Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.03.2011., 21:44   #4101
Kajin se obično javi pa laprda o stvarima koje uopće nisu predmet rasprave. Lik ispravlja netočan navod ili replicira sasvim jedanaesto i to mu nije prvi put. Mislin da se Šeks na to osvrnija, da Kajinov govor nema veze s aktualnom raspravom.
__________________
"Hrvatska vidje svakojakih čuda, al' ne nađe štrika za toliko juda." (A.G. Matoš)
Modern Gent is offline  
Old 03.03.2011., 21:46   #4102
Quote:
Mishko Pishko kaže: Pogledaj post
pa u 20 godina nagledao se puno više teatralnosti a u zadnje vrijeme reagira jako burno dok je ovo bila nevjerica pa razočarenje a i Kajinov govor je bio kratak i nije bio baš nešto provokativan.
Evo fakat sad ne znam, i mene si zbunio, jer sam bio ziher i još uvijek sam da je to onaj Šeksov poznati crni humor na Kajinove istupe. I nekako mi se čini da je ovo isječeno da mi tu fali nešto od Kajina. Nekako mi s ečinilo kad sam gledao izravni prijenos d aje kajin govorio malo duže od ovoga.

Kažem a možda je netko nešto dobacio a to se ne čuje na snimci, jer nije rijetkost da sabornci dobacuju iz klupa.

Treba pitati Šeksa na što je konkretno mislio "O Bože".
__________________
SVE ZA HRVATSKU, A NAŠU JEDINU I VJEČNU HRVATSKU NI ZA ŠTO (prvi hrvatski predsjednik dr.Franjo Tuđman).
Sve one koji na bilo koji način vrijeđaju hrvatske branitelje ili Domovinski rat, kao i one koji im dopuštaju da to nekažnjeno čine nabijem na *urac.
casio is offline  
Old 03.03.2011., 21:46   #4103
Quote:
marasovac kaže: Pogledaj post
Netko je ovdje napisao da je ova "jurisdikcija" Srbije po Hrvatskoj proizišla iz niza ugovora koje je Hrvatska potpisala sa Srbijom u zadnjih osam godina.
Ako je to točno, to je radnja koja je protuustavna i onda bi bilo bolje braniteljima koji izlaze na ulicu na zatraže ocijenu ustavnosti takvog akta ili takovih akata od Ustavnog suda RH, nego da ustraju u onim djetinjastim i iracionalnim zahtjevima kao što je ukidanje zakona o općem oprostu...
to aludiras na ovo?
http://www.udruga-gavran.hr/index.ph...:zanimljivosti
(Nemrem nac original)
Srbija se samoprozvala za glavnog suca na podrucju bivse drzave, tj. proglasila se nadleznom za procesuiranje zlocina.
T@nja is offline  
Old 03.03.2011., 21:48   #4104
Quote:
Modern Gent kaže: Pogledaj post
Kajin se obično javi pa laprda o stvarima koje uopće nisu predmet rasprave. Lik ispravlja netočan navod ili replicira sasvim jedanaesto i to mu nije prvi put. Mislin da se Šeks na to osvrnija, da Kajinov govor nema veze s aktualnom raspravom.
To je i moje mišljenje. Šeks je u svom poznatom stilu komentirao kajinov istup, a ne ono što je Kajin rekao.
Kao kad ja ovdje stavim (ili ti ga "O Bože koja budaletina".


A jebote utukosmo stranicu na šeksov "O Bože".
__________________
SVE ZA HRVATSKU, A NAŠU JEDINU I VJEČNU HRVATSKU NI ZA ŠTO (prvi hrvatski predsjednik dr.Franjo Tuđman).
Sve one koji na bilo koji način vrijeđaju hrvatske branitelje ili Domovinski rat, kao i one koji im dopuštaju da to nekažnjeno čine nabijem na *urac.
casio is offline  
Old 03.03.2011., 21:59   #4105
Post Što je bio cilj?

moj je osjećaj da se ovdje se radi o nastavku sukoba banski dvori - pantovčak.

