Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.02.2015., 21:24   #81
Quote:
omen4k kaže: Pogledaj post
Teza ti je cool kao premisa za SF film ali joj nedostaje istrazivanja za ista dalje:

Google 30 sec:

http://www.gotquestions.org/Bible-authors.html

https://carm.org/when-was-bible-writ...d-who-wrote-it
Da,zbilja se moramo pitati TKO JE BOG koji je pravi autor Biblije.
civilizacija I is offline  
Old 11.02.2015., 21:36   #82
Quote:
L U N kaže: Pogledaj post
Jel to ta Biblija koju ti spominjes ili neka druga?




"Godinu dana nakon crkvenog sabora u Niceji, Konstantin je odobrio

oduzimanje i uništavanje svih djela koja su se protivila pravovjernom

kršćanskom učenju, među kojima su bila djela poganskih

pisaca, koja su govorila o Isusu, kao i djela “heretičkih” kršćana. Njegovom

zaslugom je određen iznos koji se imao isplaćivati Crkvi i

smjestio rimskog biskupa u Lateransku palaču. Godine 331. Konstantin

je naručio i platio izradu novih prijepisa Biblije, a to je bio

jedan od ključnih trenutaka u čitavoj povijesti kršćanstva. Kršćanskom

pravovjerju, “sljedbenicima poruke”, pružila se izvanredna prilika.

Dvadeset i pet godina prije, 303. po Kr., poganski car Dikloecijan

odlučio je uništiti sve dostupne kršćanske spise. Zahvaljujući toj

odluci gotovo svi kršćanski spisi, osobito oni koji su se nalazili u

Rimu, nestali su, pa su uz pomoć Konstantina čuvari pravovjerja dobili

priliku iznova pregledati, srediti i napisati nove verzije crkvenih

spisa, na način koji su smatrali najprikladnijim svojim načelima.

Vjerojatno je upravo tada nastala većina izmjena u Novom zavjetu,

čime je Isus stekao sasvim uzvišeni položaj, koji uživa i danas. Važnost

Konstantinove narudžbe ne smije se podcjenjivati, jer od pet

tisuća danas postojećih ranih rukopisa Novog zavjeta nijedan nije

nastao prije četvrtog stoljeća. Novi zavjet kakvim ga danas poznajemo

u osnovi je djelo urednika i pisaca iz četvrtog stoljeća, koji su

bili čuvari pravovjerja, “sljedbenici poruke” s vlastitim interesima

koje su morali obraniti."


Izgleda da je Konstantin bio vansvemirac ili vanzemaljac ili ?

(Lektor?)
A da ti pročitaš od početka ovu temu, je li? Jesam već na početku napisao da to što nas službena religija uči NEMA VEZE sa onim što piše u Bibliji.

Spomenuo sam i Konstantina i sabor u Niceji 325 godine poslije Krista, i da je tamo nastala DOGMA koja nema veze sa originalnom Biblijom, dakle da je to KRIVOVJERJE, koje nisu naučavali ni sam Isus a ni Apostoli. O Trojstvu se radi, je li tako?

Ne da je bio samo lektor kod te dogme car Konstantin, već su biskupi koji NISU to prihvatili, bili "ekskomunicirani", uzeta im je sva imovina, a mnogi i biskupi i vjernici koji nisu htjeli prihvatiti tu dogmu su jednostavno ubijeni.

Zato i jeste naslov ove teme, da se zapitamo, da li mi vjerujemo u KRIVOVJERJE cara Konstantina i sabora u Niceji, a ne u originalnu Bibliju u kojoj se ta dogma NIGDJE uopće ni jednom riječju ne spominje a niti ne naslućuje. Pozdrav
civilizacija I is offline  
Old 11.02.2015., 22:12   #83
Quote:
civilizacija I kaže: Pogledaj post
A da ti pročitaš od početka ovu temu, je li? Jesam već na početku napisao da to što nas službena religija uči NEMA VEZE sa onim što piše u Bibliji.

