Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.01.2010., 12:39   #41
Ništa od tog ureda. Ako je i bilo kompetentnih, njih više sigurno nema, te su ostali samo "uhljebljenici". Studij zvuči OK, u smislu obrazovanja kadra kojeg u biti nemamo, ali kao prvo taj i takav Ured nema šanse da ga uspješno organizira, a kao druge nema ni smisla obrazovati ljude u toj struci, ako se i onako umjesto njih uhljebljuju samo zemljaci i podobni.

Inače, kao što je neko rekao, oklopnjak bi bio koristan u slučaju da dođe do istjecanja opasnih kemikalija te izgaranja istih uslijed požara, a kako bi se moglo prići žarištu mjesta nesreće i napraviti procjenu situacije.
Da ste vi ti koji moraju napraviti očevid na žarištu istjecanja opasnih kemikalija isl. ne bi vam taj "tenkić" bio toliko mrzak.

Ja mislim da bi i puno više trebalo ulagati u taj Ured i opremu, ali pod uvjetom da je i taj Ured profesionalan, a ne bezvezan Ured za uhljebljenje, kojeg se onda ni ne shvaća ozbiljno.
Snack is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2010., 13:18   #42
Quote:
Weteran kaže: Pogledaj post
Ljudi, dajte ukljucite mozak. Pa ne radi se evakuacija ljudi sa jednim oklopnjakom (to cak nije ni oklopnjak ni tenkic nego specijalno vozilo). Vozilo koje je Kalinic mislio nabaviti je specijalno vozilo, hermeticki zatvoreno (kao HDZov BMW), sa instrumentima za mjerenje i vezu. S njim se moze uci u kontaminirano podrucje, ustanoviti razmjer stete i katastrofe, ne mogu se ljudi evakuirati, ima vezu sa sredistem koje rukovodi krizom, itd.....
Zbog čega točno vojna vozila nisu dobra?

I zašto bi točno nekakav civilni ured nekakvog psihopata trebao bit opremljeniji od vojske?

Sve kaj sam ja napisao vezano za evakuaciju je bila ironija, samo to treba ili shvatit ili željet shvatit, a ne podržavat ovakve kretenoidne ideje.

Quote:
Nisam u svemu tome, ali razzmisljajte logicki. Tko kupuje tenk? Jel vi uopce znate sto je tenk? I ne treb vjerovati odmah novinarima sto oni pisu i kakve naslove stavljaju.
Naravno i ovdje ti je promakla ironija, da ja sam stvarno mislio da Kalinić hoće pravi tenk, s posadom da mogu granatama uništavat crvene Kmere kad napadnu zagreb poslije potresa.
Quote:
Kako je rekao INOX, ako se kod nas dogodi, nedaj Boze, neko takvo sranje, sve sluzbe ce biti blokirane. A one ce biti blokirane upravo zato jer postoje papci poput nekih na forumu koji popljuju svaku inicijativu koja ide za tim da se uvjezba, osposobi, opremi .....nesto sto nam treba samo u kriznim situacijama.
Netočno, glupo i štetno!

Sve službe će biti blokirane jer se novac poreznih obveznika troši na ovakve kretenarije, zašto veliki Pavle nije s ovim novcima obučio desetak ekipa s psima tragačima, zašto nije organizirao nekakvu vježbu simualicije isticanja opasnih tvari na cestama, zašto nije organizirao čišćenje skloništa, zašto nije obavijestio ljude gdje im se nalaze najbliža takva skloništa, zašto nije poradio na edukaciji ljudi vezano za moguću katastrofu u nuklearki, zašto nije pomogao specijalnoj policiji koja jebenih 20 godina ne može dobit nekakav avion na korištenje a za uvježbavanje protuterostičkih akcija, zašto nije objasnio ljudima zašto je potreban nekakav centar iz kojeg će se zapovijedat u slučaju katastrofe, zašto nije krenuo u evaluaciju stanja objekata u gradu s obzirom na opasnost od potresa?


Znaš zašto, zato jer je potpuno ishlapio, gleda previše Emmerichovih filmova i drka na junake koji spašavaju grad vozeći se u jebenim oklopnjacima, svako ko misli da taj jebeni "tenk" služi ičemu osim spašavanju njegove i Bandićeve guzice je potpuno poremećen čovjek.

Malo bi putovao svijetom, pa bi malo kupovao tenkove, pa svršava nakon jebenog pomora 200-300 tisuća ljudi jer njegov tenk ima smisao.

