Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.02.2018., 12:16   #5981
Svjesna sam da prva može dosta kasniti, pitam više općenito, ne samo za prvu M već i kasnije jer sam negdje pročitala da su se nekim ženama totalno izgubili simptomi PMS-a ili da su puno manjeg intenziteta...
milivanili1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 08:00   #5982
Moja jucerasnja beta nakon spontanog: 266

Ocekivala sam puno manju s obzirom da je gestacijska koja je izasla bila tako mala (manja od 5mm), a krvarenje pocelo proslu srijedu/cetvrtak kad se na uzv (7+5 po zm) vise nista nije jasno vidjelo.

Prva beta koju sam vadila da uopce potvrdim trudnocu zbog slabasnih pozitivnih linija, bila je 29.01. 91 i dva dana poslje 247 bas se lijepo i vise nego poduplala... Kad i di je onda zastekalo? Znaci u ta dva tjedna, izmedju 31.01. i 14.02. je nesto poslo po zlu. Ocito je da se beta dobro duplala, ako je jucer tek na 266 pala. Ili to padanje krene tek sa krvarenjem?

Tu mrvicu sto je izasla i dalje drzim u frizideru.. ne znam sta da radim, di da to stavim, jedino sto mi pada napamet je jedna jedina tegla sa cvjecem u stanu. Stvarno je sitno, ali se vidi nesto unutra velicine 1-2mm. Jel moguce da je to "beba" unutra.. orijentirala sam se po ovim slikama.

https://lostinnocentsblog.wordpress.com/photographs/ Za jako osjetljive ne preporucujem otvarati.

Nista me vise ne boli, skoro nista vise ne curi... Koliko treba da se beta skroz smanji??

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk
__________________
I'll make your heart smile...
0merta is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 09:47   #5983
Meni su betu kontrolirali tek nakon 10 dana od kiretaže. Na dan kiretaže mi je bila oko 2400, 6 tjedan trudnoće.
Tad mi je beta bila 9.

Tako da tijelu treba još malo vremena, al svakako ju odi prekontrolirat još jednom kroz 10tak dana. I ja bi ti preporučila da svako napraviš i UZV da se potvrdi da je sve otišlo i da je sve ok (ne znam kakvi su kod tebe po tom pitanju u zdravstvu).

Sretno.
bljuć is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 10:08   #5984
Hvala. Ima smisla...

Jucer mi je samo vadjena beta na brzinu jer nisam uopce imala potvrdjen termin na koji sam dosla, nesporazum u pitanju...

Tako da idem ponovo u ponedjeljak na razgovor sa doktoricom pa cu je pitati koje pretrage mi preporucuje i da li me moze poslati na uzv.

Ovdje su dosta "opusteni" sto se trudnoce tice.. i zdravlja opcenito. Mislim, zdravstvo im je super, ali mi se cini da bi mogli poraditi malo vise na preventivi.

Kao sto sam vec spomenula, na prvi uzv (ako je sve uredu) se ide tek izmedju 11-13tjedna i onda izmedju 18-20.
Tako da sam ja za ovaj "early scan" morala kod privatnika.

Za sve se inace ide kod GP-a (doktora opce prakse) koji te onda po potrebi uputi dalje, bilo kod babice ili uzv specijalista/ginekologa itd.

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk
__________________
I'll make your heart smile...
0merta is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 10:26   #5985
Quote:
0merta kaže: Pogledaj post
Hvala. Ima smisla...

Jucer mi je samo vadjena beta na brzinu jer nisam uopce imala potvrdjen termin na koji sam dosla, nesporazum u pitanju...

Tako da idem ponovo u ponedjeljak na razgovor sa doktoricom pa cu je pitati koje pretrage mi preporucuje i da li me moze poslati na uzv.

Ovdje su dosta "opusteni" sto se trudnoce tice.. i zdravlja opcenito. Mislim, zdravstvo im je super, ali mi se cini da bi mogli poraditi malo vise na preventivi.

Kao sto sam vec spomenula, na prvi uzv (ako je sve uredu) se ide tek izmedju 11-13tjedna i onda izmedju 18-20.
Tako da sam ja za ovaj "early scan" morala kod privatnika.

Za sve se inace ide kod GP-a (doktora opce prakse) koji te onda po potrebi uputi dalje, bilo kod babice ili uzv specijalista/ginekologa itd.