tu su po meni bitne dvije stvari, a koje su komentirali marasovac i casio:

prvo, marasovac dobro primjećuje vezu između purdinog uhićenja i registra branitelja. moje je mišljenje da je to bio krajnji cilj srpskog riskantnog poteza - objava registra branitelja. a sjetimo se tko je na kojim stajalištima glede registra: što zastupa vlada, a što predsjednik? tko traži objavu? slučaj purda (u bekgraundu suđenje stanišiću, zahtjev haaga za dostavom cjelovitog registra) trebao je otežati položaj vlade, interes predsjednika i srpskog pravosuđa u tom smislu je identičan. da ne govorim koji bi gaf hrvatska učinila da je u cilju bržeg 'povratka purde kući' (kako su neki predlagali) prihvatila igru i 'preuzela' slučaj - drugim rječima, priznala osnovanost optužnice. eto, zajeb - nisu 'bošnjakovići' baš tako glupi...

drugo, treba se zapitati kome odgovara podizanje političkih tenzija i poticanje prosvjeda protiv vlade (uz opći medijski 'napad' na karamarka) u situaciji kad smo nominalno u izbornoj godini - dakle nema više ničeg 'izvanrednog' u izborima koji slijede - i kad je svima 'jasno kao dan' da 'hdz sigurno gubi izbore'? drugi 'scenarij' koji nudi casio u svom komentaru meni je zato vrlo indikativan i ne predaleko od istine. naime, daleko je sdp od (pogotovo 'čiste') pobjede. naime, u hdz-u sad traje - rekli bi patetični, 'odlučna bitka' - i čini mi se (lažem - nadam se ) da polako ali sigurno prevladava koncepcija koja je marginalizirana instalacijom 'korumpiranog' softvera, crvotočine, virusa, tojanskog konja - doktora Ive Sanadera nakon poraza 2000.

sve u svemu - bit će zanimljivo ove godine - europi se smješi raspad belgije, kreditni default portugala i španjolske (a vjerojatno i belgije i italije), kriza na magrebu prouzročit će dodatne 'energetske' probleme, a vidjet ćemo kako će proći obama u travnju kad sad probije zakonski limit za zaduživanje u tom kontekstu naši pregovori za ulazak u EU bit će relevantni jednako kao što je nama sad važno koliko kiše po četvornom metru padne u gvatemali tijekom kišne sezone...
mantis_kakon is offline  
Old 03.03.2011., 21:59   #4106
Quote:
Špranja kaže: Pogledaj post
Napisano 09. 01. 2011., na početku "slučaja"...:


A danas čitamo ovo:


Da nije tužno, bilo bi presmiješno...
To je to, ljigava komunjara, dvolična, lažljiva i licemjerna.
Najprije kad je Hebrang rekao da on to može rješiti onda je tvrdio da ne može.
A sad
http://www.vecernji.hr/vijesti/josip...-clanak-259986
kad se stvar pozitivno rasplela sad bi prigrabio zasluge.
Kakva licemjerna ljiga, pa to je da se čovjeku život zgadi

Njemu nije zaslužna Purdina nevinost, nego neka njegova fantomska politika pomirenja. Umjesto da djeluje u skladu s Ustavom, da brani državu od takvih nasrtaja, a to što je po struci pravnik to je jedna obveza više, i da se čvrsto založi za interese hrvcatskih državljana i za to da se ne može suditi za nešto što se dogodilo na području RH, on ovdje drvi "ko nas bre zavadi" priče.

Pa da vidimo mi njegove zasluge i "politiku pomirenja", i da vidimo hoće li ona pomoći da bude oslobođen Marić.


