Natrag   Forum.hr > Sport > Ostali sportovi

Ostali sportovi Svi ostali sportovi
Podforumi: Borilački sportovi, Rukomet

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.10.2007., 22:12   #161
Ima li kakav turnir u biljaru ovih dana, tjedana? Več mi je dosadilo igrati stalno s istim frendovima. Naravno ciljam na nešto amaterskog tipa za nekog ko ja tko igra jednom, maksimalno dvaput tjedno.
__________________
Kako oblikovati potpise
Roky is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2007., 18:49   #162
Bilijarski stol

Prodaje li netko bilijarski stol (7, 8 ili 9), novi ili polovni na podrucju od Zadra do Splita?
m_marijan is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2008., 18:08   #163
novi salon kod velesajma

zna li tko gdje je to?
Mladenac is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2008., 20:54   #164
Ground Zero, na pola puta između velesajma i avenue mall-a,najbolji i najljepši klub u hrvatskoj, europi, 16 dynamicovih stolova, ma carski klub
Cypress Hill is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2008., 18:11   #165
Quote:
Roky kaže: Pogledaj post
Ima li kakav turnir u biljaru ovih dana, tjedana? Več mi je dosadilo igrati stalno s istim frendovima. Naravno ciljam na nešto amaterskog tipa za nekog ko ja tko igra jednom, maksimalno dvaput tjedno.
Možda nebi bilo loše da se par nas nađe pa da nabacimo koju.
papa štrumf is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2008., 08:16   #166
pogledaj si u BK Casablanca, (Savski most u podrumu)
prijatelj svaki vikend dobi pozivnicu za turnir.

devetke su, samo kaj su neke lijeve. Ali kaj je tu je.
Mladenac is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2008., 18:42   #167
Quote:
Mladenac kaže: Pogledaj post
pogledaj si u BK Casablanca, (Savski most u podrumu)
prijatelj svaki vikend dobi pozivnicu za turnir.

devetke su, samo kaj su neke lijeve. Ali kaj je tu je.
Tamo ja idem. Sve je odlično uređeno ali najbolje od svega su konobarice u kratkim uskim hlačicama

Od koga dobiva ulaznicu?
papa štrumf is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2008., 12:49   #168
dobiva sms poruke, nemam pojma od koga.

meni je tamo vruće, griju na 25 stupnja dvoranu.
stolovi su tak tak, više za kućnu uporabu ne za klub.
za klub bi trebao biti natjecateljski stol

hint: dynamic II (olimpic II)
http://www.excelpooltables.co.uk/ame...ool_Table.html

ili brunswick gold crown
http://www.poolkrant.nl/index.php?pa...hk=1&Itemid=29

konobarica je ok, dok se ne nasmije

Zadnje uređivanje Mladenac : 25.03.2008. at 16:40.
Mladenac is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2008., 00:26   #169
Quote:
Mladenac kaže: Pogledaj post
dobiva sms poruke, nemam pojma od koga.

meni je tamo vruće, griju na 25 stupnja dvoranu.


konobarica je ok, dok se ne nasmije
Aha, već sam i ja dobio SMS, sutra sam tamo.

Malo je vruće, treba biti u kratkoj majci, a i dima ima puno.

A jebiga tebi ništa ne valja, ona jedna konobarica je dobra, koja ima flaster na nogi
papa štrumf is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2008., 00:58   #170
Quote:
papa štrumf kaže: Pogledaj post
Aha, već sam i ja dobio SMS, sutra sam tamo.

Malo je vruće, treba biti u kratkoj majci, a i dima ima puno.

