Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.03.2011., 20:57   #81
Ja imam bolji prijedlog za smanjenje veličine javnog sektora,a to je OTPUSTITI SVE INSPEKTORE RADA jer je ta služba totalno nepotrebna, što se dosad pokazalo u xy slučajeva. Po meni oni su najodgovorniji za sivu ekonomiju, a djelomično i za broj nezaposlenih u RH. Da ne idem u dubiozu, dovoljno je reći da su oni ti koji nikad ne kontroliraju najveće banditske firme (npr.Konzum) koje ne plaćaju prekovremene sate(u prosjeku ukradu jedan radni dan tjedno) i na taj način kradu i od države i od radnika.
centurion 22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2011., 21:00   #82
Ja npr. radim u jednoj javnoj službi i po realnom gledanju jesam lezilebaroš jer radim "efektivno" 3 sata.
E sad ne znam što bi bilo to "efektivno" 3 sata i "efektivno2" 3 sata ?!

Mislim i tako me cijene, da mojih "efektivnih 3 sata" vrijedi kao nečijih "efektivnih 8 sati".

Ja imam bolji prijedlog osim otkaza jadnim ljudima iz javnih i državnih službi, koji nisu krivi što su zaposleni i što su na grbači "jadnih" sirotih privatnika.

Briga mene što VAŠ gazda kod kojeg radite za 3t kn vas jebe u mozak i ne isplaćuje vam plaću.
Nesposobni ste VI koji radite kod takvog privatnika jer ste bili nesposobni naći bolji, sigurniji posao.
Sposoban je taj privatnik kod kojeg radite jer je našao budale kojima ne mora isplatiti plaću.

Pogledajte samo sindikate državnih i javnih službi !!
Mi smo složni i ne damo se zajebavat kao vi iz "realnog" sektora

Vi ste balast ovog društva i vaši privatnici koji su popadali kao snoplje na prvi udar recesije i sad su vam krive javne i državne službe koje godinama kaskaju s plaćama za "realnim" sektorom.

Organizirajte se već jednom i napravite među sobom reda a ostavite nas koji radimo malo ali pošteno, u javnim i državnim službama za malu plaću, na miru.
__________________
Čistoća postaje važnija kada je pobožnost daleko !
Ševa is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2011., 21:16   #83
Quote:
Ševa kaže: Pogledaj post
Ja npr. radim u jednoj javnoj službi i po realnom gledanju jesam lezilebaroš jer radim "efektivno" 3 sata.
E sad ne znam što bi bilo to "efektivno" 3 sata i "efektivno2" 3 sata ?!

Mislim i tako me cijene, da mojih "efektivnih 3 sata" vrijedi kao nečijih "efektivnih 8 sati".

Ja imam bolji prijedlog osim otkaza jadnim ljudima iz javnih i državnih službi, koji nisu krivi što su zaposleni i što su na grbači "jadnih" sirotih privatnika.

Briga mene što VAŠ gazda kod kojeg radite za 3t kn vas jebe u mozak i ne isplaćuje vam plaću.
Nesposobni ste VI koji radite kod takvog privatnika jer ste bili nesposobni naći bolji, sigurniji posao.
Sposoban je taj privatnik kod kojeg radite jer je našao budale kojima ne mora isplatiti plaću.

Pogledajte samo sindikate državnih i javnih službi !!
Mi smo složni i ne damo se zajebavat kao vi iz "realnog" sektora

Vi ste balast ovog društva i vaši privatnici koji su popadali kao snoplje na prvi udar recesije i sad su vam krive javne i državne službe koje godinama kaskaju s plaćama za "realnim" sektorom.

Organizirajte se već jednom i napravite među sobom reda a ostavite nas koji radimo malo ali pošteno, u javnim i državnim službama za malu plaću, na miru.
Bez komentara...
centurion 22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2011., 22:21   #84
Quote:
centurion 22 kaže: Pogledaj post
Ja imam bolji prijedlog za smanjenje veličine javnog sektora,a to je OTPUSTITI SVE INSPEKTORE RADA jer je ta služba totalno nepotrebna, što se dosad pokazalo u xy slučajeva. Po meni oni su najodgovorniji za sivu ekonomiju, a djelomično i za broj nezaposlenih u RH. Da ne idem u dubiozu, dovoljno je reći da su oni ti koji nikad ne kontroliraju najveće banditske firme (npr.Konzum) koje ne plaćaju prekovremene sate(u prosjeku ukradu jedan radni dan tjedno) i na taj način kradu i od države i od radnika.
E i ti ga izvali glupost !
Kako misliš otpustiti toliku masu ljudi ?
Moraju i oni hranit svoju djecu i plaćat kredite.

