Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.08.2017., 20:05   #7381
Quote:
BILJEŽNIK kaže: Pogledaj post
Gdje se mogu kupiti Kronospanove ploče? Javor trgovina, čini mi se. Još negdje? Prešanje je etažno ili contiroll?
Nisam u prodaji, ja sam u tehnici tako da ne znam no mogu se raspitati. Mislim da je od vecih Frischeis, znam da puno ide u Bosnu i Italiju i sestrinskim firmama. Radi se i acryl, nova je brusilica, nove linije oplemenjivanja, i novi Dieffenbacher contiroll (kažu da je auto, bio bi to Mercedes). Etažna preša je otišla u povijest prije nekih 8 mjeseci zajedno sa starim linijama oplemenjivanja, u sestrinskoj firmi u Srbiji također. Tapetarska ploča sa ove linije je toliko ravna i glatka da brusilica jedva ima posla.

Šteta je što nema interesa za maloprodaju ili prodaju besklasne robe, tu je Egger s Elgradom odigrao odličan potez i zabio nam gol na domaćem terenu.

Sent from my AT100 using Tapatalk
Veky is offline  
Old 21.08.2017., 22:11   #7382
Quote:
orcanic kaže: Pogledaj post
Pozdrav. Prvi put u zivotu radim jednostavnu komodu od iverala, napravio sam model u Sketchupu i nosim uskoro mjere na rezanje. Molio bi samo jedan savjet od iskusnih.. Zanima me koliko bi gornja (crvena) stranica trebala izlaziti van s obzirom da su ispod nje vrata. Buduci se radi o iveralu 18mm pretpostavljam da bi taj dio koji "strsi" van trebao biti nekih 19-20mm. Da li ispravno pretpostavljam :-)? Evo i slike: http://imgur.com/a/Hx3K8
Da, ostavi 20 mm.
i 3 mm od vrata do stropa.
ninja23 is offline  
Old 22.08.2017., 08:43   #7383
Hvala. Imam jos par pitanja ako ima neko volje za odgovoriti. Ledja bi napravio isto od 18mm iverala tako da nosivost bude sto bolja. Naime, ta komoda mi je ujedno stalak za akvarij pa ce tezina biti nekih 350kg. Malo sam gledao kako se rade komode i vidim da vecinom uvuku ledja cca. 1cm od ruba stranica. Ima neki poseban razlog za to? Ja bi ledja poravnao sa stranicama. Velicina te ledjne ploce bi bila ugrubo 120x90cm, i namjeravam je utiplat sa bocnim stranicama, gornjom i donjom plocom. Hoce to biti ok? I jos jedno pitanje vezano uz kantiranje. Da li ima smisla vidljive rubove kantirati sa npr. 1mm abs-om a "nevidljive" sa necim tanjim ili da sve puknem sa 1mm abs? Thx.
orcanic is offline  
Old 22.08.2017., 22:07   #7384
ne znam zašto bi se se uvukla leđa 1cm. ako su nevidljivi, recimo stražnje stranice dasaka, onda ih ja ni ne kantiram. samo fronte stavljam 1mm, ostalo 0,5
ninja23 is offline  
Old 23.08.2017., 07:42   #7385
Ja sve kantiram, bar da smanjim utixaj vlage koliki toliko.

Poslano sa mog GT-I9060 koristeći Tapatalk
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Old 23.08.2017., 10:18   #7386
Quote:
ninja23 kaže: Pogledaj post
ne znam zašto bi se se uvukla leđa 1cm. ako su nevidljivi, recimo stražnje stranice dasaka, onda ih ja ni ne kantiram. samo fronte stavljam 1mm, ostalo 0,5
da ima odredjenu toleranciju na grbavi zid? Slicno kao sto na dnu imas nogice a ne samo ravnu plocu.
__________________
Now Playing: Vrnul se bum makar v lesu, il nek Dravu sim donesu. Z dravskim peskom me pokrijte, z dravskom vodom poškropite.
Arash's friend is offline  
Old 23.08.2017., 11:03   #7387
Quote:
Arash's friend kaže: Pogledaj post
da ima odredjenu toleranciju na grbavi zid? Slicno kao sto na dnu imas nogice a ne samo ravnu plocu.
Vjerovatno tako nesto, ali buduci na podu ionako imam lajsnu, komoda ce biti odmaknuta od zida (sto mi na koncu i odgovara radi cijevi koje idu iza) pa mislim da mi je to uvlacenje nepotrebno. Mislio sam da mozda ima neki drugi razlog.
orcanic is offline  
Old 25.08.2017., 08:34   #7388
Quote:
orcanic kaže: Pogledaj post
Vjerovatno tako nesto, ali buduci na podu ionako imam lajsnu, komoda ce biti odmaknuta od zida (sto mi na koncu i odgovara radi cijevi koje idu iza) pa mislim da mi je to uvlacenje nepotrebno. Mislio sam da mozda ima neki drugi razlog.
I zbog vlage, kako bi zrak mogao strujati.
Mekto is offline  
Old 27.08.2017., 20:52   #7389
Quote:
Arash's friend kaže: Pogledaj post
da ima odredjenu toleranciju na grbavi zid? Slicno kao sto na dnu imas nogice a ne samo ravnu plocu.
ali 1 cm?i kaj ak je grbavi zid onda urezivati pod i strop da prati konturu zida?
ninja23 is offline  
Old 27.08.2017., 21:18   #7390
Ma, to je industrija, sve bokove rade isto, sa utorom za leđa od lesonita. Ja tako radim kuhinjske elemente, uvlačim leđa 15 mm. U konkretnom slučaju nema potrebe za tim.
__________________
Svi ljudi znaju sve
BILJEŽNIK is offline  
Old 28.08.2017., 11:30   #7391
Kako najlakše postaviti/ centrirati frontu na izvlacnu kosaru?