A jebiga tebi ništa ne valja, ona jedna konobarica je dobra, koja ima flaster na nogi
ma glavno da tebi niš ne smeta
Mladenac is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2008., 20:44   #171
joj ovoga, hoce objasnjena.evo ti ih.kada su lopte jos u trokutu onda ti pucas i ako ti uđe neka šarena ili jednobojna onda su to tvoje lope.npr ako ti puknes i uđe ti neka jednobojna onda su to tvoje lopte i ćitavu igru ti moras da ti uđu sve te lopte osim crne sad cu ti objasniti zasto,a protivnik će onda da ima šarene lopte i on mora da ubaci sve svoje lopte.kada ubacis sve svoje lopte onda moras da ubacis crnu u istu rupu u kojoj si ubacio svoju zadnju jednobojnu loptu.tako je i kod protivnika.ako crnu ubacis a da nisi sve svoje jednobojne lopte ubacio onda gubis

Zadnje uređivanje Serse : 09.04.2008. at 01:30.
biliarman is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2008., 21:57   #172
Postoji puno varijacija bilijara koji se igra amaterski po raznim klubovima , kaficima.
__________________
Meni niko ukrest ne more ovu moju škatulu za sne
jacko89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2008., 00:11   #173
Quote:
biliarman kaže: Pogledaj post
joj ovoga, hoce objasnjena.evo ti ih.kada su lopte jos u trokutu onda ti pucas i ako ti uđe neka šarena ili jednobojna onda su to tvoje lope.npr ako ti puknes i uđe ti neka jednobojna onda su to tvoje lopte i ćitavu igru ti moras da ti uđu sve te lopte osim crne sad cu ti objasniti zasto,a protivnik će onda da ima šarene lopte i on mora da ubaci sve svoje lopte.kada ubacis sve svoje lopte onda moras da ubacis crnu u istu rupu u kojoj si ubacio svoju zadnju jednobojnu loptu.tako je i kod protivnika.ako crnu ubacis a da nisi sve svoje jednobojne lopte ubacio onda gubis
retaju
kao prvo, nisu lopte nego kugle
onda ovo što si ti "objasnio" su "pravila" birtijske osmice koje se ne može ni nazvat biljarskom disciplinom

Zadnje uređivanje Serse : 09.04.2008. at 01:30.
Cypress Hill is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2008., 00:16   #174
da i onda kad bijela upadne u rupu. na točku staviti. a da je stavim gdje hoću
Mladenac is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2008., 12:41   #175
Ne znam da li je ova tema vec bila, malo sam trazio po netu, ali ne mogu naci... kupio bih si drvenu kutiju za štap. Jel zna netko neki ducan u Zagrebu za to? Znam za neki Divna u Velikoj Mlaki, ali jel imaju oni web? Nisam uspio naci! Hvala!!
:Marek: is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2008., 00:07   #176
Quote:
Cypress Hill kaže: Pogledaj post
Ground Zero, na pola puta između velesajma i avenue mall-a,najbolji i najljepši klub u hrvatskoj, europi, 16 dynamicovih stolova, ma carski klub
Klub je stvarno odlicno uređen, ali im je osoblje koma! Posebno onaj celavi konobar, uzasano je bahat i bezobrazan, dolazim sa svojim stapom i opremom, tip mi donese potrosenu kredu, ok, pitam jel ima drugu,ne zelim si ostetit stap,
njegov odgovor da nema, doci ce sutra, 5 min nakon toga dolaze decko i cura i njima daje nove novcate krede, par dana prije toga mi donese kavu u kojoj je bila muha, ok, moze se svakome dogoditi,zamolim da donese drugu a on prevrce ocima.. bilo je jos puno toga,sve sitnice, ali uglavnom uvijek nesto..
sorry, ali za 40 kn po satu ocekujem da bar budu uljudni, s r a m o t a ! ! !
osoba_24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2008., 20:00   #177
vjeruj mi, nisi jedini koji se žali na njega
Cypress Hill is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2009., 15:26   #178
Exclamation

