Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.02.2013., 15:13   #5301
Quote:
gmit kaže: Pogledaj post
presmijesno; evo ga opet

dakle, ugodjaj je super, hrana je perfektna, konobari su dobri, ali ne ides ponovo jer ti nisu dali besplatnu rakiju
ne,nego zato što nisu pokazali da im je stalo i da im je važno da si izabrao upravo njih.
Ne radi se o besplatnom piću nego o stavu.
Dlapek is offline  
Old 26.02.2013., 15:15   #5302
Quote:
gmit kaže: Pogledaj post
presmijesno; evo ga opet

dakle, ugodjaj je super, hrana je perfektna, konobari su dobri, ali ne ides ponovo jer ti nisu dali besplatnu rakiju

treba crtati?
Potroši se 2-3-4 soma kuna u restoranu, a restoran živi od takvih gostiju... padne i dobra napojnica, a konobari se prave blesavi?
To samo pokazuje da neke stvari u restoranu nisu posložene, za jedan put može proći izgovor da gazde nije bilo u restoranu ali drugi put više ne... niko nije rekao da više neće ići tamo, ali moguće je da ako se to ponovi drugi put da onda neće ostaviti napojnicu, valjda će onda nekome doći do mozga.
Krkimir is offline  
Old 26.02.2013., 15:20   #5303
Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
treba crtati?
Potroši se 2-3-4 soma kuna u restoranu, a restoran živi od takvih gostiju... padne i dobra napojnica, a konobari se prave blesavi?
To samo pokazuje da neke stvari u restoranu nisu posložene...
ja bih prije rekao da su prioriteti gosta malo krivo poslozeni


Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
niko nije rekao da više neće ići tamo
voorn7 i onaj od jucer su eksplicitno rekli da vise nece ici na mjesta bez free rakije
gmit is offline  
Old 26.02.2013., 15:22   #5304
Quote:
gmit kaže: Pogledaj post
ja bih prije rekao da su prioriteti gosta malo krivo poslozeni



a ja bih rekla da ti o poslovanju i dobrim manirama u ugostiteljstvu ne znaš baš ništa.
Dlapek is offline  
Old 26.02.2013., 15:24   #5305
Quote:
gmit kaže: Pogledaj post
ja bih prije rekao da su prioriteti gosta malo krivo poslozeni




voorn7 i onaj od jucer su eksplicitno rekli da vise nece ici na mjesta bez free rakije
pa evo, istina, od tada nisam isla tamo. ali nije sad da necu NIKADA ici tamo. mislim, dug je zivot

ali im ziher necu ostaviti napojnicu ko sto Krkimir kaze

i ziher im necu furati proslave tamo. pa jebagavrag kod kineza, di jedem za 150-250 kn, dobijem rakijicu ili desert. naravno da za tri soma kn ocekujem barem nesto
__________________
Sometimes I feel like throwing my hands up in the air
I know I can count on you When food is gone You are my daily meal
voorn7 is offline  
Old 26.02.2013., 15:26   #5306
Quote:
voorn7 kaže: Pogledaj post
pa evo, istina, od tada nisam isla tamo. ali nije sad da necu NIKADA ici tamo. mislim, dug je zivot

ali im ziher necu ostaviti napojnicu ko sto Krkimir kaze

i ziher im necu furati proslave tamo. pa jebagavrag kod kineza, di jedem za 150-250 kn, dobijem rakijicu ili desert. naravno da za tri soma kn ocekujem barem nesto
posve točno.
Ako negdje ostaviš nekoliko tisuća kuna red je da se barem s digestivom počasti ili onome koji plaća pokloni nekaj.
Prije nekoliko mjeseci smo počašćeni pjenušcem kod Špičeka nakon potrošene tisućice.
Dlapek is offline  
Old 26.02.2013., 15:42   #5307
Maredo. Super hrana, super muzika, super osoblje. Znam da je na lošem glasu zbog uobičajene klijentele ali meni je bilo jednostavno super
tonkamatek is offline  
Old 26.02.2013., 21:06   #5308
GMIT, da li si ti slučajno vlasnik restorana koji nikada ne počastiš svoje goste?
Nadam se da nisi, no počinješ ostavljati takav dojam. UGOSTIteljstvo dolazi od riječi UGOSTITI, GOST Kad k tebi doma dođe gost, dal ga ti uopće pustiš u kuću? Dal mu ponudiš da sjedne? Piće? Možda ćak da nešto pregrize? Ne znam, al ja se tak odnosim prema GOSTU, a za one koje ne želim ni da mi uđu u kuću - te ni ne puštam preko praga.
Ili, da li je možda lakše shvatiti ovako: Gosti su ljudi koji vole TROŠITI (više ili manje), i zato jednostavno ne vole škrte vlasnike sa zmijom u džepu !
carmenn is offline  
Old 26.02.2013., 21:33   #5309
Evo jedan slučaj koji je sličan ovome kao što je Mladjo doživio (iako se tu ne radi o cugi). Mjesto radnje, vinski hotel u Slavoniji, moja svadba. Ceh je iznosio nekih 30.000 kn. Na večeri su razbijene čitave 3 vinske čaše (stvarno sasvim slučajno) koji su nama naplatili dan poslje 75 kn. Sada neka mi netko objasni, je li u meni ili u restoranu problem?!