Pormećena individua koju plaćamo iz ne znam kojeg jebenog razloga.
__________________
sto koraka tu od Save
edge79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2010., 13:36   #43
Quote:
Kanzas kaže: Pogledaj post
Mislim da to ni teoretski nije moguće, zbog lokacije i gradnje. Kad se gradi nuklearka traži se stabilno područje.
http://www.japannuclear.com/nuclearp.../location.html

http://upload.wikimedia.org/wikipedi...rs_1963-98.png

Ne pricati gluposti.
F10EXX is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2010., 13:38   #44
Quote:
rockyxxx kaže: Pogledaj post
Najsretniji bi bili djelatnici zimske službe jer bi izvojevali moralnu pobjedu jer ih sa svake zime proziva zbog "neadekvatnog" rukovanja grtalicama.
Kad ljudima nije jasno da se snijeg moze poceti cistiti kad pocne padati, a ne preventivno. Pa se onda svi vicu kako je zimske sluzbe iznenadio snijeg, a sta su trebali, pocet par sati prije grebat po asfaltu? Isto tako, snijeg se ne moze ukloniti ako pada, vec tek kad prestane padati.
F10EXX is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2010., 13:41   #45
Quote:
edge79 kaže: Pogledaj post


Znaš zašto, zato jer je potpuno ishlapio, gleda previše Emmerichovih filmova i drka na junake koji spašavaju grad vozeći se u jebenim oklopnjacima, svako ko misli da taj jebeni "tenk" služi ičemu osim spašavanju njegove i Bandićeve guzice je potpuno poremećen čovjek.

Malo bi putovao svijetom, pa bi malo kupovao tenkove, pa svršava nakon jebenog pomora 200-300 tisuća ljudi jer njegov tenk ima smisao.

Pormećena individua koju plaćamo iz ne znam kojeg jebenog razloga.
Točno 100%
fripp is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2010., 14:15   #46
Quote:
ja tarzan kaže: Pogledaj post
Ili æe u njemu bit Bandiæ,Kaliniæ i Iva Mia Erak pa æe oni nastaviti vrstu ?


Vrstu ljudi koji nisu "iz knjige", nego su "iz zivota".
Gugenheim is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2010., 14:22   #47
Quote:
Martian7 kaže: Pogledaj post
Službe koje trebaju intervenirati u kriznim situacijama (kao npr. poplave u Metkoviću i Kosinju) su blokirane i nisu adekvatno reagirale zbog našega piskaranja po forumu?
Ne zbog piskaranja na forumu, nego piskaranje na forumu odaje stanje svisjesti o takvim mogucim situacijama i adekvatnim odgovorima na njih. Buduci da se vidi da vecina na forumu ismijava bilo kakvu Kalinicevu inicijativu, ocito je da je isto i u ostatku drustva. A buduci da je u drustvu situacija takva, vjerojatno je i u institucijama, osobama, organizacijama koje bi se morale pobrinuti za efikasno djelovanje u kriznbim situacijama i velikim katastrofama.

Zbog toga, bilo kakva inicijativa tipa opremanja CZ, vjezbi tipa NNNI.....je osudjena na propast.

Najbolje je vidljivo postupanje drzavnih duznosnika (koji nisu ni postupali) po pitanju poplave u Lici i Metkovicu. Kakva je reakcija bila? Je li tko iz vlade otisao obaci ta podrucja? Osim Stanimirovica koji je otisao u Lapac? Je li ih bilo uopce briga? Sto ej bilo vaznije, cistiti HDZ i SDP ili vidjeti kako se moze pomoci ugrozenom stanovnistvu?


E, kad je svijest o opasnostima nikakva, a i koristima, onda ce nam i dalje biti banana kao i do sada.
Weteran is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2010., 14:40   #48
Quote:
edge79 kaže: Pogledaj post
Zbog čega točno vojna vozila nisu dobra?

I zašto bi točno nekakav civilni ured nekakvog psihopata trebao bit opremljeniji od vojske?

Sve kaj sam ja napisao vezano za evakuaciju je bila ironija, samo to treba ili shvatit ili željet shvatit, a ne podržavat ovakve kretenoidne ideje.


Naravno i ovdje ti je promakla ironija, da ja sam stvarno mislio da Kalinić hoće pravi tenk, s posadom da mogu granatama uništavat crvene Kmere kad napadnu zagreb poslije potresa.


Netočno, glupo i štetno!

Sve službe će biti blokirane jer se novac poreznih obveznika troši na ovakve kretenarije, zašto veliki Pavle nije s ovim novcima obučio desetak ekipa s psima tragačima, zašto nije organizirao nekakvu vježbu simualicije isticanja opasnih tvari na cestama, zašto nije organizirao čišćenje skloništa, zašto nije obavijestio ljude gdje im se nalaze najbliža takva skloništa, zašto nije poradio na edukaciji ljudi vezano za moguću katastrofu u nuklearki, zašto nije pomogao specijalnoj policiji koja jebenih 20 godina ne može dobit nekakav avion na korištenje a za uvježbavanje protuterostičkih akcija, zašto nije objasnio ljudima zašto je potreban nekakav centar iz kojeg će se zapovijedat u slučaju katastrofe, zašto nije krenuo u evaluaciju stanja objekata u gradu s obzirom na opasnost od potresa?