Spomenuo sam i Konstantina i sabor u Niceji 325 godine poslije Krista, i da je tamo nastala DOGMA koja nema veze sa originalnom Biblijom, dakle da je to KRIVOVJERJE, koje nisu naučavali ni sam Isus a ni Apostoli. O Trojstvu se radi, je li tako?

Ne da je bio samo lektor kod te dogme car Konstantin, već su biskupi koji NISU to prihvatili, bili "ekskomunicirani", uzeta im je sva imovina, a mnogi i biskupi i vjernici koji nisu htjeli prihvatiti tu dogmu su jednostavno ubijeni.

Zato i jeste naslov ove teme, da se zapitamo, da li mi vjerujemo u KRIVOVJERJE cara Konstantina i sabora u Niceji, a ne u originalnu Bibliju u kojoj se ta dogma NIGDJE uopće ni jednom riječju ne spominje a niti ne naslućuje. Pozdrav
U Bibliji nigdje niti ne pise da je Bog prvo stvorio Vansvemirce,a onda nakon toga da su vansvemirci stvorili nas i svemir.Stovise, sasvim je jasno da je isti Bog stvoritelj svega sto se u Bibliji navodi.
Dakle Konstantin je lektor dogme o Trojstvu?A ti nisi lektor dogme o NLO -ima koji se po tvom tumacenju spominju u Bibliji? Mislis da bi trebalo jednu nelogicnost u krscanskom vjerovanju zamjeniti vjerom u jos vecu bedastocu?
cimbino33 is offline  
Old 11.02.2015., 23:29   #84
Kada netko NIJEDNOM nije Bibliju pročitao, tada je jasno da NE ZNA ni što u njoj piše.

Pa tako piše da je u početku stvaranja našega svijeta bila Inteligencija, dakle PRIJE bilo kakve materije, u evanđelju po Ivanu prve tri rečenice.

I piše da vječnoga Boga nitko nikada nije vidio.

Dakle jedino je ta Inteligencija koja je bila u početku mogla napraviti i svemir i nas ljude, dakle neka Vanzemaljska SILA (koja nije sa Zemlje).

I jasno piše da je SVE što postoji (pa i svemir), nastalo po toj "Riječi".

Dakle to nije dogma jer to ZBILJA piše u Bibliji. Dok ono što je Konstantin NAREDIO vjerovati, što je i danas službena nauka religije, dakle neke tri vječne osobe u jednome Bogu, je PRAVA DOGMA koje u Bibliji jednostavno nema. Dakle nemam ja veze sa nikakvom dogmom, to što pišem to i u Bibliji piše. Garant!
civilizacija I is offline  
Old 12.02.2015., 00:18   #85
Quote:
civilizacija I kaže: Pogledaj post
Kada netko NIJEDNOM nije Bibliju pročitao, tada je jasno da NE ZNA ni što u njoj piše.

Pa tako piše da je u početku stvaranja našega svijeta bila Inteligencija, dakle PRIJE bilo kakve materije, u evanđelju po Ivanu prve tri rečenice.

I piše da vječnoga Boga nitko nikada nije vidio.

Dakle jedino je ta Inteligencija koja je bila u početku mogla napraviti i svemir i nas ljude, dakle neka Vanzemaljska SILA (koja nije sa Zemlje).

I jasno piše da je SVE što postoji (pa i svemir), nastalo po toj "Riječi".

