Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.10.2010., 21:25   #1
Iskustva s online kupovinom kozmetike #2

Link na staru temu

S obzirom na nedavne promjene uzrokovane ulaskom Hrvatske u EU, ovdje imate popis najčešćih stranica koje su u EU ili izvan EU kako ne bi bilo više dileme oko carinjenja.

EU:

www.eyeslipsface.co.uk - shipping £3.95
www.lookfantastic.com - shipping free
www.hqhair.com - shipping free
www.sleekmakeup.com - shipping par dolara, ovisno o težini paketa.
www.bathandunwind.com - shipping free
www.fragrancedirect.co.uk - shipping £5.50
www.thehut.com - shipping free za narudžbe od +£10, inače £1.99
www.asos.com - shipping free
www.muastore.co.uk/ - shipping £4,95
www.naturisimo.com/ - shipping free
www.lovelula.com/ - shipping besplatan za narudžbe preko £25, inače £4.00
www.beautyexpert.co.uk/ - shipping free
www.beautybay.com/ - shipping free
www.love-makeup.co.uk/ - shipping £4.50
www.cheapsmells.com/ - shipping €4,65
www.escentual.com/ - shipping £2.95
www.naturalorigin.com/ - shipping £4.95 na narudzbe do £20
www.feelunique.com (?) - shipping free
http://www.cultbeauty.co.uk/ - shipping £6.95
www.mychelleuk.com/ - shipping free, 20% popusta na prvu narudžbu

Izvan EU:

www.sigmabeauty.com - najjeftiniji shipping oko 12 dolara,na dalje ovisno o tezini paketa
www.abbamart.com
www.beautyjoint.com
www.coastalscents.com
www.bhcosmetics.com/
www.michaeltoddtrueorganics.com/ - shipping $7.95
www.makeupmania.com/ - shipping početni $10.99
www.iherb.com - shipping $4
www.strawberrynet.com/ - shipping free (vraćaju carinu)
www.sedonalace.com/ - shipping početni $9.45, sličan sigmi, raste ovisno o tezini paketa
www.b2nshop.com/ - shipping početni $6.80
www.cherryculture.com/ - shipping početni $10.94

Zadnje uređivanje raverica : 05.09.2013. at 21:08.
raverica is offline  
Old 24.10.2010., 07:59   #2
Pozdrav svima, čitam vas dugo i znam da vi ovdje sve znate, pa možda znate i odgovor na moje pitanje, ili bar imate kakav komentar.

Iako se nisam ranije javljala, pratim pozorno sve preporuke i iskustva koje imate, i na temelju toga sam odlučila naručiti parfem s Cheapsmellsa. Stigao za točno deset dana, ali... celofan na kutiji u kojoj je parfem je precizno razrezan, vjerojatno skalpelom,i to na dnu s tri strane, tako da se da navući i skinuti s kutije. Već to je bilo jako sumnjivo. Carina nije otvarala paketić, tako da oni otpadaju.

Kutija izgleda ponucano i staro, kao da ju je netko nosao u torbi. Na dnu kutije, tamo gdje na originalnoj kutiji iz parfumerije stoji serijski broj, netko je precizno, očito opet skalpelom, izrezao taj dio i na njega stavio naljepnicu. Iako parfem izgleda po boji vjeran originalu, poklopac s bočice ima oštećenja na vrhu, kao da ga je netko okrenuo naopačke i vukao po nekakvoj površini. To me navelo da pogledam dno bočice - tamo se nalazi naljepnica, na kojoj se inače nalaze podaci o parfemu i ponovljen onaj serijski broj s kutije - e ovdje je ta naljepnica napola otkinuta, i to onaj dio na kojem je bio serijski broj.

Nakon ovoga, više nisam sigurna ni u svoj nos koji, istina, prepoznaje miris kao pravi, ali mi se čini da je ishlapio nevjerojatno brzo s kože. Je li tko imao slično iskustvo s Cheapsmellsom, i je li to sve skupa normalno?
miumau3 is offline  
Old 24.10.2010., 08:20   #3
cheapsmells je do sada svima bio super, ali eto, svakome se izgleda potkrade greška obavezno im se javi i napiši ovo što si nama. bilo bi super kada bi im i poslikala. držim fige da sve prođe ok
raverica is offline  
Old 24.10.2010., 08:37   #4
Tnx, upravo im pišem. I fotkam.
I mene zanima što će odgovoriti. Ne shvaćam čemu toliki trud uložen u uklanjanje serijskih brojeva, ako prodaju fejkove. A s druge strane, da je u pitanju fejk, onda bi valjda i kutija bila fejk, ne bi koristili originalne kutije s kojih moraju izrezivati serijske brojeve.