zanima me zna li ko pravila za sljedeće situacijeba dva igrača imaju istu rupu u koju triba ubacit crnu kuglu!!!!!da li igrači imaju iste rupe ili ovaj drugi mora uzet drugu rupu(KOJU RUPU MORA UZET)???????????
čevap is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2009., 16:47   #179
Quote:
čevap kaže: Pogledaj post
zanima me zna li ko pravila za sljedeće situacijeba dva igrača imaju istu rupu u koju triba ubacit crnu kuglu!!!!!da li igrači imaju iste rupe ili ovaj drugi mora uzet drugu rupu(KOJU RUPU MORA UZET)???????????
suprotnu po dijagonali, ako je srednja onda suprotna srednja
dr. van Nostrand is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2009., 21:03   #180
Da, igra se na dijagonalu, ali tu govorimo o birtijskim pravilima, jer turnirska, tj. međunarodna pravila su bitno drugačija.
Što se crne tiče, može ući u bilo koju rupu nakon ubačene vlastite obojane, uz najavu.

Pravila EIGHT BALL(osmica):
4.1 CILJ IGRE Osmica je igra sa bijelom i petnaest kugli s brojevima od 1 do 15, koje se trebaju najavljivati prilikom ubacivanja. Jedan natjecatelj mora ubaciti grupu kugli od 1 do 7 (pune) dok drugi natjecatelj mora ubaciti grupu kugli od 9 do 15 (šarene). Natjecatelj koji prvi ubaci svoju grupu kugli te zatim pravilno izvedenim udarcem ubaci osmicu pobjeđuje u igri.

4.2 NAJAVA UDARCA Pri najavi udarca, očigledne kugle i rupe nije potrebno najavljivati. Ukoliko protivnik koji se sprema za udarac nije siguran gdje natjecatelj cilja mora ga upitati za namjeru. Udarci od jedne ili više mantinela ili kombinacija s više kugli (vez) ne smatraju se očiglednim te se moraju precizno najaviti i kugla i rupa u koju ta kugla treba upasti. Kod udarca koji se najavljuje nikada ne treba navoditi detalje kao broj mantinela, doticanje ostalih kugli, kombinacija s ostalim kuglama i slično. Svaka ubačena kugla ostaje u rupi neovisno da li je iz grupe kugli od natjecatelja ili protivnika.

4.3 SLAGANJE KUGLI U TROKUT Kugle se slažu u trokut na podnožju stola gdje osmicu treba staviti u centar trokuta, prvu kuglu na head točku na head liniji (head točka), šarenu u jedan (donji) kut trokuta a punu u drugi (donji) kut trokuta.

4.4 RAZBIJANJE (BREAK) Pobjednik u bliškanju kugli ima izbor u odluci tko razbija kugle.

4.5 PRAVILNO OTVARANJE (BREAK) Da bi izveo pravilno otvaranje, natjecatelj (sa bijelom ispod head linije) mora (1) ubaciti bilo koju kuglu ili (2) najmanje četiri igraće kugle trebaju dotaknuti mantinelu. Ukoliko je otvaranje nepravilno, kažnjava se faulom te protivnik ima mogućnost (1) da nastavi igru iz ostavljene pozicije ili (2) može zatražiti da se kugle ponovno slože u trokut te da udarac otvaranja izvodi on ili protivnik.

4.6 UBACIVANJE BIJELE PRI OTVARANJU (SCRATCH) Ako natjecatelj ubaci bijelu pri razbijanju, (1) sve ubačene kugle ostaju u rupama (ne vade se; iznimka, osmica: vidi pravilo 9), (2) to je faul, (3) stol je otvoren. NAPOMENA: Protivnik ima ‘bijelu u ruci’ i stavlja je ispod head linije te ne smije ubaciti / dotaknuti kuglu koja je ispod head linije, osim ako najprije pogodi kuglu preko head linije te nakon toga bijela ili neka druga kugla ubaci / dotakne kuglu(e) ispod linije (vez).

4.7 KUGLE IZBACENE SA STOLA PRI OTVARANJU Ako natjecatelj pri otvaranju izbaci kuglu(e) izvan površine stola učinio je faul te protivnik može nastaviti igru (1) iz ostavljene pozicije (2) uzeti ''bijelu u ruku'' i staviti je ispod head linije stola.

