Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.05.2010., 17:50   #1201
Quote:
mops0807 kaže: Pogledaj post
hvala vam za nalaze!
pao mi kamen sa srca
Nema na čemu,zato smo tu.
vixen27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2010., 18:06   #1202
Quote:
vixen27 kaže: Pogledaj post
Ja ne znam kako povećati jetreni enzim.
U svakom slučaju,jedino kaj ti mogu preporučiti je da razmisliš o promjeni terapije jer ako je to jedino što piješ,očito ti nepovoljno utječe na jetru.

Svakako bi se trebala konzultirati sa ginekologom.
Mislila sam na ishranu, B vitamini, cink ili nešto. Hvala
šegrt_hlapić is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2010., 18:29   #1203
Quote:
šegrt_hlapić kaže: Pogledaj post
Mislila sam na ishranu, B vitamini, cink ili nešto. Hvala
Znam na što si mislila,al nisi me shvatila.

Jetra je sam po sebi organ sa ogromnom regerativnom sposobnosti,ali da bi ona bila u stanju regenerirati se,potrebno je ukloniti faktor koji ju remeti. Ako su to hormoni koji ne odgovaraju,treba ih mijenjati. A sama prehrana ne može bitno promjeniti stanje ako nije kombinirano i sa uklanjanjem čimbenika koji ne odgovara organizmu.
vixen27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2010., 21:04   #1204
Quote:
šegrt_hlapić kaže: Pogledaj post
Pozdrav!
Bila sam na pretragama i zanima me da li je ovo oke
ALT 9 (10-36)
ALP 41 (54-119)
Zanima me kako da povećam ovaj ALP. Na internetu nađoh svašta, ali nisam našla kod koliko jako sniženih vrijednosti ima razloga za "paniku".
Inače, pijem kontracepcijske pilule godinu dana. Hvala
Učini sve što je u tvojoj moći da dobiješ žućne kamence i onda još provociraj prehranom da ga izbaci i da se začepi žućovod pa kad požutiš imat ćeš visok ALP, ako je to ono što želiš.

Savjet: ne gledaj nalaze, pusti one koji su za to potplaćeni da to rade.
meritas is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2010., 22:04   #1205
Quote:
meritas kaže: Pogledaj post
Učini sve što je u tvojoj moći da dobiješ žućne kamence i onda još provociraj prehranom da ga izbaci i da se začepi žućovod pa kad požutiš imat ćeš visok ALP, ako je to ono što želiš.

Savjet: ne gledaj nalaze, pusti one koji su za to potplaćeni da to rade.
Puno ti hvala
Ali ne, ne želim imati visok ALP, već u granicama normale. No tvoje karikiranje me nasmijalo.
Dakle, samo me zanimalo što sve utječe na te vrijednosti. Krivo sam se izrazila, nisam mislila da će vas to toliko ubosti u oči.
Više me zanimalo značenje što je toliko manje. Da li je to puno, ili ne. Ako me razumijete.
Ali ne tražim više odgovor na ništa. 'Đenja.
šegrt_hlapić is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2010., 20:51   #1206
INR

Radila sam kompletnu krvnu sliku zbog pilula i svi nalazi su u redu osim INR koji je 0,97...
Pa sad, što to znači? I na koji način se to može popraviti... Našla sam na netu da ako je manji od 2 znaci opasnost od moždanog... a to mi i nije bas svejedno...
pandora86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2010., 00:42   #1207
Quote:
pandora86 kaže: Pogledaj post
Radila sam kompletnu krvnu sliku zbog pilula i svi nalazi su u redu osim INR koji je 0,97...
Pa sad, što to znači? I na koji način se to može popraviti... Našla sam na netu da ako je manji od 2 znaci opasnost od moždanog... a to mi i nije bas svejedno...
Nisi napisala da li si pretrage radila zato što već piješ hormone pa u svrhu kontrole stanja,ili trebaš tek početi uzimati hormone. Razlika je velika.

Takav nalaz upućuje na pojačanu sklonost koagulabilnosti i posljedičnu mogućnost tromboze,dakle,ako ne piješ hormone,sumnjam da ćeš s ovakvim nalazom i početi piti. Pojačana koagulobinost je rizična ne samo za mozak,nego i čuvenu plućnu emboliju (kao što je bio slučaj sa Yasmine),potencijalni infarkt miokarda,ili ikojeg organa.

Dakle,ako ne piješ hormone,obavezno se konzultirati sa liječnikom za terapiju postojećeg stanja...moguće da ti se i preventivno prepišu neki antikoagulansi ako se pokaže potreba za istima...treba svakako napraviti veliki test koagulabilnosti i sve detaljno proučiti.

