Natrag   Forum.hr > Sport > Ostali sportovi

Ostali sportovi Svi ostali sportovi
Podforumi: Borilački sportovi, Rukomet

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.01.2004., 13:07   #1
Bilijar

Postavio bih ovo pitanje:
Je li biljar zapravo sport? ja mislim da je, ako šah smatramo sportom, onda je bome i biljar sport a ne hobi.

PS. Zna li tko cijenu biljarskog stola s kuglama?
msporis is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2004., 10:38   #2
zar baš nitko. nego, ima li u zagrebu igdje kakav biljarski klub
msporis is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2004., 00:39   #3
Na primjer M. U Ilici. Blizo Trga. Povoljna lokacija, solidni stolovi, igraci itd...
goredolje is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2004., 13:57   #4
Re: Biljar

Quote:
msporis kaže:
Postavio bih ovo pitanje:
Je li biljar zapravo sport? ja mislim da je, ako šah smatramo sportom, onda je bome i biljar sport a ne hobi.

PS. Zna li tko cijenu biljarskog stola s kuglama?
Ovo drugo bi i mene zanimalo.

Biljar je sport, ali nesto na razini saha. Pasivan je i ne zahtjeva nikakvu fizicku ni psihicku spremnost. Glupo je i sto mozes izgubiti a da nisi ni uzeo stap u ruke. I zbog toga ga ja ne bi svrstao u ozbiljne sportove.

Inace strastveni sam igrac.

U zg:

M - Ilica, na pol puta izmedju Cvjetnog i Frankopanske. Najozbiljniji, imaju turnire i sl. 7 kn.

Tockica - Mesnickom gore, prije skretanja prema Markovom trgu. Meni najdrazi. 7 kn.

Desetka - novi zg, preko puta velesajma. Inae je pivnica, pa je sve u losem stanju, ali ima 2 velika stola, po danu nikad guzva. 5 kn.

Biljar salon - Remiza, u Kutiji Sibica. Nisam dugo bio, ne znam cijenu (cini mi se da je 7), ali najveci broj stolova.

Cat - Crnomerec, prva stanica prema Mikulicima. Ludo, jer ima soba u podrumu u kojoj je samo jedan stol za biljar. Dobro za vecu ekipu. 5 kn.

To je to od spomena vrijednih.

husky is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2004., 18:55   #5
a jel zna tko kolko košta biljarski stol. Skupio sam neš love a imam mjesta za njega
msporis is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2004., 21:03   #6
Čovjek je pitao za klubove. Mjesta sa žetonarima se ne mogu nazivati klubovi. Koliko ja znam, pravih klubova sa članarinom ima jako malo...možda 2 ili 3. Bio je nekad onaj Ponti, a ne znam da li onaj M u Ilici više drži devetke. Ima jedan u Velikoj Mlaki, zove se Divna. Tamo je inače jedini dućan u hr za biljarsku opremu.

Dobre rabljene devetke se mogu dobiti već za oko 10K kuna, možda i manje. Potpuno novi stol kvalitetan može doć i preko 3000K eura.
wanker is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2004., 11:05   #7
Na "mjestima sa zetonarima" mislim da je prikladnije pitati za klub kao takav nego na forumu.
husky is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2004., 11:34   #8
Re: Re: Biljar

Quote:
husky kaže:
Ovo drugo bi i mene zanimalo.

U zg:

To je to od spomena vrijednih.

što je s onim BBSom na Kajzerici ?
Agirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2004., 11:40   #9
Re: Biljar

Quote:
msporis kaže:
Postavio bih ovo pitanje:
Je li biljar zapravo sport? ja mislim da je, ako šah smatramo sportom, onda je bome i biljar sport a ne hobi.
pa da, možda bi se i džepni biljar mogao nazvati sportom
da ne govorim o kartanju... pa tu je cijeli rasadnik sportova. ili recimo, monopoly... riziko... sport do sporta...
djidjimidji is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2004., 16:06   #10
ma pitam te koliko je cijena običnog rabljenog stola za biljar kakvog možeš nać u svakom većem kafiću. u kn
msporis is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2004., 09:55   #11
novi:
devetka: iverica 1500 €, puni hrast 2000€

rabljeni: 300-500 € veličina 6-7

za osmice pogledaj oglasnik
Guzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2004., 10:22   #12
ak je streljaštvo sport, onda je i biljar


probaj igrati snooker, karambol i devetku

ima još biljar klub u Gundulićevoj 45 (nisam siguran za broj)

makar sam čul da je najbolji kllub sad u Samoboru
Guzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2004., 15:25   #13
Sport...

E ovako...onog trenutka kad počneš igrat manje-više svaki dan, imaš svoj vlastiti štap, koji put treniraš sam na stolu kad nema nikog, isprobavaš sam razne fore, onda postaje sport. Tada više nije samo društvena igra. Pogotovo ak još ideš na turnire...

Sve je tu...tehnika, preciznost, koncentracija, strategija, psiha. Sa fizičkog aspekta treba ti samo dobra koordinacija oko/ruka.

