Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.05.2004., 11:54   #41
Nakon dva mjeseca.Bile su bolne i obilne, u stvari nikad nisam imala tako obilne men. kao ta prva tri mjeseca.
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2004., 12:22   #42
Quote:
SuzA kaže:
Wini ja sam saznala na svojoj klinici da imaju svaku srijedu info o dojenju. Odnosno Stillgruppe. Stavim ti link, a ti pogledaj imaju li i kod tebe tako nesto..
Stillgruppe

Ne funkcionira direkt link, ali klikni na "Kreißsaal", na dnu stranice je info...
hvala

Quote:
Zakljucak : nema pravila.
kad vas citam eto do tog zakljucka dosla i ja
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2004., 13:31   #43
dojila nisam,niti prvo niti drugo, probali ali nije išlo baš ....
mensrtuaciju dobila mjesec dana nakon poroda-carski.
__________________
NEKA OSMIJEH BUDE VAŠ KIŠOBRAN!
mimi2003 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2004., 16:54   #44
dobila sam kad je malac imao 16 mjeseci, sad ima 19, i dalje dojimo
Zelda is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2004., 05:47   #45
Sina rodila 23. ozujka, dojila ga sve skupa 16 mjeseci.
U prosincu iste godine dobila prvu menstruaciju nakon poroda i to samo na jedan dan (31.12!!!!!), nakon praznika otisla kod ginica koji je ustanovio trudnocu. Cura se rodila 1.9. slijedece godine. Curu sam dojila nesto preko dvije godine, a prvu mengu nakon sto sam nju rodila dobila sam nakon 5 mjeseci (otprilike).
__________________
Ja sam iz Metropole di "kaj" govore.
UnaZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2004., 05:16   #46
4 tjedna nakon oba poroda.
AFRODITA69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2004., 16:50   #47
Quote:
AFRODITA69 kaže:
4 tjedna nakon oba poroda.
Ti si stvarno cudo........
__________________
i uvijek su mi moja prava na prvom mjestu. jer su ona temelj za nasa.
oona is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2004., 17:50   #48
Quote:
oona kaže:
Ti si stvarno cudo........
oona ima ih jos koje su dobile 4 tjedna nakon, mislim one koje fakat poznam

afro, s dojenjem ili bez?
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2004., 19:32   #49
mislim zene,fakat ste vudrene...pa nije svaki organizam isti.moje dve frendice su svih 9 mjeseci imale mengu u trudnoci-pa nisu cudo!
kaj se dojenja tice-prvo sam dojila 3 dana jer niti je ona htjela jesti na cicu niti sam ja bas puno imala..a drugo sam dojila 2 tjedna ak i tolko...
sa obadve sam krvarila dva dana posle poroda i to malo,i onda vise nista.tak da ja za one neke strahote posle porodne ni neznam...
i kad sam dobila mengu nakon 4 tjedna malo sam se prepala da je nekaj drugo,jer sam misla da bum dobila za 6 tjedni ili tak nekak..odma sam isla ginicu ali mi je covjek sa smjeskom rekel da je to normalna menga i da kod nekoh zena kod kojih se organizam oporavi od porodajnog stresa prva menga dobije ranije,i da tu nema nis cudnoga.
evo me,ziva zdrava i cila sa redovnim mengama!
mislim,vi kaj da ste iz marsa opale...
AFRODITA69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2004., 19:44   #50
menstruacija 4 tjedna nakon poroda, pogotovo ako se doji me ne cudi ni malo, ali:

Quote:
AFRODITA69 kaže:
moje dve frendice su svih 9 mjeseci imale mengu u trudnoci-pa nisu cudo!
prvi put cujem