Ja zbog naplaćivanja tih čaša više tam ne idem..
__________________
Što na Forumu nije dozvoljeno?
- vrijeđanje po bilo kojoj osnovi/
psovanje, flejmanje, spamanje
German is offline  
Old 27.02.2013., 07:41   #5310
Quote:
German kaže: Pogledaj post
Evo jedan slučaj koji je sličan ovome kao što je Mladjo doživio (iako se tu ne radi o cugi). Mjesto radnje, vinski hotel u Slavoniji, moja svadba. Ceh je iznosio nekih 30.000 kn. Na večeri su razbijene čitave 3 vinske čaše (stvarno sasvim slučajno) koji su nama naplatili dan poslje 75 kn. Sada neka mi netko objasni, je li u meni ili u restoranu problem?!

Ja zbog naplaćivanja tih čaša više tam ne idem..
hahahaha
Pa hebote koji kretenosi.
To još nisam čula.
Dlapek is offline  
Old 27.02.2013., 08:16   #5311
@German

Naravno, u tebi je problem...a u kome drugome.

Vidim da je gmit baniran pa ti on ne može objasniti detaljnije zašto je tome tako.


Šalu na stranu...ali ovaj tvoj slučaj je primjer uistinu katastrofalnog (i neprofesionalnog) ponašanja u ugostiteljstvu.
__________________
"Ja čitam"...kako se kaže na Crnski? Kaže se kao "Ja čitam"
...Vidi u riječnik Crnskog i Gorskog jezika
MLADJO is offline  
Old 27.02.2013., 09:08   #5312
Quote:
German kaže: Pogledaj post
Evo jedan slučaj koji je sličan ovome kao što je Mladjo doživio (iako se tu ne radi o cugi). Mjesto radnje, vinski hotel u Slavoniji, moja svadba. Ceh je iznosio nekih 30.000 kn. Na večeri su razbijene čitave 3 vinske čaše (stvarno sasvim slučajno) koji su nama naplatili dan poslje 75 kn. Sada neka mi netko objasni, je li u meni ili u restoranu problem?!

Ja zbog naplaćivanja tih čaša više tam ne idem..
Zdjelarević? To me baš čudi. Kad sam bio tamo par dana, ljudi su bili jako uslužni, a osobito vlasnik i njegova supruga. Skoro bih rekao da je to bio jedan prijateljski odnos, ali s dovoljnim odmakom da ne bude nametljivo. To mi je bilo jedno od ljepših ugostiteljskih iskustava.
Emericzy is offline  
Old 27.02.2013., 09:32   #5313
Quote:
Emericzy kaže: Pogledaj post
Zdjelarević? To me baš čudi. Kad sam bio tamo par dana, ljudi su bili jako uslužni, a osobito vlasnik i njegova supruga. Skoro bih rekao da je to bio jedan prijateljski odnos, ali s dovoljnim odmakom da ne bude nametljivo. To mi je bilo jedno od ljepših ugostiteljskih iskustava.
Sve je jednako bilo i u mom slučaju. Ali tih naplaćenih čaša je usralo cijelokupni dojam..
__________________
Što na Forumu nije dozvoljeno?
- vrijeđanje po bilo kojoj osnovi/
psovanje, flejmanje, spamanje
German is offline  
Old 27.02.2013., 09:38   #5314
Quote:
German kaže: Pogledaj post
Sve je jednako bilo i u mom slučaju. Ali tih naplaćenih čaša je usralo cijelokupni dojam..
Bože, kakva glupost...
Emericzy is offline  
Old 27.02.2013., 09:40   #5315
Quote:
German kaže: Pogledaj post
Sve je jednako bilo i u mom slučaju. Ali tih naplaćenih čaša je usralo cijelokupni dojam..
Uh, kad se samo sjetim kolko sam morao nagovarati konobare i mladog vodica kroz podrum da nas puste navecer u restoranski prostor da popijemo koju butelju koju smo minutu prije toga kupili kod njih u podrumu. Uh...
Nekako sam uspio, jedva.
Inace simpa mali hotelcic s podrumom i vinogradima, bilo nam je lijepo. I bilo je vece drustvo, dosta smo love ostavili da napunimo aute bocama njihovih vina.
Koja btw nisu bila gotovo uopce jeftinija nego u ducanima (to sam vec spomenuo na forumu). Moram priznati da me to razocaralo.
Ostalo sve skroz okej.
Deedy is offline  
Old 27.02.2013., 16:13   #5316
Postovi o vinarijama prebačeni su ovdje.
__________________
Mornari na zvijezdama
sa slomljenim jedrima,
signale šalju u noć...
Pringles is offline  
Old 28.02.2013., 23:35   #5317
Quote:
hawaii dream kaže: Pogledaj post
Ne znam za vas, al mene su samo jednom počastili (a idem redovito po restoranima), i to vjerovatno zato što mi je bio rođendan
nas u Karaki svaki put počaste nečim
ako smo na ručku kavom, ako smo navečer aperitivom
__________________
Prvo reci ne, onda pregovaraj
Ange ou Demon is offline  
Old 01.03.2013., 16:27   #5318
Quote:
Deedy kaže: Pogledaj post
Uh, kad se samo sjetim kolko sam morao nagovarati konobare i mladog vodica kroz podrum da nas puste navecer u restoranski prostor da popijemo koju butelju koju smo minutu prije toga kupili kod njih u podrumu. Uh...
nama je konobar sam predlozio da nam upravo kupljene buteljke iz podruma zamijeni sa onima iz frizidera kako bi nam bile bolje za piti.

