Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.01.2015., 20:48   #101
Quote:
housewife kaže: Pogledaj post
Je li baš nužno ići časni Ljubici ili se može i preko telefona objasniti problem?Nismo joj nimalo blizu i ne možemo otići do nje.
da li netko ima kontakt broj od gđe.Ljubice ?
vozač is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2015., 12:43   #102
Quote:
tanveer kaže: Pogledaj post
upozorenje:

naš domaći, običan bršljan (znači ne poison ivy, nego Hedera Helix) je otrovan - ne smrtonosno, ali škodljivo. vidi tu:

http://www.thepoisongarden.co.uk/atoz/hedera_helix.htm

http://www.adiva.hr/brsljan--ukras-i-lijek.aspx

može izazvati vrlo neugodne alergijske reakcije, pogotovo ljudima s osjetljivom kožom

...
Od našeg domaćeg bršljana (hedera helix) se radi i sirup za malu dječicu za iskašljavanje, ima ga za kupiti u gotovo svakoj ljekarni, stvar je u dozi, i tu je točno određena, standardizirana doza, mana tog kupovnog sirupa je što sadrži konzervsns

Bršljan je izrazito ljekovit, ja sam ga koristio za nešto drugo (antrohoanalno hiperplastično bujanje tkiva plus pneumokok) i upravo mi je bršljan pomogao, uz ostale prirodne metode
Ali baš je bršljan bio udarac bolesti, i pomogao mi je samoizljećenju

Naravno da je otrovan ako bi pojeli bobice, ili se najeli lišća

U čajnu mješavinu ide samo 1 list

Za vanjsku upotrebu je još sigurniji, i može se koristiti koncentriraniji, naravno da ako se primjeti neka alergija da se prestane sa korištenjem

Naravno da nam industrija sve iz prirode želu prikazati nepotrebnim ili otrovnim
Rorion is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2015., 19:45   #103
sapun za akne

Je li netko zna i je li čuo za sapun za akne? Čula sam da u Bosni postoji travar koji radi takav sapun. Poznaje li netko takvog travara i kako doći do njega? Hvala na odgovoru. Pozdrav
kosjenc is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2015., 18:58   #104
Da i ovdje napišem mail adresu časne Ljubice iz Posušja.
[email protected]
__________________
beba
housewife is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2015., 00:28   #105
Ramiza travarka

Da li je netko imao iskustva s ovom travarkom i njenim preparatom koji je dosta skup?
Otvorenomore is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2015., 18:37   #106
Dakle,preparata za 360 kn za miome od casne Ljubice ko u prici.Ali...vecina za manje bitno npr. na boci pise Cirkulacija.Tako da previse toga za piti u jednom danu.A dostava je jako lose organizirana.Ocekivala sam puno vise.Ima li netko iskustva sa travarkom Anom Berakovic?
__________________
beba
housewife is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2017., 07:13   #107
Pozdrav.
Molim preporuku za travara u Hrvatskoj ili i van Hrvatske.
Unaprijed hvala.
scima111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2017., 00:13   #108
Quote:
scima111 kaže: Pogledaj post
Pozdrav.
Molim preporuku za travara u Hrvatskoj ili i van Hrvatske.
Unaprijed hvala.
Rudolf Gregur
zdravac is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2017., 17:58   #109
Quote:
dea2 kaže: Pogledaj post
ima vam jedna zena u sloveniji,kod ljubljane.ja trenutno pijem njene cajeve i sirup tako da jos ne znam sto vam reci,ali cula sam ok iskustva.zena se zove ana agatha sedej,drenov grič,vrhnika,uguglajte njeno ime i naci cete i br.zena radi na principu tako da joj donesete prvu jutar.mokracu i iz nje vidi problem...
Moja baka je trebala ići na dijalizu, govorili su joj da ima svega 3-4 godine života. Saznala je za Agathu i evo swd već 12 godina svakodnevno pije njene čajeve,njezino zdravstveno stanje je odličnu za ženu njenih godina. Isto tako teta je imala hrpu mioma, polipa, cista nakon operacije maligne ciste pri čemu joj je odstranjen jajnik i jajovod. U roku od dba mjeseca koliko je koristila sirup od trava odAgathe više nije nađena niti jedna cista. Ubrzo i ja odlazim tamo zbog Gilbertovog sindroma za kojeg moderna medicina nema ljeka i smatra kako to nije neka strašna bolest no posljedice itekako utječu na svakodnevni život. Javim se nakon terapije 😉
crypto is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2017., 00:47   #110
Exclamation