Sve skupa mi je jako čudno.
miumau3 is offline  
Old 24.10.2010., 09:54   #5
Moja jagoda je na carini, jupi! U utorak je paket moj!
madeira is offline  
Old 24.10.2010., 11:05   #6
Ajoj baš mi je žao za takvo iskustvo, meni je dosad sve bilo super što se Cheapa tiče, jedino je Stilin moisturizer imao neku masnu flekicu na kutijici, kao da je nešto stajalo na njoj i pustilo mast. No, kak je to bilo na vanjskoj kutiji koju ionako bacim, nisam im ništa pisala, jer što se tiče samog proizvoda, ok je - nije pokvaren niti ništa, dapače, odličan.

Niti na jednoj kutiji dosad nije ništa rezano, micano, i sl., a sve što sam dobila je 100% original.
Suey is offline  
Old 24.10.2010., 11:14   #7
Quote:
miumau3 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima, čitam vas dugo i znam da vi ovdje sve znate, pa možda znate i odgovor na moje pitanje, ili bar imate kakav komentar.

Iako se nisam ranije javljala, pratim pozorno sve preporuke i iskustva koje imate, i na temelju toga sam odlučila naručiti parfem s Cheapsmellsa. Stigao za točno deset dana, ali... celofan na kutiji u kojoj je parfem je precizno razrezan, vjerojatno skalpelom,i to na dnu s tri strane, tako da se da navući i skinuti s kutije. Već to je bilo jako sumnjivo. Carina nije otvarala paketić, tako da oni otpadaju.

Kutija izgleda ponucano i staro, kao da ju je netko nosao u torbi. Na dnu kutije, tamo gdje na originalnoj kutiji iz parfumerije stoji serijski broj, netko je precizno, očito opet skalpelom, izrezao taj dio i na njega stavio naljepnicu. Iako parfem izgleda po boji vjeran originalu, poklopac s bočice ima oštećenja na vrhu, kao da ga je netko okrenuo naopačke i vukao po nekakvoj površini. To me navelo da pogledam dno bočice - tamo se nalazi naljepnica, na kojoj se inače nalaze podaci o parfemu i ponovljen onaj serijski broj s kutije - e ovdje je ta naljepnica napola otkinuta, i to onaj dio na kojem je bio serijski broj.

Nakon ovoga, više nisam sigurna ni u svoj nos koji, istina, prepoznaje miris kao pravi, ali mi se čini da je ishlapio nevjerojatno brzo s kože. Je li tko imao slično iskustvo s Cheapsmellsom, i je li to sve skupa normalno?
Dali je kraj tog parfema kad si naručivala stajala oznaka da je parfem oštećen, oni znadu sve to istaknuti kraj slike, ako nema ambalaže ili ako je tester. Ako ti nije ništa stajalo onda se to stvarno mora reklamirati.
Estee Lauder is offline  
Old 24.10.2010., 11:24   #8
Mene zanima o kojem se parfemu radi?
Inače, sa Cheapom imam najbolja iskustva: brzo dođe, uvijek originali.
__________________
Sometimes there's so much beauty in the world I feel like I can't take it, and my heart is just going to cave in...
Muffet is offline  
Old 24.10.2010., 11:41   #9
Quote:
Estee Lauder kaže: Pogledaj post
Dali je kraj tog parfema kad si naručivala stajala oznaka da je parfem oštećen, oni znadu sve to istaknuti kraj slike, ako nema ambalaže ili ako je tester. Ako ti nije ništa stajalo onda se to stvarno mora reklamirati.
Ne, nije bilo navedeno da je oštećen. A i to oštećenje ne izgleda kao slučajno oštećenje ambalaže. Netko je namjerno uklanjao serijske brojeve. A to je dovoljno da posumnjam da nešto debelo nije u redu.

Poslikala sam sve i poslala im protestni mail. Baš me zanima što će odgovoriti.
miumau3 is offline  
Old 24.10.2010., 11:42   #10
Quote:
little miss muffet kaže: Pogledaj post
Mene zanima o kojem se parfemu radi?
Inače, sa Cheapom imam najbolja iskustva: brzo dođe, uvijek originali.
Hugo Boss Essence de Femme
miumau3 is offline  
Old 24.10.2010., 12:26   #11
Da li bi mogla da stavis i ovde te slicice ?
atina27 is offline  
Old 24.10.2010., 12:50   #12
Quote:
atina27 kaže: Pogledaj post
Da li bi mogla da stavis i ovde te slicice ?
Dakle, sve skupa je izgledalo ovako.

Kutija


Uploaded with ImageShack.us

Bočica


Uploaded with ImageShack.us

Celofan (to što je zgužvan sam ja kriva, ali se vidi kako mu je dno precizno odrezano)


Uploaded with ImageShack.us
miumau3 is offline  
Old 24.10.2010., 14:43   #13
Kupovina parfema

Jel netko zna gdje mogu povoljno kupiti muški parfem D&G The one. Nisam nikad kupovala s interneta pa sam malo skeptična
Ne bi davala više od 250kn, a zabrinjava me to sve oko carine i te procedure, a treba mi dečku za dar, s tim da nisam pretjerano pri parama
help
sanjči15 is offline  
Old 24.10.2010., 15:42   #14
Imaš ovdje. Sa slanjem ispadne nekih 260kn. Stranica je pouzdana i što se toga tiče nemaš brige.