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk
Ma sve ima svoje pluseve i minuse što se tiče našeg i njihovog zdravstva. Samo nakon svega je bolje sve provjeriti pa da si sigurna da si ostavila to sve iza sebe i krenut dalje. Da ti se ne dogodi ko forumašici prije par postova mola ili da ne bude da se nisi do kraja očistila. Ne znam. Možda i ja dramim bezveze, vidjet ćeš što će ti doktorica reći i preporučiti.
bljuć is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 10:55   #5986
Quote:
0merta kaže: Pogledaj post
Moja jucerasnja beta nakon spontanog: 266

Ocekivala sam puno manju s obzirom da je gestacijska koja je izasla bila tako mala (manja od 5mm), a krvarenje pocelo proslu srijedu/cetvrtak kad se na uzv (7+5 po zm) vise nista nije jasno vidjelo.

Prva beta koju sam vadila da uopce potvrdim trudnocu zbog slabasnih pozitivnih linija, bila je 29.01. 91 i dva dana poslje 247 bas se lijepo i vise nego poduplala... Kad i di je onda zastekalo? Znaci u ta dva tjedna, izmedju 31.01. i 14.02. je nesto poslo po zlu. Ocito je da se beta dobro duplala, ako je jucer tek na 266 pala. Ili to padanje krene tek sa krvarenjem?
Quote:
bljuć kaže: Pogledaj post
Meni su betu kontrolirali tek nakon 10 dana od kiretaže. Na dan kiretaže mi je bila oko 2400, 6 tjedan trudnoće.
Tad mi je beta bila 9.

Meni je beta 10-ak dana nakon kiretaže još uvijek bila jako visoka - preko 400. Nakon mjesec dana i za vrijeme trajanja prve menstruacije nakon kiretaže je bila 11. Prošla sam sve potrebne preglede (kontrolni uzv na Merkuru i čak dva kod svoje doktorice) i sve je ok, tako da bih rekla da je to jako individualno.

Doktorica mi je rekla da je beti treba oko 8 tjedana da padne skroz na nulu, a bitno je samo da pada. Tako da samo strpljivo i bez brige (koliko je to moguće s obzirom na situaciju)

