Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.10.2017., 09:42   #381
Quote:
Randall Flagg kaže: Pogledaj post


Nažalost poprilično razočaran...


...govorimo o poprilično nejasnoj priči koja nema baš nikakav klimaks. Ulozi su baš nikakvi.

K je drven da bi o njemu vodili uopće računa
Hm...

Spoler alert;

Upravo je "K" taj koji na kraju "istjera suzu na oko".
Čitav film je protkan promjenama/lomovima koje se dešavaju u njemu samom.
Kreće se od čiste indeferentnosti/nekog tko je hladan, bešćutan i ubija jer mu je to posao, do faze u kojoj se u njemu budi čovjek/osobe koja počinje gajiti nadu u vl.ljudskost/jedinstvenost i kreće u potragu za istinom o sebi / vl.ocem, prepun uvjerenja u istinitost vl.sjećanja.
Postaje osobe koja je zbog te nade/opsesije kadra sve napustiti, sve dovesti u pitanje - do konačne, bolne realizacije o tome što je On ("K") uistinu.
Na kraju sve skupa kulminira njegovim umiranjem na ruševnom stepeništu; onako sam i ostvaljen od svih (nakon svega; nesebične žrtve koju je podnio), svjestan svoje "bez-dušnosti" i lažnih nadanja, koja su "upalila vatru u njegovom srcu" i zbog kojih je sve stavio na kocku...bolno gubeći na kraju, prepuštajući se tami koja neumoljivo nadolazi.

Meni je ta scena epska!

I vizualni i emotivno.
__________________
* * * *

You don't get THE GOLD without THE DRAGON!

Zadnje uređivanje Della17 : 10.10.2017. at 10:03.
Della17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 09:49   #382
Ta scena je trebala biti zadnja.
__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”
Basta is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 10:22   #383
Ne znam za vas ali ja sam za cijenu kino ulaznice dobio vremeplov u 49. godinu i praktički kao da sam osobno svjedočio zanimljivoj priči. Bolje od toga ne može
__________________
Bok
0000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 11:18   #384
Quote:
0000 kaže: Pogledaj post
Ne znam za vas ali ja sam za cijenu kino ulaznice dobio vremeplov u 49. godinu i praktički kao da sam osobno svjedočio zanimljivoj priči. Bolje od toga ne može
E to je to kino iskustvo za koje se može reći da se gledatelju isplatilo kupiti kartu. Lijepo.
__________________
Bear with me
Weekend Warrior is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 12:51   #385



...simpa je i režiserov osvrt na Dalijevu nadrealnu sliku iz 1927. Honey is Sweeter than Blood koju je pretapajući zlatnožutu u crvenu iskoristio kao postapokaliptičnu kulisu nekadašnjeg grada.

Zadnje uređivanje Fish 1968 : 10.10.2017. at 13:04.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 15:05   #386
Quote:
Della17 kaže: Pogledaj post
Hm...

Upravo je "K" taj koji na kraju "istjera suzu na oko".
SPOILERI

To bi bila super ideja, ali toga u filmu nije bilo.

Otkad je saznao informaciju da je možda rođen, a ne proizveden, sve što je bila promjena jesu dva krika I povremene kontorzije lica kada ga uhvati panika/uzbuđenje.

Nije bilo nikakvog velikog character-arca, nakon dobivanja vrlo bitnih informacija i dalje se ponašao kao robot, nije bilo neke velike emocije ili promjene u ponašanju prema drugim likovima...samim time kada na kraju dozna lose vijesti, iz perspektive publike nema nekog emotivnog trenutka jer je K u svojoj suštini ništa više nego običan plot device za prikazivanje još više spektakularne scenografije. Ništa više od toga.

Da je barem prikazan kao nekakav brutalni replicant cop na početku kojeg se svi boje, pa da u jednom trenutku vidimo neku njegovu humanizaciju, pa da se doživi i taj emotivni trenutak na platnu. Ovako je prikazan kao mutavac kojeg nitko ne voli, a on ničim nije pokazao ni da je vrijedan "navijanja" od strane publike. Da je usred filma netko uzeo pištolj i upucao K-a u glavu, nikoga ne bi bilo briga...imho, naravno

R. Gosling se specijalizirao za stoičke mutavce, ali kao takav je puno bolje bio iskorišten u Driveru i Only God Forgives nego ovdje. Također, vrlo pretenciozna ostvarenja, ali dana u ruke redatelja kojem takav tip filmova očito bolje leži.

