Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.02.2010., 14:07   #201
Quote:
leptirica020 kaže: Pogledaj post
vezano za postavljanje pitanja nisam
a inače ona to naplaćuje ili...?
nizkk is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2010., 13:46   #202
Quote:
nizkk kaže: Pogledaj post
jel ima netko tko se kuži u visak,tko zna raditi s njim? navodno je on najtočniji i najprecizniji,daje najbolje odgovore...što vi mislite' imate kakva iskustva ili možda i sami radite s njim?
Moja su iskustva da je visak najmanje precizan i da daje upravo one odgovore koje očekuje postavljač pitanja ili osoba koja drži visak. Slično, ali manje izraženo bilo je u slučajevima kad su mi gatali iz kave ili iz graha. Nekakvo je moje tumačenje toga da je osoba koja gata u stanju "očitati" želje i očekivanja onoga kome se gata i da je ono što priča izravno povezano s time. Bilo je i istinitoga predviđanja budućnosti, ali samo kad se radilo o osobama koje nisu bile izravno povezane sa mnom kao osobom kojoj se gatalo.
I Ching mi je davao pouzdane rezultate, u slučaju da je pitanje bilo dovoljno važno. Na bezvezna pitanja mi je davao i prilično bezvezne odgovore.
Nedavno sam nabavila vidovnjačke tarot karte (The Pshychic Tarot) i za sada su rezultati vrlo obećavajući.
Martian7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2010., 14:03   #203
Quote:
Martian7 kaže: Pogledaj post
Moja su iskustva da je visak najmanje precizan i da daje upravo one odgovore koje očekuje postavljač pitanja ili osoba koja drži visak. Slično, ali manje izraženo bilo je u slučajevima kad su mi gatali iz kave ili iz graha. Nekakvo je moje tumačenje toga da je osoba koja gata u stanju "očitati" želje i očekivanja onoga kome se gata i da je ono što priča izravno povezano s time. Bilo je i istinitoga predviđanja budućnosti, ali samo kad se radilo o osobama koje nisu bile izravno povezane sa mnom kao osobom kojoj se gatalo.
I Ching mi je davao pouzdane rezultate, u slučaju da je pitanje bilo dovoljno važno. Na bezvezna pitanja mi je davao i prilično bezvezne odgovore.
Nedavno sam nabavila vidovnjačke tarot karte (The Pshychic Tarot) i za sada su rezultati vrlo obećavajući.
znači,više ovisi o tome koliko te osoba dobro pročitala,a ne visak...
jel ti se s ovim kartama poklopi točnost?
nizkk is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2010., 14:12   #204
Quote:
nizkk kaže: Pogledaj post
znači,više ovisi o tome koliko te osoba dobro pročitala,a ne visak...
Što se tiče viska, koristila sam ga sama za odgovaranje na vlastita pitanja, pa možda zato nisam dobivala pouzdane rezultate.

Quote:
nizkk kaže: Pogledaj post
jel ti se s ovim kartama poklopi točnost?
Ja ih, zapravo, ne koristim za proricanje nekakve budućnosti, nego više u savjetodavne svrhe i kao takve su se pokazale korisnima.

Ne znam jesam li ti ovime ikako pomogla.
Martian7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2010., 14:17   #205
hm...zanimljivo...
očito je bolje da ti takve stvari radi netko nepoznat,tko te osobno ne poznaje,jer sve drufo bi davalo premalo objektivne rezultate...
tako sam ja to shvatila
nizkk is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2010., 10:43   #206
Smile

Quote:
mystic's dream kaže: Pogledaj post
radim sa viskom vec nekoliko godina, odnosno, prije 4-5 sam intenzivnije, ali nisam tad jos bila na tom psihickom nivou da bih mogla reci - pravilno ga koristim i dobivam apsolutno tocne odgovore...