Mi bi htjele da sve to prođe što prije i da se sve što prije vrati u normalu, ali i to je proces. Nažalost, vidim po sebi i svom tijelu....
__________________
mah.
zooey is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 11:51   #5987
Ja se ispričavam što upadam kao padobranac (nisam baš aktivna u pisanju na forumu, ali sam uvijek čitala, pogotovo teme koju se me zanimale)...
Uglavnom, kako iza sebe imam dva rana spontana pobačaja (oba prošle godine), imam nekog iskustva pa bi željela reći svoje mišljenje... Prvenstveno Omerti jer sam pročitala njenu priču.. Znači, imala sam vrlo slično iskustvo sa ranim spontanim prije godinu dana, gdje sam vadila betu također jer se na ultrazvuku ama baš ništa nije vidjelo... beta je bila prvi put oko 217 (ja konstantno za to vrijeme imam smeđi iscjedak koji ne prestaje, inače ja sam taj ciklus dobila menstruaciju i nisam imala pojma da sam trudna, samo sam po tom iscjetku koji je ostao nakon "menstruacije" zaključila da sa mojim ciklusom se nešto čudno događa.
Odem na ultrazvuk hitno u doktora (jer sam se zabrinula, on kaže da imam cistu priličnu i da je vjerojatno ona poremetila ciklus, al za svaki slučaj da izvadim krv, tj, hormon trudnoće).. Ja okej, izvadim krv, ono beta 217... Ja pomislim trudna, ne mogu vjerovati, a smeđi iscjedak konstantan...
Taj vikend mi se pojavi jače krvarenje i ja i moj mm na hitnu, tamo sve kažem ,oni na uzv, ništa se ne vidi, vađenje krvi opet, beta se smanjila na 95 (tako nešto, više sam zaboravila ). Doktorica mi govori: Ovo vam je biokemijska trudnoća, vi se sad čistite... Ponovite krv za tjedan dana, trebala bi pasti skroz....
Ja kažem okej, vadim krv za sedam dana, beta opet oko narasla, oko 200 i nešto, odem u tog prvog doktora u kojeg sam bila (privatnik je u pitanju, jako dobra poliklinika i stručnjaci ginekolozi koji rade u njoj) i on kad je vidio moju betu kaže: Odmah idite na hitnu, napisat ću na nalazu da vas boli tako da vas hitno prime, vama je beta davno trebala pasti i vi ste davno trebali dobit krvarenje, ovo nije dobro...
Ja u šoku totalnom napravim kako mi je rekao doktor i odem na hitnu: opet vađenje bete, beta lagano porasla, doktorica dežurna govori mi da sumnja na vanmateričnu trudnoću i da me ostavlja u bolnici....
Ja u šoku, al što je tu je, tri dana u bolnici, betu mi vadili dva, tri puta, kad sam izlazila , bila je 148 (to je bio pad) i nakon nje su me pustili kući... 5 doktora me pregledavalo, nirko ništa nije vidio u maternici...
Izađem iz bolnice, nakon trjedan dana vadim betu privatno očekujući pad vrijednosti, kad ono: beta 148 (na istoj razini kao i kad su me pustili iz bolnice).
Onda sam shvatila da mi je u matenici očito ostalo "zaostataka" i naručim se za sutra u istu polikliniku kod malo iskusnijeg doktora od onog prvog (njegovog kolege, inače jednog od najboljig ginekologa u Hrv) i on meni kaže: Ovo je za kiretažu i vama je kiretaža odavno trebala biti napravljena, ovoliko čekanje se nije smjelo dogoditi (znači, čovjek zaključuje na temelju nalaza krvi). Napravi mi keretažu vakumsku i odmah je rekoa, i on i sestra: Ima zaostataka u maternici, sigurni smo da je trudnoća bila u maternici (jer mi je jedna doktorica u bolnici rekla da ona smatra da je u mene bila spontana vanmaterična trudnoća).
Beta nakon kiretaže pada, i spustila mi se na 0 tek nakon 25-30 dana... A radilo se o vrijednosti 148 , samo 148... Znači, doktor mi je rekao da ti ostaci neuspjele trudnoće ne smiju biti toliko dugo u ženinom organizmu jer se stvar tada može zakomplicirati dodatno...(mogućnost sepse, uplae, što ja znam...)
Omerta, ne želim nikome soliti pamet, ali ja bih na tvome mjestu otišla odmah u ginekologa, privatno, ili gdje već i neka vidi, svaki pametan doktor mislim da neće odugovlačiti jer kažem, neke žene dobiju prirodno krvarenje i spontano pobace u cijelosti, a neke (kao ja npr. i mnoge druge) ne, i onda je to potrebno odstraniti. Mene taj put nije ništa bolilo (lokalna anestezija) vjerojatno jer je bila jako mala trudnoća....
Ja ne bi čekala na tvom mjestu..... Nije da strašim, nego je to moje mišljenje na temelju proživljenog...
Razdužila sam, a nije mi bila namjera, ispričavam se na dugom postu.......
Nepoznata007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 03:09   #5988
Hvala sto si podijelila svoje iskustvo, zao mi je sto si morala sve to proci.

Nisam previse zabrinuta u svom slucaju jer nemam hvala Bogu vise nikakve bolove vec par dana, a i krvarenje je skroz oslabilo, kao spotting sad pred kraj menge. Nazvao me doktor za nalaz od bete i salje me za svaki slucaj na uzv da provjerimo jel sve otislo i da se vraca na svoje mjesto u slucaju da se na prvom uzv nesto nije dobro vidjelo. Super je sto me salje, da ne moram sama moljakati. Ionako sam mislila u ponedjeljak pitati doktoricu, ovako to mozda obavim vec danas ili sutra i budem mirna za vikend.

Ps: odem cesto na temu Zensko zdravlje pa zavirim i ovdje: https://www.forum.hr/showthread.php?t=114930&page=112 samo cu reci, uzas i katastrofa na zadnja dva posta/komentara.. 14 i 17 tjedana??? Znam da svi imaju svoje razloge i nisam neko ko samo tako upire prstom, ali jednostavno ne mogu razumjeti. Mozda da se plod ne razvija kako treba ili nema sanse da prezivi kad se rodi ili da je jadna zena silovana i psihicki/fizicki istraumatizirana (ali i ta bi se pobrinula da to onda obavi puno ranije). Zao mi je sve te nezeljene djecice.