Dakle to nije dogma jer to ZBILJA piše u Bibliji. Dok ono što je Konstantin NAREDIO vjerovati, što je i danas službena nauka religije, dakle neke tri vječne osobe u jednome Bogu, je PRAVA DOGMA koje u Bibliji jednostavno nema. Dakle nemam ja veze sa nikakvom dogmom, to što pišem to i u Bibliji piše. Garant!
I ti ces nekom spocitavati da nije procitao Bibliju? Ne pise da je na pocetku bila inteligencija,vec doslovno pise: " Na pocetku bijase BOG" Dakle BOG a ne nekakva inteligencija,niti pak Bogovi ni prostoro vrijeme..to sto ti imas manijakalnu potrebu doslovni prijevod prilagodjavatii svom porivu egocentricnog manijaka u svojoj manijaklanoj opsjednutosti idejom da je u Bibliji zapravo rijec o Vansvemnircima i NLO-ima tvoj je problem i tvoja stvar..
Dosadan si vise s tim i trebao bi konacno uvidjeti da nikog zivog ne zanimaju te tvoje konstrukcije,a jos ih manje netko ima potrebu i zelju prihavatiti ta tvoja isprazna trabunjanja kao nesto moguce,logicno i istinito.
cimbino33 is offline  
Old 12.02.2015., 01:26   #86
Bogovi su pali na tjeme
Quote:
U prvoj priči pratimo Bušmana Xia koji bogovuma vraća bocu Coca Cole jer je prouzročila mnogo zla. Bušmani ne poznaju koncept privatnog vlasništva. Na svom putovanju, Xi susreće mnogo ljudi koje smatra bogovima, a onda ga njihovi postupci razuvjere.
Ovdje u topic su čini se bogovui bacili bibliu
__________________
NRZ THX Lucas "Fanatici probijaju iz pink noise "
r.o.c.k.y.007 is offline  
Old 12.02.2015., 18:39   #87
Quote:
r.o.c.k.y.007 kaže: Pogledaj post
Bogovi su pali na tjeme

Ovdje u topic su čini se bogovui bacili bibliu
Pa Bogovi i jesu pravi autori Biblije.

Već ti na početku piše TKO NAS JE na čiju sliku "napravio".

To čak i mala djeca MOGU RAZUMJETI o kome se tu radi.

Biblija je poruka cijelom čovječanstvu.

A ta je da NISMO SAMI! To je za početak sasvim dovoljno. A dalje treba učiti od starijih i pametnijih nego što smo to mi ljudi. Zato recimo i Isus jeste NAJVEĆI UČITELJ, jer je puno stariji i pametniji od nas, a ne zato jer je neko vječno NEPOSTOJEĆE BIĆE. Pozdrav prijatel!
civilizacija I is offline  
Old 12.02.2015., 20:03   #88
Quote:
civilizacija I kaže: Pogledaj post
Pa Bogovi i jesu pravi autori Biblije.

Već ti na početku piše TKO NAS JE na čiju sliku "napravio".

To čak i mala djeca MOGU RAZUMJETI o kome se tu radi.

Biblija je poruka cijelom čovječanstvu.

A ta je da NISMO SAMI! To je za početak sasvim dovoljno. A dalje treba učiti od starijih i pametnijih nego što smo to mi ljudi. Zato recimo i Isus jeste NAJVEĆI UČITELJ, jer je puno stariji i pametniji od nas, a ne zato jer je neko vječno NEPOSTOJEĆE BIĆE. Pozdrav prijatel!
Sto se babi snilo,to se joj i zbilo....
cimbino33 is offline  
Old 12.02.2015., 23:39   #89
Pitali jednom Apostoli Isusa GDJE će to oni živjeti u kraljevstvu nebeskom.

Isus im kaže da ima MNOGO STANOVA u kući Njegova oca (planete pogodne za život u svemiru-moj dodatak).

A zbilja, GDJE bi bio taj RAJ ako on doista postoji?

Možda u nekoj drugoj dimenziji koju mi ne vidimo, a niti ne osjećamo? Ma ne. Raj može biti jedino u NAŠOJ dimenziji, jer u druge dimenzije mi nikada nećemo moći stupiti.

A to znači kada bi putovali DOVOLJNO DALEKO od naše planete Zemlje, da bi mogli zbilja doći U RAJ. No mi još ne možemo niti na prvu planetu od Zemlje, tako da će trebati vremena da bi se to moglo i ostvariti. Ali to nije nemoguće. Naprotiv!
civilizacija I is offline  
Old 13.02.2015., 00:39   #90
Koju ti izdanje Biblije imas ?

Onu nadopunjenu ( onim zapisima koje je onaj frik Konstantin bacio ) ?