Dr. med. fitoterapeutkinja Ksenija Krajina Pokupec ponaša se krajnje neprofesionalno. Ne javlja se na telefon, ne dogovara sastanke, posluje ugl. putem maila i ono što je najgore TAJI SASTAV ČAJNIH MJEŠAVINA I TINKTURA i ne šalje račun za usluge!!!! Pitala sam je sastav u više navrata i kada ću osjetiti promjene i svaki puta bi izbjegla odgovoriti na to pitanje.
Rekla je "upute će pisati i osnovni sastav". Pomislih si, oke, možda žena želi biti sigurna da će prodati pa ću vidjeti na proizvodu već. No, ćorak. Na svim proizvodima pod sastavom piše "Prilagođen dobi, dijagnozi i simptomima. Prema narudžbi kupca.".
NI JEDNA BILJKA NIJE NAVEDENA!!!!!!! Gospođa se snašla pa je na dobrom glasu jer piše kolumne na femina.hr, naturala.hr i zdravakrava.hr, a budimo realni, sve to mogu biti plaćeni oglasi gdje se hvali na sva usta.
Da netko tko je tako dobar fitoterapeut bude toliko neprofesionalan?! Strašno sam ljuta na takve stvari i potrudit ću se osobno da moje iskustvo podijelim na što više foruma da ljudi znaju s kim imaju posla.

Quote:
Nika 8003 kaže: Pogledaj post
Ja nemam baš najbolja iskustva, pila sam njene čajeve i tinkture više od godinu dana ali bez učinka. Nakon ponovnog pregleda utvrđeno je da mi se miom čak i povećao.
I slažem se s Evelyn, doktorica se ne posveti pacijentu, niš puno ne pita, ne odgovara na mail ažurno, ne mijenja terapiju s obzirom na nezadovoljavajuće rezultate itd. Također, račun sam dobila samo nakon prvog posjeta, nakon toga nikada. A ne moram ni spominjati da terapija uopće nije bila jeftina...

Najgore od svega, ne navede bilje. Ne piše i ne kaže sastav. Ni ja nisam dobila račun. Ide na foru "morate mi vjerovati kad kažem da imam nešto odlično za vas". O čemu ona to priča?! kakvo povjerenje, pogotovo kad ne želi reći sastav, osnovna stvar!!! Ne znam od čega su ove tinkture što mi poslala, a ni čajevi. Strašno. Neprofesionalno.

Quote:
Dea2012 kaže: Pogledaj post
ja sam kontaktirala dr. Kseniju Pokupec zbog problema za e.coli, nisam još podigula čajeve i kapi ali budem drugi tjedan. doktorica se čini jako draga, jel imate kakvih iskustva?
Iskustvo: komunicira isključivo mailom. Ne javlja se na mob. Ne šalje račun za uslugu. Ne piše osnovni sastav čajeva i tinktura. Čajevi i tinkture se čine kvalitetnim, no ne piše sastav što krši i Zakon o zaštiti potrošača.
Komunikacija krajnje neprofesionalna.

Zadnje uređivanje gargamišamel : 20.05.2017. at 13:01.
crazy-cat is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2017., 00:58   #111
Quote:
crazy-cat kaže: Pogledaj post
Dr. med. fitoterapeutkinja Ksenija Krajina Pokupec ponaša se krajnje neprofesionalno. Ne javlja se na telefon, ne dogovara sastanke, posluje ugl. putem maila i ono što je najgore TAJI SASTAV ČAJNIH MJEŠAVINA I TINKTURA i ne šalje račun za usluge!!!! Pitala sam je sastav u više navrata i kada ću osjetiti promjene i svaki puta bi izbjegla odgovoriti na to pitanje.
Rekla je "upute će pisati i osnovni sastav". Pomislih si, oke, možda žena želi biti sigurna da će prodati pa ću vidjeti na proizvodu već. No, ćorak. Na svim proizvodima pod sastavom piše "Prilagođen dobi, dijagnozi i simptomima. Prema narudžbi kupca.".
NI JEDNA BILJKA NIJE NAVEDENA!!!!!!! Gospođa se snašla pa je na dobrom glasu jer piše kolumne na femina.hr, naturala.hr i zdravakrava.hr, a budimo realni, sve to mogu biti plaćeni oglasi gdje se hvali na sva usta.
Da netko tko je tako dobar fitoterapeut bude toliko neprofesionalan?! Strašno sam ljuta na takve stvari i potrudit ću se osobno da moje iskustvo podijelim na što više foruma da ljudi znaju s kim imaju posla.
Apsolutno te razumijem , i ljudska slabost i pohlepa za novcem te fitoterapeutkinje, te njeno tajenje tajnih receptura idu na živce.
Onaj koji ti zaista želi pomoći neće ništa tajiti, i naučiti će te da se sama liječiš, da sam nađeš te biljke, i hranu koja te liječi.
Javi se meni for free.
Za svaki organ imaš sijaset biljaka koje pomažu, zna se u kojim ooličinama se smiju uzimati, neke više, neke manje.
Rorion is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2017., 13:20   #112
Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
Apsolutno te razumijem , i ljudska slabost i pohlepa za novcem te fitoterapeutkinje, te njeno tajenje tajnih receptura idu na živce.
Onaj koji ti zaista želi pomoći neće ništa tajiti, i naučiti će te da se sama liječiš, da sam nađeš te biljke, i hranu koja te liječi.
Javi se meni for free.
Za svaki organ imaš sijaset biljaka koje pomažu, zna se u kojim ooličinama se smiju uzimati, neke više, neke manje.
Slažem se da onaj tko želi pomoći neće tajiti sastav ali ništa više od toga.
Travar nije učitelj da te uči tražiti trave.
I na kraju savjet, nemoj se olako upuštati u liječenje drugih, nisi na tom levelu.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2017., 14:38   #113
Naravno, ne očekujem od travara da me uči prepoznavati biljke, ali očekujem od svakoga da napiše sastav! To nije nikakva tajna, a tajenjem sastava krši zakon o zaštiti potrošača. Sramota za tako nekoga tko se predstavlja kao profesionalac.
crazy-cat is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2017., 15:45   #114
Quote:
Biljka112 kaže: Pogledaj post
Slažem se da onaj tko želi pomoći neće tajiti sastav ali ništa više od toga.
Travar nije učitelj da te uči tražiti trave.
I na kraju savjet, nemoj se olako upuštati u liječenje drugih, nisi na tom levelu.
Nisam se niti mislio upuštati u liječenje bilo koga.
Eventualno u vezi savjeta i mogučih pogrešaka, pa nek ljudi sami odluče.
U vezi toga tko je na kojem levelu je presmiješno uopče diskutirati, pošto meni načela zdravoga života nisu nepoznanica.
Največi je problem što ljudi ne žele promijeniti loše životne navike.
Rorion is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2017., 22:32   #115
Atest i patent za biljni pripravak

