako imate do 26 godina ili ako ste studenti.. A kontam da sada ima i popust pošto smo članica EU!
thnx


jel tko bio na La Grande Roule i koja je cijena , isplati li se
marijaz1990 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2013., 23:44   #72
Quote:
marijaz1990 kaže: Pogledaj post
thnx


jel tko bio na La Grande Roule i koja je cijena , isplati li se
Cijena je prošle godine bila 10eur! Mi smo stalno govorili da ćemo ići ali na kraju nismo stigli!
Bubb is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2013., 10:12   #73
Quote:
bravinjo24 kaže: Pogledaj post
Novu Godinu dočekat u nekom pariškom klubu i kafiću je u rangu, kao da posudiš Liniću 200 eura, ili ih meni pokloniš
Pa šta bi trebali napraviti ako ne bude nekog velikog dočeka organiziranog..? I još ako slučajno kiša bude padala!?
Davor2403 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2013., 11:57   #74
Ne znam kako je sada, ali ja sam davnih dana (tamo negdje prije 10 godina) bila u Parizu za NG i nikad goreg dočeka nisam imala
Doduše, bila sam studentica sa vrlo ograničenim budžetom pa nismo baš bili u mogućnosti biti negdje u zatvorenom gdje se doček naplaćuje.
Tako smo mi s velikim očekivanjima o NG u Parizu odlučili na doček otići tamo oko slavoluka pobjede. Ni v od vatrometa, gužva je bila prestrašna, a sve je bilo prepuno džepara (malih i velikih) koji su koristili gužvu. Doslovno su se zalijetali u ljude, grabili torbe, zavlačili ruke u njih....
Bila je s nama u ekipi i cura koja je tada bila jedva punoljetna i koju su dva tamnoputa tipa doslovno odvukli od nas (sreća pa smo na vrijeme skužili i dečki koji su bili s nama su je nekako dovukli nazad), ma da ne idem u detalje, jednom riječju bilo je to užasno iskustvo.
Nadam se da inače nije tako i da sam ja imala samo lošu sreću, ali i sad nakon toliko vremena kad se sjetim te noći osjećam muku u želucu.
Svima koji se odluče za NG u Parizu želim bolje iskustvo, ja sam jednostavno morala opisati svoje kad sam vidjela ovu raspravu oko dočeka.
natalija is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2013., 13:35   #75
Ja ne kuzim to docekivanje Nove godine i vatromete i pijanstva i tulume po ulicama i klubovima, noc ko noc, zasto je ne provesti na neki normalan, a fin nacin?
__________________
If there's one thing you can say about mankind, there's nothing kind about man.
Cinnamon Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2013., 14:19   #76
Quote:
Davor2403 kaže: Pogledaj post
Pa šta bi trebali napraviti ako ne bude nekog velikog dočeka organiziranog..? I još ako slučajno kiša bude padala!?
jednostavno ne idi u Pariz za NG ako imas velika očekivanja i ograničen buđet
ako nesh piti vino iz dućana na ulici, u klubu ili kaficu ces plaćat 5 eura dec vina, whiskey i konjak da ne govorim

pariz po meni nije neki grad zabave (što se tiče nocnog života on je meni na dnu ljestvice gradova di sam ja bio), on je grad čistog užitka s mozgom na paši
__________________
AKO JE KORADE KO RADE, KAKAV JE ONDA RADE??
bravinjo24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2013., 14:20   #77
Quote:
Cinnamon Girl kaže: Pogledaj post
Ja ne kuzim to docekivanje Nove godine i vatromete i pijanstva i tulume po ulicama i klubovima, noc ko noc, zasto je ne provesti na neki normalan, a fin nacin?
moraš malo veselije ući u NG
__________________
AKO JE KORADE KO RADE, KAKAV JE ONDA RADE??
bravinjo24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2013., 14:23   #78
bio je jedan Ibisov hotel na odličnoj lokaciji (bar za mene) između metro postaje Cambrone (6) i metro postaje Vaugirard (12)

kvart je odličan ko to netko traži
__________________
AKO JE KORADE KO RADE, KAKAV JE ONDA RADE??
bravinjo24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2013., 15:32   #79
Quote:
Cinnamon Girl kaže: Pogledaj post
Ja ne kuzim to docekivanje Nove godine i vatromete i pijanstva i tulume po ulicama i klubovima, noc ko noc, zasto je ne provesti na neki normalan, a fin nacin?
Slažem se tobom, zato ja kad god imam priliku odlazim u inozemstvo gdje mogu ako ništa dugo šetati cijelu noć i diviti se gradu. Nitko me ne zna niti pritišće da se dogovaramo gdje ćemo, koliko novaca, koliko alkohola i sl...
Bubb is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2013., 15:52   #80
Quote:
bravinjo24 kaže: Pogledaj post
bio je jedan Ibisov hotel na odličnoj lokaciji (bar za mene) između metro postaje Cambrone (6) i metro postaje Vaugirard (12)

kvart je odličan ko to netko traži
Taj je uvijek rano rasprodan i skuplji od ostalih.
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:05.