Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.12.2012., 20:31   #3061
Quote:
dimosphobos kaže: Pogledaj post
Da li mozda netko ima Ferolli SUN P7 isprogramiran za ukljucivanje/iskljucivanje na njegovoj elektronici? Zanima me bas ovo sto je mr. Ramzay rekao tu par postova iznad, o tome kako je plamenik "glup", pa ga ta nasilna gasenja mogu npr. zastopati. Imam vulgaris mehanicki vremenski prekidac koji ga isto ponekad prekine, a da plamenik ne odradi sve po JUS-u. ;-) Ako bi na samom plameniku bilo podeseno on/off vremenski, da li bi to gasenje isto bilo "glupo" (tocno po timeru) ili bi on ipak odradio ciklus do kraja kako treba? Nisam do sad to isprobavao, a ako netko je, nek' natipka koje slovo.
Imam ja, meni njegova elektronika pali-gasi plamenik, a dva termostata u seriju pale-gase pumpu.

Na elektronici plamenika kontakti 7 i 8 nisu spojeni na ništa (niti su kratko spojeni), a plamenik je u modu B ili 01 kako piše na displeju.

Radi tako da u zadano vrijeme automatika plamenika ga pali i grije vodu u kotlu do 65 stupnjeva.

Jedan termostat koji ima sondu u kotlu (pokazao mi se je precizniji od naljegajućeg) ne dopušta da sobni termostat upali pumpu ako voda u kutlu nije iznad 50stupnjeva.

nadam se da sam bio jasan
mito&corup is offline  
Old 23.12.2012., 20:35   #3062
Quote:
zmajdin kaže: Pogledaj post
Piše sve u uputstvu, vrlo detaljno: izabere se automatski režim rada (parametar u03 u korisničkom meniju se postavi na 1, odnosno 2, u zavisnosti da li želite samo dnevno ili nedeljno programiranje vremena), podese se vremena paljenja i gašenja i - piči Miško. Ako se još i parametar t18 u servisnom meniju, pod uslovom da je ugrađena temperaturna sonda na potisnom vodu, postavi na "1" (modulacioni rad) i pametno odabere snaga na kojoj gorionik treba da radi (to je spram toplotnih gubitaka, odnosno vanjske temperature) sve će lepo raditi, s tim da će za paljenje gorionika morati da budu ispunjena dva uslova - vreme i temperatura u prostoriji u kojoj se nalazi termostat niža od zadate, a za gašenje bilo koji od ta dva - ili tajmer ako je vreme "iscurelo", ili termostat ako je temperatura u referentnoj prostoriji viša od zadate.
Mozes mi malo pojasnit taj modulacijski rad, to nisam skužio
mito&corup is offline  
Old 23.12.2012., 22:35   #3063
Quote:
mito&corup kaže: Pogledaj post
Mozes mi malo pojasnit taj modulacijski rad, to nisam skužio
Na svakih 5 sekundi (proizvođačka postavka parametra t05) aktivira se procedura koja poredi zadatu i dostignutu temperaturu i na osnovu toga smanjuje/povećava snagu gorionika. Tako bi trebalo da radi. Kažem trebalo, jer ne bi trebalo da gorionik uopšte radi ako kontakti 7 i 8 nisu spojeni, bilo preko termostata, bilo direktno, pa ipak, kako kažete, kod vas na te kontakte nije ništa prikačeno, a gorionik radi u sreći i veselju.
zmajdin is offline  
Old 24.12.2012., 00:12   #3064
Ej našil sam ovu skicu navodno mog kotla na netu-

pa sam skiciral kaj sam napravil ovo žuto je šamot-

a ovak bi ja mislim bilo puno bolje-


I još jedno pitanje ovako izgleda moj kotao iznutra-
volio bih ga obložit šamotom e sad dali je bolje samo naslagati šamot ili ona rebra ljevo i desno potpuno ispuniti šamotom?
Volio bih to napraviti kak spada pa da mogu pozvat g, Ramzay da ga poštelemo i izmjerimo iskoristivost
brle1 is offline  
Old 24.12.2012., 00:30   #3065
Question

Quote:
ramzay kaže: Pogledaj post
Na koji trik to misliš izvesti ?
Ako se nisam prerano zaradovao ili pogrešno protumačio na 18 str Tehničkih uputstva za puštanje u pogon i podršavanje u odeljku za servisni meni Pr. 09 za konfiguriranje softvera postoji opcija u podmeniju Op 05 koja služi za podešavanje diference rada plamenika, koju možemo sa fabrički podešenih 6C podesiti po želji u rasponu od 6C do 15C vrednosti.

