Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci

Kućni ljubimci Za vlasnike pasa, mačaka i ostalih životinjica dragih
Podforumi: Zdravlje kućnih ljubimaca, Psi, Mačke, Udomljavanje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.11.2017., 07:24   #341
Meni je i to sa skoljkom nehigijenski... Macka hoda po podu, namjestaju, zavlaci se svugdje i pokupi prasinu i prljavstinu s capicama i onda fino skoci na skoljku... Meh...

Radije prekrijem jastuke prekrivacem, cesce mijenjam posteljinu i brisem sve vaznije povrsine. Rado bih imati garnituru kojoj se skidaju i peru navlake, mozda jednog dana...
shelby-eleanor is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2017., 07:36   #342
Higijena prostora i kućni ljubimci

Stavi vise pijeska u posudu a i mace ce se vec ispraksirati kako bude starije! Jasno, uzimam u obzir da je wc dovoljno velik jer i to je faktor za kvalitetu higijene!


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2017., 07:41   #343
Joj nemojte mačke brisati sa tim vlažnim maramicama osim ako nije nešto izvanredno. Jel bi vi stavili u usta vlažnu maramicu i cuclali je? Vjerojatno ne bi pa ne mojte to raditi ni životijama pogotovo mačakama jer one to sve poližu sa sebe i unesu u organizam.

Rađe krpu i tople vode i prebrisati ako već treba nešto brisati.

Kao što rekoše svi, malo bolji pijesak i veći wc bi trebali riješiti problem. I pijeska nasipati da bude cca 10-tak cm, nema šanse da gazi po mokraći, to se fino zgruda.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2017., 07:56   #344
Ha ono, i da nema pitanja wc-a, lizat ce si cmar pa tvoju facu dok spavas. Istina je da nemres imati macku i savrsenu higijenu.
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2017., 09:13   #345
Lol. Mene srećom mačka ne liže nigdje. A više bakterija imaš na mobitelu ili tipkovnici kompa tak da...
Inačel vezano za zdrave mace u kući - poznato je i znanstveno dokazano da je imanje kućnog ljubimca dobro za zdravlje vlasnika
charmed84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2017., 09:44   #346
Imam macu u stanu oko 2. mjesca i sama se brinem oko toga je li opasno po zdravlje to njegovo šetanje iz pijeska pa hop na kauč, stol i krevet.. Ispočetka sam paničarila i non stop brisala i čistila, ali sad sam nekako navikla, mislim ako je mačak zdrav, očišćen od parazita i ne ide vani da ne bi trebalo biti problema.. Češće perem pod i posteljinu, i ponekad njegove šapice i to je to..
Violet Hill is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2017., 10:11   #347
Mislim da svakako ne treba raditi dramu oko životinja koje imamo doma.

Pogotovo mace ako ne idu vani. Sa psom još i vidiš da se uvalja u neku gadariju, ali opereš i eto. Kuća se usisava svaki dan, njeni kreveti se zrače i istresaju svaki dan, brišem šapice kad je mokro (moram priznat da ljeti ne brišem svaki put).

Osobno mislim da ljudi budu puno prljaviji, barem ja poslije cijelog radnog dana budem. Pas mi se šeta po šumi a ja po smrdljivom gradu.
__________________
Sapere aude.
Quirita is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2017., 10:44   #348
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
Ha ono, i da nema pitanja wc-a, lizat ce si cmar pa tvoju facu dok spavas. Istina je da nemres imati macku i savrsenu higijenu.
A nemoj tak, to su predrasude. Mačke su toliko čiste da je to nevjerojatno. Naše mačke idu van, kako im se prohtije. Traže van, traže nutra. U svim godišnjim dobima, priikama i neprilikama. Zdrave su. Redovno tretirane protiv vanjski i unutarnjih nametnika. CIjepimo ih svako dvije godine na zaraze.