Ako netko zna koja bi bila procedura ako imam neki pripravak (tinkturu) koji liječi neku određenu bolest recimo neku kožnu bolest i da želim da neka službena institucija u Hr napravi testiranje te da taj pripravak patentiram, kamo se obratiti ima li tko kakvo slično iskustvo i koliki bi bili troškovi atestiranja i patentiranja?
jasamsplejada is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2017., 23:49   #116
Quote:
jasamsplejada kaže: Pogledaj post
Ako netko zna koja bi bila procedura ako imam neki pripravak (tinkturu) koji liječi neku određenu bolest recimo neku kožnu bolest i da želim da neka službena institucija u Hr napravi testiranje te da taj pripravak patentiram, kamo se obratiti ima li tko kakvo slično iskustvo i koliki bi bili troškovi atestiranja i patentiranja?
Treba napraviti kliničko ispitivanje koje je vraški skupo. Nisam siguran, no mislim da je cifra nekih 100 k €.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2017., 00:07   #117
Kakva su vam iskustva sa Sabljaković-Horn? Čitam na prethodnim stranicama svašta, i dobrog i lošeg, ima li kakvih "svježih" vijesti, iskustava?
Konkretno, treba mi pomoć za h. pylori.

dobila sam preporuku i za nekog Čelikovića s ravnica, ima tko iskustva s njim?
melita is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 22:37   #118
Kurkuma i njene prednosti

Kurkuma, glavni začin u curry-u, najverovatnije je najmoćnija biljka na planeti u borbi protiv bolesti i potencijalnom smanjenju intenziteta bolesti. Ima jako puno ljekovitih osobina koje trenutno opisuju 6,235 objavljenih recenziranih članaka koji dokazuju prednosti kurkume i jednog od njenih najpoznatijih jedinjenja- kurkumin.

Više o kurkumi koga zanima:
Prednosti kurkume
psylociba is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 22:54   #119
Moj naćin na Hepatitis

kurkuma je najdjelotvornija ako se ju uzima zajedno sa cheyen paprom (crnim) i hladno presanim kokosovim uljem.

To 1x djevno (vrhovata żlica curcume, papra izmedju prstiju i ravna żlica kokosovog ulja) popio sa ćaśom vode + ulje od Origana 2x dnevno (10 kapi 20% ulja) sa ćaśom vode + mnogo voća i povrća svakodnevno (bez drugih dijeta) kroz 2 mjeseca i rijeśio sam se Hepatitis-a
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 22:57   #120
Quote:
melita kaže: Pogledaj post
Kakva su vam iskustva sa Sabljaković-Horn? Čitam na prethodnim stranicama svašta, i dobrog i lošeg, ima li kakvih "svježih" vijesti, iskustava?
Konkretno, treba mi pomoć za h. pylori.

dobila sam preporuku i za nekog Čelikovića s ravnica, ima tko iskustva s njim?
Za h. pylori i candida prema mnogobrojnoj literatury vrijedi to iz mog prethodnog posta ovdje.
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:12.