Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.10.2013., 15:53   #81
Quote:
Cinnamon Girl kaže: Pogledaj post
Ja ne kuzim to docekivanje Nove godine i vatromete i pijanstva i tulume po ulicama i klubovima, noc ko noc, zasto je ne provesti na neki normalan, a fin nacin?
:thumbup:

"Great minds think alike."
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2013., 23:45   #82
Pa ne idemo samo radi dočeka, išlo nam se odavno u Pariz, za duže naredno razdoblje to nam je bio jedini termin koji nam svima odgovara pa zašto ne, a našli unutuar budžeta sve što nas zanima...! A ipak, mi smo svi u ekipi od 22-26 godina, tako da još uvijek nismo baš za sjesti u neki odličan pariški restoran niti imamo toliki budžet za platiti možda 100+ eura po osobi za to, radi toga nam se radije dočekuje na otvorenom uz neki koncert i neki odličan vatromet, i iskreno ne mogu vjerovati da toga nema u Parizu, par nekih ljudi koji su išli prije su mi rekli totalno suprotno, i kada čitate komentare po nekim forumima uglavnom su ljudi prezadovoljni Novom u Parizu...

Uglavnom, ako netko ima kakve konstruktivne prijedloge samo dajte

I još nešto da vas pitam, je li im 1.1. ne rade ni muzeji ni neke druge atrakcije, tržni centri?
Davor2403 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2013., 23:57   #83
radit će ti vjerojatno muzeji - sad sam za probu išla pogledati Louvre i Centre Pompidou, piše da rade svaki dan osim utorkom i 1. svibnja, a Louvre ni 25.12. (Božić). Čak i za ostale nacionalne blagdane su bili otvoreni.
Lizzie M is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2013., 00:32   #84
Quote:
Davor2403 kaže: Pogledaj post
Pa ne idemo samo radi dočeka, išlo nam se odavno u Pariz, za duže naredno razdoblje to nam je bio jedini termin koji nam svima odgovara pa zašto ne, a našli unutuar budžeta sve što nas zanima...! A ipak, mi smo svi u ekipi od 22-26 godina, tako da još uvijek nismo baš za sjesti u neki odličan pariški restoran niti imamo toliki budžet za platiti možda 100+ eura po osobi za to, radi toga nam se radije dočekuje na otvorenom uz neki koncert i neki odličan vatromet, i iskreno ne mogu vjerovati da toga nema u Parizu, par nekih ljudi koji su išli prije su mi rekli totalno suprotno, i kada čitate komentare po nekim forumima uglavnom su ljudi prezadovoljni Novom u Parizu...

Uglavnom, ako netko ima kakve konstruktivne prijedloge samo dajte

I još nešto da vas pitam, je li im 1.1. ne rade ni muzeji ni neke druge atrakcije, tržni centri?
Kažem ti, prošle godine nije bilo ništa od vatrometa niti nekog super dočeka na otvorenom. Mislim da je razlog bila recesija..
Bubb is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2013., 08:14   #85
Lijepo 31.12. sjedni na Eurostar i na vatromet u London. 1.1. se vratite nazad. Tamo nema organiziranog dočeka, ali barem ima 15-tak minuta vatrometa.
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2013., 11:58   #86
Quote:
nukac kaže: Pogledaj post
Lijepo 31.12. sjedni na Eurostar i na vatromet u London. 1.1. se vratite nazad. Tamo nema organiziranog dočeka, ali barem ima 15-tak minuta vatrometa.
Haha, nije loša ideja, sjesti na neki popodnevni, i nazad nekim noćnim
Davor2403 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2013., 12:17   #87
Quote:
bravinjo24 kaže: Pogledaj post
moraš malo veselije ući u NG
Zašto "moraš"?

Tko te prisiljava i na koji način?
nvnk is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2013., 13:50   #88
Quote:
UglyKidJoe kaže: Pogledaj post
:thumbup:

"Great minds think alike."
plus jedan.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2013., 14:45   #89
Quote:
nvnk kaže: Pogledaj post
Zašto "moraš"?