jedanalivredan is offline  
Old 24.12.2012., 08:39   #3066
Quote:
zmajdin kaže: Pogledaj post
Na svakih 5 sekundi (proizvođačka postavka parametra t05) aktivira se procedura koja poredi zadatu i dostignutu temperaturu i na osnovu toga smanjuje/povećava snagu gorionika. Tako bi trebalo da radi. Kažem trebalo, jer ne bi trebalo da gorionik uopšte radi ako kontakti 7 i 8 nisu spojeni, bilo preko termostata, bilo direktno, pa ipak, kako kažete, kod vas na te kontakte nije ništa prikačeno, a gorionik radi u sreći i veselju.
Kako sam ja skužio iz priručnika p7 je ovako:

mod A (00 kako piše na displeju) plamenika se pali samo kontaktom 7-8

mod B (01 kako piše na displeju) plamenik se pali automatikom (zadani dani i vrijeme paljenja i gašenja na plameniku) ILI kontaktom 7-8

mod C (02 kako piše na displeju) plemenik se pali automatikom (zadani dani i vrijeme paljenja i gašenja na plameniku) I uvjet je da su kontakti 7-8 spojeni

Dakle u modu B je uvjet ili automatika ili kontakti, a u modu C je uvjet i automatika i kontakti


A u sva tri moda može se i ručno palit (pritiskom na gumb M .... na displeju se upali ON)
mito&corup is offline  
Old 24.12.2012., 08:48   #3067
Quote:
brle1 kaže: Pogledaj post
Ej našil sam ovu skicu navodno mog kotla na netu-

pa sam skiciral kaj sam napravil ovo žuto je šamot-

a ovak bi ja mislim bilo puno bolje-


I još jedno pitanje ovako izgleda moj kotao iznutra-
volio bih ga obložit šamotom e sad dali je bolje samo naslagati šamot ili ona rebra ljevo i desno potpuno ispuniti šamotom?
Volio bih to napraviti kak spada pa da mogu pozvat g, Ramzay da ga poštelemo i izmjerimo iskoristivost
Nemoj gubiti ni vrijeme ni novac na šamotiranje.

Centrometal proizvodi mali nastavak -surlu od šamota koja se doda naprijed na plamenik, samo se zakači na jedan vijak.

Zaboravim postaviti fotku , ali budem.

Tu surlu prodaju sa Pelet Setom vani u EU, a mi smo očito građani drugog reda, primitivci sa balkana, ne znam kako bih inače protumačio taj gest , kad njihov marketing ne smatra za shodno da to stavi na naše tržište.

Zaista me nesposobnost i bahatost tih ljudi ljuti, a ljutim i ja njih
ramzay is offline  
Old 25.12.2012., 14:07   #3068
Pitanje za one iz Primorsko-Goranske Županije

Di kupujete pelete i po kojoj cijeni??
mito&corup is offline  
Old 25.12.2012., 22:17   #3069
Quote:
mito&corup kaže: Pogledaj post
Pitanje za one iz Primorsko-Goranske Županije

Di kupujete pelete i po kojoj cijeni??
Ja kupio u Delnicama, Energy pelets. Cijena 1,63kn/kg sa PDV-om. Izgledaju ok, malo tamniji, bez prašine a auto je mirisao na crnogoricu dok sam vozio do Crikvenice.
Centralno još nije gotovo pa nisam ni probao. Inače to sam uzeo po preporuci čovjeka koji se godinama grije na pelete.
dankobo is offline  
Old 26.12.2012., 10:15   #3070
Quote:
mito&corup kaže: Pogledaj post
Pitanje za one iz Primorsko-Goranske Županije

Di kupujete pelete i po kojoj cijeni??
Od Finvest-a na Čavlima, 1,81kn sa njhovim prijevozom (prva sezona). Skurio 4vreče Drvenjače, ali nisam vidio razlike (možda premalo vreča).
stari1 is offline  
Old 26.12.2012., 11:20   #3071
Da li se uz peć ferolli sfl dobije i set za čišćenje, odnosno žarač i četka i lopatica?
Ja sam kupio u Petrokovu, tvrde da se ne dobije... malo mi je to čudno
mito&corup is offline  
Old 26.12.2012., 20:37   #3072
Quote:
dankobo kaže: Pogledaj post
Ja kupio u Delnicama, Energy pelets. Cijena 1,63kn/kg sa PDV-om. Izgledaju ok, malo tamniji, bez prašine a auto je mirisao na crnogoricu dok sam vozio do Crikvenice.
Centralno još nije gotovo pa nisam ni probao. Inače to sam uzeo po preporuci čovjeka koji se godinama grije na pelete.