posljednje vrijeme, pocela sam ga intenzivnije koristiti!! i koliko god da su mi odgovori bili - iznenadujuci, jos uvijek se pitam, govori li mi apsolutno uvijek istinu?! i jesu li ti odgovori koje sam dobila zaista tocni ili je to moja podsvijest ili ono sto zelim?! dobila sam odgovore, za koje sam cisto sumnjala da je tako - znaci li to da stvarno ispravno koristim visak, sad nakon toliko godina i nakon sto sam dogurala do tog nekog psihickog nivoa sto ni sama ne znam definirati?!

pitanja vezana uz buducnost, koliko znam, ne postavljaju se, ali moguce je ih je dobiti, kombinacijom pitanja... ili sam jedina kojoj je to uspjelo?!

voljela bih da mi na to odgovori netko tko ocigledno ima vise iskustva od mene!! imam samo svoj visak, uvijek prije rada s njim napravim provjeru, 'dogovorim' se oko nacina rada, odgovora... - koliko zaista uspjevam biti opustena psihicki i fizicki u tim trenucima, ne mogu sa sigurnoscu reci, ali nakon sto postavim pitanje nastojim se koncentrirati, tj, koncentriram se iskljucivo na pitanje, znaci, iskljucim mogucnost da sumnjom/mislim na ikoji nacin utjecem na odgovor, ne razmisljam o tome sto je bilo/ili jest trenutno - emocionalno u mojoj glavi - postavim pitanje i cekam odgovor!

ne gledam u visak dok cekam odgovor, vec nekoliko trenutaka pricekam i tad otvorim oci, kako bih izbjegla ikakvu mogucnost utjecaja na Njegov odgovor!! pokusala sam i to - mislima utjecati na odgovor, kretanje i uspjelo je... osjetim nesto u predjelu treceg oka, ne znam objasniti ... pa ako itko zna sto tocno radim - mogu i tako to, neka mi objasni!
Kako nitko nije najpametniji i sve zna, tako ću ja dati svoje viđenje rada s viskom, pa možda nađeš neki praktičan odgovor.
1. Visak je samo jedno od sredstava komunikacije u smislu dobivanja odgovora u koliko ne postoje redovite uobičajene mogućnosti. Svijet je savršeno umrežen i svijestan sebe u globalu. Nažalost mi smo izvan te umreženosti (jer smo jeli sa stabla ''spoznaje dobra i zla'', prema mitskom tumačenju u Bibliji, koje je točno ako se prevede na obični govor, a to znači, da je čovjek izgubio komunikaciju s Globalnim kada se počeo služiti svojim razumom koji je, kako znamo, ograničen i nije stvoren za takve sofisticirane komunikacije. Životinje su , naprotiv uključene u taj svijet općih komunikacija, ali za samo ono područje o kojemu njihovo preživljavanje ovisi. međutim, u čovjeku je ostao jedan kompleksni ''organ'' koji je još uvijek sposoban komunicirati preko globalne mreže, ali taj nema pravo ulaza u našu svijest. predpostavljate da se radi o našem nesvjesnom koje ima svoju autonomiju, ali teško komunicira sa sviješću. Zato postoje pomagala kojima se čovjek tisućljećima služio da bi dobio dragocjene odgovore. To je visak, to su štapići koji se nasumce izvlače i svaki ima svoju boju i značenje. Prema kartama sam vrlo skeptičan, a kada vidim kako razni sljepari s njima rade, sve mi se zgadi.
A sad o visku.
Rad s viskom ću u sljedećem postu, da me zbog duljine posta ne izbaci, a i ovisno o interesu. Samo bih napomenuo da rad s viskom i nije tako bezazlena stvar, posebno za neke osobe.
HRUŠT is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2010., 11:00   #207
Visak i rad s viskom