Tko te prisiljava i na koji način?
mene prisiljava želja da u novu godinu uđem veseliji nego inače

isto kao što se veselim svakom novom suncu sto izađe na obzor, i da imam para slavio bih svaki dan i svaku minutu svog života
__________________
AKO JE KORADE KO RADE, KAKAV JE ONDA RADE??
bravinjo24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2013., 16:15   #90
To nije moranje vec htijenje. Prvo je obveza, drugo je zelja. Velika je razlika.
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2013., 20:03   #91
Quote:
bravinjo24 kaže: Pogledaj post
mene prisiljava želja da u novu godinu uđem veseliji nego inače

isto kao što se veselim svakom novom suncu sto izađe na obzor, i da imam para slavio bih svaki dan i svaku minutu svog života
Pa ne mora se slaviti uz vatromet, petarde i napijanje po ulicama. Ja se skoro uvijek nadjem s prijateljima za Novu godinu, neko nekog pozove, najvise jer je iduci dan neradni, pa se ne mora rano ustajati, dodje kao neki ekstra vikend. Fino se pojede, popije, slusa se fina glazba, smije, veseli zivotu. Osobno mi je taj docek Nove godine simbol za pretjerivanje u svemu i kao po naredbi neko slavlje bez ikakve spontanosti. Cesto sam imala priliku vidjeti ljude za docek Nove godine kako u 18h lice na princeze i princeve, a u 2h iza ponoci isti ti ljudi izgledaju kao alkoholicari i beskucnici koji se jedva odrzavaju na nogama po ulicama. Restorani prodaju veceru i pice po pet puta skupljim cijenama, a kvalitet vecere i pica ne prate istu tu stopu. Sutradan je grad prljav, razrusen, jadan, a na vijestima javljaju koliko ih je izgubilo prst, oko ili zadobilo druge povrede tijekom noci.

Ja volilm dobru veceru, dobro druzenje, dobar tulum, vidim cesto super vatromet s prozora na zadnjem katu moje zgrade koji je jednom mjesecno u Tivoliju, ali ti organizirani tulumi u gradu za Novu godinu su mi posve besmisleni.

Sasvim je ok sto je tebi to super. Bilo bi bez veze da smo svi isti (i ovako dosadni i stari) kao ja
__________________
If there's one thing you can say about mankind, there's nothing kind about man.
Cinnamon Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2013., 10:06   #92
Eto i Air France ima ponudu:

Quote:
Još se niste odlučili gdje proslaviti ulazak u Novu 2014. godinu?
Pariz je uvijek odlična ideja, zato osigurajte najpovoljniju cijenu karte na vrijeme!
Pariz................................. veċ od 138 €
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2013., 11:59   #93
Quote:
bravinjo24 kaže: Pogledaj post
mene prisiljava želja da u novu godinu uđem veseliji nego inače

isto kao što se veselim svakom novom suncu sto izađe na obzor, i da imam para slavio bih svaki dan i svaku minutu svog života
svaka čast....:klap:
sapporo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2013., 17:16   #94
Quote:
Bubb kaže: Pogledaj post
Mi smo bili prošle godine preko alge baš za vrijeme Nove godine. Isto u Ibisu, koji je bio 10km izvan Pariza ali nam nije smetalo jer je bio metro blizu.
Idite u Disneyland! Prošle godine u Parizu nije bilo organiziranog dočeka, nije bilo vatrometa i još je pljuštala kiša! Prilično jadno. Mi smo bili u nekom pub-u jer je bio besplatan ulaz ali da smo se bolje organizirali definitivno bi otišli u Disneyland!
Pozdrav, mi isto planiramo ove godine ići u Pariz preko alge za Novu godinu. Koliko ti je otprilike trebalo đeparca, pošto svi pričaju da je Pariz skup?
allie3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2013., 18:01   #95
Quote:
Cinnamon Girl kaže: Pogledaj post
Pa ne mora se slaviti uz vatromet, petarde i napijanje po ulicama. Ja se skoro uvijek nadjem s prijateljima za Novu godinu, neko nekog pozove, najvise jer je iduci dan neradni, pa se ne mora rano ustajati, dodje kao neki ekstra vikend. Fino se pojede, popije, slusa se fina glazba, smije, veseli zivotu. Osobno mi je taj docek Nove godine simbol za pretjerivanje u svemu i kao po naredbi neko slavlje bez ikakve spontanosti. Cesto sam imala priliku vidjeti ljude za docek Nove godine kako u 18h lice na princeze i princeve, a u 2h iza ponoci isti ti ljudi izgledaju kao alkoholicari i beskucnici koji se jedva odrzavaju na nogama po ulicama. Restorani prodaju veceru i pice po pet puta skupljim cijenama, a kvalitet vecere i pica ne prate istu tu stopu. Sutradan je grad prljav, razrusen, jadan, a na vijestima javljaju koliko ih je izgubilo prst, oko ili zadobilo druge povrede tijekom noci.