E, one apsolutno nemaju nikakav miris. Nikada!

A to kaj si liže guzicu; neka si liže; ionako se ne ližemo međusobno.
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2017., 10:48   #349
Quote:
ja u kutu kaže: Pogledaj post
A nemoj tak, to su predrasude. Mačke su toliko čiste da je to nevjerojatno. Naše mačke idu van, kako im se prohtije. Traže van, traže nutra. U svim godišnjim dobima, priikama i neprilikama. Zdrave su. Redovno tretirane protiv vanjski i unutarnjih nametnika. CIjepimo ih svako dvije godine na zaraze.


E, one apsolutno nemaju nikakav miris. Nikada!

A to kaj si liže guzicu; neka si liže; ionako se ne ližemo međusobno.
:klap:

Baš tako. A kao nikad nije nitko vidio frajera koji nije oprao ruke poslije wc-a, ili koji tu i tamo ne počeška jajčeka.
__________________
Sapere aude.
Quirita is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2017., 10:59   #350
Hvala svima na korisnim informacijama!
Imam neki Natusan pijesak/stelju, ali nisam znao da ga mora bit cak 10 cm, to je dosta pijeska. Trenutno je pijesak u kutiji 35x30 cm, al razmisljam kupiti wc zatvoreni.

Nadam se da ce se ispraksirat malo pa ce bit cistije, a morat cu šapice malo vodom povremeno, jer je cijelu noc provela uz mene u krevetu i na jastuku 😝

Jedini mi je problem sad kako cu s njom ljeti, jer bit ce sad cilu zimu u stanu, a ljeti sam u kuci na moru a tamo su vrata od kuce otvorena, ima 15ak stepenica i dolje je dvoriste i odmah ulica, a ona je gluha. Bojim se da ne izleti na cestu... 😕
Martink85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2017., 14:41   #351
Quote:
Martink85 kaže: Pogledaj post
jer je cijelu noc provela uz mene u krevetu i na jastuku 😝
Ovo nije problem kao problem ali je vrlo nepraktično kako mačka bude rasla. Gledaj da ju spuštaš niže, recimo sebi u razinu struka. Ne treba ti mačka na jastuku a niti njoj ništa ne znači da je ikome uz glavu. To su sada počeci; pokaži jj da je sigurna i uz tvoje noge.

Nadalje, naš jedan mačka spava s nama u krevetu, od prvih dana. ALI, nikada nije smio NA plahtu. Znači, večeras kada legnemo, on će zasigurno isti čas utrčati..skoči kraj mene na krevet; ja podignem poplon i pustim ga na deku. Zašto bi bio na plahti, njemu to niš ne znači a meni podosta. Ne zato jer sam gadljiva ili neki paničar no; nema potrebe da mi se uz moje dlake i mačje uvlače, recimo - u guzicu.

Quote:
Martink85 kaže: Pogledaj post
Jedini mi je problem sad kako cu s njom ljeti, jer bit ce sad cilu zimu u stanu, a ljeti sam u kuci na moru a tamo su vrata od kuce otvorena, ima 15ak stepenica i dolje je dvoriste i odmah ulica, a ona je gluha. Bojim se da ne izleti na cestu... 😕
To češ vidjeti kada stignete. Zato se sada potrudi da se povežete što bolje; da nauči znakovnu komunikaciju. Ako se i pokaže lošim da su vrata otvorena smislit češ nešto. Nabaviti recimo onaj komarnik/zaštitnu mrežu. Zrak ulazi ali ništa više od toga ne može. I stvar riješena.

