Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.07.2017., 22:54   #321
slušam dobre priče o našem rodilištu u zadnje vrijeme. dosta mladih i odličnih doktora, ljubazne sestre...

mene čeka vjerojatno još jedan carski i voljela bih da mi ga opet mrgan napravi. zadnji put je napravio odličan posao
__________________
robica za curice-Beba
Evil-smile is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2018., 23:37   #322
Pozdrav!

Da li je neka od vas nedavno rodila u Karlovcu u bolnici? Kakva su vam iskustva?

Moje od prije 3 godine je ajmo reć neloše. Sad me to opet čeka već za koji tjedan (ako ne i dan). Nadam se da će i sada biti barem kao zadnji put, samo da ne potraje predugo.

Sent from my SM-A520F using Tapatalk
__________________
... all you need is love ...
MayaG is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2018., 15:50   #323
Evo samo za info.

U Karlovcu više nije obavezno proći tečaj da bi mogli imati pratnju na porodu.

Tečaj se i dalje održava (i plaća) ali samo ako se želite informirati, bolje pripremiti, upoznati s procedurama bolnice na porodu i po porodu i tome slično.

Sent from my SM-A520F using Tapatalk
__________________
... all you need is love ...
MayaG is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 10:30   #324
Ima li koja cura friški info o Karlovačkom rodilištu?
Frixie is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 10:41   #325
Quote:
Frixie kaže: Pogledaj post
Ima li koja cura friški info o Karlovačkom rodilištu?
Imam ja. Rodila sam prije 2 tjedna u Karlovcu drugi put. Nije se ništa posebno promijenilo od prije 3 godine. Osim kaj ne treba tečaj za pratnju na porodu.

Ne znam jel te nešto posebno zanima? Ima par novih doktorica. Ili ih ja nisam vidjela prije 3 godine. Ovaj put su mi se svi činili puno ljubazniji nego prvi put. Pogotovo sestre i babice. I dalje za bebu ne nosiš ništa osim pelena i vlažnih maramica. Daju svoje spavaćice. Beba je stalno s tobom.

Sent from my SM-A520F using Tapatalk
__________________
... all you need is love ...
MayaG is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 12:22   #326
Jel ima epi, jel ima single shot epi, lopta ..?

Jel se možeš kretati (osim dok si na ctgu) il baš moraš ležati? Jel odnesu bebu ako tražiš il je baš kod tebe?

Mogu samo doć kad mi je termin ili možda imaju dane otvorenih vrata (kao npr. Vinogradska) pa se može pogledati i prošetati malo, popričati sa sestrama?


Karlovac mi je ful blizu, do Zagreba i se neda voziti više od sat vremena, pa se zato malo raspitujem. Inače s KA bolnicom imam samo pozitivna iskustva, ali ne poznam nikog osobno tko je rodio tamo.

Jesu sad oni sređivali rodilište kaj?
Frixie is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 16:44   #327
Quote:
Frixie kaže: Pogledaj post
Jel ima epi, jel ima single shot epi, lopta ..?

Jel se možeš kretati (osim dok si na ctgu) il baš moraš ležati? Jel odnesu bebu ako tražiš il je baš kod tebe?

Mogu samo doć kad mi je termin ili možda imaju dane otvorenih vrata (kao npr. Vinogradska) pa se može pogledati i prošetati malo, popričati sa sestrama?


Karlovac mi je ful blizu, do Zagreba i se neda voziti više od sat vremena, pa se zato malo raspitujem. Inače s KA bolnicom imam samo pozitivna iskustva, ali ne poznam nikog osobno tko je rodio tamo.

Jesu sad oni sređivali rodilište kaj?
Ima epi ali moraš to odmah tražiti kad dođeš. Ima i lopta.

Možeš šetati. Bebu će ti uzeti ako ih zamoliš.Bebe kupaju svako jutro u sobi pred tobom. Nigdje ih ne odnose bez da ti kažu.
Neće ti raditi ništa što ne želiš. Ja sam prvi put rekla babici da ne želim da me reže, kad sam vidjela da se sprema na to. I nije, ali ipak sam imala par šavova. Tada sam čak odbila i drip ali kad sam vidjela da to predugo traje i bilo mi je već dosta rekla sam im da mi ga ipak daju pa su mi dali.

Nema dana otvorenih vrata. Sve možeš vidjeti ako ideš na tečaj. Ali ne možeš baš razgovarati s babicama i sestrama. Možda ako ih na tečaju zatekneš tamo.

Koliko znam rodilište je odjel koji je preuređen među prvima. Nije sad nešto spektakularno ali nije ni loše. U sobi su po dvije rodilje s bebama. Cijela bolnica se preuređuje pa trenutno lupaju baš iznad rodilišta i rađaone. Ali nije uopće strašno.

Jako im je važno da li je dojenje uspostavljeno prije nego te puste doma. Sestre će ti pomoći sigurno, samo traži, pogotovo glavna sestra.

Sent from my SM-A520F using Tapatalk
__________________
... all you need is love ...
MayaG is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 19:12   #328
Karlovačko rodilište - iskustva

O, pa super mi zvuci!

Kako je s čistoćom, WC-ima

Hvala ti na info, definitivno bi trebala na tečaj za detaljno upoznavanje rodilišta.
Frixie is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 21:20   #329
wci su im uviek bili čisti.. ali uvijek kad idem u bolnicu nosim dezinfekcijske maramice

i vlažni toalet papir
__________________
robica za curice-Beba
Evil-smile is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 22:22   #330
Slažem se, wc je uvijek čist. Samo što skoro pa nikad nema papira, čak ni papira ni sapuna za ruke. Imaš to sve u sobi al ono.... To mi je baš bilo koma.

Sent from my SM-A520F using Tapatalk
__________________
... all you need is love ...
MayaG is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 18:36   #331
Ok, hvala cure za info!
Frixie is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 20:45   #332
I još jedno pitanje: jel daju da pupkovina otplusira s djetetom na majci pa ju režu il je režu ubrzo nakon poroda?
Frixie is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 21:19   #333
Meni su oba puta prerezali odmah, ali nisam ni tražila drugačije.
Vjerujem da bi pustili da otpulsira do kraja kad bi im rekla da to želiš.

Sent from my SM-A520F using Tapatalk
__________________
... all you need is love ...
MayaG is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 17:07   #334
mislim da puste otpulsirati ako doniraš stanice... ili ako tražiš
__________________
robica za curice-Beba
Evil-smile is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2018., 09:13   #335
U slučaju donacije ne pusta se pulsiranje, al oni ni nemaju mogućnost pohranjivanja matičnih.
Frixie is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2019., 09:43   #336
Da li moramo proci tecaj kako bi suprug mogao prisustvovati porodu?
Procitala sam iznad da ne mora, usmeno sam cula da mora pa molim ako ima netko frisku informaciju.
__________________
"Nitko ne zaslužuje naše suze, a onaj tko ih zaslužuje neće nas rasplakati..."
Jahanara is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2019., 22:09   #337
Tečaj više nije uvjet za prisustvo na porodu
Exclusive is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2019., 16:27   #338
Hvala na odgovoru!
__________________
"Nitko ne zaslužuje naše suze, a onaj tko ih zaslužuje neće nas rasplakati..."
Jahanara is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:58.