Ili neku drugu ?

Jesu sva Evandelja unutra ili samo ona cetri ?

Najbolji Isusovi kompici mama i zena su maknuti ?

Objasni
__________________
"Mnogi ljudi izgube zdravlje da bi stekli bogatstvo, a zatim izgube bogatstvo da bi vratili zdravlje." - A.J. Materi
“Kad bi ljudi očistili unutarnje zagađenje, tada bi prestali stvarati ono vanjsko.” Eckhart Tolle
"Istina je čudnija od fikcije, jer fikcija mora imati smisla" Mark Twain
L U N is offline  
Old 13.02.2015., 11:10   #91
Quote:
L U N kaže: Pogledaj post
Koju ti izdanje Biblije imas ?

Onu nadopunjenu ( onim zapisima koje je onaj frik Konstantin bacio ) ?

Ili neku drugu ?

Jesu sva Evandelja unutra ili samo ona cetri ?

Najbolji Isusovi kompici mama i zena su maknuti ?

Objasni
Cak ni u tim zapisima koje je Crkva odbacila nema ni govora o ljudima u skafanderima,letjelicama fantasticnih mogucnosti,naprednoj tehnologiji vanzemaljskog porijekla,niti pak postoji ijedan crtez, ili zapis koji bi upucivao na takvu mogucnost razvoja dogadjaja.Navodno, vec u pecinama postoje autenticni slikovni zapisi koji prikazuju ljude u skafanderima i neobicne letjelice ,sto upucuje na zakljucak da su se vec i pecinski ljudi znali nepogresivo izraziti i sad je pitanje -koliko je vjerojatno da kudikamo naprednije civilizacije nisu bile jasnije po tom pitanju nego Teodor proizvojno iz toga izvlaci zakljucke da je grmljavina sigurno zvuk NLO-a a oblak na kojem je Jahve putovao Vansvemirski maticni brod
Kao sto rekoh: sto se babi snilo,to se joj i zbilo..
cimbino33 is offline  
Old 13.02.2015., 18:46   #92
Quote:
cimbino33 kaže: Pogledaj post
Cak ni u tim zapisima koje je Crkva odbacila nema ni govora o ljudima u skafanderima,letjelicama fantasticnih mogucnosti,naprednoj tehnologiji vanzemaljskog porijekla,niti pak postoji ijedan crtez, ili zapis koji bi upucivao na takvu mogucnost razvoja dogadjaja.Navodno, vec u pecinama postoje autenticni slikovni zapisi koji prikazuju ljude u skafanderima i neobicne letjelice ,sto upucuje na zakljucak da su se vec i pecinski ljudi znali nepogresivo izraziti i sad je pitanje -koliko je vjerojatno da kudikamo naprednije civilizacije nisu bile jasnije po tom pitanju nego Teodor proizvojno iz toga izvlaci zakljucke da je grmljavina sigurno zvuk NLO-a a oblak na kojem je Jahve putovao Vansvemirski maticni brod
Kao sto rekoh: sto se babi snilo,to se joj i zbilo..

Sory! Nesporazum!

Pitanje je bilo upuceno Civilizaciji


A o onim zaboravljeno-izgubljenim spisima mozemo samo nagadati jer se iz prilozenog vidi cista perfidna manipulacija !

Samo ponasanje sa prirodom prehranom bolestima itd. Dokazuje da nam ovdje nije mjesto !
__________________
"Mnogi ljudi izgube zdravlje da bi stekli bogatstvo, a zatim izgube bogatstvo da bi vratili zdravlje." - A.J. Materi
“Kad bi ljudi očistili unutarnje zagađenje, tada bi prestali stvarati ono vanjsko.” Eckhart Tolle
"Istina je čudnija od fikcije, jer fikcija mora imati smisla" Mark Twain

Zadnje uređivanje L U N : 13.02.2015. at 18:51.
L U N is offline  
Old 13.02.2015., 21:38   #93
Quote:
L U N kaže: Pogledaj post
Koju ti izdanje Biblije imas ?

