Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.07.2009., 17:01   #1
Olimpijade 2009.

Jubilarna 50. Međunarodna matematička olimpijada održava se u Bremenu od 10. do 22. srpnja. Svih 6 hrvatskih srednjoškolaca bilo je uspješno: 1 srebrna medalja, 4 brončane medalje, 1 pohvalnica. Voditelji su bili doc. Mea Bombardelli i as. Matija Bašić s PMF-Matematičkog odjela u Zagrebu

Hrvatska ekipa plasirala se na 32. mjesto od ukupno 104 države

Rezultati su sljedeći:

Nina Kamčev (4. razred XV. gimnazije u Zagrebu): srebrna medalja; broj bodova: 27/42

Goran Žužić (4. razred V. gimnazije u Zagrebu): brončana medalja; broj bodova: 20/42

Ivo Božić (3. razred XV. gimnazije u Zagrebu): brončana medalja; broj bodova: 19/42

Adrian Satja Kurdija (3. razred V. gimnazije u Zagrebu): brončana medalja; broj bodova: 18/42

Matko Ljulj (2. razred XV. gimnazije u Zagrebu): brončana medalja; broj bodova: 15/42

Borna Cicvarić (3. razred Gimnazije Andrije Mohorovičića u Rijeci): pohvalnica; broj bodova: 11/42

http://portal.connect.znanost.org/content/view/3018//

40. Međunarodna fizička olimpijada održava se u Meksiku (Merida, Yucatan) od 11. do 19. srpnja. I hrvatski srednjoškolci stekli su zapažene rezultate. Veronika Sunko i Petar Mlinarić osvojili su brončane medalje, Ljudevit Palle je dobio pohvalu, a još su uspješno sudjelovali i Vilim Štih te Borna Vukadinović.
Voditelji naših učenika su Krešo Zadro i Nikolina Novosel s Prirodoslovno-matematičkog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu. Sudjelovanje srednjoškolaca na olimpijadi organizira Hrvatsko fizikalno društvo uz financijsku potporu Ministarstva znanosti, obrazovanja i športa.
Hrvatska je domaćin sljedeće Međunarodne fizičke olimpijade koja će se održati u Zagrebu od 17. do 25. srpnja 2010., gdje se očekuje ekipe iz 90ak zemalja s preko 400 učenika.

http://portal.connect.znanost.org/content/view/3017/

40. Međunarodna kemijska olimpijada održava se u Cambridgeu, Velika Britanija.
Petra Vizjak osvojila je srebro, a Igor Marković (3.r.) i Filip Vranješević (2.r.) bronce, a još je uspješno sudjelovala i Kristina Kučanda.
*A* is offline  
Old 27.07.2009., 19:31   #2
5a ubija po obicaju
pekmez_ is online now  
Old 28.07.2009., 03:52   #3
mioc još više očito shy:
random passwrd is offline  
Old 25.12.2009., 17:59   #4
Angry Brončanim kemičarima uskraćena mogućnost odlaska u Japan zbog nedostatka novca