Postoje razni oblici visaka, a svaki bi trebao izabrati onaj koji mu najbolje odgovara. To ne treba biti neki kupljeni, specijalni visa. Meni su kao početniku jednostavno odabrali visak koji mi je počeo zadavati nekih zdravstvenih problema u smislu umora, iscrpljenosti. Visak troši našu bioenergiju ili kako će je već netko zvati. Početnik obično pretjeruje da bi što više toga doznao. U takvim ''eksperimentiranjima'', visak ''poludi'', daje krive odgovore. Odgovara onako kako bi mi htjeli, ili sam preokrene dogovor pa da postane ne, a ne da.
Ako ne želite gubiti dragocjenu životnu energiju, koristite lakši i prikladniji visak. Visak od kovine daleko više troši energije nego recimo neki kristalni privjesak na koncu. Osobno koristim mali lapis lazuli s malo piritnih zrnaca u njemu.
Pitanja postavljajte samo kada je to važno za vas. Ako se radi o tome da postoji bojazan da ćete zbog subjektivne želje da to tako bude i dobiti takav odgovor, neka to pitanje postavi uvježbana druga osoba s neutralnim stavom.
Budite uvijek opušteni kad radite s viskom.
Također se informirajte o što više osoba koje su radile s viskom u kojoj su godini umrle. Moje iskustvo mi govri da su bili razmjerno mladi. Stoga neka bude prvo pitanje visku: Smeta li rad s tim viskom mojemu zdravlju?
HRUŠT is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2010., 17:41   #208
Quote:
lav1 kaže: Pogledaj post
Ja sam svašta u životu doživio i proživio, doživio raznorazne neobjašnjive situacije a i o takvim stvarima čuo od ljudi kojima se može vjerovati. Jednom sam, da bi provjerio autentičnost jedne fotografije iz Međugorja, pokušao mogućnost rada sa viskom. Nisam imao pravi visak već sam zlatni prsten metnuo na konac, i potpuno smirio iznad fotografije. Visak je stvarno počeo rotirati u smjeru kazaljke na satu i to vrlo snažno. Zatim sam postavio pitanje kakav je smjer gibanja viska kad je nešto pozitivno odnosno valjano. Visak je počeo rotirati u smjeru kazaljke na satu a za pitanje za negativno u suprotnom smjeru. Tada sam skužio da ja imam tu sposobnost i počeo sam se time igrati i to pretjerano, postavljao raznorazna pitanja i dobivao raznorazne odgovore za koje ni ja nisam znao što bi mogli značiti. Ulazio sam i u intimu ljudi i poznanika i postavljao kojekakva pitanja. Odgovori više nisu bila samo kružna gibanja već kojekakva: elipsa vertikalna, elipsa horizontalna, elipsa iskošena na lijevo ili na desno u pozitivnom ili negativnom smjeru, čak i elipsa rotirajuća, zatim pravocrtno koso gibanje na lijevu ili desnu stranu a nekad i rotirajuće pravocrtno gibanje, zatim vertikalno ili horizontalno pravocrtno gibanje. Nekad je bila tolika sila rotacije da je izgledalo da će strgati konac. Jednom sam uzeo fotografiju pokojnog oca, nad njom je visak njihao u obliku križa. Tada sam pomislio da to nije ništa drugo nego moja podsvijest koja djeluje na visak pošto znam da je tata mrtav a u kršćanstvu se pokojni obilježavaju sa križem. Međutim tu sam se prevario. Nakon toga visak sam postavio iznad fotografije tatine sestre, za koju godinama zbog određenih okolnosti nisam ništa čuo ni znao (rasulo u obitelji, a to je duga i nerazjašnjiva priča). Visak je također ocrtavao znak križa. Nazvao sam svoju sestru nakon duže vremena i pitao ju kako je teta Slavica. Sestra mi kaže „krasno, ni ne znaš da ti je teta umrla prije nekoliko godina“. To ja fakat nisam znao niti sam bio upoznat sa njezinim zdravstvenim stanjem da bi mogao u podsvijesti zamišljati da je umrla. A nije bila ni naročito stara da bi umrla od starosti. To me je malo uplašilo ali nisam prestao sa tom (kasnije sam saznao i vrlo opasnom) igrom. Već sam i pomišljao da bi tu sposobnost mogao i unovčiti. Međutim ubrzo nakon toga sam počeo dobivati ili neodređene ili dokazano netočne odgovore, da bi na kraju gibanje viska za bilo koje pitanje bilo isto, neko neodređeno ili bi visak mirovao. Nakon što sam na televiziji čuo tumačenje jednog našeg poznatog radiesteziste i vidovnjaka, da je taj posao jako opasan za neupućene, da se na sebe doslovno može privući razne energije i doslovno prizvati kakve zle entitete iz onostranosti a ne znati se toga osloboditi (imam osjećaj da mi se to i dogodilo i da me „nešto“ prati) od tada pa zauvijek takvim stvarima veliko NE!!!!!.