Ovako Blade Runner 2049 radi istu grešku kao Prometheus. Od jedne scene (ili više njih) iz originala bez koje bi taj film i dalje bio jednako jak, snažan i dojmljiv - oni tu scenu pretvaraju u glavni motiv nastavka filma i nastavljaju graditi franšizu na trulim temeljiva i naravno uz, za 2017. godinu, neizostavno dodatno objašnjavanje radnje gledateljima jer nas se smatra budalama.

Nije dobar Alien zato što je tamo scena s Space Jockeyjem, niti je Blade Runner bio dobar zbog činjenica da Deckard jest ili nije replikant.

Blader Runner:2049 nije imao baš nikakvu kulminaciju niti AHA trenutak kada su komadići puzzle sjeli na svoje mjesto.

Dobili smo 160 minuta prekrasnih vizuala, scenografije i audija koji pokušavaju zamaskirati loš scenarij i dodatno mlitavu realizaciju istog.
Randall Flagg is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 15:15   #387
SPOILERI

Kad se ide u kino gledat film onda se ide gledat film. Očito su neki vidjeli film, a nisu gledali. N6 generacija replikanata je bila ograničenog trajanja (Roy Batty i ekipa, traganje za dužim životom). N7 generacija je bila bez ograničenja, ali su bili nepokorni. N8, generacija koju je kreirao Wallace, bila je pokorna i poslušna, među njima je bio K.

Ovo su čak izbiflali na početku filma, ali očito neki nisu čitali.

Linkao sam sva tri kratka filma koji se događaju u periodu 2019-2049, evo opet film u kom Wallace uvodi novu generaciju Nexusa:
__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”
Basta is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 15:57   #388
od tih kratkih filmova, treći zaista dodaje informaciju, tj. pojašnjava to da su N8 docilni i to mi je pomoglo u razumijevanju lika K - ali tek naknadno, jer sam filmiće pogledala nakon gledanja. sorry, u tekst na početku 'velikog' filma se nisam stigla toliko udubiti.

prilično mi je nejasan lik Luv. ok, do kraja shvatimo da je beskrajno poslušna i nemilosrdna, ali što onda ima plakati? što su te suze trebale značiti, jeftini red herring? a ona scena s replikanticom koja ispada iz najlon vreće dok Wallace trabunja nepovezano? jeftini šok kad je razdere nožem? (što joj reže, donji dio trbuha? zašto? kome to demonstrira svoju moć ili nemoć, Luv?)
inače, odrastanje, tj. razvoj jedinke od rođenja do fizičke zrelosti je jako skup proces koji traje 16-17 godina, ne može nikako biti jeftiniji od proizvodnje odraslih androida, osim ako ih ne uzgajaš u velikim brojevima na farmama. kad je K išao u sirotište, učinilo mi se da su ta djeca tamo možda upravo to, što bi bio interesantan razvoj priče, ali ništa od toga. to su ljudska djeca? čija, gdje su im roditelji? a prostitutke su replikantice ili ih ima obje vrste? ekonomija Zemlje i dalekih svjetova ostala mi je nejasna.

bilo je tu još potencijala za post-humanistička razglabanja. recimo, želi li film da se zapitamo je li razlika između Joi i prostitutke samo u tjelesnosti, dok su obje programi? prostitutka se postavlja superiorno prema Joi, je li to trebao biti začetak nekog argumenta o prirodi A.I.? te su scene loše režirane i odglumljene, bez kemije i poante. i, kao što sam već rekla, film koji doslovce preuzme plot iz drugog SF filma (Her) ne može se zvati inventivnim.
(inače, prostitutka je taaako blijeda kopija Pris, kao deseta fotokopija fotokopije - frizura, odjeća, držanje, užasno neinventivno. Pris je fantastičan lik, koji je Daryl Hannah sama stvorila, što govori i o slobodi i kreativnosti tima prvog filma, nasuprot proračunatosti nastavka.)

mislim i ja o filmu nekoliko dana nakon gledanja, ali uglavnom što bih izbacila i kako bih ga premontirala.
Lizzie M is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 16:16   #389
Quote:
Basta kaže: Pogledaj post
SPOILERI

Kad se ide u kino gledat film onda se ide gledat film. Očito su neki vidjeli film, a nisu gledali. N6 generacija replikanata je bila ograničenog trajanja (Roy Batty i ekipa, traganje za dužim životom). N7 generacija je bila bez ograničenja, ali su bili nepokorni. N8, generacija koju je kreirao Wallace, bila je pokorna i poslušna, među njima je bio K.

Ovo su čak izbiflali na početku filma, ali očito neki nisu čitali.