E sad, carina je druga priča. Moguće je da ti paket prođe bez carine obzirom da će biti manji, ali ako te ocarine računaj na nekih 100kn carine, PDV-a...



Nego, cure, je li počelo naručivanje poklona za nadolazeće blagdane? Vidim da na Cheap-u već odbrojavaju dane (i ja skupa s njima ).
mokry is offline  
Old 24.10.2010., 15:43   #15
jel netko skoro naručivao s fragrance direct-a? koliko je trebalo paketu da se dokotura do Lijepe naše? (čekam ga već 20. dan, a prije je za 10ak dana stizalo.. )
muukigirl is offline  
Old 24.10.2010., 20:18   #16
Naručila sam ja, ali šipano je tek prije 4 dana, vidjet ćemo kad će stići
Suey is offline  
Old 24.10.2010., 20:34   #17
Quote:
miumau3 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima, čitam vas dugo i znam da vi ovdje sve znate, pa možda znate i odgovor na moje pitanje, ili bar imate kakav komentar.

Iako se nisam ranije javljala, pratim pozorno sve preporuke i iskustva koje imate, i na temelju toga sam odlučila naručiti parfem s Cheapsmellsa. Stigao za točno deset dana, ali... celofan na kutiji u kojoj je parfem je precizno razrezan, vjerojatno skalpelom,i to na dnu s tri strane, tako da se da navući i skinuti s kutije. Već to je bilo jako sumnjivo. Carina nije otvarala paketić, tako da oni otpadaju.

Kutija izgleda ponucano i staro, kao da ju je netko nosao u torbi. Na dnu kutije, tamo gdje na originalnoj kutiji iz parfumerije stoji serijski broj, netko je precizno, očito opet skalpelom, izrezao taj dio i na njega stavio naljepnicu. Iako parfem izgleda po boji vjeran originalu, poklopac s bočice ima oštećenja na vrhu, kao da ga je netko okrenuo naopačke i vukao po nekakvoj površini. To me navelo da pogledam dno bočice - tamo se nalazi naljepnica, na kojoj se inače nalaze podaci o parfemu i ponovljen onaj serijski broj s kutije - e ovdje je ta naljepnica napola otkinuta, i to onaj dio na kojem je bio serijski broj.

Nakon ovoga, više nisam sigurna ni u svoj nos koji, istina, prepoznaje miris kao pravi, ali mi se čini da je ishlapio nevjerojatno brzo s kože. Je li tko imao slično iskustvo s Cheapsmellsom, i je li to sve skupa normalno?
tako nešto se desilo jednom članu drugog foruma,isto parfem sa čipa i gotovo ista stvar kao kod tebe i natezo se njima i u biti ispada da je parfem star,da je duga bio na lageru i da je istekao rok,to je potvrdio guerlan kojeg je ovaj član kontaktirao i zato je vjerovatno taj serijski broj izrezan il izbrisa. uglavnom parfemi imaju rok trajanjakoji proizvođač preporuča al može jako puno biti ok nakon tog roka tako da ak ti se čini da je miris ok onda i je ok. jedino ak ti je baš veliki problem ta ambalaža kontaktiraj čip,mislim da ćeš to uspjeti riješiti.
jasmine is offline  
Old 24.10.2010., 21:00   #18
curke, trebam savjet. narucila sam nesto s fragrancexa 13.9., kad ukucam broj narudzbe na njihovom sajtu pise da je shipped, ali meni jos uvijek nije doslo. koji je razuman rok za cekanje i sto trebam poduzeti nakon tog roka?
i jos jedna stvar. kad sam prvi put narucivala, stigla su mi 3 mejla - sazetak narudzbe od fragrancexa, racun od paypala i jos jedan od fragrancexa u kojem mi kazu da je shippano. za ovu drugu naruzdbu nije bilo tog treceg mejla, iako na sajtu pise da stvarno je shipped. sto mi je ciniti?
__________________
Amoureuse
Andjelcic is offline  
Old 24.10.2010., 21:17   #19
od njih inače dajduže putuju pakete pa sad ako je došlo do zastoja u prometu općenito,jer sve kasni onda i oni kasne pa kad se zbroji to kašnjenje i njihov rok isporuku od mjesec dana to ti je to,još ćeš se malo načekati.
jasmine is offline  
Old 24.10.2010., 21:40   #20
u biti, meni je ok i ako cu duze cekati, samo da znam da ce doci, valjda nisu nesto zeznuli...
__________________
Amoureuse
Andjelcic is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:58.