s vecerom nisam bio pretjerano odusevljen jer je patka bila prepecena i sve je plivalo u centimetar obicnog ulja (ne masti!), no, dorucci su bili awesome.

s druge strane, dobili smo gratis boravak naseg psa u sobi, tako da ovo mjesto apsolutno preporucujem svima, bez obzira na patku!


p.s. minus je sto se vec u 21 ili 22h sve zatvorilo, tako da je po narednu buteljku za sobu trebalo ici u auto (kupljenu kod konkurencije jer mi zdjelarovicevo vino nije bas za vece kupovine).
gmit is offline  
Old 02.03.2013., 09:06   #5319
Quote:
German kaže: Pogledaj post
Evo jedan slučaj koji je sličan ovome kao što je Mladjo doživio (iako se tu ne radi o cugi). Mjesto radnje, vinski hotel u Slavoniji, moja svadba. Ceh je iznosio nekih 30.000 kn. Na večeri su razbijene čitave 3 vinske čaše (stvarno sasvim slučajno) koji su nama naplatili dan poslje 75 kn. Sada neka mi netko objasni, je li u meni ili u restoranu problem?!

Ja zbog naplaćivanja tih čaša više tam ne idem..
Baš htjedoh reć, Zdjelarević mora da je bio u igri...
Mislim da taj čovjek baš i ne zna raditi, jer da zna ta cijela priča bi proradila...a ovako, malo prodajem cijelo zdanje pa malo ne i tak... Ugl. prije sam znala navrnut al mi obično bilo ludo skupo i prazno, iako moram napomenut da je klopa i vino uvijek bilo fino...
Nešto slično i bliže je sada Polovanec, bila sam bilo je bez bitnih zamjerki.. Nedjeljni ručak, sva hrana fina osim krvavica...nekako užegle veli kolega. Vina svakakvog, skupog, jeftinog, konobari dragi, uslužni,Tamburaši ti fino dođu do stola, ambijent jako lijep, drveno, starinsko, ak niste bili-potegnite
carmenn is offline  
Old 02.03.2013., 09:28   #5320
Jučer Mlinarica. Nisam bio dosta dugo i moram zadovoljno konstatirati da i dalje drže standardnu kvalitetu. Jeo odlično miješano meso + zapečeni grah i velika piva - 100 kn.

Inače, mislim da je Mlinarica jedno od najnerazvikanijh mjesta u ZG za roštilj. Naravno, ima boljih mjesta (npr. Srbin, u TPK nisam bio ali po tome što čitam svakako tu spada), ali oni već godinama drže neki standard od kojih ne odstupaju. A za razliku od mnogih mjesta se može parkirati i nije gužva (naravno se ne odnosi na vrijeme gableca kada navale okolni državni birokrati )...
__________________
Što na Forumu nije dozvoljeno?
- vrijeđanje po bilo kojoj osnovi/
psovanje, flejmanje, spamanje
German is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:09.