Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.03.2013., 14:37   #1441
Pa da, ne moraju u kuhinji na podu bas bit plocice. Stavi laminat. Ili stavi plocice koje izgledaju kao parket.
__________________
... volim te tisuću svemira ...
KraljicaSparoga is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2013., 20:38   #1442
Free je dala dobar prijedlog.
Ako baš želiš pločice u kuhinji na zidu, onda stavi što veće, bez fuga i obavezno svijetle, jednobojne tako da djeluje kao da je iz komada. Male pločice samo ako ćeš stavljati mozaik.
Elle Vk is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2013., 12:43   #1443
Quote:
Hannuma kaže: Pogledaj post
Dajte mi recite da za moje pločice ima nade...

naime, kupili u Pevecu kombinaciju crno-bijelih pločica za zid. Barem su tamo tako izgledale! Ma i u ruci je sve izgledalo u najboljem redu. Medjutim, sad kad je keramičar postavio na zid, bijela pločica, uopće ne izgleda bijelo, nego sivo!!!!

Neznam šta da radim, postoji li neki premaz, kojim bi to mogla malo popravit. Pločica je u ruci bijela, ali jednostavno kad na zidu padne sjena od svjetla na nju, ona je siva.

Svaki prijedlog zlata vrijedan.
Quote:
Hannuma kaže: Pogledaj post
I ja sam si mislila tako nešto. Al onda sam vidila da je po danjem svjetlu isto tako, a u kupaonici imam jako veliki prozor, kako onda rješit po danu taj isti problem?

Ja zaista nemogu vjerovat da one djeluju toliko sivo, jer u niti jednom momentu nas troje nije ni na kraj pameti bilo da je ta pločica iti jedne druge nijanse do bijele!
OK Imamo isti problem!! i pri traženju informacija naletila sam na ove stare postove...

Hannuma, kako ste to riješili ?? l
Da li se još netko sreo s tim problemom?

Naše pločice su bijele 20x40 s mozaik motivom. No u kupaoni postavljene na zid izgledaju sive... i katastrofalno...

Stvar loših pločica, loše podloge, krivog ljepila ... ??
(vidi ili jos i jos). Ili možda pada svjetlosti (promjena žarulja ne pomaže no djeluje da direktno osvjetljene izgledaju bjelije...) U svakom slučaju imamo sada popriličan problem zašto se to dogodilo, da li se može popraviti i što napraviti s tim...


Quote:
Hannuma kaže: Pogledaj post
Pitanje: kako mogu ić preko pločica novim pločicama? Postoje li neke posebne, tanke pločice, koje idu baš preko starih? Naravno, neda mi se štemat stare, pa tražim rješenje, a načuh nešto slično ovome, nemam pojma jel istinito..
Da li ste pronašli tanke pločice? Zna li netko gdje ih ima u Zgb?

A farbanje pločica?
belana2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2013., 13:15   #1444
Za farbanje bi bilo najbolje pobrusiti postojeće do faze da im se makne ova ''caklina''.
Tad tek kreću farbe.
Zato sam ja odustala od toga jer mi kupaonica još nije u planu renovacije, a svijetloplave pločice me ubijaju u pojam svaki dan.
__________________
''Be yourself'' is the worst advice you can give to some people.
Xanthe is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2013., 18:18   #1445
.

" tanke " plocice imas u ŠPINI, FERO-TERM, KERA-TERM i mnogim drugim kvalitetnim salonima keramickim plocicama.

Plocice se zovu kerlit i debljine su cca 3 mm.
Podloga mora biti vrhuski pripremljena i super izgleda kad se poljepe

__________________
...
keramičar is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2013., 18:21   #1446
keramičar daj mi pliz reci jel se mogu svijetle fuge pofrabati u tamnu nijansu sa bojom za beton?kad vidim one svijetle fuge
__________________
10.2. mali alvić <3<3<3
alveolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2013., 19:21   #1447
Quote:
keramičar kaže: Pogledaj post
" tanke " plocice imas u ŠPINI, FERO-TERM, KERA-TERM i mnogim drugim kvalitetnim salonima keramickim plocicama.

Plocice se zovu kerlit i debljine su cca 3 mm.
Podloga mora biti vrhuski pripremljena i super izgleda kad se poljepe

I cijena 100€ m2
nina2006 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2013., 19:25   #1448
Quote:
nina2006 kaže: Pogledaj post
I cijena 100€ m2
Znala sam da ima caka...inače bi već prekrila ovo nakaradno plavetnilo.
__________________
''Be yourself'' is the worst advice you can give to some people.
Xanthe is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2013., 19:30   #1449
Quote:
Xanthe kaže: Pogledaj post
Znala sam da ima caka...inače bi već prekrila ovo nakaradno plavetnilo.

