Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Kompjutorske igre

Kompjutorske igre Kultura igranja i ponoćnog ratovanja konzolom i tastaturom. Podforum: Konzole

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.03.2015., 11:07   #1
Emulator za Play Station 1

Pozdrav svima,imam pitanje u vezi emulatora za igranje ps1 igara na compu.
Probao sam ih nekoliko kao na primjer psx i epsxe,cak i onaj zadnji(mislim da je 1.9.24) i muku mucim s podesavanjem grafike i pluginova. Uspio sam pokrenuti nekoliko igara ali u nekim igricama me zeza grafika,puca zvuk,nekad zatrza i nikako nemogu podesiti da sve stima kako treba. Nisam htio zamarati pitanjima ovdje ali sve sam pokusavao....razne verzije emulatora,pete`s pluginove sam sve probao i dalje imam problema sa dobrom video konfiguracijom. Imam laptop hp,windows 7 ultimate,service pack 1,procesor je AMD E1-1500 APU with Radeon(tm) HD Graphics 1.48 Ghz
Rama ima 4,00 GB,
32-bit Operating System
Znaci integrirana je graficka,laptop ne podrzava 7-icu nego 8 ali uspio svejedno staviti 7-icu.
Vjerovatno mi je slab laptop ili treba dotatno podesiti pluginove ili video,zato molim nekoga tko se kuzi bolje od mene da mi objasni u cemu je problem. Koji emulator da skinem,koji plugin i kako ga rucno najbolje podesiti na ovu perfomansu? Takodjer koji bios stavit ili ako netko zna emulator koji kod sebe vec ima biose i pluginove? Unaprijed zahvaljujem i molim za pomoc jer dva dana vec prckam i podesavam grafiku i samo gore bude
Kaligulas is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2015., 13:13   #2
PSXfin je najbolji. Ovo ostalo je živi užas. Ja imam PSXfin na duo core compu i ok radi. Nisam probao na laptop, ali bi trebalo raditi.
__________________
"No, you've already made the choice. Now you have to understand it."
Ghost Disaster is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2015., 13:21   #3
Quote:
Ghost Disaster kaže: Pogledaj post
PSXfin je najbolji. Ovo ostalo je živi užas. Ja imam PSXfin na duo core compu i ok radi. Nisam probao na laptop, ali bi trebalo raditi.
Hmm,nikad cuo za taj...znaci epsxe nista? A mozes li mi pomoc oko pluginova,biosa i najboljih postavki za video za moju performansu laptopa,jer mislim da mi je to najveci problem.
Kaligulas is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2015., 13:27   #4
PSXfin tog nema, automatski su max postavke. Jedino kopiraš bios, neke verzije već imaju bios. Jedino namjestiš kontrole, što isto nije problem. Nema nikakvih plugova i gluposti.
__________________
"No, you've already made the choice. Now you have to understand it."
Ghost Disaster is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2015., 13:35   #5
Quote:
Ghost Disaster kaže: Pogledaj post
PSXfin tog nema, automatski su max postavke. Jedino kopiraš bios, neke verzije već imaju bios. Jedino namjestiš kontrole, što isto nije problem. Nema nikakvih plugova i gluposti.
Super onda,hvala ti Biosa ak nebude,onda da trazim onaj 10011 nesto tako se zove ja mislim ili treba neki drugi? I moze li link od tog emulatora,jer ga nisam nasao nigdje...
Kaligulas is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2015., 14:06   #6
Quote:
Kaligulas kaže: Pogledaj post
...I moze li link od tog emulatora,jer ga nisam nasao nigdje...
Prvi link možda?
__________________
"If everyone is thinking alike, someone isn't thinking." - General George Patton Jr
number47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2015., 15:12   #7
Ma na emulator zone i emuparadise sam trazio a tamo ga nema. Nasao sam i ja sada kada sam isao preko googla...ok,hvala,za ostalo pitanja cu se ocito morati sam snaci...
Kaligulas is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2015., 17:50   #8
upravo probao psxfin i mogu reci da je jako los prema postavkama koje imam u epsxe. igre izgledaju jako lose nakon nekoliko godina koristenja epsxe.
bass999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2015., 15:16   #9
Quote:
bass999 kaže: Pogledaj post
upravo probao psxfin i mogu reci da je jako los prema postavkama koje imam u epsxe. igre izgledaju jako lose nakon nekoliko godina koristenja epsxe.
Ja koristim epsxe190 i bolje funkioniraju igrice nego na 125 sto je mozda cak i noviji. Imao sam probleme sa zvukom ali sam rijesii i to. Video plugin mi je peops soft i zvuk je eternal plugun lite,s rucnim podesavanjem naravno
Kaligulas is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2015., 18:10   #10
i meni. slika bolja nego na konzoli
bass999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2015., 21:16   #11
Čudno, ja nisam imao problema sa PSX emulatorima...
Procyon is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2015., 16:49   #12
Ja sam zadovoljan psxfinom, oko ostalih ima previše zaj**avanja i dr**anja što ne volim. Više volim plug and play.
__________________
"No, you've already made the choice. Now you have to understand it."
Ghost Disaster is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2015., 20:49   #13
i meni vise odgovara pnp, ali kad je razlika ko kuca, vjeruj mi kad ti kazem da se isplati igrati s tim (sve okines na maximum i vozi).
bass999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2015., 13:33   #14
Kaligulas, malo je to preslab komp a i graficka da bi ti epsxe dobro radio. Emulatori inace zahtjevaju jak procesor i dobru graficku.
__________________
https://cracklingsound.com/
dr.mrgood is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2015., 17:38   #15
Quote:
dr.mrgood kaže: Pogledaj post
Kaligulas, malo je to preslab komp a i graficka da bi ti epsxe dobro radio. Emulatori inace zahtjevaju jak procesor i dobru graficku.
Kako koji. Ja sam na Intel Duo Coreu snimao gameplay na emulatorima (koristeći bandicam). Intel single core je dosta za emulator.
__________________
"No, you've already made the choice. Now you have to understand it."
Ghost Disaster is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2015., 01:06   #16
slab procesor
Akatcuki is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2017., 10:22   #17
Evo da malo podignem ovu temu iz mrtvila.