S obzirom da već sada znaš kako će mačka putovati nemoj zaboraviti da ju navikneš na transporter pa i samu vožnju. Tada će vam putovanje biti ugodno i bez stresa za ikoga.
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2017., 19:51   #352
Quote:
shelby-eleanor kaže: Pogledaj post
Meni je i to sa skoljkom nehigijenski... Macka hoda po podu, namjestaju, zavlaci se svugdje i pokupi prasinu i prljavstinu s capicama i onda fino skoci na skoljku... Meh...
Ma meni to nije problem jer svaki put kad na poslu sjednem na skoljku razmisljam kako su na njoj bile guzice mojih kolega i kako je to malo haaaa nehigijenski, nekad cak sjednem na toplu dasku koju je netko prije zagrijao dok je kakao, tak da mi nista vise nije gadljivo Druga prica je pak kolega za kojeg vec svi znaju da kad izadje sa kenjanja, nitko ne ulazi u WC pol sata jer traje dekontaminacija

Da, Litter Kwitter i slicno su bezveze, slazemo se u svakom slucaju I nikako ne shvacam kako jadna macka ne upadne u skoljku, nisu ni one toliko spretne uvijek - moje malo malo pa padnu sa neceg haha

Ja svojima dopustam apsolutno sve, radi se o garsonijeri pa nije bas da im mogu zabraniti da skoce na krevet, stol ili u kuhinju. Prije spremanja jela ili konzumacije hrane, sve plohe prebrisem dezinfekcijskim sredstvom i operem i to je to.
Joshira is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2017., 19:55   #353
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Joj nemojte mačke brisati sa tim vlažnim maramicama osim ako nije nešto izvanredno. Jel bi vi stavili u usta vlažnu maramicu i cuclali je? Vjerojatno ne bi pa ne mojte to raditi ni životijama pogotovo mačakama jer one to sve poližu sa sebe i unesu u organizam.
Rađe krpu i tople vode i prebrisati ako već treba nešto brisati.
S ovim se slazem. Najbolje mi je kad ekipa po sphynx grupama govori kako im se sphynx ne zeli kupati pa ga brisu vlaznim maramicama a nitko ne spominje ispiranje
Joshira is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2017., 10:43   #354
Quote:
Joshira kaže: Pogledaj post
Ma meni to nije problem jer svaki put kad na poslu sjednem na skoljku razmisljam kako su na njoj bile guzice mojih kolega i kako je to malo haaaa nehigijenski, nekad cak sjednem na toplu dasku koju je netko prije zagrijao dok je kakao, tak da mi nista vise nije gadljivo Druga prica je pak kolega za kojeg vec svi znaju da kad izadje sa kenjanja, nitko ne ulazi u WC pol sata jer traje dekontaminacija
joj fuj

Meni su baš ti zajednički zahodi koma, javni wc-i su mi nešto najodvratnije pa čak i kad blistaju i miriše. Nikad ne sjedam na dasku osim doma, a ako baš, baš, baš moram (što je fakat rijetko) onda si poslažem papir na dasku. Užasna sam po pitanju zahoda osim vlastitog, radije ću istrpiti do doma ako mogu.

Što se tiče živina i higijene, čitajući ovdje postove osjećam se prljavo ko svinja Ne brišem mačkama cape nikada, a posvuda su, pa čak i na mom jastuku. Probudim se s mačkom oko vrata, a tak idem i spavati. Psima brišem samo kad je vlažno i blatno, kad je suho ne. Isto su po kaučima i krevetima, na jastuke ne idu. I tak već jako puno godina. Gle, živa sam Usisava se svakodnevno, pod se pere; ne svaki dan, ali se pere. Mačji wc se čisti više puta dnevno (svaki put kad vidim kuglicu ili drek). Nemam osjećaj da živim u prljavom, a opet ne pimpljam po životinjama niti se opterećujem bakterijama. Vlažne maramice su mi općenito koma i osobno smatram a su "porez na budale". Sorry ljudi. Imam krpicu koju namočim i obrišem cape ili idu pod tuš. Jedine vlažne koje imam doma su one za bebe bez mirisa i bez ičega za brisanje guzica. I taj paket mi traje sto godina jer isto ako pas ima sraćku (što je rijetkost) i trebam ga obrisati radije ga hitim pod tuš (ovisi o količini zasranosti ), ili namočim vatu/blaznicu pa obrišem. Nekako mi je voda najdraža u cijeloj priči za razliku od svih tih kerefeka. One "pseće" maramice s kojekakvim miomirisima su mi koma, a tek psima... o tome ne bih. Ja se gušim, a psima je užas obzirom na njihovo osjetilo njuha.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2017., 12:42   #355
Isto tako.
Psi su nam svuda. Mačka je svuda.
Ne brišemo šape posebno osim ako je mokro. Svakodnevno se pomete a usisava svakih par dana. Psi mi se često kupaju. Mačka maltene nikad.