Jedino što ti na temelju ovoga nalaza mogu reći jest da ti sama nikako ne možeš utjećati na situaciju. Dakle,terapija je nužna,u smislu liječničke,terapijske intervencije. A hormoni,početak uzimanja istih sa ovakvim nalazom svakako padaju u drugi plan.

A ako si već na hormonima i imaš takve rezultate,onda obavezno što prije prestati uzimati te hormone.
vixen27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2010., 12:12   #1208
Ukupni IgE

pozdrav,
neznam dali sam na pravom mjestu ali vidim da se tu radi o laboratorijskim nalazima pa i ja imam pitanje...
bila sam na vadenju krvi za ukupni IgE zbog alergije i sve sto sam dobila na papiru je:

imunologija IgE
nalaz 6,94
ref.interval 0-122kU/L

zanima me dali su to normalne vrijednosti i sto to tocno znaci?
__________________
J.
keulana is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2010., 16:44   #1209
Dobar dan
Je li mi može tko reći da li je ovo ok:
KKS
LKC: 9.9 (3.4-9.7)
neut.: 6.70 (2.06-6.49)

DKS
nesegment.: 8 (0-2)
Ostalo je u granicama ref. vrijednosti.
U petom sam mjesecu trudnoće.
jagoda1711 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2010., 18:46   #1210
Quote:
jagoda1711 kaže: Pogledaj post
Dobar dan
Je li mi može tko reći da li je ovo ok:
KKS
LKC: 9.9 (3.4-9.7)
neut.: 6.70 (2.06-6.49)

DKS
nesegment.: 8 (0-2)
Ostalo je u granicama ref. vrijednosti.
U petom sam mjesecu trudnoće.
Z biti nalaz ti korektan,jerdino je moguće da si pokupila neku upalu obzirom na povišene neutrofile i povećan udio nesegmentiranih leukocita. Moguće da si imala ili imaš neku purulentnu(gnojnu) upalu...
vixen27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2010., 18:47   #1211
Quote:
keulana kaže: Pogledaj post
pozdrav,
neznam dali sam na pravom mjestu ali vidim da se tu radi o laboratorijskim nalazima pa i ja imam pitanje...
bila sam na vadenju krvi za ukupni IgE zbog alergije i sve sto sam dobila na papiru je:

imunologija IgE
nalaz 6,94
ref.interval 0-122kU/L

zanima me dali su to normalne vrijednosti i sto to tocno znaci?
Nalaz ti je ok. IgE bi ti u slučaju neke jako izražene alergijske reakcije odskakali van referntnog raspona,ali ovako ti nalaz ok. Sve je u redu s tim.
vixen27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2010., 18:57   #1212
Quote:
vixen27 kaže: Pogledaj post
Z biti nalaz ti korektan,jerdino je moguće da si pokupila neku upalu obzirom na povišene neutrofile i povećan udio nesegmentiranih leukocita. Moguće da si imala ili imaš neku purulentnu(gnojnu) upalu...
hvala!! Imam idući pregled tek za dva tjedna pa me zanimalo je li da trčim prije u gin ili ne..
jagoda1711 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2010., 23:03   #1213
Quote:
vixen27 kaže: Pogledaj post
Nisi napisala da li si pretrage radila zato što već piješ hormone pa u svrhu kontrole stanja,ili trebaš tek početi uzimati hormone. Razlika je velika.

Takav nalaz upućuje na pojačanu sklonost koagulabilnosti i posljedičnu mogućnost tromboze,dakle,ako ne piješ hormone,sumnjam da ćeš s ovakvim nalazom i početi piti. Pojačana koagulobinost je rizična ne samo za mozak,nego i čuvenu plućnu emboliju (kao što je bio slučaj sa Yasmine),potencijalni infarkt miokarda,ili ikojeg organa.

Dakle,ako ne piješ hormone,obavezno se konzultirati sa liječnikom za terapiju postojećeg stanja...moguće da ti se i preventivno prepišu neki antikoagulansi ako se pokaže potreba za istima...treba svakako napraviti veliki test koagulabilnosti i sve detaljno proučiti.

Jedino što ti na temelju ovoga nalaza mogu reći jest da ti sama nikako ne možeš utjećati na situaciju. Dakle,terapija je nužna,u smislu liječničke,terapijske intervencije. A hormoni,početak uzimanja istih sa ovakvim nalazom svakako padaju u drugi plan.