Sa prijevozom ili bez ??
__________________
Ne pačajte moje more,moju valu , moju staru grotu.Ma ni za sto let vi nećete znat ča je to " ČA " va mojen životu !
patafljengo is offline  
Old 26.12.2012., 21:19   #3073
Quote:
patafljengo kaže: Pogledaj post
Sa prijevozom ili bez ??
Imam karavana i stalo je preko pola tone, točnije 35 vreća, 525 kg. Pa rekal san da je dišalo po crnogorici. Valjda ne na kamionu.
dankobo is offline  
Old 27.12.2012., 00:47   #3074
Quote:
dankobo kaže: Pogledaj post
Imam karavana i stalo je preko pola tone, točnije 35 vreća, 525 kg. Pa rekal san da je dišalo po crnogorici. Valjda ne na kamionu.

Mislio sam kako je cijena sa prijevozom.Ovi na Čavlima , a spomenuo ih je i stari1, voze do 40 km besplatno po 1.81 kn.U cijenu je uračunat utovar i istovar po želji.
__________________
Ne pačajte moje more,moju valu , moju staru grotu.Ma ni za sto let vi nećete znat ča je to " ČA " va mojen životu !
patafljengo is offline  
Old 27.12.2012., 05:57   #3075
Ja,Bogu hvala,stigao pred sam finiš mog akumulatora,upravo ovih dana postavljam izolaciju.Ako niste zaboravili radi se o akumulatoru koji pravim od cisterne za plin kapaciteta 2700l.Sada sam u nedoumici oko mešnih ventila pa ako ima iskusnih(a ima)pomozite pri odluci,savetujte,dajte lična iskustva.Radi se o vrlo kvalitetnoj citerni ,debljina lima je 6mm.Nabavio sam expanzionu posudu od 200l,nadam se da će biti dovoljno.U celi krug sam uključio i solarni siistem od tri kolektora i izmenjivač za PTV te dodao dva grejača po 6kw za "nedajbože" nestanka peleta ili nekih drugih "elementarnih nepogoda" E sad:-Ovo http://www.etazgrejanje.com/katalog.php?prodID=1230 mi se čini privlačno ali ne znam dali ovaj ventil može da funkcioniše tako da propušta u sistem zadanu temperaturu,valda mu je to uloga.Ako neko ima nekakav predlog,bio bi zahvalan.Za ovu grejnu sezonu će biti sasvim dovoljno da ovo sve pustim u rad na "ručni" pogon a automatizacija celog sistema će sačekati sledeću godinu,valda sam zaslužio malo odmora.Inače,krajnja namera mi je da sistem koncipiram tako da mi dnevna temparatura bude 23*C a noćna 19*C i neću se smiriti dok to sve ne automatizujem ali to je priča za sledeću godinu.
cattering is offline  
Old 27.12.2012., 11:05   #3076
Quote:
patafljengo kaže: Pogledaj post
Mislio sam kako je cijena sa prijevozom.Ovi na Čavlima , a spomenuo ih je i stari1, voze do 40 km besplatno po 1.81 kn.U cijenu je uračunat utovar i istovar po želji.
I meni je ispala ta cijena kad sam izračunal. Kad potkurimo, moremo se čut i izmjenit iskustva. Pa da vidimo ki su bolji.
dankobo is offline  
Old 27.12.2012., 11:36   #3077
Quote:
cattering kaže: Pogledaj post
Ja,Bogu hvala,stigao pred sam finiš mog akumulatora,upravo ovih dana postavljam izolaciju.Ako niste zaboravili radi se o akumulatoru koji pravim od cisterne za plin kapaciteta 2700l.Sada sam u nedoumici oko mešnih ventila pa ako ima iskusnih(a ima)pomozite pri odluci,savetujte,dajte lična iskustva.Radi se o vrlo kvalitetnoj citerni ,debljina lima je 6mm.Nabavio sam expanzionu posudu od 200l,nadam se da će biti dovoljno.U celi krug sam uključio i solarni siistem od tri kolektora i izmenjivač za PTV te dodao dva grejača po 6kw za "nedajbože" nestanka peleta ili nekih drugih "elementarnih nepogoda" E sad:-Ovo http://www.etazgrejanje.com/katalog.php?prodID=1230 mi se čini privlačno ali ne znam dali ovaj ventil može da funkcioniše tako da propušta u sistem zadanu temperaturu,valda mu je to uloga.Ako neko ima nekakav predlog,bio bi zahvalan.Za ovu grejnu sezonu će biti sasvim dovoljno da ovo sve pustim u rad na "ručni" pogon a automatizacija celog sistema će sačekati sledeću godinu,valda sam zaslužio malo odmora.Inače,krajnja namera mi je da sistem koncipiram tako da mi dnevna temparatura bude 23*C a noćna 19*C i neću se smiriti dok to sve ne automatizujem ali to je priča za sledeću godinu.
Malo si nejasan, na linku su ti dva " ventila " koji rade isti zadatak onaj sa oznakom LTC -100 ima u sklopu i pumpu i termostatski ventil , tri termometra , klapnu za termosifoniku i tri kugl ventila u holenderima, i u Zg. košta cca 2000 kunića , a onaj drugi nema ništa od toga ali ima termostsku patronu koja regulira temperaturu ( istu kao u onom prvom)i košta 450 kunića.

