Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.10.2017., 17:01   #401


Hard-Boiled Wonderland is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2017., 19:03   #402
Quote:
Hard-Boiled Wonderland kaže: Pogledaj post


Mi može neko pojasnit malo ovo?
Really, help
Kal-El is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2017., 20:07   #403
Quote:
Kal-El kaže: Pogledaj post
Mi može neko pojasnit malo ovo?
Really, help
Ako sam dobro shvatio to je kao neki test za replikante da su jos uvijek “u redu” i poslusni...

Mozda grijesim; neka me ispravi netko
M@tthew is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2017., 20:15   #404
Quote:
Kal-El kaže: Pogledaj post
Mi može neko pojasnit malo ovo?
Really, help
U originalnom Blade Runneru se koristi onaj Voight-Kampfov test za utvrđivanje replikanata, u 2049. policajci-replikanti nakon svake intervencije moraju proći post-traumatic baseline test (baziran na pjesmi iz romana Vladimira Nabokova Blijeda vatra) kako bi pokazali da ta intervencija nije utjecala na njihovo rasuđivanje i da nisu podlegli emocijama odn. krivo odreagirali. To je takoođer jedan od raloga zašto K / Joe ne radi gotovo nikakve izraze na licu i ne pokazuje osjećaje u većem dijelu filma. Bit svega je da ispitanik koristeći određene stihove iz te pjesme točno odgovori na pitanja u testu. Sam test se odvija vrlo brzo i potrebna je velika koncentracija za prolazak. K / Joe nakon "umirovljenja" Sappera Mortana prolazi test a drugi put ne, nakon što SPOILER (krivo) otkrije da je on Deckardov i Rachelin sin.

Quote:
Interrogator: "Officer K-D-six-dash-three-dot-seven, let's begin. Ready?"
K: "Yes, sir."
Interrogator: "Recite your baseline."
K: "And blood-black nothingness began to spin... A system of cells interlinked within cells interlinked within cells interlinked within one stem... And dreadfully distinct against the dark, a tall white fountain played."
Interrogator: "Cells."
K: "Cells."
Interrogator: "Have you ever been in an institution? Cells."
K: "Cells."
Interrogator: "Do they keep you in a cell? Cells."
K: "Cells."
Interrogator: "When you're not performing your duties do they keep you in a little box? Cells."
K: "Cells."
Interrogator: "Interlinked."
K: "Interlinked."
Interrogator: "What's it like to hold the hand of someone you love? Interlinked."
K: "Interlinked."
Interrogator: "Did they teach you how to feel finger to finger? Interlinked."
K: "Interlinked."
Interrogator: "Do you long for having your heart interlinked? Interlinked."
K: "Interlinked."
Interrogator: "Do you dream about being interlinked... ?"
K: "Interlinked."
Interrogator: "What's it like to hold your child in your arms? Interlinked."
K: "Interlinked."
Interrogator: "Do you feel that there's a part of you that's missing? Interlinked."
K: "Interlinked."
Interrogator: "Within cells interlinked."
K: "Within cells interlinked."
Interrogator: "Why don't you say that three times: Within cells interlinked."
K: "Within cells interlinked. Within cells interlinked. Within cells interlinked."
Interrogator: "We're done... Constant K, you can pick up your bonus.”
komentari
Hard-Boiled Wonderland is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2017., 20:23   #405
Uskoro u vašem ormaru

https://www.amazon.com/dp/B076BBQKBQ
Hard-Boiled Wonderland is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2017., 22:26   #406
Orginalu sam dao osmicu. Ovom dajem sedmicu. Ima dosta pozitivnih stvari, ali za ovakvu tanku priču 2 i pol sata je baš previše.
__________________
Curb
Pajkic is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 07:20   #407
Quote:
Hard-Boiled Wonderland kaže: Pogledaj post
Ja bi radije kaput
__________________
Sit alone and celebrate good times of change Sit alone, annihilate all words of praise When it all seems to spell disaster...

