Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.04.2010., 16:25   #1001
ne vjerujem da će završiti do tad, a možda se i varam..., ali ne brini, pa nećeš biti u radovima, nego će sve s babinjača prebaciti u nove preuređene djelove
__________________
mama tri male ljepotice...
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2010., 16:26   #1002
Neće u druge bolnice slati. Mislim da su rekli da će rasporediti babinjače po drugim odjelima. Na ginekologiju i još neke, nemrem se sjetiti.

Sanja, pa cijelu prošlu godinu su preuređivali PT, tamo su stalno radovi. Neće oni prašiti i razbijati tebi oko glave, Bože moj.
__________________
Palčica 02.04.2010.
Alka Zagreb is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2010., 16:29   #1003
eto..ako su PT preuređivali godinu dana, onda će i babinjače potrajat, pogotovo, kolike su i koliko posla tamo ima...
__________________
mama tri male ljepotice...
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2010., 16:45   #1004
da,da!! veliki je to pothvat...
__________________
Palčica 02.04.2010.
Alka Zagreb is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2010., 22:20   #1005
Ja sam čula da će "nas" raspodijeliti po cijeloj bolnici....
Bit ću pametnija kroz mjesec dana...
__________________
A - 26.05.2010; B - 03.04.2012...
Lepa26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2010., 15:07   #1006
bok cure,
jel koja od vas možda zna imaju li u petrovoj lopte ili ako ne, dali dozvoljavaju da se donese svoja? jel ima koja iskustva s tim?
ja sam tamo rodila 2006. al ih nisam vidjela, a niti tražila, jer sam morala ležati...ali sada bi voljela ako je moguće...
__________________
20.07.2006. princeza MIA :) 22.04.2010. smješko SVEN :)
kamelija76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2010., 17:31   #1007
vidjela sam loptu u predrađaoni!!tj tamo gdje se klistira...bila sam tamo dva dana i nitko ju nije koristio..
grogica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2010., 20:30   #1008
Ja sam na tečaju vidjela hrpu lopti na ormarima poslagane, ali koliko sam skužila ničemu ne služe!

Brijem da ne daju baš đipati po njima.
__________________
Palčica 02.04.2010.
Alka Zagreb is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2010., 21:56   #1009
Quote:
Alka Zagreb kaže: Pogledaj post
Ja sam na tečaju vidjela hrpu lopti na ormarima poslagane, ali koliko sam skužila ničemu ne služe!

Brijem da ne daju baš đipati po njima.
gdje si ih vidjela na ormarima? u rađaoni?

ja kad sam bila na tečaju (2006.g.) imali smo jedan dio vježbe na loptama kod fizioterapeuta, ali ih nisam vidjela u rađaonici...
__________________
20.07.2006. princeza MIA :) 22.04.2010. smješko SVEN :)
kamelija76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2010., 23:19   #1010
na vježbama disanja kod fizioterapeuta u nekoj sobi, naslagane na ormarima
__________________
Palčica 02.04.2010.
Alka Zagreb is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2010., 09:53   #1011
Quote:
kamelija76 kaže: Pogledaj post
gdje si ih vidjela na ormarima? u rađaoni?