Evo pročitala sam i ovaj tvoj post, pa se mogu poistovijetiti sa tobom. To sam i ja radila i stvarno je djelovalo. Kao primjer mogu navesti sebe i frendicu jednu. Ona je mene nazvala, a za to vrijeme sam se ja igrala s tim koncem i u mom slučaju, zlatnom naušnicom i tako sam ja njoj rekla što ja radim pa smo se mi dosjetile da bi ja njoj mogla postavit neko pitanje kao npr. jeli joj prozor u sobi zatvoren i ja bi to pitala konac. I ako bi on odvrtio ''da'' ja bi joj rekla to i onda bi mi ona rekla jesam li pogodila. Mogu reći da sam 90% odgovorila točno na ta pitanja i nisam bila nešto pretjerano iznenađena jer mi je to bila više kao neka igra..A i njoj. Ali poslje se to isto izmjenilo. Počelo mi je vrtiti krivo i davati netočne odgovore pa sam prestala s tim.
Ali sve u svemu, nisam si navukla nikakvu lošu energiju ni ništa slično. Samo sam nekad prilikom toga osjećala hladnoću..
__________________
Što imaš više sira, imaš više rupa, a što imaš više rupa, imaš manje sira.
bitanga. is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2010., 18:17   #209
Visak

Dal vjerujete da se viskom moze proricati buducnost i da on moze odgovoriti na zivotna pitanja?
Visak:


Ja sam se jednom prilikom igrala sa viskom od frenda i rekao je da ako se vrti u krug to znaci da, a ako ide naprijed-nazad to je ne (ili obrnuto ne sjecam se). Ali visak ti svejedno sam kaze sto je da a sto ne kad ga pitas. I stvarno je tako bilo. Kad god sam ga nesto pitala sam se poceo ili vrtit ili ic naprijed nazad ovisno o odgovoru

I jel znate mozda di ima za kupit visak? Bas bi si bas uzela jedan
Yuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2010., 19:54   #210
Ne vjerujem u to.

A za gornji post od CLS Rocket -->
__________________
Jedem, dakle debela sam
trešnjica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2010., 17:25   #211
Quote:
Princess Yuna kaže: Pogledaj post
Dal vjerujete da se viskom moze proricati buducnost i da on moze odgovoriti na zivotna pitanja?
Visak:

Ja sam se jednom prilikom igrala sa viskom od frenda i rekao je da ako se vrti u krug to znaci da, a ako ide naprijed-nazad to je ne (ili obrnuto ne sjecam se). Ali visak ti svejedno sam kaze sto je da a sto ne kad ga pitas. I stvarno je tako bilo. Kad god sam ga nesto pitala sam se poceo ili vrtit ili ic naprijed nazad ovisno o odgovoru

I jel znate mozda di ima za kupit visak? Bas bi si bas uzela jedan
Evo djevojko slike iz koje možeš saznati zašto visak može da odgovara na pitanja.


No da ti kažem da ukoliko držiš visak u jednoj ruci, i to ispruženoj, ne očekuj sigurne odgovore.
Znači visak se treba znati držati - da čovjek bude 99% siguran da je odgovor točan.
Uz to, na dvosmisleno pitanje nema točnog odgovora.
Dakle pitanje treba biti veoma konkretno - bez ili, ili, možda itd.


