Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.02.2018., 01:36   #101
Quote:
Colospa Retard kaže: Pogledaj post
joj ljudi prestanite sirotu djecu upisivat na vjernauke.
Odlazak na vjeronauk je pedeset puta manji primitivizam od onoga što si ti napisala astoru.
__________________
Privatne poruke: Nepročitano 1
Mihail Suslov is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 01:42   #102
Što se tiče djece i vjeronauka, mislim da to u djece ide po principu svi idu, pa želim ići i ja.

Nema smisla upisati dijete odgajano u liberalnom duhu na vjeronauk. Totalna kontradiktornost.
Lesbian is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 01:44   #103
Quote:
Lesbian kaže: Pogledaj post
Što se tiče djece i vjeronauka, mislim da to u djece ide po principu svi idu, pa želim ići i ja.
Pa i je tako nekako. Ja sam išao na vjeronauk samo da bih mogao kartati sa ekipom u zadnjoj klupi.
__________________
Privatne poruke: Nepročitano 1
Mihail Suslov is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 01:47   #104
Quote:
Lesbian kaže: Pogledaj post

Nema smisla upisati dijete odgajano u liberalnom duhu na vjeronauk. Totalna kontradiktornost.
ja zasad pokušavam liberalno vjerski pristup

pitanje do kad će mi popovi to dozvoliti, možda me izbace iz crkve
My Name Is... is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 02:22   #105
Quote:
Lesbian kaže: Pogledaj post
Nema smisla upisati dijete odgajano u liberalnom duhu na vjeronauk. Totalna kontradiktornost.
Ne mora biti kontradiktorno. Dijete može ići na vjeronauk čisto da nauči dobije neki uvid u društvo (i u nekom povijesnom kontekstu) neku opću kulturu, ako baš hoćeš i pod motom "upoznaj neprijatelja".
Jedino, nipošto se ne smije dozvoliti da bilo vjeroučitelji bilo popovi nametnu djeci klerofšizam, ustaštvo, fiksaciju na Bleiburg i politizaciju bilo koje druge vrste.
__________________
Privatne poruke: Nepročitano 1
Mihail Suslov is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 08:17   #106
mnijem da biblijski tekstova i spomena o blagdanima ima dovoljno i van samog vjeronauka pa to nije potrebo. drustveno povijesni kontekst se ionako obradjuje na povijesti a bosanskih franjevaca ima u udzbenicima kolko hoces.

nisam rekla da je upisivanje djecu na vjeronauk primitivno. samo nema smisla. ako ga ne mislite odgajat u tom duhu il ciljate na neku lajt verziju itd. il da ne bude samo na hodniku, niko nece bit sam na hodniku kad se skupi dovoljan broj ekipe koja ne ide a ta ekipa ce se skupit tek kad se prestanu upisivat eto da ne bi bio sam... itd.
__________________
Možda je rođena s tim...
Colospa Retard is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 08:35   #107
Quote:
nalij pero kaže: Pogledaj post
Pa ako će već imati polomljena bedra da ne misli da je trebao biti netko drugi..
Dzaba mu takvo objasnjenje kad ce se osjecat kao govno. Ja bih ga radije upisala na neku borilacku vjestinu. Mislim da bi se krkan iznenadio da ga gejic slozi na pod.
Gzena is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 08:47   #108
Quote:
My Name Is... kaže: Pogledaj post
moje dijete će ić na vjeronauk, to jest, ja ću mu ponuditi pa ako želi, neka ide.
ali sam rekla da ukoliko čujem da mi s vjeronauka donosi nauk o tome kako gej pipl nisu normalni ili ne znam što već djeca uče na vjeronauku o gej pipl, da se ta časna ili pater ili tko god neće dobro provesti
Pa naravno da će nešto u tom stilu čuti na vjeronauku, neće sigurno čuti da je gay okay. Homoseksualnost je grijeh, a homoseksualci mooožda neće goriti u paklu, ako recimo žive u celibatu ili pokušaju iz petnih žila biti normalni.
__________________

“I regret nothing. The end.”
Ron Swanson
Violently happy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 08:55   #109
Quote:
Violently happy kaže: Pogledaj post
Pa naravno da će nešto u tom stilu čuti na vjeronauku, neće sigurno čuti da je gay okay. Homoseksualnost je grijeh, a homoseksualci mooožda neće goriti u paklu, ako recimo žive u celibatu ili pokušaju iz petnih žila biti normalni.
Zato kler dotle moze obljubljivati djecacice to bog prasta
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 09:02   #110
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Zato kler dotle moze obljubljivati djecacice to bog prasta
A dobro to.. šta sad ti čačkaš mećku bezveze.
Crkva kazni takvog svećenika tako što ga premjesti u drugu župu, ako se sazna.
__________________

“I regret nothing. The end.”
Ron Swanson
Violently happy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 09:03   #111
Quote:
Violently happy kaže: Pogledaj post
Da. Bitno je imati podršku doma.