Mokre maramice ne koristimo na njima. Ako nije riješivo s mokrom krpom idu pod tuš.

Stol i kuhinjske elemente prebrišem prije nego idem kuhati. Mačka ne gazi po tanjurima pa s tim ne radim niš posebno.

Svi zdravi, živi.
Aese is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2017., 00:42   #356
Mi s macom isto.

Ne znam ima li čišćih stvorenja od maca, moj se temeljito čisti i ako ga dotakne neka ruka koja mu ne paše, a kamoli od stvarne prljavštine. "Okupa" se valjda 2-3 puta dnevno, vjerojatno je čišći nego mi kad dođemo doma s posla.

Naš mačak može svuda gdje želi u stanu i na balkonu, nema barijere, nikada nije ništa razbio ili strgao i zapanjujuća je lakoća i elegancija kojom se kreće po svakojakim rubovima ili oko raznih lomljivih stvari a da nikada ništa ne sruši. Naučili smo ga odavno da spava u svojem krevetiću na stoliću neposredno ispred našeg kreveta ili na našem krevetu dolje uz noge (pa kako koju večer mu paše, ili promijeni pozicije u toku noći), ali voli se i prišmajhlati i dovući glavu na jastuk kada dulje spavamo, no to nema nikakvih reperkusija na higijenu kreveta. Osobno uživam još zadrijemati uz predenje na uho

U sezoni linjanja je naravno puno dlaka svuda gdje se kreće ili leži, pa se češće usisava, i to je otprilike to.

Kada izađe iz svojeg WC-a, prvo što napravi je da otrese šapice i onda uhvati poziciju i sam si "opere" šapice lizanjem.

Evo 11 godina smo tako svi živi i zdravi, uz visoke higjenske standarde u našem domu i bez da sam ikada mačku išla prati šapice ili dezinficirati ikakvim maramicama kuda se on kreće

Moram priznati da ne kužim dokle idu ove paranoje s higijenom i strahom od svega i svačega, ali sam generacija ipak odrasla u vrijeme kada su se djeca igrala po livadama, imala kontakt s domaćim životinjama, penjala se po drveću i jela neoprane trešnje i šljive sa stabla itd ... pa smo valjda stekli imunitet na obične bakterije iz našeg normalnog životnog okruženja.

Zadnje uređivanje NemremSeSjetit : 11.11.2017. at 00:54.
NemremSeSjetit is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2017., 02:03   #357
Quote:
NemremSeSjetit kaže: Pogledaj post
Moram priznati da ne kužim dokle idu ove paranoje s higijenom i strahom od svega i svačega, ali sam generacija ipak odrasla u vrijeme kada su se djeca igrala po livadama, imala kontakt s domaćim životinjama, penjala se po drveću i jela neoprane trešnje i šljive sa stabla itd ... pa smo valjda stekli imunitet na obične bakterije iz našeg normalnog životnog okruženja.
Mislim da je to to. Danas gledam nove generacije roditelja koji vrište na djecu da ne idu u travu jer će se zaprljati, da ne trče jer će pasti... Marketing i TV nas filaju svakakvim bedastoćama (otrovima) i plaše bakterijama. Meni je to sve onak... suludo. Čistim kuću pod normalno, održavam higijenu, nije mi zmazano. Al da lickam i strepim nad svakom flekom ili dlakom, pa bome ne.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 12:01   #358
Quote:
Smartie kaže: Pogledaj post
Mislim da je to to. Danas gledam nove generacije roditelja koji vrište na djecu da ne idu u travu jer će se zaprljati, da ne trče jer će pasti... Marketing i TV nas filaju svakakvim bedastoćama (otrovima) i plaše bakterijama. Meni je to sve onak... suludo. Čistim kuću pod normalno, održavam higijenu, nije mi zmazano. Al da lickam i strepim nad svakom flekom ili dlakom, pa bome ne.
Baš tako. Svaki put se smijem kako mi je brat na selu znao jest brabonjke od ovaca jer sam ga uvjerila da su čokoladice