Ja volilm dobru veceru, dobro druzenje, dobar tulum, vidim cesto super vatromet s prozora na zadnjem katu moje zgrade koji je jednom mjesecno u Tivoliju, ali ti organizirani tulumi u gradu za Novu godinu su mi posve besmisleni.

Sasvim je ok sto je tebi to super. Bilo bi bez veze da smo svi isti (i ovako dosadni i stari) kao ja
Ma naravno, i meni je takvo drženje ok, ali to se može uvijek. Ipak sada dok sam još u najboljim godinama, malo mi je draže popiti koji i proslaviti malo jače nego inače bilo kojim vikendom

Ali sam se malo neugodno iznenadio, pa gdje god čovjek pogleda preporuke za Novu godinu, uvijek Parizu u vrhu, na svim lista ma je top 5 dočeka, top 5 vatrometa, top ovo top ono...
Davor2403 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2013., 23:41   #96
Quote:
allie3 kaže: Pogledaj post
Pozdrav, mi isto planiramo ove godine ići u Pariz preko alge za Novu godinu. Koliko ti je otprilike trebalo đeparca, pošto svi pričaju da je Pariz skup?
Imala sam 1500kn. Vratila sam se doma sa nekih 700-750kn. Jeli smo većinom u McDonald's-u, plaćali metro, posjetili smo Louvre i Eiffel ( znači platiti tamo ulaz), bili na večeri, vožnji brodom, kupili suvenire i ja ne mogu reći da mi nije bilo dosta.
Mislila sam da ću sve potrošiti ili da će mi biti malo novaca, ali jednostavno nisam stigla. Grad je ogroman, imali smo 3 dana da ih iskoristimo i nismo stigli trošiti ili gubiti vrijeme na shopping i sl.
S tim da mi nismo išli u Versailles koji je Alga nudila. Premalo je to vremena da sve obiđeš. Bez veze platiš ulaze za hrpu mjesta a zapravo ništa pošteno ne vidiš jer ako se svagdje zadržavaš predugo, prođe ti dan.
Bubb is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2013., 23:02   #97
Evo ekipa samo pozdeav. Vratih se iz grada svjetla. Ako kome treba bilo kakav savjet ili preporuka za smještaj tu sam.
cayenneos is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2013., 13:52   #98
Idem u petak u Pariz na tjedan dana i mislim da mi je naisplativije uzeti karnet od 10 karata jer mozda dan-dva necu biti u samom gradu. Kolika je cijena tog karneta? I zna li netko je li Versailles besplatan za gradane EU do 26 godina ili je samo nedjeljom besplatan te koja dokumentacija je za to potrebna (osobna, je l')? Imaju li Eiffel, Louvre, d'Orsay etc. kakve popuste za ciljnu skupinu (under 26) da samo na licu mjesta potvrdim dokumentom kad kupujem? I zadnje, rolerski miting. Odrzava li se petkom navecer i otkud i u koliko krece to cudo? Hvala vam unaprijed.
obelix88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2013., 14:06   #99
Quote:
obelix88 kaže: Pogledaj post
Idem u petak u Pariz na tjedan dana i mislim da mi je naisplativije uzeti karnet od 10 karata jer mozda dan-dva necu biti u samom gradu. Kolika je cijena tog karneta? I zna li netko je li Versailles besplatan za gradane EU do 26 godina ili je samo nedjeljom besplatan te koja dokumentacija je za to potrebna (osobna, je l')? Imaju li Eiffel, Louvre, d'Orsay etc. kakve popuste za ciljnu skupinu (under 26) da samo na licu mjesta potvrdim dokumentom kad kupujem? I zadnje, rolerski miting. Odrzava li se petkom navecer i otkud i u koliko krece to cudo? Hvala vam unaprijed.
http://inlineskating.about.com/od/wh...ari_roller.htm

http://www.tripadvisor.com/ShowTopic...de_France.html
sandra555 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2013., 14:11   #100
Cijena 10 karti za metro ti je 13 eura, a pojedinačna cijena je 1,70 eura.
Koliko sam skužio mlađi imaju popuste raznorazne.
Karte kupiš na kiosku ili na automatu. Automat je na manje sviše svakoj stanici, a kiosk na većim.
cayenneos is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:05.