Stvar je tvog ukusa, afiniteta, situacije, na mojim fotkama vidiš da idu na terenu obje varijante.

U svakom slučaju dobar je i jedan i drugi, jer jedino tako možeš natjerati kotao da ti puni spremnik sa 70 C. Ja bi sad spojio tvoje grijanje eksperimentalno bez svega toga, i vidio dogodine da se to sve objedini pod jednu kapu. Pod neki pametni uređaj tipa SELTRON koji zna voziti dva kotla i solarno.

Zadnje uređivanje ramzay : 27.12.2012. at 11:44.
ramzay is offline  
Old 27.12.2012., 12:59   #3078
Quote:
jedanalivredan kaže: Pogledaj post
Ako se nisam prerano zaradovao ili pogrešno protumačio na 18 str Tehničkih uputstva za puštanje u pogon i podršavanje u odeljku za servisni meni Pr. 09 za konfiguriranje softvera postoji opcija u podmeniju Op 05 koja služi za podešavanje diference rada plamenika, koju možemo sa fabrički podešenih 6C podesiti po želji u rasponu od 6C do 15C vrednosti.

Ovo je pametno pitanje pa sta miliste sta da radimo jel smemo da povecamo npr na 10C i da li time dobijamo neku ustedu ,po meni da .....
shando90 is offline  
Old 27.12.2012., 14:09   #3079
Quote:
ramzay kaže: Pogledaj post
Malo si nejasan, na linku su ti dva " ventila " koji rade isti zadatak onaj sa oznakom LTC -100 ima u sklopu i pumpu i termostatski ventil , tri termometra , klapnu za termosifoniku i tri kugl ventila u holenderima, i u Zg. košta cca 2000 kunića , a onaj drugi nema ništa od toga ali ima termostsku patronu koja regulira temperaturu ( istu kao u onom prvom)i košta 450 kunića.

Stvar je tvog ukusa, afiniteta, situacije, na mojim fotkama vidiš da idu na terenu obje varijante.

U svakom slučaju dobar je i jedan i drugi, jer jedino tako možeš natjerati kotao da ti puni spremnik sa 70 C. Ja bi sad spojio tvoje grijanje eksperimentalno bez svega toga, i vidio dogodine da se to sve objedini pod jednu kapu. Pod neki pametni uređaj tipa SELTRON koji zna voziti dva kotla i solarno.
Tako nekako i nameravam za početak-bez automatike,radićemo ručno(ionako sam se finansijski istrošio na sve ove za..bancije ove godine).Ipak,moram imati nekakvo "miješanje"ne mogu dozvoliti da mi iz akumulatora ide u radijatore 80 iplus stepeni kad mi je dovoljno i 45*C.Iz tog razloga tražim najjednostavniju ali pouzdanu varijantu a to će mi ovaj drugi zadovoljiti,vjerovatno.Vdim,cijene su i kod vas i u Srbiji skoro iste,dok ovde kod mene-prosto da ne poveruješ!!!Juče sam obišao pola grada i NI JEDNA prodavnica nema nikakav termostatski ventil!!!Čak i majstor,tamo neki "čuveni"kaže da je to budalaština!!!Eto,pa ti vidi gde ja živim!.
cattering is offline  
Old 27.12.2012., 18:44   #3080
Quote:
dankobo kaže: Pogledaj post
I meni je ispala ta cijena kad sam izračunal. Kad potkurimo, moremo se čut i izmjenit iskustva. Pa da vidimo ki su bolji.
Ja sam već pokurio blizu tone !
__________________
Ne pačajte moje more,moju valu , moju staru grotu.Ma ni za sto let vi nećete znat ča je to " ČA " va mojen životu !
patafljengo is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:44.