Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.08.2015., 22:41   #1
The Dark Tower (2017)

Prva filmska adaptacija Stephen Kingovog distopijskog romana The Dark Tower ce izaci u kina 13. sjecnja 2017. Redatelj filma ce biti Nikolaj Arcel (A Royal Affair).
U filmu revolveras Roland Deschain, luta zemljom koja nalikuje starom Zapadu (vestern) u potrazi za mracnom kulom sa nadom da ako dodje do nje ce uspjeti sprijeciti umiranje svog svijeta.

Valja spomenuti kako je ovaj roman prodan u 30 milijuna primjeraka u 40 zemalja.

Zasad nema jos specificnih detalja o filmu osim da je najavljen za 2017. od strane Sonya - Movienewz - The Dark Tower

Release Date: January 13, 2017
Studio: Sony Pictures
Genre: Action, Adventure, Fantasy, Adaptation
Director: Nikolaj Arcel
Screenwriter: Akiva Goldsman, Mark Verheiden, Nikolaj Arcel

*Hades* is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2015., 22:56   #2
Knjige su fantasy/horor/western. Ta tri žanra se najviše kombiniraju. Ne znam što očekivati od ovoga. Čeka se već jako dugo, ali nadao sam se da će HBO raditi kako su rekli seriju, ali izgleda da ništa od toga.
Remam is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2015., 11:05   #3
Matthew McConaughey Has Been Offered Two Roles In Stephen King's The Dark Tower :klap:
Luis Wu is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2015., 12:42   #4
Meni je nevjerojatno da ovaj roman još nije preveden u Hrvatskoj
__________________
o_O
Cahit is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2015., 13:08   #5
Kliknem ja s oduševljenjem na ovu temu , a onda vidim ovo...

Jao ne..... samo ne McConaughey za Revolveraša. Pa ja to neću moć gledat.
Odbij, Matt, odbij! Pošalji ih ća!


Mislim također da bi bolje bilo da su išli na seriju.


Quote:
Cahit kaže: Pogledaj post
Meni je nevjerojatno da ovaj roman još nije preveden u Hrvatskoj
Kako ne, Algoritam ima prve 3 knjige prevedene trenutno (kao Kula Tmine ). Čekam da se treća pojavi u knjižnicama pa da je ćopim (iako možda već je, nisam provjeravala sad neko vrijeme).

Iako im je zaista dugo trebalo da se sjete...
__________________
Gram primjene vrijedi više od tone maštarija.
Caron is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2015., 13:23   #6
Quote:
Caron kaže: Pogledaj post
Kako ne, Algoritam ima prve 3 knjige prevedene trenutno (kao Kula Tmine ). Čekam da se treća pojavi u knjižnicama pa da je ćopim (iako možda već je, nisam provjeravala sad neko vrijeme).

Iako im je zaista dugo trebalo da se sjete...

Hvala, nisam znao. Meni su po pretragama izlazila samo bosanska i srpska izdanja
__________________
o_O
Cahit is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2015., 14:18   #7
A ona kao ne mogu da se čitaju...

Davno sam pročitao hrvatska izdanja, jako dobre knjige, nervira me Kingovo razvlačenje ali trpi se. Mislim da bi serija bila bolje rješenje za ovaj serijal no šta je tu je, samo da pronadju dobrog glumca za revolveraša.
__________________
" In March the apparent position of Gamma Draconis is in one direction wrt the datum line (+20 arc sec), and in September the apparent position of Gamma Draconis is in the opposite direction wrt the datum line (-20 arc sec). So, the difference is ZERO (20 - 20 = 0)."
Lik tvrdi da je razlika izmedju 20 i -20 nula.
Zombie_666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2015., 15:13   #8
Quote:
Zombie_666 kaže: Pogledaj post
A ona kao ne mogu da se čitaju...
Promašio si poantu. Ne znajući da postoji HR prijevod moj komentar je bio upućen hrvatskim izdavačima koji kaskaju za bosanskim/srpskim u izdavanju popularnih djela (Kingov Dark Tower ima svojevrsne obožavatelje, bez obzira na nadolazeći film). To nema veze s mojom osobnom željom/mogućnosti da čitam izdanja iz susjedstva.Evo baš gledam: srpsko izdanje Dark Towera: 2004, hrvatsko: 2011

Slično je sa The Martian. Knjiga je najbolji lanjski SF (po Goodreadsu), film zarađuje milijune u kinima, a hrvatskog izdanja još nema. Dok je bosansko tu već neko vrijeme
__________________
o_O
Cahit is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2015., 15:51   #9
Quote:
Caron kaže: Pogledaj post
Mislim također da bi bolje bilo da su išli na seriju.
Ne nuzno. Moze se dogodit da prica faila u obliku serije dok bi kao film mogla i proc.
Jos kad bi se dogodilo da bi rating bio slab nebi ni docekala 2. sezonu.
*Hades* is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2015., 17:00   #10
Quote:
Cahit kaže: Pogledaj post
Promašio si poantu. Ne znajući da postoji HR prijevod moj komentar je bio upućen hrvatskim izdavačima koji kaskaju za bosanskim/srpskim u izdavanju popularnih djela (Kingov Dark Tower ima svojevrsne obožavatelje, bez obzira na nadolazeći film). To nema veze s mojom osobnom željom/mogućnosti da čitam izdanja iz susjedstva.Evo baš gledam: srpsko izdanje Dark Towera: 2004, hrvatsko: 2011