ja kad sam bila na tečaju (2006.g.) imali smo jedan dio vježbe na loptama kod fizioterapeuta, ali ih nisam vidjela u rađaonici...
Nama su rekli da u rađaoni odnosno u boksevima ne daju koristiti lopte (nema dovoljno prostora za hopsanje), ali sam čula da se može koristiti u predrađaoni ako netko baš inzistira.
__________________
Robica za curice
Klara0908 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2010., 12:32   #1012
što se tiče lopte.. nama je žena na tečaju rekla da u rađaoni postoji jedna lopta, ali da se ona u pravilu ne koristi...
__________________
Stigla nam je mala čupavica!
yellowzg is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2010., 12:36   #1013
Evo bila sam danas u Petrovoj radi Mirene i sestra mi je rekla da od 01.05. počinju adaptacije babinjača (a do kad će trajati). Ali sigurno par mjeseci.
__________________
I`m a supergirl, and supergirls don`t cry
~Scarlet~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2010., 13:57   #1014
Quote:
yellowzg kaže: Pogledaj post
što se tiče lopte.. nama je žena na tečaju rekla da u rađaoni postoji jedna lopta, ali da se ona u pravilu ne koristi...
"U pravilu" tamo dobro da smiješ disati. Kakvo hopsanje na lopti? Što sve trudnicama padne na pamet! Ko je to vidio? Hopsati na lopti, šetati, naslanjati se na zidove... Svašta!
Pa nije to bolnica u kojoj su želje i potrebe trudnica na prvom mjestu! Tako nešto ne dolazi u obzir. Imate ležati mirne ko bubice, raditi što vam kažu, biti što manje primiječene da nebi nekome od onih "prevažnih i prekrasnih" doktora stali na žulj i sve će biti u redu. Pa nisu doktori tamo zbog vas, nego vi zbog njih. I nije poanta u tome da vama bude ugodnije nego da njima bude lakše. Svašta!

... i budite sretni ako vam nitko ne kaže da ste krava. Bilo je i takvih kompimenata
__________________
01.09.10. - my precious!!!

Zadnje uređivanje Illy : 19.04.2010. at 14:08.
Illy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2010., 14:31   #1015
Ja se uopće nisam tako osjećala tamo dok sam 10h ležala u boksu u trudovima. Svako malo me netko došao pitati kako sam, pogledati me. Niti jednom njihov ton nije bio s visoka, nego su baš bili ugodni i doktori i babice i anesteziolozi...fakat ih je hrpa prošla kroz moj boks.

Općenito, moj dojam Petrove ja samo pozitivan!
__________________
Palčica 02.04.2010.
Alka Zagreb is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2010., 14:46   #1016
Illy, čemu tolike frustracije? što su to tamo tebi radili?

btw. sad sam na drugoj temi po tvom postu shvatila da ti još nisi ni rodila, ali bitno da širiš ovakve crne misli...
__________________
mama tri male ljepotice...

Zadnje uređivanje cvijetić : 19.04.2010. at 14:51.
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2010., 14:47   #1017
Quote:
succorosso kaže: Pogledaj post
Meni ovo zvuci uzasno nehumano. Okrutno prema tebi i prema bebi.

Pa sta nisi graknula na njih: "ne zelim da studenti budu prisutni na pregledu, molim neka studenti izadju!". Bilo te frka da te nece lose tretirati ako se budes bunila, zar ne?


Smijem li pitati zasto si uopce dozvolila da ti daju drip, odnosno da ti povecaju dozu? Pretpostavljam da se nisi usudila suprotstaviti umisljenim velicinama. Zasto ljudi ne mogu reci: "ne dopustam drip". Pa ako se osoblje furi i prica da je to nuzno inace ce vam usahnuti ruka, umrijeti beba i osepaviti baka, samo ponovite: "svejedno ne dopustam drip", odnosno ako si dopustila prije, pa se predomislila: "ne dopustam vise drip, molim uklonite ga odmah ili cu vas tuziti".

Ova mi je prica super: doc A udri drip bez mjere, onda se doc B cudi koja je budala stavila... Ali pacijentica nema poima sta je OK i plasi se zucnuti. I nema pisanog traga, disciplinskog postupka, kazne za doc A, nema niceg, osim bolova i narusenog zdravlja pacijentice koja suti i trpi. Pa kad se nece borit za svoja prava bolje nije ni zasluzila.
I ja sam 2006. rodila u petrovoj na carski,induciran porod uz gel i drip cijeli dan,jer sam prenjela.I ovu trudnocu idem opet tamo iako su mi iskustva losa.Trudovi su trajali vise od 12 sati,u radjaoni je bio ja mislim dr.Andjel??,a na kraju me porodio dr Zekan na carski...Btw,sta se Zekana tice,saznala sam inace da je psih.bolesnik...Al eto,nadam se da cu ovaj put bolje proci...
mamyy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2010., 14:59   #1018
Quote:
Alka Zagreb kaže: Pogledaj post
Ja se uopće nisam tako osjećala tamo dok sam 10h ležala u boksu u trudovima. Svako malo me netko došao pitati kako sam, pogledati me. Niti jednom njihov ton nije bio s visoka, nego su baš bili ugodni i doktori i babice i anesteziolozi...fakat ih je hrpa prošla kroz moj boks.