A ako si već na hormonima i imaš takve rezultate,onda obavezno što prije prestati uzimati te hormone.
Da... Vec pijem hormone... Hvala na odgovoru... Zbunilo me više različitih informacija. Jer sam na internetu našla da se te referentne vrijednosti (2-4)
odnose na osobe koje su trenutno na antikoagulantnoj terapiji dok je za "ostatak" referentna vrijednost nešto niža ali nigdje ne mogu naći kolika točno... U svakom slučaju, nalaze nosim doktorici ovaj tjedan pa ću vidjeti s njom.
Hvala još jednom na odgovoru
pandora86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2010., 13:08   #1214
Quote:
vixen27 kaže: Pogledaj post
Nalaz ti je ok. IgE bi ti u slučaju neke jako izražene alergijske reakcije odskakali van referntnog raspona,ali ovako ti nalaz ok. Sve je u redu s tim.

hvala na odgovoru.
ali ako mi je taj nalaz u redu i svi ostali alergotestovi negativni (do sada sam bila tri puta na tri razlicita alergotesta), kako da se onda otkrije razlog alergije i sto ju pokrece, odnosno sto trebam izbjegavati? ako je netko vec imao sve laboratorijske nalaze u redu a alergija se ne povlaci, jel mi moze savjetovat sto dalje? radi se o koznoj alergiji.
__________________
J.
keulana is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2010., 16:02   #1215
1. Kako znaš da je riječ o alergiji?
2. Alergotestovi se u pravilu rade na "uobičajne alergene", dakle ne na sve.
3. Kožne promjene često ni sami dermatolozi ne znaju objasniti.... (barem iz mog iskustva)
meritas is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2010., 23:15   #1216
reklo mi je par dermatologa kod kojih sam do sada isla da je alergija pa pretpostavljam da onda i je to, osim ako je nesto drugo a njima tako izgleda, ali ja to sama nemogu znat...
__________________
J.
keulana is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2010., 00:13   #1217
Quote:
keulana kaže: Pogledaj post
hvala na odgovoru.
ali ako mi je taj nalaz u redu i svi ostali alergotestovi negativni (do sada sam bila tri puta na tri razlicita alergotesta), kako da se onda otkrije razlog alergije i sto ju pokrece, odnosno sto trebam izbjegavati? ako je netko vec imao sve laboratorijske nalaze u redu a alergija se ne povlaci, jel mi moze savjetovat sto dalje? radi se o koznoj alergiji.
Meritas ti je dobro odgovorio. Uz uredan nalaz IgE,a uz sumnju na alergiju vrlo je vjerojatno da se o alergiji ni ne radi jer IgE direktno korespondira sa alergijom,a tvoj je normalan. Možda zamijeniti dematologa?
vixen27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2010., 19:05   #1218
Quote:
keulana kaže: Pogledaj post
pozdrav,
neznam dali sam na pravom mjestu ali vidim da se tu radi o laboratorijskim nalazima pa i ja imam pitanje...
bila sam na vadenju krvi za ukupni IgE zbog alergije i sve sto sam dobila na papiru je:

imunologija IgE
nalaz 6,94
ref.interval 0-122kU/L

zanima me dali su to normalne vrijednosti i sto to tocno znaci?
I meni je IgE uvijek u granicama normale pa su mi otkrivene neke alergije na testovima. Pošto ti testovi ne pokrivaju sve i nikad se ne ispituje sve, probaj se sama testirati. Provjeri da nije alergija na nakit npr. na zlato, možda na kozmetičke kreme ili šminku, na neko piće ili alkohol. Saznaj na što su te točno sve testirali i to izostavi, fokusiraj se na ono što nisu. Očito ćeš sama morati otkriti što ti smeta i izaziva alergiju.
ema007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2010., 20:21   #1219
U nedostatku pametnije ideje, probaj gore navedeno.
meritas is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2010., 16:47   #1220
Laboratorijski nalaz imunofenotipizacije

Priprema uzorka: izolacija mononukleara
Panel : CLL/NHL

Opis:
U citogramu velicine i zrnatosti nalazi se homogena populacija stanica locirana unutar ograde limfocita. Imunofenotipizacijo stanica obuhvaceni su sljedeci biljezi:

B-limfocitni:
Kapa lanci 4%
lambda lanci 3%
CD19 8%
cd20 9%
CD22 9%
T- limfocitni:
cd3 60%
cd4 35%
cd8 24%
cd5 58%
Ostali markeri:
cd16+56 25%
cd10 0 %

ZAKLJUCAK:
Imunofenotipizacijom preiferne krvi u uzorku je nadjena homogena populacija limfocita(26%). Nadjene su stanice koje odgovaraju T-limfocitima 60% od cega 35% pomagackih i 24% citotiksicnih, oko 9% B-limfocita i oko 25% NK-stanica.

Molim za neko jednostavno objasnjenje jer na nalazu NEMA referentnih vrijednosti, sto bi te vrijednosti znacile(neka bolest, koja?).....HVALA
saasnull is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:22.