Linkao sam sva tri kratka filma koji se događaju u periodu 2019-2049, evo opet film u kom Wallace uvodi novu generaciju Nexusa:
Sutra idem na film. Jel se isplati prije pogledati ta tri kratka filmića? Neću si spoilati nešto slučajno?
M@tthew is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 16:25   #390
Quote:
M@tthew kaže: Pogledaj post
Sutra idem na film. Jel se isplati prije pogledati ta tri kratka filmića? Neću si spoilati nešto slučajno?
Nećeš.
E sad da li se isplati, ja nisam puno od njih dobila, kao ni od filma
__________________
I fuck on first date.
nook is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 16:25   #391
Quote:
Lizzie M kaže: Pogledaj post
prilično mi je nejasan lik Luv. ok, do kraja shvatimo da je beskrajno poslušna i nemilosrdna, ali što onda ima plakati? što su te suze trebale značiti, jeftini red herring?
Možda zato jer je ona napredna verzija replikanta Rachael pa ima njena sjećanja (isto kao što je prostitutka napredna verzija Pris...zato ona scena "dubokog gledanja u oči" kada se uvaljuje K-u):





Quote:
a ona scena s replikanticom koja ispada iz najlon vreće dok Wallace trabunja nepovezano? jeftini šok kad je razdere nožem? (što joj reže, donji dio trbuha? zašto? kome to demonstrira svoju moć ili nemoć, Luv?)
U filmu se vidi da ima mali trbuščić, možda je trudna?
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 16:41   #392
hmm... po čemu je napredna? može biti samo okljaštrena, svedena na robota koji provodi naredbe.
u vrijeme razvoja Nexus 6, cilj je bio imati ljudske reakcije, zato su replikantima i dali sjećanja. da basic pleasure models bolje zadovolje ljudske mušterije, da menadžeri efikasnije organiziraju fizičke radnike. Rachael je bila eksperiment inžinjera koji je želio ispitati koliko daleko može ići, može li proći Turingov/V-K test. koja je poanta Luv? želi li Wallace na njoj eksperimentirati s trudnoćom? jesmo li trebali pomisliti da je ona kćer od Rachael? na kraju se svede na henchmana.
Lizzie M is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 18:12   #393
Quote:
Lizzie M kaže: Pogledaj post
prilično mi je nejasan lik Luv. ok, do kraja shvatimo da je beskrajno poslušna i nemilosrdna, ali što onda ima plakati?
Androidi imaju usađen osjećaj manje vrijednosti. Plače od straha i nemoći jer se boji da neće ispuniti očekivanja svog bossa. Replikanti čine grešku želeći biti poput ljudi. Luv je replikant s greškom, zato je Luv a ne Love, kad nema kontrolu nad svojim osjećajima totalno popizdi. Na sličan način je i Joi s greškom (umjesto Joy) ali njena je greška čini mi se u njenoj bestjelesnosti...

Quote:
ona scena s replikanticom koja ispada iz najlon vreće dok Wallace trabunja nepovezano? jeftini šok kad je razdere nožem? (što joj reže, donji dio trbuha? zašto? kome to demonstrira svoju moć ili nemoć, Luv?)
Božanski kompleks. Samo su dva moguća razloga zašto Wallace razdere utrobu ženskog replikanta; zato što NIJE sposobna rađati ili zato što JE sposobna. Definitivno nije film za jedno gledanje.

Quote:
razvoj jedinke od rođenja do fizičke zrelosti je jako skup proces koji traje 16-17 godina, ne može nikako biti jeftiniji od proizvodnje odraslih androida, osim ako ih ne uzgajaš u velikim brojevima na farmama.
Mislim da je to Wallaceov izgovor, on samo želi kontrolu nad svojim robovima, replikantima. Ima dosta nedorečenosti u njegovom ponašanju, redatelj i producenti očito pucaju na nastavke.

Quote:
kad je K išao u sirotište, učinilo mi se da su ta djeca tamo možda upravo to, što bi bio interesantan razvoj priče, ali ništa od toga. to su ljudska djeca? čija, gdje su im roditelji?
Taj dio filma mi je toliko oldschool noir, kad K traži popis rođene djece u knjigama a ono iščupane stranice. Vjerujem da su to ljudska djeca; sama, napuštena, iskorištena. Najava što će se K-u dogoditi ako bude tražio svoju ljudskost, ostat će sam, napušten i iskorišten.

