Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.10.2008., 01:27   #1
-dreambox i ubacivanje kljuceva-

E ovako, nabavio sam neki dreambox reciver.Prije sam imao neki lošiji imao sam određene programe sad kad sam ovaj spojio na istu antenu imam sve koje sam imao i još dodatnih poput premiera itd ali buduci da još nemam iskustva sa time frend mi je rekao da ti programi ce kad tad isteci i moram ubacivat kljuceve sa internet stranica.
Pitanje je sa kojih stranica da ih skidam i kako da ih ubacujem u reciver?
jole17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2008., 09:08   #2
Kreni odavde;

http://www.novisf.com/wbb3/index.php
teac-tascam is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2008., 12:05   #3
ma daj ondje se ne mogu snac nema sanse
jole17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2008., 12:53   #4
kak ćeš se tek onda snaći sa onim najbitnijim
odi na dreambox zone i korak po korak čitaj upute
teac-tascam is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2008., 20:57   #5
Pa snašo bih se ja da je on meni dao određeno ono što sam ja trazio a onaj forum ima sto nekih podforuma i onog sta me ne zanima
jole17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2008., 22:19   #6
E skinuo sam neki program za dreambox reciver među koje spada i moj (dm600 pvr) a zove se dreambox tools v.30 i sad me zanima akoj e netko radio kako da ubacim kljuceve spojio sam ja reciver preko com kabla i connectujem se ali ne znam kako da ubacim kljuceve i odakle da ih skidam ako netko nek kaze.
jole17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2008., 13:44   #7
Za ubacivanje ključeva koristi se program dream up.
teac-tascam is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2008., 14:25   #8
Quote:
teac-tascam kaže: Pogledaj post
Za ubacivanje ključeva koristi se program dream up.
netko se osječa kao teta u vrtiću..haha

PS. Mislim da na netu ima dovoljno tutoriala i objašenja kako u dreambox ubaciti ključeve..
MirkoST is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2008., 16:01   #9
Daj Mirko ne seri
Vidiš da je čovjek nabavio Dreambox a ne snalazi se u osnovama
teac-tascam is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2008., 16:07   #10
e pa da kada otvorim dreambox tools imam ovo gdje mi piše dream up ali ne znam kako da ih ubacim i odakle i zamolio bih one koji nemaju sto za rec nek ne pišu gluposti i evo imate ss ovdje http://img225.imageshack.us/my.php?image=sswj9.png

Zadnje uređivanje jole17 : 18.10.2008. at 16:14.
jole17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2008., 17:13   #11
Quote:
jole17 kaže: Pogledaj post
e pa da kada otvorim dreambox tools imam ovo gdje mi piše dream up ali ne znam kako da ih ubacim i odakle i zamolio bih one koji nemaju sto za rec nek ne pišu gluposti i evo imate ss ovdje http://img225.imageshack.us/my.php?image=sswj9.png
Nemoj se ljutiti ali ako nisi u stanju čitati hrvatski onda stvarno bi bilo dobro da vratiš taj receiver gdje si ga kupio, nije sve za svakoga..

Ljepo ti je sve objašnjeno tu: http://www.novisf.com/wbb3/index.php...threadID=58369 , ako nisi u stanju to pratiti onda stvarno odustani jer sumnjam da će ti netko biti od volje sad prepisivati tuđe tutoriale

@teac-tascam vidim da mu pomažeš tim tempom budeš mu pokazao kako se ubacivaju ključevi preksutra navečer, pokaži mu tutorial i nek se snalazi, tutoriali su pisani za one koji nemaju pojma niti znanja za nešto napraviti, ako to nezna netko pratiti onda mu ti nemožeš pomoći na sistem "pomakni prst ljevo i pusti ga dole"
MirkoST is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2008., 17:54   #12
jole,koji imaš image instaliran??
Ako imaš nabilo image kada ga spojiš na net možeš direktno ubacivati ključeve preko blue panela
teac-tascam is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2008., 20:04   #13
nemam pojma ni šta je image a kamoli koji imam,kak da to provjerim?
jole17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2008., 20:17   #14
to ti je ona stvar što prvo napraviš kad kupiš dreambox prije nego počmeš išta raditi s njim - to sam jednom čitao iako nikad u životu nisam imao satelitski receiver s mogučnošću otkodiranja kanala..stoga molim ljepo tutoriale u ruke i uči, jedini tvoj problem je što si ljen i želiš da netko drugi uradi to umjesto tebe

Evo ti na engleskome uvod kojeg sam našao sad na netu..