Ovo je čisti hitlerovski pristup problemu.
__________________
Čistoća postaje važnija kada je pobožnost daleko !
Ševa is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2011., 00:22   #85
Quote:
Ševa kaže: Pogledaj post
E i ti ga izvali glupost !
Kako misliš otpustiti toliku masu ljudi ?
Moraju i oni hranit svoju djecu i plaćat kredite.

Ovo je čisti hitlerovski pristup problemu.
A koji je tvoj pristup ovom problemu? Pa da, već si rekao, ''javni sektor radi svoj posao ako hoće i koliko hoće, taj sektor svoju plaću opravdava svojim postojanjem, ne zaslugom.'' 19.38 evanđelje po Ševi
Da javni sektor odrađuje svoj posao kako treba, problema ne bi bilo ni u privatnom sektoru. Problem javnog sektora nije u njegovoj veličini već u nefikasnosti i korumpiranosti (čast izuzetcima).
centurion 22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2011., 00:57   #86
Javni sektor treba prije i iznad svega zaposliti!

Evo, recimo; sada se sprema popis stanovništva.
Angažirat će se "vanjski" popisivači...

Nije li to mogao provesti javni sektor?

U slučaju da to netko odbije raditi, dobivaju se argumenti za realno smanjenje javnog sektora...
__________________
Dalmatinac je na svoju ruku, varljiv ženi a vjeran Hajduku!
trinaest i po is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2011., 06:18   #87
Quote:
trinaest i po kaže: Pogledaj post
Javni sektor treba prije i iznad svega zaposliti!

Evo, recimo; sada se sprema popis stanovništva.
Angažirat će se "vanjski" popisivači...

Nije li to mogao provesti javni sektor?

U slučaju da to netko odbije raditi, dobivaju se argumenti za realno smanjenje javnog sektora...
Br. 1. A tko to? Medicinske sestre, kustosi, arhivisti, uče, državni odvjetnici, policajci, državni činovnici? U nadležnom ministarstvu ne radi 3000 ljudi, znači moralo bi se povući ljude iz drugih ministarstava i sektora i poslati na teren.

Br. 2. Nitko ne odbije posao koji mu se kaže da radi. Šta ti misliš da šefovi nemoćno obilaze kancelarije apelirajući "ma dajte radite nešto", a onda mu se zaposlenici belje... svašta
__________________
"you don't need a weatherman to know which way the wind blows"
Tuli_Kupferberg is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2011., 07:05   #88
Quote:
Vojky kaže: Pogledaj post
A koga bi ti rastjerao i zašto? Nisu službenici ti koji određuju poslovni proces i uredovno vrijeme, već je to posao politički imenovanih ravnatelja, njihovih savjetnika i opet politički imenovanih upravnih vijeća državnih zavoda.

A ako unutar jedne ustanove ljudi mogu slobodno kako im se ćefne određivati uredovno vrijeme - onda opet to nije problem javne uprave, već konkretno ravnatelja koji nema pojma što mu se unutar uprave događa. Ili ga nije briga, jer mu mandat ionako ovisi i političkoj volji i klanjanju stranci na vlasti.
Nisi bio nikad nezaposlen, zar ne?
Jer, imati posla sa službenicima HZZZO-a je jedno nezaboravno, lijepo iskustvo.
I da, u cijeloj toj priči treba biti malo i ljudskosti - jer, ako je čovjek uspio izaći sa svog posla da ti pomogne u tvom poslu (da, posao službenika hzzoa je da bude posrednik između poslodavca i nezaposlenog ) onda treba i njemu pomoći, bez obzira na "uredovno vrijeme".
Btw, kad smo kod uredovnog vremena, naša lijepa birokracija ( pod time podrazumijevam APSOLUTNO SVE - od škola, policije, zdravstva i svih ostalih, do gruntovnica ) pobrinuli su se da za bilo koji posao koji moraš sa njima obaviti MORAŠ moliti godišnji ili slobodne sate, jer, sva gospoda ureduju između 10 i 12 sati.
Također, nemoj spominjati ravnatelje: ravnatelj apsolutno ništa nema sa činjenicom da razrednice mojoj kćeri u srednjoj školi nema na primanju KOJEG SAMA ZAKAŽE - naravno, ujutro, tako da moram moliti da idem u školi.
I onda princeze nema. Ravnateljica nema pojma gdje je.
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2011., 07:21   #89
Quote:
Ševa kaže: Pogledaj post
J
Vi ste balast ovog društva i vaši privatnici koji su popadali kao snoplje na prvi udar recesije i sad su vam krive javne i državne službe koje godinama kaskaju s plaćama za "realnim" sektorom.