Poslano sa mog S40 koristeći Tapatalk
dino_sk is offline  
Old 28.08.2017., 11:48   #7392
Quote:
ninja23 kaže: Pogledaj post
ne znam zašto bi se se uvukla leđa 1cm. ako su nevidljivi, recimo stražnje stranice dasaka, onda ih ja ni ne kantiram. samo fronte stavljam 1mm, ostalo 0,5
A iza gornjih elemenata nikad nisi imao potrebu sakrivati kablovinje za struju, LED rasvjetu i slično?
Ja sva leđa radim od iverala 10 mm i uvlačim 10 mm i nikad s ničim problema.
dak0001 is offline  
Old 28.08.2017., 13:52   #7393
Jedno brzinsko pitanje.. Koliko mm bi police trebale biti uze po sirini od korpusa.. Stavio sam 2mm, znaci po 1mm sa svake strane, je li to ok? Mislim naravno na one police sto se mogu postavljati po visini na razlicita mjesta.Thx.
orcanic is offline  
Old 28.08.2017., 15:06   #7394
To je u redu. Uzmi nosače polica presvučene plastikom
__________________
Svi ljudi znaju sve
BILJEŽNIK is offline  
Old 05.09.2017., 22:39   #7395
kako se onda stavljaju L nosači ako se leđa uvuku 10-15mm? to onda mora ići na šinu?
ninja23 is offline  
Old 06.09.2017., 12:54   #7396
Na šinu, naravno.
__________________
Svi ljudi znaju sve
BILJEŽNIK is offline  
Old 09.09.2017., 19:17   #7397
pomoc, pliz
nadobudno sam kupila ovakav ormaric http://www.ikea.com/hr/hr/catalog/products/S09046701/ sa "drvenim" vratima
i mislila ga postaviti vertikalno. je li to moguce? trebala bi i jedna polica. za nju kuzim da bi trebali unaprijed izbusiti rupice, ali vrata ne znam da li šarke mogu na ovako široke bocne stranice. na kupim neke posebne? svaki savijet je dobro došao
tomorrow2 is offline  
Old 10.09.2017., 22:32   #7398
Ormarić nije nekih posebno velikih dimenzija. Čini se da je stakleni s alu okvirima. Ako sam dobro razumio širina mu je 60 cm, visina 40 cm i dubina 38 cm. Pretpostavljam da se želi postići širina 40 cm, visina 60 cm i dubina 38 cm. Nije rečeno kojim okovom se trenutno fronta podiže. Izbuše se rupe za 2 spojnice u fronti (po visini fronte 60cm) 6-7 cm od dna i vrha na stranu koju se želi lijevu ili desnu, fi 35 mm i dio spojnice koji se spaja na stranicu se vijcima pričvrsti za istu. Spojnica ravna 100° na primjer. Ako je fronta drvena. [URL="https://webshop.schachermayer.com/cat/hr-HR/product/blum-clip-standardna-spojnica-100-ravna-s-oprugom-i-vijcima/103311371?query=spojnica+ravna"]

Ako je element s alu okvirima treba vidjeti širinu alu okvira i prema njemu odabrati spojnicu. Za primjer može poslužiti ovo:
[URL="https://webshop.schachermayer.com/cat/hr-HR/product/blum-clip-top-spojnica-za-al-okvir-blumotion-95-ravna-s-opr-i-vijcima/103307122?query=spojnica+ravna+alu"]


Brend Blum, Haefele, Grass...po izboru. Polica može ići drvena, staklena, po želji.
toncika is offline  
Old 11.09.2017., 09:12   #7399
Quote:
tomorrow2 kaže: Pogledaj post
pomoc, pliz
nadobudno sam kupila ovakav ormaric http://www.ikea.com/hr/hr/catalog/products/S09046701/ sa "drvenim" vratima
i mislila ga postaviti vertikalno. je li to moguce? trebala bi i jedna polica. za nju kuzim da bi trebali unaprijed izbusiti rupice, ali vrata ne znam da li šarke mogu na ovako široke bocne stranice. na kupim neke posebne? svaki savijet je dobro došao
Po onome što ja vidim, ništa nije problem osim ručkice, ako se misli bušiti za rupe kroz staklo.
Rješenje je ručkica koja se šarafi na rub ili L ručkica pa se šatafi iznutra na Al okvir.
dak0001 is offline  
Old 11.09.2017., 14:01   #7400
tip-on

Koja je razlika između tip-on za fronte s magnetom i s prigušivačem, osim što prvi ide bez opruge, a drugi s oprugom. Zanima me da li ovaj s prigušivačem išta prigušuje kretanje fronte kod zatvaranja. Pretpostavljam da bi opruga trebala vršiti ulogu otpora potrebnog za zatvaranje, ali ne znam ima li ovaj tip-on ikakvog prigušivanja sličnog blumotion-u. Radim namještaj za cijelu kuću i preferiram ladice bez ručkica. Samo ne bih volio da fronte kod zatvaranja nemaju nikakvo prigušivanje. Nekakav soft close. Također su mi ladice problem jer su mi opcije Tandembox, Movento i Legrabox preskupe, a imaju opciju postavljanja na istu ladicu i tip-on i bluemotion. Tandem i Tandem plus mogu oboje, ali ne zajedno.
toncika is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:59.