Skupljala sam krepane mačke iz kontejnera misleći da ih mogu oživiti (zamisli materine sriće kad bi naša raspadnute mačke u stanu), napuštene životinje smo skrivali i hranili ih.

Bili više prljavi nego čisti. Srića da mi od nećaka ne rade debila, mali živi ka i mi. Razbijenih kolina, u zemlji, zagrli Kiritu i s njom dijeli Monte na žlicu - jednu njoj a jednu sebi.

Mali nema slinav nos sa 3 godine, a kamoli nešto drugo. I ako se mene pita, a pita i ostat će tako. Doma spava sa mačketinom u krilu u krevetiću.

Ne podnosim rađenje debila od ljudi.
__________________
Sapere aude.
Quirita is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 12:33   #359
Znate kaj žene: otkad imam dijete sam se prilično pozitivno iznenadila koliko su neki roditelji opušteni. Nema pretjerane sterilizacije, ako i nikakve, beba se pušta da puže posvuda, djeca trče po blatu, skaču po lokvama, padaju se i dižu bez cendranja. Ima ih dosta! Stvarno više nego što sam mislila! No, još uvijek je dosta onih koji: steriliziraju podove kemikalijama kad beba propuže, rješavaju se životinja zbog djece, ne puštaju bebu da puže UOPĆE, nemoj tu u parku jer je zmazano... viđam ih dosta, ali s takvima se ne družim.

Bella ide svuda: blato, trava, šljunak, skače po lokvama (sad kužim da mi je dijete isto takvo). Nakon svake šetnje obavezno peremo šape u vodi (vlažne maramice ne koristim ni za pesa ni za dijete, FUJ) jer ipak imamo malo dijete pa da baš nije blatno. To je sve od Belline higijene, ona se ko mačka sama dodatno počisti i to je to. Ide svuda: pod, tepih, kauč, krevet (kad mala dobije svoj krevetić očekujem da će biti i u njemu). Saugamo jednom dnevno jer ima puno dlaka, podove peremo VODOM jednom ili dvaput tjedno.

Ne bih se štela ureći, ali da pokucam, svi smo zdravi. Štoviše, curka je bila dvaput prehlađena do vrtića jer je muž donio doma boleštinu. Sad u vrtiću je stalno šmrkava, ali to je maksimum i nadam se da će tako ostati. Dakle, nikakve veze s tim što nikad ne steriliziramo, pretjerujemo s pranjem psa, ovo ono. Baš su u lijepom suživotu i milina ih je gledati kako mi dijete odrasta sa psom.

Žao mi je kad ljudi pretjeruju sa sterilizacijom i čišćenjem jer si tako samo rade štetu. Tj kontraefekt.
BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 13:47   #360
Potpis na ovo Sweet. Mi isto tako s macom. Imam roombu pa ona riješi većinu dlaka, ostalo pokupim rolerom. Još kako ne ide van imam i manje brige. Al da ću sterilizirati stvari svaki put kad padnu na pod - svašta. Pa mora dijete negdje i imunitet steći.
charmed84 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:33.