Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.08.2018., 16:44   #7861
Je.
Nerazumljivo je vrijeđanje katolika i u kontekstu o kojem Vi govorite.

Ali moguće je da nisam dobro objasnio kontekst o kojem sam pokušao govoriti.

Postoje zagovornici ravne Zemlje koji će u raspravi o obliku Zemlje odjednom početi vrijeđati katolike.
To je potpuno nerazumljivo.
__________________
Ispričavam se što sam na osnovu pogrešne slike i nedovoljno preciznog računalnog programa tvrdio da udaljenost do zvijezda nije pravilno određena.
Broj e is offline  
Old 14.08.2018., 16:46   #7862
Jel mi može netko objasniti poantu one slike sa olovkom i vodom? Tj što se tim lomom svjetlosti želi demonstrirati?
Euronymous is offline  
Old 14.08.2018., 17:45   #7863
Quote:
e je baza kaže: Pogledaj post
Je.
Nerazumljivo je vrijeđanje katolika i u kontekstu o kojem Vi govorite.

Ali moguće je da nisam dobro objasnio kontekst o kojem sam pokušao govoriti.

Postoje zagovornici ravne Zemlje koji će u raspravi o obliku Zemlje odjednom početi vrijeđati katolike.
To je potpuno nerazumljivo.
Mislim da se koristiš nerealnim glagolom - vrijeđati. Kad bi se nekoga vrijeđalo, bio bi kartoniran baniran i sl. No poruga nečega nije vrijeđanje.

Kad netko iznese tvrdnju npr da je isus hodao po vodi, jedini način da se sukobiš ako se mogu tako izrazit sa takvom nesuvislom tvrdnjom je da istu ismiješ jer ta tvrdnja sama po sebi izruguje svaki oblik logike, rasuđivanja, razmišljanja i etc.

Zbog čega velik dio ljudi vjeruje u ravnu Zemlju ? -Zbog vjere. Zbog čega su izmislili kupolu ? - Zbog sveopćeg mitskog potopa.
Zapravo sve ideje nerealne i nelogične izbačene na alternativi, religiji i dijelom filozofiji je zbog vjere - katolicizma.
__________________
" Stupid people do stupid things. Smart people outsmart each other, then themselves." - " The more wisdom you attain and the more conscious you become the crazier you will appear to others. "
Usuditi se je cijena napretka.
john newman is offline  
Old 14.08.2018., 20:03   #7864
Quote:
ive jaguar kaže: Pogledaj post
Doša san na ovaj zaključak nakon dugog pensanja.
Zemlja nije balota koja se vrti nego je ravna ploča koji stoji.
Da se vrti onolikon brzinom kao ča reću svima bi se vrtilo oko glave, a ravna je jer ne mogu ljudi stojat naopačke jer bi ima sva krv pošla po noći u glavu i bi krepali.

Dokaz 1: Kad san bia u ameriki kip slobode se vidi sa stotine kilometara, da je zemlja okrugla kao ča vele ne bi se mogo vidit.
Dokaz 2: Kad san letija z aeorplanon gleda san kroz brkun i nigdi zemlja ni bila zaobljena nego je horizont vajk drito ča bi reć ravan.

Mi Istrijani smo pametniji od ostatka hrvatske i pensamo svojoj glavon. Zato san doša do tog zaključka, a nisan zatrovan zlom naukom.
Ja mislim da ljudi ne cijene dovoljno remek djelo koje je ovaj tekst.
__________________
forumaš civilizacija: "Hrvatska je manje evropskija od Mađarske zato što svugdje ima bureka i baklava."
GustiSok is offline  
Old 14.08.2018., 21:43   #7865
Quote:
e je baza kaže: Pogledaj post
Ne mogu se složiti!

Mnogi su zagovornici ravne Zemlje prevareni od strane onih kojima je cilj da se što više govori o ravnoj Zemlji.

Ako pogledamo kada se u moderno doba pojavila ideja da je Zemlja ravna, vidjet ćemo da se to dogodilo polovicom 19. stoljeća.
Zašto?

Dobar dio 19. stoljeća znanost nije znala što bi učinila s Boškovićevim pokusom u kojem je teleskop trebao biti ispunjen vodom pa nije činila ništa.
Zašto?
Tim se Boškovićevim pokusom moglo dokazati kreće li se Zemlja ili ne.
(Pokus je trebao proučavati aberaciju svjetlosti zvijezda.)
Budući da je Arago napravio sličan pokus i rezultat pokusa mogao se interpretirati na način da Zemlja miruje, postojala je opasnost za zagovornike kretanja Zemlje da javnost to dozna i počne postavljati pitanja.

Vjerojatno je to razlog zašto se "spontano" pojavila teorija ravne Zemlje.

Ako netko postavi pitanje o neželjenom rezultatu pokusa, jednostavno ga se proglasi ravnozemljašem i Zemlja se i dalje može nastaviti kretati usprkos rezultatima pokusa.

("Otkrićem" posebne teorije relativnosti (STR) Zemlji je omogućeno da se nastavi kretati.)

Slično se dešava i u moderno doba nakon otkrića pravilnih struktura u CMBR-u (svemirskom mikrovalnom pozadinskom zrčenju) koje ukazuju na poseban položaj Zemlje u svemiru.

Ponovo se dešava slično.
Internet je "zatrpan" "dokazima" o ravnoj Zemlji, a ako netko postavi pitanje o otkrićima u CMBR-u jednostavno ga se proglasi ravnozemljašem!

Na taj je način Zemlji omogućeno da se i dalje može nastaviti kretati.

Osim prevarenih zagovornika ravne Zemlje postoje i oni koji će ničim izazvani početi vrijeđati katolike i to je potpuno nerazumljivo.
nisam ni sumnjao da ec negdje pojaviti u tekstu teorija relativnosti .
prijatelju, napisi znanstveni clanak u kojem dokazujes da teorija relativnosti ne valja i publiciraj u nekom od mnostva znanstvenih casopisa. ima dosta casopisa koji imaju velik IF, a besplatni su za publiciranje.
daj sjasi vec jednom sa teorije raltivnosti. ok, shvatio sam, nisi pobornik iste, mislis da nije dobra, publiciraj i pokazi da nije.
Quote:
e je baza kaže: Pogledaj post
Je.
Nerazumljivo je vrijeđanje katolika i u kontekstu o kojem Vi govorite.

Ali moguće je da nisam dobro objasnio kontekst o kojem sam pokušao govoriti.

Postoje zagovornici ravne Zemlje koji će u raspravi o obliku Zemlje odjednom početi vrijeđati katolike.
To je potpuno nerazumljivo.
ne znam gdje sam ja vrijeđao katolike (ako se to odnosi na moj post). opcenito mi se jebe za ljude i nije mi uopce bitno jesu li katolici, pravoslavci, krivoslavci ili neki tamo.
bitno mi je da je covjek pametan i da ne laze. ovi tu, koji zagovaraju ravnu zemlju uglavnom nisu pametni, a i pisanje istine im nije jaca strana. pa tako i nasa draga dora. je li ona katolkinja ili ne zaboli me, ali sam pokazao da laze.
__________________
1.) Sunce je kristal---lun
2.) "Ako uopće ne unesemo C vitamin, tijelo će ga također dobiti, ukoliko ima na raspolaganju dovoljan broj atoma ugljika, vodika i kisika (prema formuli)"---Ibrahim
3.) jebes forum bez harama
zecopas is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:12.