Quote:
Hello there new Dreamboxers! This is a quick guide into the world of Dreambox. When you plug in you device and start it, a wizard will guide you through the first configurations, like choosing time zone, scanning channels etc. These are pretty easy to follow and there is no need for explanations.
[edit]
Images

Because of the nature of the Dreambox there are unofficial images developed by several teams. Images are something like the operating system of the box, a graphical interface, where a user can execute several operations. Each image differs and have some positive and some negative parts, which is down to you to decide which one you like best. There are different ways to flash the memory of the Dreambox, with a new image. One easy and convinient way to do that is by using FlashWizard software (download it here). This software also provides multiboot operation (if you have storage on your Dreambox i.e usb/hdd) which is very helpful when you are switching between your favorite images. Before you do anything else you should download the image you want. Be careful to download the correct version of the image for your dreambox. There are several places where you can find images, on of them Dreambox World. After you download the image, you are ready for flashing!
Ostatak uputa STEP-BY-STEP je tu: http://dreambox.wikia.com/wiki/First_Steps i na onim gore linkovima od prije..
MirkoST is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2008., 21:31   #15
lijen,haa...proveo sam 2 puna dana za njim sjedeci za kompijuterom pretrazivao tutorijale isprobo 3-4 programa i nisam skonto još onda ovaj da na engleskom kao to je u prirodi da znam engleski i da ako je image gemini onda imam to
jole17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2008., 21:31   #16
ovi tutorilai su me podsjetili zašto sam odustao od satelitske i prtljanja s kodovima...i s njima ti treba živaca za tri života...jest da živicira resetirat maxtv tu i tamo, al ovo, brate: #!/bin/sh

CAMNAME="Evocamd 127"
USERNAME=""
ZAPTIME=6
CAMID=3010
DVBSET=0
INFOFILE="ecm.info"
INFOFILELINES=
# end

remove_tmp () {
rm -rf /tmp/*.info* /tmp/*.tmp* /tmp/*server*
}

case "$1" in
start)
echo "[SCRIPT] $1: $CAMNAME"
remove_tmp
/var/bin/evocamd_127 &
;;
stop)
echo "[SCRIPT] $1: $CAMNAME"
killall -9 evocamd_127
remove_tmp
;;
*)
$0 stop
exit 0
;;
esac

exit 0

MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2008., 21:48   #17
lol mytbyte ipak si naučio na kraju
MirkoST is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2008., 22:53   #18
Jole znam kak ti je..prošao sam to
Imao sam smeće zvano Neotion ,te odlučio kupiti Dreambox...noći i noći sam izgubio proučavajući upute...
Međutim sada uz cs to je sada nešto neusporedivo,bez ikakvog štelanja

Uglavnom registriraj se na satelitski forum i pod dreambox zone imaš tutorial za početnike i polako...
Ima tamo ljudi koji su uvijek spremni pomoći.
teac-tascam is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2008., 22:57   #19
Bemti svi imaju cs osim mene kad će više ti hd receiveri pojeftiniti..

Već sam našao tko će me uključiti gratis :P

Što se tiče kodova i dreamboxa, zašto ga svi toliko hvale ako je toliko teško ubaciti kodove u njega??
MirkoST is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2008., 23:12   #20
Nije uopće teško ubacivati kodove,umrežiš ga i kodove ubacuješ klikom na daljinski
Uglavnom kada si na cs-u ne trebaš niti to,uključiš i gledaš.
Sa kodovima je malo toga na satelitu ostalo za gledati, i ono što još ide neće još dugo..

Svaki početak je težak,ali u ovom slučaju se višestruko isplati

Zadnje uređivanje teac-tascam : 18.10.2008. at 23:24.
teac-tascam is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:20.