4.8 OSMICA UBACENA PRI OTVARANJU Ako je osmica ubačena pri otvaranju natjecatelj koji je otvarao može zatražiti ponovno otvaranje ili postavljanje osmice na foot točku i nastavak igre. Ako natjecatelj kod otvaranja napravi faul protivnik ima mogućnost ili novog otvaranja ili postavljanje osmice na foot točku i nastavak igre s 'bijelom u ruci' ispod head linije.

4.9 OTVORENI STOL Stol je 'otvoren' dok izbor grupe kugli, šarenih ili punih, nije izvršen. Dok je stol otvoren dozvoljeno je udariti punu te s njom ubaciti šarenu ili obrnuto. Stol je uvijek otvoren odmah poslije razbijanja. Tada je dozvoljeno udariti punu ili šarenu. Faul je ukoliko pri otvorenom stolu natjecatelj prvo pogodi osmicu (8ball), te protivnik ima bijelu u ruci. Sve kugle ostaju u trenutačnoj poziciji i protivnik preuzima igru i situaciju kao otvoreni stol. Do tada ubačene kugle ne vraćaju se na stol.

4.10 IZBOR KUGLI Izbor grupe šarenih ili punih kugli nakon otvaranja nije izvršen čak i ako su ubačene jedna puna ili jedna šarena. STOL JE UVIJEK OTVOREN NAKON OTVARANJA. Izbor punih ili šarenih izvršen je kada natjecatelj pravilno ubaci najavljenu kuglu nakon razbijanja.
Ukoliko su grupe određene i natjecatelj zabunom odigra i ubaci kuglu iz protivnikove grupe, protivnik treba pozvati faul prije nego što natjecatelj odigra slijedeći udarac. Ako natjecatelj to ne učini natjecatelj automatski preuzima protivnikovu grupu.

4.11 PRAVILAN UDARAC U svim udarcima (osim pri otvaranju i kada je stol otvoren) natjecatelj mora prvo dotaknuti jednu iz svoje grupe kugli i (1) ubaciti svoju kuglu ili (2) ako ne ubaci svoju kuglu, bijela ili bilo koja druga (puna ili šarena) kugla mora dotaknuti mantinelu. NAPOMENA: Dozvoljeno je da natjecatelj odigra bijelu u mantinelu prije kontakta sa svojom kuglom. Međutim, (također) poslije kontakta s ciljanom kuglom, ista kugla mora biti ubačena ili bijela ili bilo koja druga kugla mora dotaknuti mantinelu. U suprotnom se dosuđuje faul.

4.12 SAFETY UDARAC Iz taktičkih razloga, natjecatelj može očiglednu kuglu ubaciti u rupu a ipak igru prepustiti protivniku. To može ako prije udarca najavi (izgovori) safety. Safety se smatra pravilnim udarcem. Ukoliko natjecatelj nije najavio 'safety' a ubacio je očiglednu kuglu, mora nastaviti s igrom. Sve kugle koje su ubačene u rupe kad se najavio 'safety' ostaju u rupama.

4.13 TIJEK IGRE Natjecatelj ima pravo igrati (gađati kugle) sve dok ne promaši (ne ubaci) kuglu iz svoje grupe kugli. Nakon što je pravilno ubacio sve kugle iz svoje grupe natjecatelj treba ubaciti osmicu (8-ball).

4.14 KAZNA ZA FAUL Protivnik dobiva ‘bijelu u ruku’. To znaci da može staviti bijelu bilo gdje na stolu (ne mora biti ispod head linije osim kod početnog udarca prilikom otvaranja ili preuzimanja udarca nakon faula pri otvaranju). Ovo pravilo sprečava natjecatelja da učini namjerni faul kojim bi protivnika doveo u nepovoljni položaj. Sa ‘bijelom u ruci’ natjecatelj smije upotrijebiti ruku, bilo koji dio štapa, pa i vrh štapa da namjesti bijelu na željenu poziciju prije udarca. Ipak u postupku stavljanja bijele na poziciju na stolu bilo koji udarac prema naprijed sa štapom u dodiru s bijelom smatra se faulom osim ukoliko nije pravilno izveden udarac (pogledaj Opća pravila, pravilo 3.39.).

