Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.02.2018., 18:09   #1261
Quote:
ivo55 kaže: Pogledaj post
zašto branitelji ne prosvjeduju zbog dolaska vučića?
a, zašto bi?

vucicev dolazak je stvar države a, ne branitelja....
__________________
NovoNormalna matematika 65,51%<34,53% i 37,04%>62,96%
"Oni su mali, ali su veliki. Odnosno hoću reći, oni nisu tako mali, ali su dovoljno veliki da ne budu mali" Hrvoje Hitrec
tanita is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2018., 21:17   #1262
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
Nosači plinskih boca, gdje ste?

Zamislite samo reakcije istih da je, kojim slučajem, na vlasti Milanović i da TO rade što ovi rade...
Bilo bi možda bolje napisati određen dio branitelja(mnoge poznajem osobno koji su tamo boravii)gdje ste,a odgovor bi možda mogao glasiti odradili smo dio posla kad je trebalo,a za koga zna se.
ledenobrzi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2018., 09:12   #1263
Quote:
tanita kaže: Pogledaj post
a, zašto bi?

vucicev dolazak je stvar države a, ne branitelja....
baš. nije na tenku dolazio.

vidim i da pravosuđe nema ništa protiv njega.
__________________
stres je zdrav.
all_or_nothing is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2018., 09:09   #1264
Quote:
Ustavni sud donio je odluku kojom je, laički rečeno, zaštitio one koji su “lažni invalidi” i ukinuo tri članka Zakona o mirovinskom osiguranju koja su omogućavala Zavodu za mirovinsko osiguranje da provede postupke kontrole ako su se pojavile činjenice koje bi upućivale na to da je pravomoćno rješenje o radnoj nesposobnosti dobiveno manipulacijama, lažnom dokumentacijom ili korumpiranjem državnih službenika.
Lažnjaci zaštićeni kao lički medvjedi.
Cisco Kid is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2018., 20:41   #1265
I EK vas pročitala

Zadnje uređivanje Cuka : 08.03.2018. at 21:04.
bizon_9 mm is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2018., 21:05   #1266
O kome to medved govori: “ ‘Oni su ranjiva skupina koja živi u iznimno teškim uvjetima’! a sirotinja koja ima penziju 1500 kn ili rade čitav mjesec za 2500 ne živi u teškim uvjetima? Borci su se borili protiv „boraca“ (NOB-a) a sada grabe isto ako ne i više. Broj novih boraca raste iz dana u dan i naravno ne smije se doznati tko su.
leo4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2018., 05:59   #1267
Da.
Vidim ih svaki dan kako žive u "teškim" uvjetima.
Kladionica i kafić.
Pokoji rad na crno.

Jedino se slažem sa kolegom iz neke druge teme: po prvi put ću glasati za HDZ.
Znate li zašto?
Zato jer želim vidjeti njihova lica kad budu morali reći da se prava smanjuju i poneke beneficije ukidaju.
Još kad će bosancima morati reći da se peMzije ukidaju... priceless...
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2018., 08:48   #1268
Imaš pravo! Nikad, ni u primisli mi nije bilo dati glas HDZ-u ali sam sada i ja odlučio ovoj nakupini priuštiti da ovu zemlju dokusuri. Nadam se, mada nisam siguran, da će onda ofce shvatiti neke stvari.
leo4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2018., 09:28   #1269
https://www.vecernji.hr/vijesti/u-sa...valida-1231339
Članak u kojem se lijepo vidi kuda ide HR. Izgleda da će u njoj ostati hrpa branitelja , njihove obitelji i šaka jadnika koji nisu na vrijeme zbrisali. Tko će tu gomilu branitelja hraniti?
leo4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2018., 09:35   #1270
Quote:
leo4 kaže: Pogledaj post
Imaš pravo! Nikad, ni u primisli mi nije bilo dati glas HDZ-u ali sam sada i ja odlučio ovoj nakupini priuštiti da ovu zemlju dokusuri. Nadam se, mada nisam siguran, da će onda ofce shvatiti neke stvari.
Žalosno je spoznati kako smo došli do razmišljanja da je najbolje da sve ode u PM.