Onu nadopunjenu ( onim zapisima koje je onaj frik Konstantin bacio ) ?

Ili neku drugu ?

Jesu sva Evandelja unutra ili samo ona cetri ?

Najbolji Isusovi kompici mama i zena su maknuti ?

Objasni
Imam originalnu Bibliju, Stari zavjet Daničić, Novi zavjet Karadžić.

1994 godine izdana, 5M-032.

Što se tiče žena to mi uopće NIJE BITNO u Isusovom životu.

Da li je ima ženu i djecu kako neki vjeruju potpuno je nebitno. Ako je bio normalan muškarac nemam mu što zamjeriti, osobito što se tiče ljepotice Marije magdalene. Dapače!

Ali sve su tom nagađanja koja nikuda ne voe.

Bitno je ono ŠTO PIŠE u Bibliji.

A to je da je Isus KRALJ neba i Zemlje, da je došao SA NEBA (nebo je biblijski ali i praktično ono što nas okružuje, dakle naš svijet, a to je naš svemir), da je imao MOĆ I SILU koju nijedan običan čovjek nije imao (lako Njemu kada je sve što je zapovjedio Vanazemaljska inteligencija trenutno izvršila), i da je došao javiti ljudima RADOSNU VIJEST, da smrt NIJE zadnje što nas očekuje. Dapače!

Zato nemoj temu razvodnjavati o navodnim Isusovim odnosima sa ženama, a osobito sa Marijom Magdalenom.

Imao Isus zbilja što sa njom ili ne, potuno je NEBITNO, ni za ovu temu, a niti za našu povijest, a najmanje za našu SKORU budućnost.

Ti inače vjeruješ da postoje Vanzemaljci, ili se varam?

Ja sam uvjeren da je Bibliaj Vanzemaljskoga porijekla. Isto kao i sam Isus. Eto ukratko. Pozdrav
civilizacija I is offline  
Old 13.02.2015., 21:41   #94
Quote:
L U N kaže: Pogledaj post

A o onim zaboravljeno-izgubljenim spisima mozemo samo nagadati jer se iz prilozenog vidi cista perfidna manipulacija !
Pusti ti izgubljene spise.

Za prolivenim mlijekom ne vrijedi plakati. Nikakve koristi od toga.

Imaš Bibliju, pa probaj odgonetnuti KOJU univerzalnu poruku ona nosi svim stanovnicima ove naše planete Zemlje.
civilizacija I is offline  
Old 13.02.2015., 22:07   #95
Vele mi moji "pajdaši" koji me znaju osobno, i koji prate moju "odiseju" po forumima, i koji su ateisti dakako ,Teodore pa Biblija se ne može ravnopravno nositi sa modernom znanošću, kao da je "prestara i već sasvim pročitana knjiga", dok moderna znanost ima "dokaze" (koje?), da je svijet nastao slučajno, da NEMA Boga koji bi svijet mogao napraviti.

Ja ne znam da li su mi ti "pajdaši" ikada barem JEDNOM pročitali cijelu Bibliju (kao i neki koji dolaze na ovu temu), jer onda bi PRIMIJETILI:

1. Da Biblija prije oko 4000 godina TVRDI (dakle ne nagađa kako to još uvijek radi moderna znanost), da naš svijet NE POSTOJI oduvijek, već da ima POČETAK.

Zanimljivo je inače da u to vrijeme kada su nastale prve biblijske knjige je velika većina ljudi, da ne kažeš skoro svi, vjerovala da naš svijet postoji ODUVIJEK. A Biblija VEĆ TADA tvrdi suprotno.

2.Biblija opisuje KRUG zemaljski. Kako je pisac Biblije ZNAO da je Zemlja okrugla? Da izgleda "kao krug", a ne recimo ravna ploča, ili neki kvadrat, ili trokut? Možda je pisac sasvim lijepo "vidio" Zemlju iz daleka, pa ju je mogao i tako i opisati kako i izgleda.

