Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Za napredne korisnike

Za napredne korisnike Hardcore geeks here
Podforumi: Linux, Programiranje, Networking

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.06.2016., 23:03   #1
Izrada video igara

Pozdrav svima!

Zanima me što i koga trebaju timovi da bi se napravila igra?Modeliranje, programiranje, zvuk,...Koga zapošljavaju proizvođači video igara?
Razumije li se itko u proces i ima li netko iskustva s tim?
Zzzzzzzzzz is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2016., 20:08   #2
Ovisi o timu...najviše traže ljude koji sve navedeno i puno više znaju.
__________________
Ne očajavamo, zato što se ne nadamo nikom. Ničemu dobrom, ničemu lošem tu ne nada se niko.
I sa tom diplomom, i sa šljakom sam se slik’o. Rintao k'o magarac, sve dok nisam rikn'o.
mr-crime is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2016., 01:03   #3
Quote:
mr-crime kaže: Pogledaj post
Ovisi o timu...najviše traže ljude koji sve navedeno i puno više znaju.
Ček, sve navedeno? Kao jedan čovjek koji sve to zna raditi? Ako to misliš, takvi ako postoje možeš ih na prste nabrojati.
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2016., 01:05   #4
Quote:
Zzzzzzzzzz kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!

Zanima me što i koga trebaju timovi da bi se napravila igra?Modeliranje, programiranje, zvuk,...Koga zapošljavaju proizvođači video igara?
Razumije li se itko u proces i ima li netko iskustva s tim?
Prilike za zapošljavanje stvarno ima za ljude raznih profila. Modeliranje i crtanje je jako traženo. Dobri animatori se plaćaju suhim zlatom. Kvalitetni level designeri se dosta zapošljavaju (tu ima stvarno mjesta za ljude različitih profila, ali malo je njih koji baš imaju žicu za to. Zvuk je manje očit pa se na njega manje misli, ali ljudi koji poznaju zvuk (stvarno znaju s njime raditi) su također tražena i vrlo zapošljiva roba. Glazbenici uglavnom freelancaju, ali ima ih koji dobrim dijelom žive od poslova vezanih za gaming industriju. Svaki respektabilniji projekt ima i pisca koji se brine za priću i scenarij. Ima ljudi koji jako lijepo žive od voice actinga. Tu bi se čak našlo kruha za naše zbog naglaska.

Nakon arta naravno vrlo je bitna tehnička strana. Tu su u prvom redu programeri, koji se opet u većim studijima granaju na brdo podkategorija. Mi u manjim firmama smo više jack of all trades. Negdje između arta i tehničke strane su technical artisti, koji se bave moglo bi se reči tehničkim aspektima vizualnog identiteta igre (osvjetljenje, shaderi...).

Sve više se zapošljava i društvenjake, psihologe, sociologe, stručnjake za ergonomiju etc.

Slobodno pitaj što god te zanima.
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2016., 16:23   #5
Sve ti u biti ovisi kakvu igru želiš napraviti. Neku logičku arkadicu možda možeš u potpunosti sam napravati. A na AAA naslove zaboravi, tu je cijela mašinerija iza toga, najbolje što možeš je da eventualno složiš kostur igre kakvu bi htio i ponudiš to njima kao ideju pa da ti je oni naprave, a da ti dobiješ dio kolača. Ja maštam o nekom AAA RPG-u koji bi mi recimo napravio Bioware, i složio sam već cijeli koncept, ali me trta poslati email. Ne zato što ne bi, nego zato što bi možda i prošlo.
Bebi Zombi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:05.