Možda zato što su brojke nemilosrdne?

- Prosječna starosna mirovina prema podacima HZMO-a za veljaču je iznosila 2.541,38 kuna a prosječna invalidska za branitelje iznosila 5.354 kune.

- Prema podacima iz rujna prošle godine, u Hrvatskoj je u tom trenutku bilo 505.694 branitelja, od kojih je 56.562 ostvarilo status ratnog vojnog invalida.

- U Ministarstvu branitelja su u siječnju primili 2456 zahtjeva je status hrvatskog ratnog vojnog invalida iz Domovinskog rata, a u veljači 1499, ukupno 3955.

- Najveći broj zahtjeva primljenih u prva dva mjeseca odnosi se na zahtjeve na temelju psihe, 2247, dok je onih koji su u zahtjevu naveli bolest psihe i još neku bolest, njih 1397

- Uvodi se naknada za nezaposlene branitelje. Medved je lani rekao da ih je 23.000, sad u zakonu piše 83.000???


Sama naknada mi i nij toliko zastrašujuća koliko ovo:

Neke odredbe Zakona poput prednosti pri zapošljavanju hrvatskih branitelja su postojale i prije, ali se nisu dosljedno provodile. Sada zakonodavac propisuje kazne za one koji se toga ne budu pridržavali.

Znači, ostanem li slučajno bez posla, šanse za zapošljavanje su mi....???
__________________
Uvijek uz dlaku!
fgzcvijetic is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2018., 09:52   #1271
Quote:
fgzcvijetic kaže: Pogledaj post
...............

Znači, ostanem li slučajno bez posla, šanse za zapošljavanje su mi....???
U Irskoj recimo
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2018., 10:36   #1272
Quote:
Cuka kaže: Pogledaj post
U Irskoj recimo
Prestar sam za to.

Mogu samo djecu pripremati za Irsku u nadi kako će me ista, jednog dana, potpomagati kao ubogog penzića iz RH.
__________________
Uvijek uz dlaku!
fgzcvijetic is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2018., 13:22   #1273
Quote:
fgzcvijetic kaže: Pogledaj post
- Prema podacima iz rujna prošle godine, u Hrvatskoj je u tom trenutku bilo 505.694 branitelja, od kojih je 56.562 ostvarilo status ratnog vojnog invalida.
Čisto da stavimo brojke u perspektivu. Ispada da je svaki deveti branitelj nastradao u ratu. Zapravo, ako oduzmemo one koji su ranjeni, ali su se onda potpuno oporavili, brojka je još poraznija.

To je otprilike isti statistički postotak kao i kod Amerikanaca u ww2 kojih je sudjelovalo 16 milijuna a nastradalo oko milijun i sedamsto tisuća. To naravno uključuje sve desante, iskrcavanja u africi, na pacifiku i u europi, dugotrajne kampanje, masovnu mobilizaciju.

Inače. U korejskom ratu je nastradalo oko 55000 Amerikanaca. To je ono kad su odbijali masovne kineske juriše.
U Vijetnamskom ratu brojka je otprilike ista. Uz svakodnevne gerilske borbe, kroz *deset* godina trajanja.

Ne znam što bi rekao, osim da od naših branitelja očekujem da do pedesete godišnjice Oluje nadmaše i sovjetsku statistiku iz 2.svj.rata. To tada će valjda i djeca branitelja biti invalidi domovinskog rata.
IceClimber is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2018., 13:49   #1274
Pročitao sam negdje da je 5x vjerojatnije kod hrv. generala da će biti ranjeni i imati neku kompenzaciju za to, od npr. ostalih generala u svijetu.
Svi koji imaju ptsp im se treba uzeti vozačka.
Orion1984 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2018., 14:23   #1275
Još malo fun-fact brojki:
Tokom Vijetnamskog rata ukupna populacija SAD iznosila je oko 200 milijuna ljudi. U američkoj vojsci sveukupno je služilo devet milijuna ljudi. Od toga 2.8 milijuna je bilo uključeno u sam rat u i oko Vijetnama.