Pošto je puno ortodoksnih antihrvata kojima smeta određena politička populacija, a koja okuplja cca 80-ak tisuća Hrvata, koji su na zadnjim izborima skupljeni oko brojke 4,09%, onda mogu nešto reći tim ortodoksima u ime ovih 4,09%:
Pitao me jedan prijatelj, kad sam ja rekao da je Josipović, da je pravi Hrvat i čovjek otišao u Zenicu i posjetio Purdu i time mu dao do znanja da Hrvatska u liku predsjednika stoji iza njega, da bi li M. Tuđman, da je izabran, otišao u Zenicu posjetiti Purdu. Malo sam razmišljao i brzo zaključio da M. TUđman ne bi otišao po Purdu u Zenicu iz prostog razloga što se ovo sve ne bi niti dogodilo da je M. Tuđman bio izabran za predsjednika. Onda me frend pitao: "A da je pobjedio Bandić?" Na što sam mu ja odgovorio: "E on bi posjetio Purdu u zeničkom zatvoru, u to sam uvjeren!"
marasovac is offline  
Old 03.03.2011., 21:59   #4107
Quote:
T@nja kaže: Pogledaj post
to aludiras na ovo?
http://www.udruga-gavran.hr/index.ph...:zanimljivosti
(Nemrem nac original)
Srbija se samoprozvala za glavnog suca na podrucju bivse drzave, tj. proglasila se nadleznom za procesuiranje zlocina.
jedan od onih 8 zahtjeva je i da se objave svi ugovori sa Srbijom i Crnom gorom.

i mislim da na tome treba inzistirati.

A taj sud su oni davno osnovali..takoda praktički svakom branitelju prijeti opasnost kad iziđe izvan Hrvatske.

a naši ništa ne rade kako bi pred međ zajednicom pobili taj Sud.

.
__________________
Stipe Mesić: Uzeo sam ček na 30 000 dolara koji se u toj gužvi negdje izgubio... (na pitanje o donaciji iseljenika u Australiji za bolnicu u Lici)
Sweet/Bitter is offline  
Old 03.03.2011., 22:24   #4108
Quote:
marasovac kaže: Pogledaj post
To je to, ljigava komunjara, dvolična, lažljiva i licemjerna.
Najprije kad je Hebrang rekao da on to može rješiti onda je tvrdio da ne može.
A sad
http://www.vecernji.hr/vijesti/josip...-clanak-259986
kad se stvar pozitivno rasplela sad bi prigrabio zasluge.
Kakva licemjerna ljiga, pa to je da se čovjeku život zgadi

Njemu nije zaslužna Purdina nevinost, nego neka njegova fantomska politika pomirenja. Umjesto da djeluje u skladu s Ustavom, da brani državu od takvih nasrtaja, a to što je po struci pravnik to je jedna obveza više, i da se čvrsto založi za interese hrvcatskih državljana i za to da se ne može suditi za nešto što se dogodilo na području RH, on ovdje drvi "ko nas bre zavadi" priče.

Pa da vidimo mi njegove zasluge i "politiku pomirenja", i da vidimo hoće li ona pomoći da bude oslobođen Marić.
Sto se Marica tice njemu Boris nomen non est omen Pavelic vec presudjuje u svojoj kolumni vezanoj uz proslosubotnji prosvjed branitelja jer eto on jest ratni zlocinac jer je optuzen za to i u HR - a vjerovati je da je i Nova pravednost na istom stavu.
Obzirom da je i jucer dokazao da su mu za odavanje pocasti u ravnini poginula djeca i sruseni vjerski objekt - od njega se ne moze nista ocekivati osim daljnjeg svjetlucanja okicama u prisutnosti macho srpskih vozdova s ove ili one strane Drine.
Podsjeca zaista na hrvatske ficfirice juznoslavenskog usmjerenja koji su se prije 150 godina podjednako divili slicnom balkanskom macizmu Obrenovica i Njegosa
Leoben Conoy is offline  
Old 03.03.2011., 22:32   #4109
Quote:
casio kaže: Pogledaj post
Svim forumašima i forumašicama Purda se zahvaljuje na potpori i pomoći.
Razgovarali smo telefonski i svima se zahvaljuje kako na podršci njemu tako i na pomoći njegovoj obitelji.
Prenesi mu najtoplije pozdrave od branitelja s juga
bracodbk is offline  
Old 03.03.2011., 22:57   #4110
Sa ovim što je casio napisao a bracodbk dodao možemo ovu temu zaključat uz zahvalu svima na kvalitetnoj raspravi.
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is online now  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:21.