Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.11.2014., 17:02   #1281
Ima li tko iskustva sa firmom vrata dizajn i vighi protuprovalnim vratima?

Takoder, protekta vrata? Inace imam protektina al od prije 17 god i dan danas su super.

Ne znam jesu li im i dalje vrata dobra.

Neka preporuka ako moze? Hvala


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
"Lakoća kojom određena mišljenja postaju opća, proizlazi iz nesposobnosti većine ljudi da stvore vlastito mišljenje osnovano na vlastitom razmišljanju".
bitchy-as-usual is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2014., 09:00   #1282
Pozdrav,
Dvojim izmedju tvrtke Lamiron i Solarno.
Znam da su to jeftina, kineska.. ALI vrata uzimam prvenstveno zbog izolazije zvuka i propuha.
Ima netko takva vrata? Na nekim portalima sam citala da su se vrata objesila..kljuc zaglavio.. pa ako je to
praksa, definitivno bih odustala od navedenih
Iabroad is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2014., 18:05   #1283
Quote:
Iabroad kaže: Pogledaj post
Pozdrav,
Dvojim izmedju tvrtke Lamiron i Solarno.
Znam da su to jeftina, kineska.. ALI vrata uzimam prvenstveno zbog izolazije zvuka i propuha.
Ima netko takva vrata? Na nekim portalima sam citala da su se vrata objesila..kljuc zaglavio.. pa ako je to
praksa, definitivno bih odustala od navedenih
Imam nekoliko susjeda koji su ugradili jeftina (kineska) vrata. Kroz njih se čuje više nego kroz stara drvena, što je i normalno jer nemaju nikakvu ispunu. Drveni panel je bio deblji (5mm šperpločax2) + saće, pa je i samo vratno krilo bilo teže nego ovo kinesko metalno. Govorim o vratima iz '60ih.
Uz sve druge loše strane takvih vrata o kojima su ljudi ovdje pričali, još i to ti ne treba.
Ukoliko se iz nekog razloga ipak odlučiš, onda treba vidjeti da li se vrata daju rastaviti i unutra staviti (ne smije biti stisnuto, nabijeno) mineralnu vunu koja je izvrstan zvučni i toplinski izolator. Lošija varijanta za zvuk je stiropor, ali je odličan za toplinu .
ssm is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2014., 07:20   #1284
Quote:
Iabroad kaže: Pogledaj post
Pozdrav,
Dvojim izmedju tvrtke Lamiron i Solarno.
Znam da su to jeftina, kineska.. ALI vrata uzimam prvenstveno zbog izolazije zvuka i propuha.
Ima netko takva vrata? Na nekim portalima sam citala da su se vrata objesila..kljuc zaglavio.. pa ako je to
praksa, definitivno bih odustala od navedenih
Stara drvena imaju definitivno bolju izolaciju i na žalost veću sigurnost od vrata koja planirate kupiti.
Po meni nemojte se sa time igrati..
gorancepe is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2014., 17:32   #1285
Quote:
Iabroad kaže: Pogledaj post
Pozdrav,
Dvojim izmedju tvrtke Lamiron i Solarno.
Znam da su to jeftina, kineska.. ALI vrata uzimam prvenstveno zbog izolazije zvuka i propuha.
Ima netko takva vrata? Na nekim portalima sam citala da su se vrata objesila..kljuc zaglavio.. pa ako je to
praksa, definitivno bih odustala od navedenih
Ako stvarno mislite da će vas to usrećit onda kupite.

A ako pogledate unazad 500 postova i nadjete 2 pozitivna iskustva i preporuke, a svi ostali upozoravaju da to nije pametno jeli to po vama nešto na temelju čega možete odlučiti kupiti takvo "zlo" ;-)
Za svoje novce kupite nešto što vrijedi...
safty-tipps is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2014., 17:59   #1286
Kakva kombinacija je
mitra vrata LION RC+1

sigurnosna brava ROLLSTOP
sa cilindrom BASI CX6
i dodatna cilindar brava sa cilindrom Iseo R7

cijena 7700 kn
inlov is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2014., 23:17   #1287
Quote:
inlov kaže: Pogledaj post
Kakva kombinacija je
mitra vrata LION RC+1

sigurnosna brava ROLLSTOP
sa cilindrom BASI CX6
i dodatna cilindar brava sa cilindrom Iseo R7

cijena 7700 kn
Pa Basi CX6 je klasa dječjeg vrtića, a Iseo R7 je neka početna klasa sigurnosnog cilindra.

Meni se oba cilindra čine slabi za inače dobra vrata Tesio.
safty-tipps is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2014., 09:35   #1288
Quote:
safty-tipps kaže: Pogledaj post
Pa Basi CX6 je klasa dječjeg vrtića, a Iseo R7 je neka početna klasa sigurnosnog cilindra.