Konačna brojka invalida nesposobnih za rad nakon rata: 21,000 (nisam zaboravio nulu).
IceClimber is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2018., 14:26   #1276
Nek još samo netko kaže da Srbi i Hrvati nisu isti narod.

Ovi od 80.000 žrtava u Jasenovcu došli do 700.000 - 1.000.000, a i mi ćemo evo od 80.000 branitelja uskoro doći do istih brojki.

Majstori napuhavanja brojki.
IuliusCaesar is online now  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2018., 14:58   #1277
some more fun

Quote:
IceClimber kaže: Pogledaj post
...Još malo fun-fact brojki...
Prije svega, podatke o poginulim i ranjenima ni u kojem ratu ne bih nazivao "Fun Facts", a usporedbe ti ne stoje. Američka vojska bila je i jest najopremljenija vojna sila na svijetu. U odnosu na njih, Vijetnamci i Sj. korejci bili su šaka jada. Preneseno na našu situaciju u Domovinskom ratu, pravilna usporedba bila bi JNA/USA naspram ZNG/Vijetkong/Sj. Koreja. Dodaš li tomu da nam, ZNG-u, u kritičnim trenucima nisu pritrčali u pomoć Rusi i/ili Kinezi, fun comparisons go further and never end...
__________________
Siniša
sdespoto is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2018., 15:09   #1278
Quote:
sdespoto kaže: Pogledaj post
Prije svega, podatke o poginulim i ranjenima ni u kojem ratu ne bih nazivao "Fun Facts", a usporedbe ti ne stoje. Američka vojska bila je i jest najopremljenija vojna sila na svijetu. U odnosu na njih, Vijetnamci i Sj. korejci bili su šaka jada. Preneseno na našu situaciju u Domovinskom ratu, pravilna usporedba bila bi JNA/USA naspram ZNG/Vijetkong/Sj. Koreja. Dodaš li tomu da nam, ZNG-u, u kritičnim trenucima nisu pritrčali u pomoć Rusi i/ili Kinezi, fun comparisons go further and never end...
Nije prirodno niti pravedno da netko tko je u invalidskoj mirovini ili nezaposleni branitelj ima 1/3 veća primanja od mene koji pokušavam kako tako osnovati obitelj.
Mirovine isto. Može to biti 10% veća mirovina, ajde zbog odrađene dužnosti, ali ovo ostalo su nebuloze.
Moj kolega koji je bio 5 godina u ratu i vratio se na posao kaže za one šatoraše da su štakoraši. Toliko.
Da je lošiji karakter prijavio bi se za ptsp, ali neće. Svoje iskustvo nosi sa sobom i nikom se ne jada.(ovdje ne ubrajam teže slučajeve nego obična muljanja).(moj kolega je pogođen u ratu od strane drugog tenka sa blizine od 20 metara, dok je bio u tenku, curila mu krv iz ušiju tjednima, ozdravio i vratio se na bojište).
Orion1984 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2018., 15:15   #1279
Quote:
Orion1984 kaže: Pogledaj post
Pročitao sam negdje da je 5x vjerojatnije kod hrv. generala da će biti ranjeni i imati neku kompenzaciju za to, od npr. ostalih generala u svijetu.
Svi koji imaju ptsp im se treba uzeti vozačka.
Interesantno! Svima PTSP-ovcima oduzeti dozvolu za oružje i vožnju automobila. Ovako imamo situaciju da nam bolesnici (psihički) sjedaju naoružani u automobil. I nikome ništa jer su oni branitelji! Svaka čast na državi i zakonu!
leo4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2018., 15:18   #1280
4000 novih zahtjeva za priznavanjem statusa ratnog vojnog invalida u siječnju i veljači 2018. godine? https://www.vecernji.hr/vijesti/u-sa...valida-1231339
Od toga više od pola na temelju PTSP-a?
Pa to ni Saudijska Arabija ne bi izdržala. Da sjedimo na nafti to se ne može sve financirati.
peggy-nely is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:23.