"You all like climbing mountains, don't you?""I don't. I like smoking, drinking and ordering in restaurants."
Inanna is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 14:24   #408
Quote:
Lizzie M kaže: Pogledaj post
primjedbe, zasada:
- cijeli subplot koji je prekopiran iz filma "Her" bih izbacila. već viđeno, moglo se i bez toga, film bi bio kraći i kompaktniji. nije da baš toliko unapređuje radnju ili karakterizaciju. spoiler: o želji za intimnošću više je rekao suptilni flert Madame koja ga je htjela 'potrošiti' nakon onog pića - ona je isto replikantica, zar ne? - nego ova saga s umjetnom gejšom. i nanervirala sam se odmah na početku: muškarci, recite mi, zar je ultimativna muška fantazija i dalje da te doma dočekuje ženica u stilu 1950-ih s toplim obrokom? sanjaju li androidi električne ovce, sanjaju li muškarci submisivnu ženku s pregačom i tanjurom paštašute?
Mislim da uopće nije poanta u ovome. Već u tome da muškarci (a u konačnici i ljudi) samo sanjaju o tome da budu "normalni ljudi".


Quote:
Lizzie M kaže: Pogledaj post
(inače, prostitutka je taaako blijeda kopija Pris, kao deseta fotokopija fotokopije - frizura, odjeća, držanje, užasno neinventivno. Pris je fantastičan lik, koji je Daryl Hannah sama stvorila, što govori i o slobodi i kreativnosti tima prvog filma, nasuprot proračunatosti nastavka.)
Da, ali mislim da je ta prostitutka samo alegorija na "potrošačko društvo" u kojem danas živimo. Ako pogledamo oko sebe književnost, slikarstvo, modu, umjetnost, način izražavanja...nema više inventivnosti, klon do klona, a kopije sve blijeđe i blijeđe.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 14:29   #409
Quote:
Inanna kaže: Pogledaj post
Ja bi radije kaput
I ja. Vidi.
Neću više oftopično
earthsea is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 14:47   #410
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Da, ali mislim da je ta prostitutka samo alegorija na "potrošačko društvo" u kojem danas živimo. Ako pogledamo oko sebe književnost, slikarstvo, modu, umjetnost, način izražavanja...nema više inventivnosti, klon do klona, a kopije sve blijeđe i blijeđe.
želiš reći, možda je čitavi film alegorija samog sebe?
__________________
zlo goveđe dovijeka june
mimma7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 15:29   #411
Quote:
mimma7 kaže: Pogledaj post
želiš reći, možda je čitavi film alegorija samog sebe?
Da, to je isto jedna od dimenzija ovog filma.

Čoek napravi "normalan film" (kažem normalan u zagrade jer je em divan em glavna priča o tome koliko smo zaboravili što je to "normalnost" i ljudskost) ali eto danas su i očekivanja toliko medijski deformirana da je to ljudima postaje teško vidjeti.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 15:55   #412
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Da, to je isto jedna od dimenzija ovog filma.