U Engleskoj je snooker po gledanosti odmah ispod nogometa i F1.
wanker is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2004., 16:57   #14
daj malo pojasni to s veličinama tim6,7,8, ja hoću onaj obični kakav e u svakom bircu. koja je to veličina tj. taj broj. i kolika je cijena takvog, trebam za osobne potrebe i za kafić
msporis is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2004., 21:27   #15
Quote:
msporis kaže:
daj malo pojasni to s veličinama tim6,7,8, ja hoću onaj obični kakav e u svakom bircu. koja je to veličina tj. taj broj. i kolika je cijena takvog, trebam za osobne potrebe i za kafić
Te brojke su ti dužine u stopama onog duljeg dijela. Dakle dužina stola od 7 stopa i širina od 3.5 recimo. S tim da se to mjeri od ruba do ruba. Igraća površina je nešto manja (ono zeleno). Svaki stol bi trebao biti 2:1.

Takav rabljeni ne bi trebao koštat više od 500 jura fakat. Ma manje zapravo jer svi jako vise i imaju poderano platno.

Ma budi faca i kupi devetku te ju stavi u birc...bit ćeš jedini!
wanker is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2004., 17:31   #16
znači u biti 7 je normalna duljina?
msporis is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2004., 17:29   #17
Re: Re: Biljar

Quote:
husky kaže:

Biljar je sport, ali nesto na razini saha. Pasivan je i ne zahtjeva nikakvu fizicku ni psihicku spremnost.
Naravno da bilijar jest sport. Ne zahtijeva psihičku spremnost!? Šah i bilijar zahtijevaju savršenu koncentraciju i maksimalnu psihičku spremnost. Bezbroj puta veću nego, na primjer, nogomet.

Što se stolova tiče, po bircevima najčešće srećeš 6-ice i 7-ice. Cijena rabljenog stola varira s obzirom na stanje, ali za 500 eura trebao bi dobit super stol. Stol u principu nije skup, ali trebaš paziti na to da imaš mjesta za njega. Nije dovoljno da stane u neku prostoriju, treba imati na umu da ćeš se oko njega kretati i zauzimati razne pozicije.

Ja sam 1994. iz jednog birca kupio sedmicu u dosta lošem stanju, ali sasvim solidnu za pijanke s društvom. Platio sam 400 maraka, dakle 200€, a za to sam dobio stol, kugle, nekoliko štapova, držač za štapove, puno kiksa, i dva lustera. Ispada da sam stol dobio besplatno

Najbolje ti je pogledat u Plavom oglasniku pod "ugostiteljska oprema", ili nekom lokalnom oglasniku ako nisi iz Zg.
__________________
Fugit irreparabile tempus... Carpe Diem...!
Lakonogi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2004., 17:46   #18
Re: Re: Re: Biljar

Quote:
Agirl kaže:
što je s onim BBSom na Kajzerici ?
Bio sam tamo prije par mjeseci. Htio sam s frendom na bilijar, a bilo je već dosta kasno. Studirao sam u Zagrebu, pa sam pokušavao pronać mjesta kojih se sjećam, ali su ili "nestala" ili su bila zatvorena. Jebote, ne znam koliko je točno sati bilo, ali u centru Zagreba nismo mogli pronać bilijar. Ima sad u Masarykovoj jedan prostor sa dosta stolova, malo ga je teže pronać jer treba proć kroz haustor, ali bio je zatvoren. Onda smo išli u Mesničku, opet ništa. Taj u Ilici je isto bio zatvoren, čini mi se, ali tamo ne volim ići (ne znam da li je to taj o kojem vi pričate, ali vjerojatno je, s obzirom na lokaciju) jer ga pamtim po tipovima iz porodice Seljačina Vulgaris. Takvog ga pamtim s kraja devedesetih, ne znam da li se u međuvremenu situacija promijenila (ako uopće govorimo o istom bircu).

Onda smo se odvezli do tog BBS-a na Kajzerici, mislim da radi do 4 ujutro. Atmosfera je bila ok, prilično mirna, to je noćni klub pa nije bila gužva na stolovima, bili su tamo uglavnom parovi po separeima i manja društva. Stolovi su ok, ako se dobro sjećam. Barem rade u to doba.

Da, navodno su dobri stolovi i u Staroj Savi na Jarunu (valjda se tako zove, odmah na ulazu u Jarun, blizu studentskog doma), ali bila je gužva pa smo samo pojeli picu.

Nedavno sam igrao i u bircu kod Likovne akademije (Ilica, blizu Britanca), mali stol, ništa posebno, ali tamo mi je nekako bilo baš ok - modža zbog subjektivnih okolnosti u vidu zgodnih kibicerki.
__________________
Fugit irreparabile tempus... Carpe Diem...!
Lakonogi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2004., 17:53   #19
Quote:
msporis kaže:
daj malo pojasni to s veličinama tim6,7,8, ja hoću onaj obični kakav e u svakom bircu. koja je to veličina tj. taj broj. i kolika je cijena takvog, trebam za osobne potrebe i za kafić
Kafić!! E, sad bi sve nas s foruma trebao pozvat na par partija... Da krstimo stol!
__________________
Fugit irreparabile tempus... Carpe Diem...!
Lakonogi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2004., 23:52   #20
ak znate igrati i probate igrate na 9" stolu

teško da se vraćate na mali
Guzo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:44.