Quote:
a prostitutke su replikantice ili ih ima obje vrste? ekonomija Zemlje i dalekih svjetova ostala mi je nejasna.
Tipičan odnos ponude i potražnje, novi modeli dobijaju punu pažnju, starima ruše cijenu, nemaju nikakvu vrijednost. Replikanti imaju taj ljudski izgled, osobnost samo zato da bi ih se moglo na isti način degradirati. Savršeno ispričano kroz dijalog kad replikantica odbrusi holografici Joi, nema u tebi ništa posebno. To je istina, Joi je samo slika, privid, program, koliko god ona bila dobra prema K-u to je zato što je tako programirana. Mislim da K postaje toga svjestan kad priča s velikom Joi reklamom.
Hard-Boiled Wonderland is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 18:27   #394
Quote:
M@tthew kaže: Pogledaj post
Sutra idem na film. Jel se isplati prije pogledati ta tri kratka filmića? Neću si spoilati nešto slučajno?
Obavezno. Dosta pojašnjava film.
__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”
Basta is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 18:31   #395
Quote:
Lizzie M kaže: Pogledaj post
a ona scena s replikanticom koja ispada iz najlon vreće dok Wallace trabunja nepovezano? jeftini šok kad je razdere nožem? (što joj reže, donji dio trbuha? zašto? kome to demonstrira svoju moć ili nemoć, Luv?)
SPOILER

Ako se dobro sjećam govori nešto o osvajanju svemira i o zvijezdama, a to povezuje s neplodnošću replikanata. Dodirne replikanticu po drobu i govori kako je to cijeli svemir a prazan, jalov. Onda je zapara nožem.

IMO simbolizira njegovu želju da učini replikante plodnima, da se mogu razmnožavat.
__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”
Basta is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 18:35   #396
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Možda zato jer je ona napredna verzija replikanta Rachael pa ima njena sjećanja (isto kao što je prostitutka napredna verzija Pris...zato ona scena "dubokog gledanja u oči" kada se uvaljuje K-u):

[CENTER]
SPOILERI

Hm, dobra ideja. Kao što je Rachael bila specijalni kompanjon Tyrellu koji je po mom mišljenju prvenstveno romantik, pa je Rachael bila tako koncipirana, tako je Luv sukladna Wallaceu koji je prvenstveno okrutni biznismen, a kompanjoni takvog biznismena služe za šporke poslove.
__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”
Basta is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 19:00   #397
Quote:
Lizzie M kaže: Pogledaj post
želi li Wallace na njoj eksperimentirati s trudnoćom?
On definitivno eksperimentira s trudnoćom replikanata, ali to je i nešto što želi potpuno kontrolirati.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 22:53   #398
Očekivao puno, dobio malo.
GojkoVelicanstv is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 23:33   #399
Budući da sam veliki fan originalnog Bladerunnera od ovog sam očekivao puno...i dobio sam upravo toliko:klap:
Držim da nastavak toliko voljenog i kultnog Bladerunnera nije mogao ispasti bolje od ovog....zato Denis svaka ti dala
Ovo je veličanstveno hipnotičko putovanje Mračno...halucinogeno...mistično...pesimistički nabijeno al opet na momente toplo i dirljivo! U cijelom filmu mi nema sekunde dosadnog ili nepotrebnog Ovaj film je upravo za nas..stare sf fanove koji su sa originalom često znali odlutati od dosadne stvarnosti a sa ovim nastavkom ćemo praksu nastaviti.
Gledao sam 2D u Extreme dvorani gdje je zvuk savršenstvo a u ovom filmu je upravo sound jako bitan.
Ne sjećam se kad sam sa tolikim oduševljenjem izašao iz kina....kad bolje razmislim bilo je to nakon Paklenog šunda daleke 1995.
blase is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2017., 07:26   #400
Quote:
Randall Flagg kaže: Pogledaj post

Da je barem prikazan kao nekakav brutalni replicant cop na početku kojeg se svi boje, pa da u jednom trenutku vidimo neku njegovu humanizaciju, pa da se doživi i taj emotivni trenutak na platnu. Ovako je prikazan kao mutavac kojeg nitko ne voli, a on ničim nije pokazao ni da je vrijedan "navijanja" od strane publike. Da je usred filma netko uzeo pištolj i upucao K-a u glavu, nikoga ne bi bilo briga...imho, naravno
To bi tek bilo jeftino. Ono, svi se tresu na sam spomen tog okrutnog ubojice, on doživi nekakvu katarzu pa hoda okolo spašavajući napuštene štence i volontira po pučkim kuhinjama
Kako K može pokazati humanost kada je cijeli svoj vijek trajanja živio u uvjerenju da je replikant, a sad dobiva neke naznake, nadanja, da možda nije?
Učinio je ono najhumanije što je mogao i znao - spasio Deckarda.
__________________
Sit alone and celebrate good times of change Sit alone, annihilate all words of praise When it all seems to spell disaster...

"You all like climbing mountains, don't you?""I don't. I like smoking, drinking and ordering in restaurants."
Inanna is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:12.