Quote:
41. Međunarodna kemijska olimpijada održala se u Cambridgeu, Velika Britanija.
Petra Vizjak (4.r.) osvojila je srebro, a Igor Marković (3.r.) i Filip Vranješević (2.r.) bronce, a još je uspješno sudjelovala i Kristina Kučanda (3.r.).
42. Međunarodna kemijska olimpijada (IChO) održat će se od 19. do 28. srpnja 2010. u Tokiju, Japan. Nažalost, kako sada stvari stoje, bit će to prva nakon 10 IChO na kojoj neće biti hrvatskih predstavnika - država, službeno, nema novca za njihov put a kamoli za pripreme (nedostaje u najboljem slučaju 100tinjak tisuća kuna), a unatoč mnogim molbama nisu pronađeni sponzori koji bi mogli u dovoljnoj mjeri sufinancirati jer, recesija je, nitko, valjda, nema. Tako će dvojica mladih genijalaca koji su na 41. IChO postigli velik uspjeh (brončane medalje) ostati bez prilike da još jedan put pokažu još veće znanje i sposobnost (jer budući da su još srednjoškolci inače bi mogli ići opet), te još dvoje učenika koje bi bilo izabrano izlučnim ispitom bez prilike da se okušaju na tako velikom događanju u spremanje za koje mnogi već godinama ulažu ogroman trud i koje bi im moglo otvoriti bolju budućnost. Svjesna sam da resursa nikad nema dovoljno za sve i da treba stegnuti remen i odrediti prioritete, ali smatram da je ovo ipak velika sramota za "državu znanja" i gotovo tragedija za uključene nadarene i izuzetno marljive učenike. Stoga i ovdje apeliram, ako imate kontakt s nekim poduzećem, institucijom i sl. koji bi mogli i htjeli barem malo pomoći, javite se, dečki su to stvarno zavrijedili
Hrvatska na Međunarodnoj kemijskoj olimpijadi
42. Međunarodna kemijska olimpijada - Tokio 2010.
__________________
streberica.gimnazijalkaATyahoo.com Za državnu maturu I ovdje

Zadnje uređivanje Štreberica : 25.12.2009. at 18:03. Reason: linkovi
Štreberica is offline  
Old 25.12.2009., 18:53   #5
Zemlja sranja a ne znanja... Isto se dogodilo i na astronomiji ove godine - novaca je bilo za troje od maksimalno 5 sudionika. Ali glavno da je DP nakupovalo jeftinjara printere, empetrije i knjige koje vecina vec ima za 1. 2. i 3. mjesto... S tim novcima se bez problema pokrivaju troskovi za jednog sudionika.

Srecom, HKD prima donacije. Prije dvije godine, ja sam tek nekoliko dana prije same olimpijade (IAO) znao hocu li uopce ici jer Ministarstvo je samo obecavalo novce, a ovi nikako da stignu. Pa sam pitao voditelja tima jel da trazimo donacije, pa sam dobio odgovor u stilu "to je natjecanje u sustavu Ministarstva i samo ono nam moze to financijski omoguciti"... Isli smo na zbilja dalek put - u Trst.
__________________
But she took me back to her courtyard, where magnolia perfume screams
Behind the gates and the granite, of the planet of New Orleans

Zadnje uređivanje Matesonik : 25.12.2009. at 18:58.
Matesonik is offline  
Old 26.12.2009., 21:41   #6
Quote:
Matesonik kaže: Pogledaj post
...
Možda su ove godine sve smanjili jer je fizičarska olimpijada u Hrvatskoj pa je sve otišlo na organizaciju tog? Čak ni to ne znam
Nama je rečeno neka tražimo donacije jer inače se ne ide (jer HKD nije dobilo dovoljno donacija u tu svrhu), ali nikako ne privatne donacije nego samo one od tvornica i sl. Sad sam pokušala pitati i tu na potforumu Gospodarstvo što i kako bi se moglo pokušati, nemam nikakvu pametnu ideju, a ne želim odustati, nije fer.
__________________
streberica.gimnazijalkaATyahoo.com Za državnu maturu I ovdje
Štreberica is offline  
Old 26.12.2009., 22:43   #7
Za IPhO cu pitati nekoga kako tu stojimo...ko su izvori $$ itd.

Ja sam procackao malo, al oni koje sam pitao su vec ovu jesen bili nesto sponzorirali moju dramsku...pa je malko too much Drzim vam fige.
__________________
But she took me back to her courtyard, where magnolia perfume screams
Behind the gates and the granite, of the planet of New Orleans
Matesonik is offline  
Old 26.12.2009., 23:16   #8
Quote:
Matesonik kaže: Pogledaj post
...
Hvala
__________________
streberica.gimnazijalkaATyahoo.com Za državnu maturu I ovdje
Štreberica is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:18.