mozda sam ipak sjedila na usima pod biologijom
bigblue2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2004., 20:14   #51
To sa menstruacijom u trudnoci! Desava se, ali ne bas cesto! Tu mislim na svih 9 mjeseci jer je cesce da zena ima stvari prvih 3 mjeseca i onda prestanu! Istina, ta "trudnicka menstruacija" nije ista kao i kod zena koje nisu u drugom stanju! U biti, to bi trebalo znaciti da je zena totalno plodna jer jajnici i dalje proizvode jajasca koja cekaju da ih neki spermij oplodi!
__________________
Rano itisha
elpi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2004., 20:18   #52
Quote:
menstruacija 4 tjedna nakon poroda, pogotovo ako se doji me ne cudi ni malo, ali:
jesi mozda mislila ako se NE doji ?
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2004., 20:54   #53
da ove dve koje su imale mengu 9 mjeseci-jedna je imala jako slabo-tek tolko da se pokaze svaki dan 3 dana za redom,a druga normalnu-dapace dosta jaku..tako da je(posto je bila malo jaca po kilazi)tek saznala da je trudna sa 6 mjeseci!moje menge-prve opce u zivotu-su prvih par mjeseci bile uzasne-od bolova u krizima do slapova nijagare...mrzila sam sto sam zensko svaki mjesec!
onda su nestale i nisam imala god dana nis,onda sam sa 16 god dobila redovno i trajalo je po 8-10 dana...ne jako,ali je trajalo...do negde 20..onda manje i kolicinski i vremenski,a posle poroda,4 dana i to kad nebi bilo odvratno higijenski-mogla bi 4 dana sa jednim uloskom proci
AFRODITA69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2004., 22:10   #54
Ja sam citala u novinama slucaj jedne zene koja je otisla s muzem na more,zaboleo je stomak i kada vise nije mogla da podnese bol,muz je odveze u bolnicu i nakon nekog vremena dosao je lekar i rekao mu je da je postao tata
Zena je svo vreme imala redovne menstruacije,stomak se nije ni video,tek se malo bila ugojila,tako da nije imala pojma da je trudna
Jeste zvuci neverovatno,ali su lekari objasnili da je to redak fenomen
SaraTroroga is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2004., 22:32   #55
Pa ja sam lezala u bolnici gdje je krevet do mene lezala zena za koju se uopce ne bi reklo da je trudna! Barem po velicini trbuha! No, posto sam lezala na patologiji tudnoce bilo je za pretpostaviti da je ili trudna ili je imala spontani! Posto smo ona i ja malo duze lezale na tom odjelu, i tako uz svakodnevnu pricu, ostala sam iznenadjena da je u 9 mjesecu trudnoce! Zena je rodila prekrasnu zdravu curicu normalne tezine! Ovo sam napisala radi prethodnog posta od Saratroroge vezano za velicinu trbuha u trudnice!
__________________
Rano itisha
elpi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2004., 22:44   #56
DA ali jer bar znala da je trudna,a ova pojma nije imala,imala redovnu menstruaciju...
Jedino me cudi kako nije osetila pokrete bebe(moja se sada toliko udara a tek sam usla u osmi,da nocu ne mogu spavati)
SaraTroroga is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2004., 23:23   #57
A nazovimo mo to neznanjem! Mozda je mislila da su udarci zgaravica! Tko ce ga znati! jedna moja susjeda pak 9 mjeseci nije imala stvari i trbuh joj je konstantno rastao, ali nije sumnjala na trudnocu vec je isla na razne dijete! Inace, vec je imala jedno dijete prije toga! Neznanje, primitivizam i glupost! U 8. mjesecu trudnoce je otkrila da ocekuje dijete, makar su svi ostali znali to prije nje!
__________________
Rano itisha
elpi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2004., 02:24   #58
Quote:
Winona kaže:
jesi mozda mislila ako se NE doji ?
Ma da, naravno. Lapsus.
bigblue2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2007., 23:24   #59
Prva mjesečnica poslije poroda

da ne ponavljam onu sveopcu euforiju koju sam prolila na zboru jer sam dobila mengu, ovdje cu samo postavit pitanja Zasto? zato da nam sve bude na jednom mjestu i da curke koje nam dolaze i susrecu se s istim problemom lakse "navigaju" kroz more postova koje prospemo dnevno

Dakle,
1. koje uloske uzeti za prvu mengu?
2. kako ce izgledati prva menga (trajanje, kolicina)?
3. koliko vas je ostalo na predporodnim uloscima?
4. sto i kako s tamponima?

za sad sam po preporuci keksicke i milkice na libressu nocnom tankom, prije poroda bila na allwaysu. Danas ujutro sam mislila da se raspadam koliki su komadi izlazili iz mene No, ubijedili mi da se to kao tijelo cisti od vaginalnog poroda Tampon sam stavila jer smo isli na "bebe ribe", ali bi htjela probat one sto je keksicka spominjala, a ne znam di ih kupim
Sta jos mogu ocekivat od predvodnice crvenih kmera

i za one koji su preskocili, teta magic casti s bladi mery
http://www.smh.com.au/ffximage/2006/..._300x449,0.jpg
__________________
Leteci Junacak

forumska savjetnica za izdajanje LOL

Zadnje uređivanje magic blue : 05.11.2007. at 00:04.
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2007., 23:31   #60
jooooj... meni prva menga unatoč dojenju došla tri mjeseca nakon poroda, tako nekako. a ja se nadala da ju neću dobit još koji mjesec
dakle...
1. mislim da sam iskoristila ostatke onih pamučnih uložaka koje sam nosila dok su lohije bile aktualne, al samo tu mengu. sljedeću sam se vratila na tampone, mrzim uloške.
2. moja je bila uobičajena, kojih pet dana samo što nije bila bolna. primjetila sam da nemam bolne menge otkako sam rodila.
3. opet sam na tamponima, ko i prije trudnoće.
4. paaaaaa.... odmotaš ga, izvučeš špagicu i stavi pravu stvar na pravo mjesto (i mijenjaj ga često)
__________________
i'm so cool i shit icecubes.
MissLestrange is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:41.