Meni se oba cilindra čine slabi za inače dobra vrata Tesio.

koliko znači ako je zaštita cilindra dobra na vratima?

koliko košta naknadna zamjena cilindra?
inlov is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2014., 11:35   #1289
Kaj kad se pokvari brava?
Recimo vrata budu zakljucana i nesto se unutra sjebe, ti dodes pred stan i nemozes otkljucati? Kak otvorit takva vrata i koga zvati za to?
Pitam cisto iz razloga jer se nama par put dogodilo da se brava na ulaznim pokvarila (ali sam bog uvjek je netko bil doma i to su klasicna vrata i svaki bravar je mogel pripomoci) dok s protuprovalnim ne znam dal bi se to tak lako rjesilo...
__________________
it's my life, I'll take consequences...
Down Under is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2014., 13:54   #1290
oni koji su kupovali vrata u mitri za gotovini, molio bih da mi kažu koliki su popust dobili?

htio bih malo bolje cilindre, ali mi je onda preskupo
inlov is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2014., 18:43   #1291
Quote:
inlov kaže: Pogledaj post
oni koji su kupovali vrata u mitri za gotovini, molio bih da mi kažu koliki su popust dobili?

htio bih malo bolje cilindre, ali mi je onda preskupo
Ponuda za gotovinu je pred koju godinu bila -10%...
Nazovi Titan predstavništvo i pitaj za cijenu-evo nekih smjernica na koji cilindar ići: https://www.forum.hr/showpost.php?p=3...&postcount=864
I onda dogovoriš s Mitrom da odbiju od cijene ove cilindre koje dolaze standardno za vrata..
Razlika je koju stotku...
Vwovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2014., 08:16   #1292
Quote:
Down Under kaže: Pogledaj post
Kaj kad se pokvari brava?
Recimo vrata budu zakljucana i nesto se unutra sjebe, ti dodes pred stan i nemozes otkljucati? Kak otvorit takva vrata i koga zvati za to?
Pitam cisto iz razloga jer se nama par put dogodilo da se brava na ulaznim pokvarila (ali sam bog uvjek je netko bil doma i to su klasicna vrata i svaki bravar je mogel pripomoci) dok s protuprovalnim ne znam dal bi se to tak lako rjesilo...
Svaki problem se može rješit.
Najjeftiji način rješavanja problema je prevencija.

Za laike je teško napravit kvalitetan izbor jer čak i nepouzdane brave i cilindri koji su vrhunsko smeće (tipa marka Securemme) prodaju i bolji ključari-bravari.
Kada još pogledamo jamstvo koje daje proizvođač ili distributer i dalje ne možemo znati jeli to dobar izbor jer imate lošije kineske robe na koju daju 10g. ili doživotno...a firma uveze 1x i nestane...

Obratite se na marke koje su dugo prisutne i koje imaju dobar servis kupaca.

Samo treba znati gdje se obratit:
http://www.titandom.com/titan-servisni-centri.php
safty-tipps is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2014., 12:42   #1293
Pozdrav,
ili li kakvih iskustava ili ocjena Maxdoor protuprovalnih vrata domaće proizvodnje (http://www.marinexpert.hr/maxdoor/hr/), cijena 6500+
Imaju servise, to mi zvuči ok.

Hvala.
z_zadar is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2014., 16:51   #1294
Pozdrav dobri ljudi,

Evo trebam vrata za stan, i prijatelj mi je preporučio firmu "Vrata" u kojoj sam danas dobio ponudu:

- 6 aktivnih i 5 pasivnih točaka zatvaranja
- bešumna sigurnosna cilindar brava CISA sa 4 kromirana klima
- bešumna brava CISA sa sigurnosnim cilindrom - 5 ključeva + vlasnička kartica
- pokretna kugla, leptir cilindar
- vrata punjena kamenom vunom
-demontaža postojećih, montaža novih, kameni prag, ukrasne letvice, graničnik

5.800kn

Jesu li to ok vrata i cijena?
Damson is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2014., 18:16   #1295
Ne zna se iz ovoga konstrukcija dovratnika i krila vrata...
FED is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2014., 18:22   #1296
Quote:
FED kaže: Pogledaj post
Ne zna se iz ovoga konstrukcija dovratnika i krila vrata...
Evo s njihove stranice tehnicki podatci:
http://protuprovalna.com/tehnicki-podaci.html

EDIT: Čini mi se da su to vrata firme koju je forumaš naveo u postu ranije - marinexpert

Zadnje uređivanje Damson : 13.12.2014. at 18:34.
Damson is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2014., 18:45   #1297
Meni djeluju relativno ok.. vidim da si iz Splita, pa niti ne znam za druge opcije.
Bitni su i detalji izvedbe panti, te ugradnja. Ako je suha, najbolje je sa klinovima zabijenim u zid, na koje se zavaruje slijepi štok. I štok i krilo trebaju imati profil i čvrstoću čelika protiv deformacije obijanjem pajserom, itd...
FED is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2014., 15:11   #1298
Cijena je ok, nesto skuplja nego u GRAĐE, a radije cu kupit u specijaliziranoj firmi
... Nece u stanu bit bas velikih vrijednosti, tako da mi je glavno da je brava pouzdana i solidna zvucna izolacija...
Damson is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2014., 07:17   #1299
Quote:
Damson kaže: Pogledaj post
Cijena je ok, nesto skuplja nego u GRAĐE, a radije cu kupit u specijaliziranoj firmi
... Nece u stanu bit bas velikih vrijednosti, tako da mi je glavno da je brava pouzdana i solidna zvucna izolacija...
S obzirom da su u pitanju vrata marin experta marke maxdoor u njima je standardno jako loša=nepouzdana brava Securemme pa bolje da odete kod Ključara Barića u Sinjsku gdje imaju ista vrata s nešto boljom bravom Cisom i još možete birati cilindar Titan ili Dom.
safty-tipps is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2014., 15:06   #1300
Quote:
safty-tipps kaže: Pogledaj post
visoka razina
http://titandom.com/dom-6sr.php

da ne dužim previše, ako će bit pitanja slobodno...
Može komentar na ovo ... https://www.youtube.com/watch?v=R3PnX6L17ok

Znači li ovo da se ta brava može otvoriti za 1 min?
__________________
...
hoggarh is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:24.