Čak i ako ti je koma ponekad, jer te jako diraju primjedbe primitivaca kako nisi normalan i slično, ali barem nisi autohomofoban, što je jako bitno da ne sjebeš sebe i nekog drugog usput.

Ja sam svjesna da postoje ljudi koji me mrze (ne mene kao Vajli, nego kao ideju da postoje takve osobe poput mene), ali ja ne mrzim sebe niti nastojim potisnuti ono što jesam glumeći nešto drugo, a to prvenstveno pripisujem potpori koju sam imala doma, a tek onda ljudima koje sam sretala, a koji su bili totalno ok s tim.
Ali ljudi uvijek nesto mrze.
Mrze kad si nezaposlen, mrze kad previse radis, mrze kad si predugo s roditeljima, mrze kad ne izgledas ovako ili onako, mrze kad nemas para, mrze kad imas para, mrze kad si mlad, mrze kad si star. Kad si vjernik. Kad si ateist. Mrze neki pojedini entitet koji je dio tvog identiteta.
'Bas je super osoba, ali da bar nije nezrel/nezaposlen/bez para/Jehovin svjedok/teske naravi/debel/mrsav/you name it'

Isto kaj velis - roditeljska potpora. Da, bitno je i osnazujuce. Imas srece. Meni je stari nesretan sto sam u hetero braku. Imam frendice kojima roditelji mole boga da se ne udaju i njeguju ih do smrti, iako to ne mogu jasno izgovoriti. Mislio bi covjek da je udati svoje kceri za muskarca ultimativna zelja sviju. Nije. Nekima u biti i je - ali im se eto bas odabranik doticne nikako ne svidja, pa krecu desetljetni problemi koji se odrazavaju na citavu familiju. I tak.

Znam da biti gej i biti hetero u balkanskom drustvu nije isto, ne tvrdim to, dosta je tu jos kratkovidnosti. Ali hocu reci... ako to covjek prihvati kao jos samo jednu bitku za vlastitu autenticnost onda je valjda ok. Nemam pojma.. ne znam

Slucajno sve gej duge veze koje znam su bas lijepe i stabilne, puno stabilnije od mnogih hetero veza. Mozda zato sto ljudi izgube potporu dijela okoline pa se vise povezu s voljenom osobom i trude se. Lijepo je to
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 09:04   #112
Quote:
Lesbian kaže: Pogledaj post
Što se tiče djece i vjeronauka, mislim da to u djece ide po principu svi idu, pa želim ići i ja.
što se tiče djece, njih uglavnom zabole kako se predmet zove

Quote:
Nema smisla upisati dijete odgajano u liberalnom duhu na vjeronauk. Totalna kontradiktornost.
ako dijete uistinu odgajamo u liberalnom duhu, kud ćeš bolje prilike za kritičko promišljanje nego na vjeronauku?
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 09:08   #113
Quote:
Pješčani sat kaže: Pogledaj post
Ja da. imam momente kad se primimo pod ruku i krenemo u neku priču.

ili je držanje za ruke jedno, a držanje pod ruku drugo? koje je gore?

mene su scimali Francuzi, oni bi se svi ljubili. triput

hoću reći, zbunjujuće mi je to s rukama.
Ja se nemam naviku ni s muzem previse drzati za ruke ni cmakati u drustvu
Toliko nemamo tu naviku da su nas ljudi znali pitati jel nam uopce ok u vezi?
S druge strane, svi frendovi vole biti s nama jer nikad ne plazimo jedno po drugom

Ok, jasno. Razlika je sto mi ipak 'smijemo' kad god nam se sprdne, a gej osoba mozda stalno ima tu svijest da ne smije i to bas jebe.
No, realno, kod zena jos i moze proci. Kod muskih ovdje je teze
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 09:11   #114
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
'Bas je super osoba, ali da bar nije nezrel/nezaposlen/bez para/Jehovin svjedok/teske naravi/debel/mrsav/you name it'
Dobro, to baš i nije neka mržnja, više onak neka glupa primjedba, koja ti baš i ne utječe na život.

Ali kad se zbog nekog dijela tvog indentiteta npr. raspisuju referendumi i kad u društvu općenito imaš antigay klimu onda je to ipak malo drugačije.
__________________

“I regret nothing. The end.”
Ron Swanson
Violently happy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 09:16   #115
Quote:
Violently happy kaže: Pogledaj post
Dobro, to baš i nije neka mržnja, više onak neka glupa primjedba, koja ti baš i ne utječe na život.

Ali kad se zbog nekog dijela tvog indentiteta npr. raspisuju referendumi i kad u društvu općenito imaš antigay klimu onda je to ipak malo drugačije.
Ma znam da. U pravu si.
Pokusala sam pretjerano izrelativizirati.