Klincu mi se pokvario psx 1 a volio je igrati na njega a posebno dino cris 2, a onda sam čuo da postoje razni emulatori za njega a između ostalog najviše hvale ePSXe i skinu sam njega s gotovim pluginovima, biosima i ostalo.
Klinac je uspio pokrenuti igricu (radi se o dino crissu, ne znam kako je s drugim igricama) no ima jedan problem.
Nakon desetak minuta igranja ekran tj igrica mu se zacrni, tj igra i dalje ide no ništa ne vidi dok igra, rješenje je kliknuti Esc pa ponovno nastaviti igru. To bi bilo manje više OK da mu se ne zacrni tj. da se ne nađe u problemima kad mu je "život" u pitanju.

Zbog čega se to događa, da li je stvar do igrice (na pokojnom psx nije imao takvih problema) ili je do postavki emulatora.
Unaprijed se zahvaljujem
Jerry_nidžo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2017., 13:03   #18
Quote:
Jerry_nidžo kaže: Pogledaj post
Evo da malo podignem ovu temu iz mrtvila.

Klincu mi se pokvario psx 1 a volio je igrati na njega a posebno dino cris 2, a onda sam čuo da postoje razni emulatori za njega a između ostalog najviše hvale ePSXe i skinu sam njega s gotovim pluginovima, biosima i ostalo.
Klinac je uspio pokrenuti igricu (radi se o dino crissu, ne znam kako je s drugim igricama) no ima jedan problem.
Nakon desetak minuta igranja ekran tj igrica mu se zacrni, tj igra i dalje ide no ništa ne vidi dok igra, rješenje je kliknuti Esc pa ponovno nastaviti igru. To bi bilo manje više OK da mu se ne zacrni tj. da se ne nađe u problemima kad mu je "život" u pitanju.

Zbog čega se to događa, da li je stvar do igrice (na pokojnom psx nije imao takvih problema) ili je do postavki emulatora.
Unaprijed se zahvaljujem
Pretpostavljam da se upali screensaver. Pogledaj malo u video opcijama, moralo bi bit za isključit ili jednostavno pomakni miša kad se zacrni.
__________________
“Sometimes you look in a field and you see a cow and you think it’s a better cow than the one you’ve got in the field.”
toplomjer is online now  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2017., 22:46   #19
Imam ePSXe već godinama i negdje 15 igrica i radi mi sve super ..
nikad nisam imao problema sa jedinicom ..

a za playstation 2 emulator
nisam uspio pokrenut, ne valja ni jedan bios koji skinem,
pa je li se može i dvica igrati na kompu?

bio sam negdje pročitao da je za dvicu problem radi biosa ... teško je naći koji radi hm

a i za dvicu mi je vjerojatno slab proc i graf.

Zadnje uređivanje Stranger FX : 17.05.2017. at 23:53.
Stranger FX is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2017., 23:33   #20
Epsxe radi dobro, barem bi trebao.

Postoji emu i za ps2 ali moraš paziti, igra i bios se moraju poklapati. I onda moraš naštimati postavke da sve radi.

Dakle PCSX2 i https://www.loveroms.com/extras/ps2-bios.php funkcioniraju. Samo izabereš s liste ispravan bios. Meni Digimon Data Squad pokreće bez problema.
__________________
Ne očajavamo, zato što se ne nadamo nikom. Ničemu dobrom, ničemu lošem tu ne nada se niko.
I sa tom diplomom, i sa šljakom sam se slik’o. Rintao k'o magarac, sve dok nisam rikn'o.
mr-crime is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:09.