3.Biblija opet TVRDI, dakle ne nagađa, da je naša planeta Zemlja "obješena o ništa". Iliti da ne počiva ni na čemu. Kak je to uspel neki "čoban"; navodni pisac Biblije po mnogima, ZNATI, tisuće godina prije moderne znanosti?

4.Biblija tvrdi da je Bog (pitanje je na kojega se mislilo), stvorio svije IZ NIŠTA.

Pa danas se znanstvenici "natječu" tko će prije objasniti "kako" je svemir, dakle naš svijet nastao iz ništa.

Po ovome se vidi da znanost tek SADA otkriva neke stvari za koje PRAVI AUTOR BIBLIJE zna već tisućama godina prije nas ljudi.

A to je MOGUĆE, jedino ako je Biblija knjiga Vanzemaljskoga porijekla, što po mom uvjerenju ona i JESTE.
civilizacija I is offline  
Old 13.02.2015., 23:27   #96
Sory mislio sam da imas prvo ne izmjenjeno orginalno izdanje!

Ovo tvoje je replika izgubljena u prijevodu !

Evo i ova ekipa se pita dali komunicirati sa vansvemircima ili nehttp://www.dailymail.co.uk/sciencete...#ixzz3Rew9qCCX
__________________
"Mnogi ljudi izgube zdravlje da bi stekli bogatstvo, a zatim izgube bogatstvo da bi vratili zdravlje." - A.J. Materi
“Kad bi ljudi očistili unutarnje zagađenje, tada bi prestali stvarati ono vanjsko.” Eckhart Tolle
"Istina je čudnija od fikcije, jer fikcija mora imati smisla" Mark Twain
L U N is offline  
Old 14.02.2015., 00:00   #97
Ovo je od ekipe "iz nutra" pa treba malo razmisliti o "orginalima" !

http://matrixworldhr.com/2013/07/30/...ine-u-bibliji/
__________________
"Mnogi ljudi izgube zdravlje da bi stekli bogatstvo, a zatim izgube bogatstvo da bi vratili zdravlje." - A.J. Materi
“Kad bi ljudi očistili unutarnje zagađenje, tada bi prestali stvarati ono vanjsko.” Eckhart Tolle
"Istina je čudnija od fikcije, jer fikcija mora imati smisla" Mark Twain
L U N is offline  
Old 14.02.2015., 07:50   #98
Quote:
L U N kaže: Pogledaj post
Sory mislio sam da imas prvo ne izmjenjeno orginalno izdanje!

Ovo tvoje je replika izgubljena u prijevodu !

Evo i ova ekipa se pita dali komunicirati sa vansvemircima ili nehttp://www.dailymail.co.uk/sciencete...#ixzz3Rew9qCCX
Ne moramo se bojati kontakta sa Vanzemaljcima.

Ako oni postoje (u što sam sasvim siguran), i ako su puno napredniji od nas ljudi, mogli su nas već DAVNO potpuno uništiti, osobito kada su vidjeli kakve sve "pizdarije" radimo na ovoj planeti počevši od ratova do milijuna gladnih ljudi širom planeta, a mogli bi svi živjeti u miru i blagostanju.

Tako da nemamo razloga za strah one vrste da bi nas naprednija bića željela kolonizirati. Sasvim suprotno.

Isus kaže da kada ponovno dođe, da neće biti više ni ratova, ni patnje, ni bolesnih, ni siromašnih, a i smrt će biti uništena tako što će se dobiti "nova materijalna tijela", koja neće biti podložna ničemu, pa ni smrti.

Uostalom, već na početku Biblije piše da je Bog (Inteligencija), "napravio" čovjeka da živi a ne da umire.

Dakle, treba nam samo Inteligencija koje je dovoljno moćna da pobijedi sve materijalne opasnosti kojima smo izloženi svaki trenutak. Isus je pred tisućama svjedoka svaki dan POKAZIVAO svoju moć koju ima nad SVIM zakonima prirode. Zato su se i pitali ljudi TKO JE OVAJ da Ga i sama priroda sluša.