Znaš zašto, zato jer je potpuno ishlapio, gleda previše Emmerichovih filmova i drka na junake koji spašavaju grad vozeći se u jebenim oklopnjacima, svako ko misli da taj jebeni "tenk" služi ičemu osim spašavanju njegove i Bandićeve guzice je potpuno poremećen čovjek.

Malo bi putovao svijetom, pa bi malo kupovao tenkove, pa svršava nakon jebenog pomora 200-300 tisuća ljudi jer njegov tenk ima smisao.

Pormećena individua koju plaćamo iz ne znam kojeg jebenog razloga.
Koliko sam ja shvatio inicijativu i Bandica (jer je osnivac tog Ureda) i Kalinica, cilj je bio na razini grada Zagreba napraviti neko srediste, nesto sto bi se bavilo krizama i katastrofama koje bi mogle pogoditi Zagreb ili neki grad takve velicine. Dakle, da se oslone na svoje vlastite snage, da ne cekaju drzavne organe, jer oni reagiraju kako su reagirali na poplavu u LIci ili na PP sezonu 2000. Dakle, nesto napraviti.

Buduci da ja ne znam i ne poznajem Kalinica tako dobro kao ti, krenuo sam od pretpostavke da je napravio nekakvu procjenu katastrofa i kriznih situacija koje bi mogle zadesiti ZG. Oklopno vozilo, onako kako je bilo prikazano u novinama je najpodesnije u slucaju industrijskih katastrofa tipa one u INdiji, za procjenu stete, izvidjanje terena itd...

Daljnje medijsko onaniranje nad tenkom je ispalo slicno tvojem onaniranju u prijasnjem postu. Jer si samo ismijavao inicijativu, a nisi se izjasnio sto bi bilo dobro napraviti. Napokon si to popravio u ovom postu koji citiram.

Imas dobre, za pocetak, prijedloge. Doduse ono sto mi ne znamo je jesu li ti tvoji prijedlozi provedeni ili se provode, ali ono sto sigurno znamo je da ni taj ured, a ni druge sluzbe i institucije nisu sigurno adekvatno opremljene, a ovaj "tenkic" je, koliko se sjecam, jedan dio opreme koja se namjeravala nabaviti.

Osobno podrzavam svaku inicijativu koja ide u smjeru poboljsanja sigurnosti ljudi i pravljenja preventive u slucaju katastrofa. Znam sto katastrofa znaci, znam kako ljudi reagiraju na nju, znam sto se blokira najvise i koji problemi nastaju. Zato podrzavam Kalinica. Hoce li kupiti "tenkic" ili ne je manje vise nebitno, bitno je da podigne svijest ljudi o opasnostima i da se organizira nesto sto ce biri ucinkovito. A nadacemo se svi da nam nece trebati.
Weteran is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2010., 17:01   #49
Quote:
Gugenheim kaže: Pogledaj post


Vrstu ljudi koji nisu "iz knjige", nego su "iz zivota".
Da,da... I gdje su sad ljudi iz života? Kad će nam se opet javiti Merčep, godinama je bio kuš i jako bolestan, ali čim je malo osjetio da bi mogao biti uz predsjednika i izbjeći kazneni progon (koji je stalno tu negdje, opasno blizu)
odmah je navalio na crvenu neman, kao na bogate Hrvate i Srbe 1991.
fripp is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2010., 12:41   #50
Quote:
Gugenheim kaže: Pogledaj post


Vrstu ljudi koji nisu "iz knjige", nego su "iz zivota".
A neće ni taj kurbin pir trajati vječno
Ovo što pričaju Bajić,Šimonović i Karamarko zadnjih dana zvuči ipak optimistično za nas građane a loše za Bandića,Sanadera i ostale koji će automatski u zatvor sa njima
ja tarzan is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2010., 17:56   #51
Lieutenant Pavle je previse gledao Allo Allo

Trebalo bi dodati jos jedan stup vlasti u Hrvatskoj, sastavljen od strucnjaka za psihologiju i psihijatriju, da malo promatraju i djeluju sukladno izjavama i psihickom stanju nasih vrlih politicara u foteljama.
__________________
Albert Einstein:
Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe.
Socratus is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2011., 15:08   #52
shvaca li se danas ozbiljnije ovog lika?

Letak je tiskan u 315.000 primjeraka i zajedno s komunalnim uplatnicama dostavlja se u sva kućanstva u Zagrebu.
Melron is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2011., 20:12   #53
Quote:
Melron kaže: Pogledaj post
shvaca li se danas ozbiljnije ovog lika?

Letak je tiskan u 315.000 primjeraka i zajedno s komunalnim uplatnicama dostavlja se u sva kućanstva u Zagrebu.
Možda jest malo dramatičan, ali je u pravu.
Čisto sumnjam da se znamo ponašati u kriznim situacijama.
Sigurno se nije naodmet malo obrazovati, ako nas zadesi kakva katastrofa.
Omaha is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:09.