Čoek napravi "normalan film" (kažem normalan u zagrade jer je em divan em glavna priča o tome koliko smo zaboravili što je to "normalnost" i ljudskost) ali eto danas su i očekivanja toliko medijski deformirana da je to ljudima postaje teško vidjeti.
ako je to tako, i ako je ideja alegorije na alegoriju da nema novih priča za ispričati, onda čini mi se da to ne samo da je promašeno, nego je i u suprotnosti s osnovnom idejom alegorije.
ograđujem se unaprijed jer nisam pogledala film.
__________________
zlo goveđe dovijeka june
mimma7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 15:56   #413
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Da, to je isto jedna od dimenzija ovog filma.
Ovaj film će starjeti poput najboljih vina.
Hard-Boiled Wonderland is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 15:59   #414
Quote:
mimma7 kaže: Pogledaj post
ako je to tako, i ako je ideja alegorije na alegoriju da nema novih priča za ispričati, onda čini mi se da to ne samo da je promašeno, nego je i u suprotnosti s osnovnom idejom alegorije.
ograđujem se unaprijed jer nisam pogledala film.
Joj al ga filozofiraš, pogleć film i sve će ti biti jasno.
Quote:
Hard-Boiled Wonderland kaže: Pogledaj post
Ovaj film će starjeti poput najboljih vina.
Isto to mislim.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 16:07   #415
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Joj al ga filozofiraš, pogleć film i sve će ti biti jasno.
ali kad mi se ne da. ali volim raspravljati.
__________________
zlo goveđe dovijeka june
mimma7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 01:46   #416
ma joj baš dosadno....nije mi ni s arty strane odusevljavajuć. previše hvale za tu produkciju su mediji složili....onako kao trebalo biti nešto što pomiče granice, no meni ovaj suptilni pristup uopće nije tako efektan....pa zar je toliko wow preklopiti dva lika ili projicirati divovsku tetu naprocelje zgrade...razumijem finu estetiku, no ne vidim sta je s tehničke strane ovdje revolucijonarno da svi govore o sekvenci trojca i fascinantnim hologramima
masukipo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 11:47   #417
Quote:
Sudden Sid kaže: Pogledaj post
Prvi film je nepretenciozno i jednostavno izložio temu može li robot biti čovjek. Drugi film je obradio istu temu, samo pretenciozno i suviše kompleksno.
Prvi film je obradio temu može li robot biti čovjek, a drugi film je obradio temu što se događa kada čovjek "postane robot" (prestane biti čovjek). E tu onda povratka nema.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 12:16   #418
Onaj Weyland uništia film totalno. Lipo snimljeno. Glupa priča. Dobri glumci.
Problem otih filmova je šta više ne mogu snimit normalnu priču nego bez potribe zakoNpliciraju.
Prvi Blade je ako me ostaviš.
Ona mala dvorana na Tkalči top.
__________________
Dobar dan, stan debil?
Pamparello is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 13:13   #419
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Prvi film je obradio temu može li robot biti čovjek, a drugi film je obradio temu što se događa kada čovjek "postane robot" (prestane biti čovjek). E tu onda povratka nema.
u cijelom filmu imamo samo dva značajnija ljudska lika, Wallacea i poručnicu Joshi - i Deckarda, ako prihvaćate tu školu mišljenja. premali uzorak za bilo kakav smisleni fokus na temu dehumanizacije čovjeka.
ok, prevladavajući specizam, seksizam i eksploatacija ženskosti i dječjeg rada su isto nekakav indikator. u tom smislu film ima antikapitalističku poruku, ali to više proizlazi iz scenografije nego iz likova i dijaloga. jedini detaljnije prikazani ljudi su zli gospodari i policija.

inače, replikanti nisu roboti, već organska stvorenja, genetski modificirani organizmi. sličniji životinjama nego umjetnoj inteligenciji poput Joi. nemaju kulturu i nemaju vlastitu povijest (djetinjstvo provedeno u obitelji i nekoj zajednici), ali imaju svijest temeljenu na organskim procesima. stariji modeli se povezuju međusobno i s ljudima (ako ljudi odbace svoj specizam), novi modeli su genetski probrani da slušaju i da ih je lakše kontrolirati (testiranje nakon svake akcije). ako ovladaju reprodukcijom i pobune se, budućnost će možda izgledati kao planet majmuna. bit će samo fizički jači humanoidi i trebat će još proći generacije miješanja s ljudima da izbace iz svog genoma previše poslušnosti.
zapravo se cijela priča mnogo manje temelji na problematici A.I. nego na bioetičkim pitanjima genske manipulacije.
Lizzie M is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 13:25   #420
Quote:
Lizzie M kaže: Pogledaj post
u cijelom filmu imamo samo dva značajnija ljudska lika, Wallacea i poručnicu Joshi - i Deckarda, ako prihvaćate tu školu mišljenja. premali uzorak za bilo kakav smisleni fokus na temu dehumanizacije čovjeka.
ok, prevladavajući specizam, seksizam i eksploatacija ženskosti i dječjeg rada su isto nekakav indikator. u tom smislu film ima antikapitalističku poruku, ali to više proizlazi iz scenografije nego iz likova i dijaloga. jedini detaljnije prikazani ljudi su zli gospodari i policija.
Upravo to, ima li slikovitijeg prikaza za dehumanizaciju i beznadežnost budućnosti ljudske rase od "nedostatka pravih ljudi". Sve danas ide tomu da ćemo uskoro čovječnost i ljudskost morati svijećom tražiti.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:25.