A sad samo obavjest onima koji mi pišu na privatne poruke: moj inbox ne želim očistiti iz razloga što ja nemam vremena da odgovaram na pitanja.
Pitajte na forumu, i ako je pitanje iteresantno odgovorit ću.
__________________
Kako oblikovati potpise?
delija is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2010., 17:43   #212
Princess Yuna@ Visak ako ne možeš kupiti,odi kod tokara ili iskoristi prsten kao zamjenu za visak
amansio is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2010., 18:33   #213
Sjećam se da mi jedna frendica daavno prije viskom saznala da ću rodit dečka pa curicu...
Znala sam sanjati budućnost i uvijek je tako bilo prvo sin a nakon par godina curica...
sad jel istina il ne ne znam - nemam još djece
Barbarellaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2010., 19:46   #214
Quote:
Princess Yuna kaže: Pogledaj post
Ja sam se jednom prilikom igrala sa viskom od frenda i rekao je da ako se vrti u krug to znaci da, a ako ide naprijed-nazad to je ne (ili obrnuto ne sjecam se). Ali visak ti svejedno sam kaze sto je da a sto ne kad ga pitas. I stvarno je tako bilo. Kad god sam ga nesto pitala sam se poceo ili vrtit ili ic naprijed nazad ovisno o odgovoru
Prije bih rekao da će visak,skoro uvijek, pokazivati inkliniranje zakretanja svoje ravnine njihanja u krug zbog prisustva Coriolisove sile .
Ne?

Zadnje uređivanje mozzila : 01.08.2010. at 19:53.
mozzila is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2010., 22:29   #215
Quote:
mozzila kaže: Pogledaj post
Prije bih rekao da će visak,skoro uvijek, pokazivati inkliniranje zakretanja svoje ravnine njihanja u krug zbog prisustva Coriolisove sile .
Ne?
Ne!
__________________
Kako oblikovati potpise?
delija is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2010., 23:55   #216
@princes yuna : ako te zanima pronađi literaturu od g.Osmana Hasanpašića npr. priručnik iz radiestezije,radiestezija-bioenergija u njima ti je objašnjeno sve u vezi viska,barem za početak.
amansio is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2010., 00:11   #217
Quote:
Princess Yuna kaže: Pogledaj post
Dal vjerujete da se viskom moze proricati buducnost i da on moze odgovoriti na zivotna pitanja?
Quote:
Princess Yuna kaže: Pogledaj post
Ako ne vjerujete u visak odfakajte s teme i amen!
Pitaš ljude vjeruju li u visak, a kada ti neki odgovore da ne vjeruju onda im poručiš da odfakaju s teme. Mogla si odmah napisati: "recite da vjerujete u visak".
Ptica Trkačica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2010., 14:47   #218
Quote:
delija kaže: Pogledaj post
Ne!
Zaš ne ?
mozzila is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2010., 23:52   #219
Pogađanje stvari s viskom. To vam je kao i fizika i pepetum mobile. Fizičari odmah odbace teorije koje liče na perpetum mobile. Oni znaju da je to glupost.
Isto tako i visak ima svoj pandan perpetummobila koji će reći koliko je ta teorija o visku istinita. To vam je James Randi, nekadašnji mađioničar. Ako je netko siguran 100% u vjerodostojnost viska, neka se javi Randiju i neka uzme njegovih milion dolara. Toliko taj nudi za dokaz bilo koje vrste parapsihičkih efekta , ali kod njega u laboratoriju. Visak je samo jedan "stroj" za asocijaciju. On nije egzaktno točan. Ako se bavite viskom, trebali biste voditi dnevnik zbog statistike.
Napomena: katolička crkva smatra pendulizam vražjim djelom. Stoga dragi vjernici, pazite što radite s viskom. mogli biste biti ekskumunicirani
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2010., 18:09   #220
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Stoga dragi vjernici, pazite što radite s viskom. mogli biste biti ekskumunicirani
pise se cum


Quote:
Barbarellaa kaže: Pogledaj post
Sjećam se da mi jedna frendica daavno prije viskom saznala da ću rodit dečka pa curicu...
Znala sam sanjati budućnost i uvijek je tako bilo prvo sin a nakon par godina curica...
sad jel istina il ne ne znam - nemam još djece
Jesi zainteresirana da provjerimo?
skip-e is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:44.