Općenito, moj dojam Petrove ja samo pozitivan!
Alka!
Pa da ti i ovdije čestitam na palčici! Preslatka je! Pogotovo od kada si jeu speglala

Drago mi je što nakon svega imaš lijepo iskustvo.
Nisam baš sigurna da bi bilo takvo i da nedajbože nisu uspjeli reanimirati tvoju bebu. Sama činjenica da su odgađali carski toliko dugo i da se ona nagutala mekonija... Meni to baš i ne bi bilo neko pozitivno iskustvo.
Dvije meni jako drage i bliske žene su upravo zbog odgađanja carskog u Petrovoj izgubile svoje bebe.
U prvom slučaju je dežurni doktor bio prezaposlen gledanjem utakmice pa se beba toliko nagutala mekonija da je nekoliko sati nakon poroda i tri reanimacije umrla.
Drugi je još gori i presvjež pa ne želim o tome.
Moje osobno iskustvo je da tamo od doktora radi samo potkupljiva gamad (ok, možda ne svi, ali svi sa kojima sam ja ili netko moj imao kontakte) koja te malo bolje tretira tek ako im daš malu plavu kovertu. Pri tome mislim na doktore, ne sestre i babice.
Mene su nakon kiretaže tretirali ko neko smeće koje samo zauzima krevet. Na kontrolnom pregledu me nisu htjeli ni pregledati nego su mi samo uvalili neki komad papira na kojem je pisalo "dobila upute"?!
Na hitnoj sam čekala 2 sata na pregled dok sam umirala od bolova.
Svekrva mi je tek nakon povlačenja veze i malo "podmazivanja" primljena na operaciju o kojoj joj je ovisio život i koju nebi dočekala da je prošlo još nekoliko dana.
Ali drago mi je da ima i svijetlih primjera.
Samo ja bi idući puta radije na veterinarski fakultet nego tamo!
__________________
01.09.10. - my precious!!!
Illy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2010., 15:06   #1019
Illy, žao mi je što imaš loša iskustva.
Ja sam rodila u Petrovoj prije godinu dana (ipak sam završila na carskom, mada su pokušali vaginalno) i zaista ne mogu ništa loše reći niti za liječnike niti sestre. Svi su bili ok, korektni i pofesionalni.
Ali ima doktora, to je istina, i neljubaznih i nestručnih i žao mi je svake žene koja dođe takvima.
__________________
I`m a supergirl, and supergirls don`t cry
~Scarlet~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2010., 15:13   #1020
Quote:
~Scarlet~ kaže: Pogledaj post
Illy, žao mi je što imaš loša iskustva.
Ja sam rodila u Petrovoj prije godinu dana (ipak sam završila na carskom, mada su pokušali vaginalno) i zaista ne mogu ništa loše reći niti za liječnike niti sestre. Svi su bili ok, korektni i pofesionalni.
Ali ima doktora, to je istina, i neljubaznih i nestručnih i žao mi je svake žene koja dođe takvima.
Hvala ti Scarlet! Meni nije žao mene. To mi je najmanje. Meni je samo otvorilo oči. Žao mi je malih anđela koji su trebali biti sa nama a zahvaljujući njima nisu.
I njihovih roditelja kojima su ubili dječicu
Ok, možda je glupo generalizirati zbog pojedinaca, ali ti ljudi i dalje rade tamo (osim jednog koji je dobio otkaz zbog navedenog slučaja) i bilo koja žena može dopasti baš njima u ruke. A nije ih malo. Mogla bi ih nabrojati desetak imenom i prezimenom ali neznam smijem li.
__________________
01.09.10. - my precious!!!
Illy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:16.