ostavite nas koji radimo malo ali pošteno, u javnim i državnim službama za malu plaću, na miru.
E da te je bacit jedno godinu dana kod privatnika koji se drži zakona.

e da i čuo sam da su jadne plaće na HŽ-u,HAC-u....malo se radi al se pošteno naplati
__________________
:-)
ZgeNbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2011., 08:53   #90
Quote:
centurion 22 kaže: Pogledaj post
Bez komentara...
Ima covjek pravo.
snowleopard is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2011., 09:51   #91
Quote:
snowleopard kaže: Pogledaj post
Ima covjek pravo.

U čemu?
U tome da tvrdi da su svrha sami sebi?
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2011., 09:55   #92
Quote:
Ševa kaže: Pogledaj post
Ja npr. radim u jednoj javnoj službi i po realnom gledanju jesam lezilebaroš jer radim "efektivno" 3 sata.
E sad ne znam što bi bilo to "efektivno" 3 sata i "efektivno2" 3 sata ?!

Mislim i tako me cijene, da mojih "efektivnih 3 sata" vrijedi kao nečijih "efektivnih 8 sati".

Ja imam bolji prijedlog osim otkaza jadnim ljudima iz javnih i državnih službi, koji nisu krivi što su zaposleni i što su na grbači "jadnih" sirotih privatnika.

Briga mene što VAŠ gazda kod kojeg radite za 3t kn vas jebe u mozak i ne isplaćuje vam plaću.
Nesposobni ste VI koji radite kod takvog privatnika jer ste bili nesposobni naći bolji, sigurniji posao.Sposoban je taj privatnik kod kojeg radite jer je našao budale kojima ne mora isplatiti plaću.

Pogledajte samo sindikate državnih i javnih službi !!
Mi smo složni i ne damo se zajebavat kao vi iz "realnog" sektora

Vi ste balast ovog društva i vaši privatnici koji su popadali kao snoplje na prvi udar recesije i sad su vam krive javne i državne službe koje godinama kaskaju s plaćama za "realnim" sektorom.

Organizirajte se već jednom i napravite među sobom reda a ostavite nas koji radimo malo ali pošteno, u javnim i državnim službama za malu plaću, na miru.
ovo je više nego zlocesto i nakon ovakvih postova mogu skužiti one koji smatraju da je javni sktor rak rana i da sve to treba razje...
ali pošto ipak covjeka stavljam na prvo mjesto reci cu ti samo ovo,
zahvali bogu što si tu gdje jesi i moli se da ostaneš što duže jer ovakvim razmišljanjem bojim se da jaz između privatnog i javnog sektora postaje sve veci što, naravno pogoduje velikim igracima a, šljakere, sitne ribe ko ....
država pogoduje tim ljigavim privatnicima koji ne isplacuju place da bi tebi dala placu, kad više ne bude tih "budala" koje ce trpiti sve i svašta, koji ce raditi bez place, koji ce crnciti od jutra do mraka ...... i tvoj novcanik ce biti prazan a, racun u debelom minusu....i kad ti tvoji sindikati okrenu leđa kao što su ih okrenuli i tim jadnicima.... hoceš li i onda ostati pri svom da su ovi iz privatnog sektora nesposobni i budale što trpe to što trpe
tanita is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2011., 10:23   #93
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
U čemu?
U tome da tvrdi da su svrha sami sebi?
Ne nego da se ljudi kod privatnika daju jebati u mozak i da su bas takvi koji se daju jebati nesposobni naci bolji posao. Ako ides linijom manjeg otpora i jos se uz to ne trudis usavrsavati, sam si kriv. Mene nikad nitko u privatnom sektoru nije jebao jer se nisam dao. I zamisli, otkad radim, a skupilo se vec puno godina, nemam ni dana bez radnog staza.
snowleopard is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2011., 10:31   #94
Quote:
tanita kaže: Pogledaj post
hoceš li i onda ostati pri svom da su ovi iz privatnog sektora nesposobni i budale što trpe to što trpe
Daj nemoj me jebat. Odi u call centre vipa i t-coma. Naci ces ljude od 30, 40 godina koji se tamo vec 10 godina javljaju na telefone. Psihicki i fizicki su potpuno unisteni, a nemaju ni love ni privatnog zivota. Zombiji. I kad ih pitam zasto se tamo pate i zasto u tih 10 godina nisu pokusali naci nesto drugo, pogotovo prije recesije kad je to bilo puno lakse, odgovori su u stilu "a kaj bi ja drugo mogao raditi". I sad da njih netko sazaljeva? Pa krepajte tamo ako vam je javljanje na telefon radni plafon. I onda se cude sto ovi morski psi iz marketinga, prodaje i ostali koji grizu ne zele s njima biti u istom liftu. Znam da su tamo imali sindikat koji je nesto htio napraviti, ali nitko se nije htio uclaniti. Kad su imali glasanje za radnicko vijece ciji bi clanovi usli u upravno vijece i sudjelovali u odlukama koje se ticu place, zaposlenika i organizacije rada, nitko nije glasao. Kad je trebalo argumentirano pobiti nebuloze u vezi s radnom organizacijom tamo koja se mogla poboljsati, svi su sutili ko picke i divili se prstenima koje je na ruci nosila sefica koja ih maltretira . Kaj drugo zakljuciti nego da su nesposobni i budale?