4.15 KOMBINIRANI (VEZNI) UDARAC Sve kombinacije s kuglama su dozvoljene. Faul je osmicu pogoditi kao prvu kuglu.

4.16 NEPRAVILNO UBACENE KUGLE Kugla je nepravilno ubačena ako je pri ubacivanju učinjen faul, najavljena kugla nije ušla u najavljenu rupu, ‘safety’ udarac je najavljen prije udarca. Sve nepravilno ubačene kugle ostaju u rupama.

4.17 KADA KUGLA ISKOCI SA STOLA Kada bilo koja kugla iskoči izvan stola to je faul i gubitak reda na stolu. U slučaju da osmica iskoči izvan stola, to je gubitak partije. Bilo koja kugla izbačena sa stola vraća se na stol prema pravilima slaganja.

4.18 FAUL KOD JUMP I MASSE UDARCA Ukoliko u igri nema dodijeljenog suca, faulovi na bijeloj primjenjuju se kada natjecatelj u namjeri da izvede jump ili masse udarac preko ili okolo protivnikovih kugli pomakne bilo koju protivnikovu kuglu (neovisno da li su te kugle pomaknute rukom, štapom ili mostom).

4.19 IGRANJE NA OSMICU Kada se odigrava osmica, ukoliko bijela ude u rupu ili se učini faul to nije gubitak partije osim ako osmica nije ubačena u rupu ili izbačena sa stola. NAPOMENA: Kombinirani (vezni) udarac se ne može koristiti za pravilno ubacivanje osmice.

4.20 GUBITAK PARTIJE Natjecatelj gubi igru ako učini bilo koju od slijedećih povreda pravila: Ø faul pri ubacivanju osmice (izuzetak je osmica ubačena pri otvaranju) Ø ubaci osmicu u istom udarcu kada ubacuje i zadnju od grupe svojih kugli Ø izbaci osmicu sa stola u bilo kojem udarcu Ø ubaci osmicu u rupu bilo koju osim najavljene Ø ubaci osmicu prije završetka ubacivanja grupe svojih kugli.

NAPOMENA: Na sve povrede pravila mora se upozoriti prije nastavka igre, u protivnom smatra se da povrede pravila nije ni bilo.

4.21 NERIJEŠENA PARTIJA Ako nakon tri uzastopne izmjene prihvaćanja pozicije na stolu (šest izmjena ukupno) sudac dosuđuje (ili se bez suca natjecatelji dogovore) da bi se pokušaj da se ubaci ili pomakne njihova kugla mogao završiti gubitkom igre, tada se kugle ponovo slažu u trokut a natjecatelj koji je započeo igru koja je završila neriješenim ishodom otvara trokut ponovno. Neriješena igra može se proglasiti bez obzira na broj kugli na stolu. NAPOMENA: Tri uzastopna faula istog natjecatelja nisu gubitak partije.

tekst je copy/paste sa:
http://www.8ball.hr/

Stranice:
http://mosconi.hr/view/
http://www.8ball.hr/
http://www.balabushka.hr/onama.html (trenutno je down)
Službena stranica HBS-a http://www.biljar.hr/
http://www.billiard-plus.hr/ (Poznatije kao "Divna") - dućan s opremom
Odlična foreign stranica, dosta je naših igrača naručivalo od njih i bili su iznimno zadovoljni:
http://www.seyberts.com/

Ima stranica još puno, ali ovo je od zanimljivijih.
Za ljubitelje:
http://www.worldpoolchampionships.com/

Zadnje uređivanje FiZor : 11.01.2009. at 21:12.
FiZor is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:16.