Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Medicinski potpomognuta oplodnja

Medicinski potpomognuta oplodnja Želimo, nadamo se, vjerujemo

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.04.2012., 18:08   #1
Thumbs up Akcija zajedno za plodnost, Zagreb, 28.04.2012.

Kopiram cijeli post sa Rode i pozivam vas sve da dođete, da pokažemo da nas ima, ali i da se podružimo!

Dragi svi,

Udruga Roda će u subotu, 28. travnja 2012. godine u suradnji s Građanskom inicijativom osoba koje se bore s neplodnošću, Udrugom osoba s problemom neplodnosti BETA i Centrom za građansku hrabrost održati akciju ZAJEDNO ZA PLODNOST.

U 12 sati svi zajedno krećemo s Trga - Manduševac u šetnju središtem grada ukazujući na probleme s kojima se neplodne osobe trenutno susreću te iskazujući potporu svim osobama koje uz pomoć potpomognute oplodnje nastoje ostvariti roditeljstvo. Želimo senzibilizirati građanke i građane grada Zagreba, ali i cijele Hrvatske na problem neplodnosti. Reagiramo na prijedlog Zakona o medicinski pomognutoj oplodnji koji je 19.04.2012. usvojen u Vladi RH, kao i na raspravu o problematici potpomognute oplodnje koja se posljednjih mjeseci vodi u medijskom i javnom prostoru.

Istoga dana od 10 do 14 sati imat ćemo i štand u centru grada (LOKACIJU VAM JAVLJAMO SUTRA) i molimo vas da se na štandu okupimo od 10 sati kako bi nam pomogli u organizaciji ove akcije
.Tamo ćemo dijeliti edukativne materijale i materijale za senzibilizaciju javnosti.

Stoga pozivamo na akciju!
Uključite se, dragi pacijenti i pacijentice!
Pokažimo što mislimo mi, kojih se to zaista tiče i koji ne skupljamo jeftino političke bodove preko tuđe nevolje, već se borimo za liječenje u skladu sa smjernicama ESHRE.

Pozivamo i sve ostale!
Svi koji podržavate neplodne parove, koji imate obitelj ili prijatelje koji se bore s neplodnošću, svi koji podržavate prava neplodnih osoba na optimalno liječenje, svi koji ste zabrinuti i za prava vaše djece. Zakon se donosi i na buduće generacije, i na sve one koji će se tek suočiti s problemom neplodnosti.
Već sada je svaki 6. par u HR neplodan.


Dođite pojedinci, parovi, sadašnji i budući mama i tate, dede, bake, tete, ujaci, stričevi, prijatelji, kumovi.

Pokažimo da nas ima! Sada je trenutak! Ako ga propustimo, dugi niz godina nećemo imati priliku popraviti zakon i štetu koju će on nanijeti neplodnoj populaciji.
*Mare* is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2012., 08:56   #2
poziv kelji na Face

pridružite se, pokažite da nas ima
katarina72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2012., 12:01   #3
Fran i ja dolazimo
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2012., 12:19   #4
Oooo Fran bas se veselim!
*Mare* is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2012., 14:47   #5
ja još nisam sigurna, šanse su 50-50 radi obiteljske situacije.
__________________
Da je bolje, ne bi valjalo.
Zafrina is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2012., 22:32   #6
samo da objavim malo friških informacija: potvrđena je lokacija za štand, Trg bana Jelačića od 10h

Ruta šetnje je Trg bana Josipa Jelačića - Ilica - Margaretska - Trg P. Preradovića – Preradovićeva – Teslina – Zrinjevac – Praška – Trg bana Josipa Jelačića (bez zaustavljanja prometa)
Kreće se u 12 sati.

Još jednom veliko hvala svima koji će se odazvati, ovo je prilika da pokažemo da nas ima i da smo spremni boriti se za pravedan zakon i naše pravo da postanemo roditelji.
I iskreno se radujem druženju!
*Mare* is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2012., 14:38   #7
baš je bilo dobro, ja čak i zgorila
bila sam na štandu od pol 10, dijelila uokolo letke (čak smo zalijepili jedan i na crkvu u blizini), nakupovale puhalica (ajme i od toga se oće mantat)
bila je i moja mama (mučilo ju je da je jedina al smo onda našli još jednu curku s mamom) i jedna frendica
a cure baš mi je žao što nisam ranije ovdje škicnula da vidim da i vi dolazite pa da se i upoznamo

svaka čast organizitorima i nadam se svake godine ovakvoj šetnji
i naravno svim sudionicama i uostalom svima s problemima neplodnosti jer vjerujem da su svi htjeli doći ali eto okolnosti znaju biti svakakve
katarina72 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:55.