A tek ovi koji su radili za adriaticu u turistickim poslovnicama...kakvih od tamo ima prica...
snowleopard is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2011., 11:04   #95
Quote:
trinaest i po kaže: Pogledaj post
Javni sektor treba prije i iznad svega zaposliti!

Evo, recimo; sada se sprema popis stanovništva.
Angažirat će se "vanjski" popisivači...

Nije li to mogao provesti javni sektor?

U slučaju da to netko odbije raditi, dobivaju se argumenti za realno smanjenje javnog sektora...
Ima i zemalja u kojima takve stvari, kao što su popis stanovništva, rad u biračkim odborima na biralištima... rade volonteri

npr http://www.ocvote.com/volunteer/volunteerenglish.htm

Mi nemamo druge nego povećati efikasnost javnog sektora: ili više i bolje za isti novac (isti broj ljudi) ili ovaj nivo usluga za manji broj ljudi.

Javni sektor ne služi zapošljavanju ljudi, on je servis stanovništvu. Mene ne zanima koliko ljudi radi u bolnici nego koliko se čeka, kakvi su rezultati i kvaliteta liječenja i koliko to sve zajedno mi plaćamo.

(edit)
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
Nisi bio nikad nezaposlen, zar ne?
Jer, imati posla sa službenicima HZZZO-a je jedno nezaboravno, lijepo iskustvo.
I da, u cijeloj toj priči treba biti malo i ljudskosti - jer, ako je čovjek uspio izaći sa svog posla da ti pomogne u tvom poslu (da, posao službenika hzzoa je da bude posrednik između poslodavca i nezaposlenog ) onda treba i njemu pomoći, bez obzira na "uredovno vrijeme".
Iskustva variraju. Moja žena recimo ima jako dobro iskustvo s HZZ, službenica se jako trudila i na kraju ju je povezala s firmom u kojoj sad radi i jako je zadovoljna.

Realno, poslodavci svoje poslove rade u radno vrijeme. Ako je dio posla suradnja s HZZ, onda se to radi u radno vrijeme.

Ili misliš na HZZO (druga institucija)?

Naš je problem prekompliciran sustav, neintegriran. Svi poslovi javne uprave bi mogli biti doslovno u jednoj bazi podataka. No mi vučemo ostatke iz Austro-ugarske. Npr. matice su jedna institucija, druga (MUP) izdaje osobne iskaznice, a treća (HZZO) izdaje zdravstvene iskaznice, itd. To je sustav koji je imao smisla u doba papira i nošenja papira iz jedne velike zgrade u drugu.
__________________
Nisam lingvist! • daj Pravu šapuMa sigurno!

Zadnje uređivanje Daniel.N : 17.03.2011. at 11:10.
Daniel.N is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2011., 11:24   #96
Quote:
Daniel.N kaže: Pogledaj post
...
Ili misliš na HZZO (druga institucija)?