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk
__________________
I'll make your heart smile...
0merta is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 10:46   #5989
Jutro, dan (kako kome)...
Omerta, super, neka on tebe pregleda čim prije, bolje, u svakom slučaju, a betu ćeš vjerojatno još morati vaditi dok ne bude negativna (to je uvijek najbolje). Ja isto nisam imala nikakvih bolova taj put, al stvarno nikakvih, da nije bilo tog smeđeg iscjetka, ja ne bi ništa ni posumnjala u tom periodu, tako da, to su male trudnoće, pa nema nikakvih simptoma ili su jako zanemarivi...
Da ne bi bile u mene samo neke loše vijesti, ja sam sad opet trudna (treći put, al ovaj put je zasad sve dobro, u 10.-om sam tjednu i dva pregleda su iza mene). Sad na ovom zadnjem pregledu (neki dan), šokirala sam se na ultrazvuku oblikom i razvojem tog novog života, to je zaista nevjerojatno i super je osjećaj kad znaš da u tebi raste novi život...još kad ti doktor da slikicu...
Pročitala sam par stranica na ovom linku što si ga stavila, i slažem se s tobom, ja isto ne razumijem, ja ne bi to mogla, ne znam...
Oko mene su uglavnom parovi koji pokušavaju začeti, al ne ide (nije išlo), pa kreće borba za bebu tako da...
Život je stvarno čudan, netko se muči godinama, netko iz prve, pa neželjeno... Ne znam stvarno, žalosno mi je to sve skupa, često i ja razmišjjam o tome...
Nepoznata007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 16:53   #5990
Bila sam danas na uzv i rekli su da sve izgleda ok, maternica uredu, vidi se da je bila trudnoca, ali ne vidi se vise nikakvo krvarenje unutra, jajnici takodjer ok. Unatoc tome salju me jos jednom vaditi betu i jos neke uobicajene pretrage iz krvi (eritrociti, leukociti, trombociti itd.) Rekli su ako slucajno budem imala kakve bolove da se javim, valjda ih je strah da nije negdje nesto zaostalo (ektopicna?). Primjetila sam blage bolove u ledjima nakon pregleda, ali pretpostavljam da je to normalno s obzirom da je to jos sve osjetljivo unutra. Dva put su mi stavljali taj uzv da provjere. S obzirom da prva doktorica nije bas pricala engleski, pozvala je drugu koja me jos jednom pregledala.

Jos doktorica meni veli beta vam se povisila u usporedbi sa 31.01. kad sam vadila da potvrdim trudnocu. Ja njoj, ali ja sam imala vec spontani i krvarila sam od cetvrtka, izasli su ugrusci i ta sicusna gestacijska. Nije mi se beta povisila nego se od zadnjeg vadjenja 31.01. ocito duplala, a sad je ponovo u fazi snizavanja..

Drago mi je da ti je sve ok sa trenutnom trudnocom. Nema ljepseg osjecaja nego kad cujes to srceko po prvi put i kasnije kad vidis malo cudo kako raste i mice se.

Mi i dalje zelimo jos jednu seku/bracu nasoj curici, ali necemo zuriti. Koliko je uopce preporuka pricekati? 3-6 mjeseci?


Sent from my HTC One M9 using Tapatalk
__________________
I'll make your heart smile...
0merta is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 17:24   #5991
Ektopična trudnoća - to bi bio neki oblik vanmaterične trudnoće, nju karakterizira nagli porast bete (npr. danas beta 300, sutra 1000) i jaki bolovi u predjelu trbuha.. To znam za hormon jer je jedan doktor to rekao, pa sam zapamtila...
Nakon prvog spontanog, doktor je rekao pauza dva ciklusa (za to vrijeme mi je napravio papa test i briseve - sve bilo okej)
Nakon drugog spontanog (u kolovozu), odmah mi je dao listu pretraga za napraviti (za trombofiliju, prolaktin, tsh, kariogram za oboje, torch test, još neka antitijela, proteini), za to vrijeme naravno pauza, kroz jedno dva, dva i pol mjeseca smo sve prikupili, tj, ja uglavnom, svi nalazi uredni, savršeni skoro. Ponovno mi napravio briseve u studenom i nakon tog nalaza (opet uredan), dao nam je zeleno svjetlo. Ova trudnoća iz prve... Pijem folnu praktički od početka prošle godine.
Znači nisu to neke duge pauze, maternica se brzo oporavi, ja sam pila i vrkutu (inače sam ju pila i puno prije jer sam imala akne u dvadesetima) i tako...
Eto, kad ćeš vaditi opet krv, tj. betu, jesu ti rekli?
Nepoznata007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 18:56   #5992
Quote:
0merta kaže: Pogledaj post

Mi i dalje zelimo jos jednu seku/bracu nasoj curici, ali necemo zuriti. Koliko je uopce preporuka pricekati? 3-6 mjeseci?