Naravno nije Isus radio PRAVA čudesa, to je Njegova vojska koja ga je u svemu slušala, radila svojim ZNANJEM i tehnologijom. A tu SILU Isus je dao i svojim prvim učenicima Apostolima, koji su dalje nastavili činiti ta "čudesa" i poslije kada Ga više nije bilo među njima. Dakle nema zime za nas kada dođe do KONTAKTA. Garant!
civilizacija I is offline  
Old 14.02.2015., 08:02   #99
Quote:
L U N kaže: Pogledaj post
Ovo je od ekipe "iz nutra" pa treba malo razmisliti o "orginalima" !

http://matrixworldhr.com/2013/07/30/...ine-u-bibliji/
Možemo se mi svi do sudnjega dana prepirati TKO IMA pravu Bibliju, ali nitko nikome to neće moći dokazati.

Zato se ne treba laćati ćorava posla. Dapače!

Sva izdanja Biblije govore o samo jednoj bitnoj stvari, a to je da je svemir i nas ljude NETKO inteligentan napravio.

Sve ostale "sitnice" NISU uopće važne.

Usredotočimo se na ono što je najvažnije, pa se nitko sa nikim neće svađati. Naprotiv!
civilizacija I is offline  
Old 14.02.2015., 15:54   #100
Quote:
civilizacija I kaže: Pogledaj post
Vele mi moji "pajdaši" koji me znaju osobno, i koji prate moju "odiseju" po forumima, i koji su ateisti dakako ,Teodore pa Biblija se ne može ravnopravno nositi sa modernom znanošću, kao da je "prestara i već sasvim pročitana knjiga", dok moderna znanost ima "dokaze" (koje?), da je svijet nastao slučajno, da NEMA Boga koji bi svijet mogao napraviti.

Ja ne znam da li su mi ti "pajdaši" ikada barem JEDNOM pročitali cijelu Bibliju (kao i neki koji dolaze na ovu temu), jer onda bi PRIMIJETILI:

1. Da Biblija prije oko 4000 godina TVRDI (dakle ne nagađa kako to još uvijek radi moderna znanost), da naš svijet NE POSTOJI oduvijek, već da ima POČETAK.

Zanimljivo je inače da u to vrijeme kada su nastale prve biblijske knjige je velika većina ljudi, da ne kažeš skoro svi, vjerovala da naš svijet postoji ODUVIJEK. A Biblija VEĆ TADA tvrdi suprotno.

2.Biblija opisuje KRUG zemaljski. Kako je pisac Biblije ZNAO da je Zemlja okrugla? Da izgleda "kao krug", a ne recimo ravna ploča, ili neki kvadrat, ili trokut? Možda je pisac sasvim lijepo "vidio" Zemlju iz daleka, pa ju je mogao i tako i opisati kako i izgleda.

3.Biblija opet TVRDI, dakle ne nagađa, da je naša planeta Zemlja "obješena o ništa". Iliti da ne počiva ni na čemu. Kak je to uspel neki "čoban"; navodni pisac Biblije po mnogima, ZNATI, tisuće godina prije moderne znanosti?

4.Biblija tvrdi da je Bog (pitanje je na kojega se mislilo), stvorio svije IZ NIŠTA.

Pa danas se znanstvenici "natječu" tko će prije objasniti "kako" je svemir, dakle naš svijet nastao iz ništa.

Po ovome se vidi da znanost tek SADA otkriva neke stvari za koje PRAVI AUTOR BIBLIJE zna već tisućama godina prije nas ljudi.

A to je MOGUĆE, jedino ako je Biblija knjiga Vanzemaljskoga porijekla, što po mom uvjerenju ona i JESTE.
Gomila iskrivljenih i netocnih,proizvoljnih zakljucaka koji se temelje na nepoznavanju nauke i onoga sto nauka tvrdi. Jos se sluzi i lazima pa ono sto pise tek u Kuranu,pokusava podvaliti pod sadrzaj Bibilje.
cimbino33 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:58.