Ajde imaš vremena. A da su prekrasne jesu. Dimenzije su jako velike tako da je fuga jako malo. Moja ćenifa je bila gotova kad je kerlite došao na tržište, inače bi njih uzela
nina2006 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2013., 19:46   #1450
Zalit ću sve epoksijem.
__________________
''Be yourself'' is the worst advice you can give to some people.
Xanthe is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2013., 19:47   #1451
nina2006 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2013., 20:32   #1452
Quote:
alveolina kaže: Pogledaj post
keramičar daj mi pliz reci jel se mogu svijetle fuge pofrabati u tamnu nijansu sa bojom za beton?kad vidim one svijetle fuge
Boja ze beton nije namijenjena za to.
Postoji proizvod od Mapei-a zove se Mapei fuga fresca, to je nešto slično onom za laštenje cipela.
Ja sam to radio doduše samo jednom, iz bijele u tamno sivu i bilo je ok.
Nije baš kao s reklame da se samo maže,dosta je pipavo,ali Mapei je u vrhu proizvođača pa su svi njihovi proizvodi ok (naravno i cijena im je "ok" )
__________________
Kako svi hoće kvalitetno i jeftino a nitko loše i skupo ?
oktogon is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2013., 09:29   #1453
.

Quote:
alveolina kaže: Pogledaj post
keramičar daj mi pliz reci jel se mogu svijetle fuge pofrabati u tamnu nijansu sa bojom za beton?kad vidim one svijetle fuge
Mapei - fuga fresca
Izvrsna stvar, lako za radit, nije skupo, u svim bojama.
Određena kolicina pedantnosti je potrebna..podrazumijeva se..ne
__________________
...
keramičar is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2013., 10:22   #1454
ne znam jel moje pitanje spada ode ili pod temu savjeti o uređenju ali s obzirom da je riječ o kreamici evo ga

dali je netko stavljao pločice na sve podove u stanu? kuhinja,blagavaona,dnevni boravak,hodnik?
meni je lijepo kad je cijeli prostor obložen u istu podlogu, svi preporučuju parket jer je topao vaki naki ali radi velike kvadrature to je preskupo. moja trenutna ideja je obložiti sve podove u keramičke pločice koje su imitacija parketa

jel netko to radio,vidio,ima iskustva,komentari i savjeti su dobrodošli
anela is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2013., 10:26   #1455
Jerry16 ima predivne bijele velike pločice u cijelom stanu.

Gracijelita imitaciju parketa. https://www.forum.hr/showpost.php?p=4...&postcount=126

I nešto starijeg.
https://www.forum.hr/showpost.php?p=3...postcount=1094

https://www.forum.hr/showpost.php?p=3...postcount=1095
__________________
''Be yourself'' is the worst advice you can give to some people.
Xanthe is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2013., 10:29   #1456
Za Gracijelitin stan san skontala da joj je dnevni boravak u pravom parketu a ostalo da je imitacija.
meni to na slikama sve super izgleda, pogtovo je veliki plus šta kad neko vuće stolicu neće ofrižat kao parket.

odgovaraju me od te ideje jer da su pločice hladne...nemam podno grijanje nego obično centralno.
anela is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2013., 10:39   #1457
Parketi su u spavaćim sobama i dnevnom boravku kojeg još nismo vidjeli, znači na ovim fotkama bi trebale biti pločice.
__________________
''Be yourself'' is the worst advice you can give to some people.
Xanthe is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2013., 12:37   #1458
subway pločice

Evo mene ponovno s info da sam dobila najpovoljniju ponudu od Tvin-tonkovića 140 kn s dostavom, što je super! Još jednom hvala, tkototamopjeva!
Alveolina, daj pliz stavi neku slikicu da vidim s keramičarem kak to izgleda uživo u hrvatskoj kuhinji, a ne na slikama kod amera :-)
pozz
kompozitor is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2013., 13:41   #1459
Quote:
kompozitor kaže: Pogledaj post
Evo mene ponovno s info da sam dobila najpovoljniju ponudu od Tvin-tonkovića 140 kn s dostavom, što je super! Još jednom hvala, tkototamopjeva!
Alveolina, daj pliz stavi neku slikicu da vidim s keramičarem kak to izgleda uživo u hrvatskoj kuhinji, a ne na slikama kod amera :-)
pozz
hej budem budem.već sam par puta bila u stanu i zaboravim slikat uvijek. sutra sam možda tamo pa se nadam da ću se sjetiti. izgledaju preeedivno!
keramičar i oktogon hvala!
__________________
10.2. mali alvić <3<3<3
alveolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2013., 17:41   #1460
.

Quote:
anela kaže: Pogledaj post
ne znam jel moje pitanje spada ode ili pod temu savjeti o uređenju ali s obzirom da je riječ o kreamici evo ga

dali je netko stavljao pločice na sve podove u stanu? kuhinja,blagavaona,dnevni boravak,hodnik?
meni je lijepo kad je cijeli prostor obložen u istu podlogu, svi preporučuju parket jer je topao vaki naki ali radi velike kvadrature to je preskupo. moja trenutna ideja je obložiti sve podove u keramičke pločice koje su imitacija parketa

jel netko to radio,vidio,ima iskustva,komentari i savjeti su dobrodošli
Nedavno radili sve podove i stepenice u plocice imitacija parketa.
Meni osobno fakat jako lijepo, efikasno i funkcionalno izgleda.
Kasnije postavim slike.
__________________
...
keramičar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:34.