....
Moja greška.
HZZ.
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2011., 11:46   #97
Quote:
snowleopard kaže: Pogledaj post
Daj nemoj me jebat. Odi u call centre vipa i t-coma. Naci ces ljude od 30, 40 godina koji se tamo vec 10 godina javljaju na telefone. Psihicki i fizicki su potpuno unisteni, a nemaju ni love ni privatnog zivota. Zombiji. I kad ih pitam zasto se tamo pate i zasto u tih 10 godina nisu pokusali naci nesto drugo, pogotovo prije recesije kad je to bilo puno lakse, odgovori su u stilu "a kaj bi ja drugo mogao raditi". I sad da njih netko sazaljeva? Pa krepajte tamo ako vam je javljanje na telefon radni plafon. I onda se cude sto ovi morski psi iz marketinga, prodaje i ostali koji grizu ne zele s njima biti u istom liftu. Znam da su tamo imali sindikat koji je nesto htio napraviti, ali nitko se nije htio uclaniti. Kad su imali glasanje za radnicko vijece ciji bi clanovi usli u upravno vijece i sudjelovali u odlukama koje se ticu place, zaposlenika i organizacije rada, nitko nije glasao. Kad je trebalo argumentirano pobiti nebuloze u vezi s radnom organizacijom tamo koja se mogla poboljsati, svi su sutili ko picke i divili se prstenima koje je na ruci nosila sefica koja ih maltretira . Kaj drugo zakljuciti nego da su nesposobni i budale?

A tek ovi koji su radili za adriaticu u turistickim poslovnicama...kakvih od tamo ima prica...

ovo je živa istina...
znam ih par.. iz vipa...počeli smo skupa tam raditi ko studenti..oni su ostali i još su tamo....i točno je ova priča, probaš im sredit nekaj drugo jer znaš kako je tam pa krenu priče "joj ja to ne znam, ja to neću moć," i kaj onda...
magjar07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2011., 18:32   #98
Tko zna hoće li privatne (tajne) tvrtke i tajne privatne čistačice biti uposlene i u zdravstvu i svim javnim i državnim službama kao državna tajna broj. 1. Nedavno je kratko rećeno o privatnim čistačicama u Saboru , na tv-u a evo i linka http://danas.net.hr/drugi-mediji/pre...a-tajna-213655
Dakle kosorkin hdz-e se ne odriče ive sanadera i njegovih poučaka za mlade polaznike mafijaških zmaračivanja i zamagljivanja . Te kupovanja svega i svačega sa tuđim (Hrvatskim) novcem . Kud ivo, tu i ja doslovno .
__________________
Ludi Konj * Akcija Za Bolju Hrvatsku
ivan.ridjan is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2011., 06:58   #99
Quote:
ivan.ridjan kaže: Pogledaj post
Tko zna hoće li privatne (tajne) tvrtke i tajne privatne čistačice biti uposlene i u zdravstvu i svim javnim i državnim službama kao državna tajna broj. 1. Nedavno je kratko rećeno o privatnim čistačicama u Saboru , na tv-u a evo i linka http://danas.net.hr/drugi-mediji/pre...a-tajna-213655
Dakle kosorkin hdz-e se ne odriče ive sanadera i njegovih poučaka za mlade polaznike mafijaških zmaračivanja i zamagljivanja . Te kupovanja svega i svačega sa tuđim (Hrvatskim) novcem . Kud ivo, tu i ja doslovno .
Transparentnost svakog segmenta djelovanja javnoga sektora trebao bi biti jedna od središnjih elemenata reforme istog.

Isto tako, možd i posebno, kad se već to spominje, trebalo bi to primjenjivati na lokalnu upravu.
__________________
"you don't need a weatherman to know which way the wind blows"
Tuli_Kupferberg is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2011., 08:38   #100
U FINI mi nećaka počela raditi praksu prije par dana i kaže u njezinom uredu tri starije djelatnice niti jedan s drugom ne razgovara imaju računala ispred sebe i nove programe o kojima pojma nemaju, pa su ih pustili na miru jer su one starije i ne razumiju se u njih, a vrijeme na poslu krate za obavljanje svojih privatnih poslova u gradu npr. jedna ide mijenjati novi grudnjak, druga ide po neki špiceraj, a treća rješava križaljku...

Jedino što rade u tom uredu je tu i tamo nešto kopiraju na fotokopirnom stroju ako netko donese i to je sve što rade tri djelatnice u tom uredu tokom radnog vremena.
Dijete od 20god. se šokiralo kaže da će past u depresiju na takvom radnom mjestu ako nastavi tamo radit praksu jer nema šta naučiti ako je ne prebace na šaltere ili takvo nešto.
homosapiens is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:28.