Sent from my HTC One M9 using Tapatalk
Meni su i u bolnici i privatnica rekli da pričekam jedan ciklus (taj od spontanog jelte), pa možemo dalje. Ali tako kažu kad nema kiretaže i kad ode samo. Kiretaža je ipak zahvat koji utječe na maternicu

Al meni nisu uopće vadili betu
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 20:07   #5993
Quote:
Nepoznata007 kaže: Pogledaj post
Eto, kad ćeš vaditi opet krv, tj. betu, jesu ti rekli?
Sutra vadim betu + krvnu sliku.

U ovih tjedan dana od kad je sve pocelo, celo mi je skroz popristicavilo. I naravno vrag mi neda mira, moram ja prckat, ko neka pubertetlija. Nadam se da su "samo" hormoni u pitanju. Bas sam nekako bezvoljna i hvata me neka "bedara".



Sent from my HTC One M9 using Tapatalk
__________________
I'll make your heart smile...
0merta is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 20:22   #5994
Akne su od hormona , meni su počele izbijati odmah nakon kiretaže, kad je počelo čišćenje (inače sam sklona aknama (po bradi i čeljusti najviše ) pogotovo za vrijeme ovulacije i u pms-u), tako mi je oduvijek...
To cak nije los znak... Al dobro, svatko je prica za sebe...
Probaj ne cackat previše...proći ce i to...
Nepoznata007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 21:53   #5995
Probat cu.. I na bradi odnosno uz rub celjusti, tu me cak i svrbilo ko da me nes upiklo, pa onda par uz nos s jedne i druge strane, al najvise po cijelom celu, prodjem rukom, ko ratiste, uzas...

Ocito zbog naglog pada hormona, citala sam sad, skroz normalno navodno.



Sent from my HTC One M9 using Tapatalk
__________________
I'll make your heart smile...
0merta is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 22:39   #5996
0merta meni su u bolnici rekli da se na novu trudnoću preporuča ići nakon 3-4 ciklusa, a moja ginekologinja je rekla nakon 2-3 ciklusa... kod mene je bila kiretaža pa za spontani ne mogu reći vrijede li ista pravila... ali mislim da je to dosta individualno, da ne treba žuriti i kad se osjećaš ponovno spremnom.
milivanili1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 09:42   #5997
Evo nalaz jucerasnje bete je 119, znaci spusta se. Ovo ostalo je valjda isto uredu.



Sent from my HTC One M9 using Tapatalk
__________________
I'll make your heart smile...
0merta is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 10:56   #5998
Super, odlian je nalaz, samo neka nastavi silaznom putanjom do kraja...
Nepoznata007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2018., 08:51   #5999
Meni su rekli da nakon 2 ciklusa mogu u akciju. Ja imam duge cikluse pa smo nakon prve menge nakon kiretaže odmah u akciju, i ostala t. Od kiretaže do trudnoće bilo je prošlo onda neka 3 mj, iako, kažem, kod mene samo jedna menga. I sve je super bilo, brzo se tijelo oporavi.
dinda83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2018., 09:08   #6000
Fascinantno je to kako se tijelo brzo oporavi, ali bitno je osim onog fizickog da smo i emocionalno spremni.

Ja sam ispocetka kad je sve pocelo bila nekako li-la.. a onda nakon par dana gledajuci tu minijaturnu gestacijsku, ulovila sam se razmisljajuci sto i zasto je poslo po zlu. Prirodna selekcija ili moje tijelo nije u mogucnosti odrzati trudnocu (premrsava, fali mi nesto)?? Da li je to sto vidim unutra mali zametak? Da pojasnim, stvarno je sicusno (2mm). Preispitivanje i vezivanje za nesto, a nisi ni docekao da cujes otkucaje srca... jos uvijek mi stoji u frizideru u posudici. Danas opet idem kod doktorice, ali vjerojatno nece uzeti jer je presitno, a ja nemam snage baciti.

Kad bih znala da ce sve biti uredu i ja bih rado odmah nakon prve menstruacije krenula, ali nekako me sve to sad koci.

Ps: moze li ikako utjecati na trudnocu to sto moja trogodisnjakinja jos uvijek povremeno zaspi na cici? Citala sam nesto o tome i prolaktinu.

I da nadodam.. opet me salju vaditi betu, oni bi da se to spusti ispod 5, a ja im velim pa proslo je tek 10 dana. 15.02. sam pocela krvariti. 20.02. je beta bila 266, 23.02. je bila 119. Znaci pada.. treba vremena. Zar im nije to dovoljan pokazatelj.. Sta sad znaci da cu vadit betu dok se ne spusti na nulu?? Dosta mi je vise pikanja.

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk
__________________
I'll make your heart smile...
0merta is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:20.