Slično je sa The Martian. Knjiga je najbolji lanjski SF (po Goodreadsu), film zarađuje milijune u kinima, a hrvatskog izdanja još nema. Dok je bosansko tu već neko vrijeme
U petak sam bio u Algoritmu i vidio hrvatsko izdanje Marsovca i uzeo knjigu u ruke, pa si provjeri ponovno.
__________________
Stop jednoumlju. I dvostrukim mjerilima.
facersplaca is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2015., 17:47   #11
Quote:
Cahit kaže: Pogledaj post
Slično je sa The Martian. Knjiga je najbolji lanjski SF (po Goodreadsu), film zarađuje milijune u kinima, a hrvatskog izdanja još nema. Dok je bosansko tu već neko vrijeme
Vidio Martiana prošli petak u izlogu jedne knjižare.
__________________
What we call rational grounds for our beliefs are often extremely irrational attempts to justify our instincts. +
Stronger Free is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2015., 17:55   #12
Quote:
Caron kaže: Pogledaj post

Kako ne, Algoritam ima prve 3 knjige prevedene trenutno (kao Kula Tmine ). Čekam da se treća pojavi u knjižnicama pa da je ćopim (iako možda već je, nisam provjeravala sad neko vrijeme).

Iako im je zaista dugo trebalo da se sjete...
Izašle su prve 3... a za ostale, tko zna hoće li uopće... načuo sam da je Algoritam u problemima.
Srbi su odavno isporučili cijeli serijal. Izdavaštvo im je uvijek bilo jače od hrvatskog.

Inače, čini mi se da je Dark tower neprikladan za film. Previše tu ima detalja za filmove i previše je čudan... Uopće ne znam kako bi mogli reklamirati taj film i kojoj publici bi se takav film obraćao. Daleko je to od LOTR-a. Trebat će ozbiljno promijeniti materijal.
Tomislav B is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2015., 18:02   #13
Quote:
Tomislav B kaže: Pogledaj post
Uopće ne znam kako bi mogli reklamirati taj film i kojoj publici bi se takav film obraćao. Daleko je to od LOTR-a. Trebat će ozbiljno promijeniti materijal.
A jebiga. I Warcraft je daleko od LOTR-a ali su ga svejedno napravili.
*Hades* is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2015., 18:40   #14
Quote:
*Hades* kaže: Pogledaj post
A jebiga. I Warcraft je daleko od LOTR-a ali su ga svejedno napravili.
Warcraft ima ogromnu igračku bazu i kodificiran je po tolkinovskom ključu- ljudi, orci, elfovi.

Dark Tower je neki čudan miks horor fantasyja sa vitezovima i vesterna uz skakanje u danšnji svijet...
Tako nešto još nije viđeno na filmu...

Nedavno je John Carter je imao miks vesterna i fantasyja i dešavao se djelimično u 19 stoljeću u doba Građanaskog rata u USA, pa je propao...

Teško je reklamirati film gdje ne postoji instantno prepoznavanje. A tako je sa DT- tko nije čitao knjigu, ostat će zbunjen, osim ako znatno ne prekroje radnju.
Tomislav B is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2015., 21:07   #15
Ima pravo Tomislav. I nije u pitanju samo Dark Tower već općenito svi Kingovi naslovi. Valjda najteži pisac za ekraniziranje zbog njegovih opširnih opisa koji su meni u većini slučajeva super. On doslovno opisuje najsitniji detalj, a likova ima mali milijun. Ovo će biti vrlo teško.

Imamo novu ekranizaciju It-a. Samo što je Fukunaga otpao i sad on neće režirati. Onda imamo novu ekranizaciju The Standa i to bi trebalo biti tri, četiri filma. I sad imamo Dark Tower. Dakle, tri njegove najpoznatije knjige ako izozstavimo The Shining se idu ekranizirati. Ne znam, čini mi se da će opet uprskat.
Remam is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2015., 09:25   #16
Quote:
facersplaca kaže: Pogledaj post
U petak sam bio u Algoritmu i vidio hrvatsko izdanje Marsovca i uzeo knjigu u ruke, pa si provjeri ponovno.
Kupio sam prije dva tjedna izdanje u originalu. Hvala svejedno, nisam znao da je izašlo, a nije mi se dalo čekat jer su mi prije koji tjedan rekli da izlazi uskoro (a "uskoro" je vrlo relativan pojam)
__________________
o_O
Cahit is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2015., 14:28   #17
zašto je pobogu ovo najavljeno za siječanj? flopirat će samo tako. + nikako film, ovo bi eventualno moglo funkcionirati na tv-u.
__________________
NASA ICON AWARD 2023. WINNER
RutherFord7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2016., 23:33   #18
Stephen King confirms Matthew McConaughey and Idris Elba to star in The Dark Tower adaptation
Quote:
After years of rumors and false starts, the acclaimed author tweeted that the actors will take the roles of the Gunslinger and the Man in Black, as the Nikolaj Arcel-directed film moves forward

After years of speculation surrounding the adaptation of his “magnum opus”, The Dark Tower, Stephen King has confirmed that Idris Elba and Matthew McConaughey will play the lead roles after being strongly linked to the parts for months.

The author tweeted: “It’s official: The man in black fled across the desert and the gunslinger followed,” referring to the two main protagonists and the line which starts the epic series, which has covered eight novels as well as comics and other iterations.

Continue reading »
*Hades* is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2016., 12:51   #19
Jaka glumačka postava. Žele jaki uspjeh na kino blagajnama.
__________________
"When you tear out a man's tongue, you are not proving him a liar; you're only telling the world that you fear what he might say." ~ Tyrion Lannister
Archangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2016., 16:25   #20
oće ovo možda bit serija filmova a ne samo jedan

pročita sam prvu knjigu Revolveraš i iako sam Kingov fan nisam bio baš oduševljen
__________________
odveć rano zamoren životom samo čemer osjećam
- još vlastitija
Klodovik2 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:47.