Imam gej osobe u familiji. Jedemo skup ruckove sa svojim partnerima i sve super.
No realno, vecina je zbrisala van (ne samo familija vec i frendovi). JBG.
Stvarno je razlika kad negdje mozes hrpu toga kaj ovdje ne mozes.

OT - glede gej djeteta, a sto bih
Ne bih ni trepnula. Od mene bi uvijek imalo podrsku. Svijet je ionako odvratan i ja bi napravila sve da mu malo olaksam. U moju kucu bi njegovi partneri bili dobrodosli od prvog dana.
I nikako, nikako ne bih sugerirala da se 'prikrije' - to je LOSE.
Mora biti svjestan tko je i sto je, i prihvatiti se u potpunosti, a to ide kroz prihvacanje od strane roditelja primarno.
Potom, iz te pozicije, mozemo eventualno razgovarati o razini samoekspresije koja mu je najugodnija. Ali iznutra kocke moraju biti poslozene. Dala bi sve od sebe da tu pomognem.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 09:23   #116
Quote:
Violently happy kaže: Pogledaj post
....

Ali kad se zbog nekog dijela tvog indentiteta npr. raspisuju referendumi i kad u društvu općenito imaš antigay klimu onda je to ipak malo drugačije.
klimu neznanja i straha pri čemu je strah od srba i gejeva možda najizraženiji
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 09:25   #117
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Ma znam da. U pravu si.
Pokusala sam pretjerano izrelativizirati.

Imam gej osobe u familiji. Jedemo skup ruckove sa svojim partnerima i sve super.
No realno, vecina je zbrisala van (ne samo familija vec i frendovi). JBG.
Stvarno je razlika kad negdje mozes hrpu toga kaj ovdje ne mozes.
Ma ima u Hr super normalnih ljudi, samo što oni nisu tako glasni kao ovi drugi.
(ne mislim pod tim sad na neke LGBT udruge kojima je posao da budu glasni.)
Ali na žalost, da, sve je manje normalnih, ljudi odlaze van i to ne samo i isključivo zbog manjka para.
__________________

“I regret nothing. The end.”
Ron Swanson
Violently happy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 09:26   #118
Quote:
baja kaže: Pogledaj post

ako dijete uistinu odgajamo u liberalnom duhu, kud ćeš bolje prilike za kritičko promišljanje nego na vjeronauku?
zbilja? od svih mjesta na ovom svijetu i od svih korisnijih stvari koje se mogu raditi, mi cemo ici kriticki promisljat na vjeronauk? kako bi to tocno trebalo izgledati uopce, to vjeronaucno kriticno promisljanje?

kako bi uopce kriticko i ikakvo promisljanje icega po skolama trebalo izgledati a kako uistinu izgleda?

mislim, ljudi, ne znam kad ste vi zadnji put isli u skolu, al to je ono, udjes izdjes, nadas se das ostao ziv i da nisi prevec oglupio. sve sto znas naucis tek mnogo kasnije.
__________________
Možda je rođena s tim...
Colospa Retard is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 09:30   #119
Quote:
Violently happy kaže: Pogledaj post
Ma ima u Hr super normalnih ljudi, samo što oni nisu tako glasni kao ovi drugi.
(ne mislim pod tim sad na neke LGBT udruge kojima je posao da budu glasni.)
Ali na žalost, da, sve je manje normalnih, ljudi odlaze van i to ne samo i isključivo zbog manjka para.
Ima ih hrpa, da. I znam da ne mislis na glasne aktiviste
Puno ljudi stvarno nema ama bas nista protiv, moj zivot-tvoj zivot filozofija.
Sto je zapravo i najvise okej.

Ali jbg, druge stvari su vani lakse, manje su sanse da ce ti netko odbiti iznajmiti stan jer ste 2 decka, manje su sanse da ces dobiti saku u glavu na ulici, i zbilja je setat po gradu u paru onak, lakse 100x. Da ne pricam da je to i na poslu puno manje bitan faktor.

Doduse, frend je i u Norveskoj jednom skoro dobio batina. Ali samo jednom Sto veli da je jedno 1000x manje nego kaj bi dobio u Srbiji

Quote:
baja kaže: Pogledaj post
klimu neznanja i straha pri čemu je strah od srba i gejeva možda najizraženiji
Eto, najebali smo i mi koji smo mijesano yugo meso
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 09:39   #120
Quote:
baja kaže: Pogledaj post
što se tiče djece, njih uglavnom zabole kako se predmet zove


ako dijete uistinu odgajamo u liberalnom duhu, kud ćeš bolje prilike za kritičko promišljanje nego na vjeronauku?
da, satovi vjeronauka su poznati kao mjesto kritičkog promišljanja
matea712 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:09.