Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.01.2007., 12:39   #1
Malo o djeci

Uspijevate li se dogovoriti sa bivšim oko odgojnog stila????

Ja ne...

Prošla dva puta kad je bila kod tate.. procedura je slijedeća...
dva tjedna kod tate... dva tjedna vraćanja na ono gdje smo bile prije nego je išla....

Kako njemu objasniti PRAVILA.....


PS. Jedan primjer...
Mala kašlje. Vrijeme radnje kraj petog mjeseca. Još se nose dugi rukavi, bez jakne.
Oni izlaze. Ja jasno kažem nemoj joj kupovat sladoled kašlje.
Vraćaju se nakon 2 sata, on stavlja sladoled u čašici na stol i kaže maloj: Eto tata je kupio sladoled, a sad neka mama odluči smiješ li ga pojesti?????
__________________
Sunce grije , toplo mi je!!!
suncemojemalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2007., 13:19   #2
Sad je već malo bolje, ali prije je bilo katastrofa. Već sam prije pisala, moj bivši obožava malog i u tome pretjeruje, a to se loše manifestira kao odgojna metoda. Ima veliku plaću i kupuje mu takva čudesa, šta god se pojavi u turbo limaču on ima u roku 2 dana, uopće ne pita koliko košta. Od odjeće sve mora bit marka, skupi mobitel, sva moguća rekreativna sredstva... Dovodi do toga da mali uopće ne zna vrijednosti rada, i ne zna kako je te novce teško zaradit...Ja se strgam da mu objasnim da mu ne treba ono dlakavo čudovište šta priča i jede, ne mogu se sjetit kak se zove, jer sad će 9 godina, i šta košta 500 kn, al dođe tata i odmah kupi. Bio mu je zanimljiv cijela 2 dana.

Inače je mali dobar i nemamo problema, i kad čujem kako drugi tate jedva pitaju za dijete, ja moram pjevati od sreće. A uspjela sam ga naviknuti da sve stvari koje preraste ili koje mu ne trebaju dajemo djeci koja nemaju, pa nam je svima savjest malo mirnija.
__________________
Onaj pogan od Joksima neće da odnese pismo na poštu, pa ti ga po njem' nijesmo ni poslali.
Pero Perić is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2007., 13:19   #3
(Govno od covika...sorry, ne mogu izdrzati!)

Sada sam rucala sa djevojkom cija majka ima starateljstvo nad dvoje manje djece (sestra i brat) i, kako ih nije vidjela preko praznika jer nije bila kod kuce, ide u potragu za igrackama da ih pokloni svojoj "subraci" ovaj week-end.
Maloj ce kupiti barbiku jer joj je "prava bioloska majka" uzela istu za mladju sestru, preko praznika je jedan tjedan bila kod majke, jedan kod oca...(znam zbrkana sam, grci mi se srce!).
I nakon ta dva tjedna kod pravih roditelja, sestra i brat su se vratili u dom starateljice tuzniji, jadniji i nezadovoljnji.
I sada cijela obitelj pojacano djeluje na smirivanje malih sticenika jer su im u dom donijeli kaos iz vlastitih...
I pitam je ja, sto joj majka ne zabrani vidjenje djece s "pravim" roditeljima (gadi mi se ovaj naziv!), ako su rezultati porazavajuci za njihove male dusice?
Ona kaze da je to dugotrajna procedura, dobro zasticena zakonom, da zapravo cekaju djecju punoljetnost jer ranije to nije moguce regulirati.
A djevojcica ima 5 godina!
Jos 13 godine patnje?
Bioloska majka, osim njih dvoje, ima jos troje djece koja zive s njom.

Ma fuj....

Nisam napomenula, ali ta djevojka nosi slicicu malene djevojcice na ekranu portabla.

Htjela sam reci, bolje zivjeti u dvoje, u vlastitom miru, nego imati i biolosku majku i oca koja vlastitu djecu samo onesposobljavaju za nastavak daljnjeg zivot...
__________________
i uvijek su mi moja prava na prvom mjestu. jer su ona temelj za nasa.
oona is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2007., 16:19   #4
Quote:
Pero Perić kaže:
Sad je već malo bolje, ali prije je bilo katastrofa. .
I jeli ti uspjelo postić da on sudjeluje u odgoju djeteta??? Ili to završava na kupovini svega i svačega? Je li on u stanju djetetu reći NE...
__________________
Sunce grije , toplo mi je!!!
suncemojemalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2007., 17:25   #5
Quote:
suncemojemalo kaže:
Uspijevate li se dogovoriti sa bivšim oko odgojnog stila????

Ja ne...

Prošla dva puta kad je bila kod tate.. procedura je slijedeća...
dva tjedna kod tate... dva tjedna vraćanja na ono gdje smo bile prije nego je išla....

Kako njemu objasniti PRAVILA.....


PS. Jedan primjer...
Mala kašlje. Vrijeme radnje kraj petog mjeseca. Još se nose dugi rukavi, bez jakne.
Oni izlaze. Ja jasno kažem nemoj joj kupovat sladoled kašlje.
Vraćaju se nakon 2 sata, on stavlja sladoled u čašici na stol i kaže maloj: Eto tata je kupio sladoled, a sad neka mama odluči smiješ li ga pojesti?????
Djeca brzo skuže kod koga smiju - kod koga ne smiju, i koliko smiju ili ne smiju. Pusti ga da gradi svoj odnos s njom, a ti gradi svoj. Ne može se on sada na isti način postavljati kao ti jer ne živi s njom, pa sad ne može ni 2 dana u mjesecu kad se vide "potrošiti" na "odgojno-pedagoško-druženje".

Ali - ovaj zadnji primjer, trebaš s njim jasno i glasno riješiti (probaj ne pred njom) jer ovo bih ja smatrala osobnim izazivanjem. Mogao joj je kupiti 7 čokolada u zamjenu za sladoled tog trenutka, ako je baš htio ispasti "faca", ali direktno kontrirati i to na uštrb njenog zdravlja... I k tome još tebi "baciti lopticu" stila "ja sam najbolji tata na svijetu, a sad nek rošpija odluči..."
To nije u redu i to mu tako jasno glasno i kaži svaki put kad takvo što izvede.
A sad - sitne "ustupke" im progledaj "kroz prste"
Ja sam kao dijete imala nona-oazu. Tj. odlazak za vikend kod none značio je: totalni raspašoj što se tiče hrane, reda spavanja i sličnih "silom nametnutih pravila". U prvo vrijeme sam pokušavala slično i kod kuće, ali vrlo brzo sam skužila da kod mame nema "labavo" a kod none je vikend-opuštanje.
__________________
Vidiš, godine nas obrade različito... Nekom postane važno s kim će leći, a nekom s kim će se probuditi
daru is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2007., 17:34   #6
Quote:
suncemojemalo kaže:
I jeli ti uspjelo postić da on sudjeluje u odgoju djeteta??? Ili to završava na kupovini svega i svačega? Je li on u stanju djetetu reći NE...
Meni još nije - ali nije "sudjelovao" previše ni dok je živio doma, pa sumnjam da će sad.
Mislim da se ne moraš truditi u tom smjeru previše, ako nemaš suradnje i volje s druge strane. Neka sam kreira svoj odnos, jer kao što sam rekla - sad je on u drugoj poziciji...
Moj tata isto nije sudjelovao baš u samom odgoju a gle me što sam perfektno ispala. Nije mi nikada rekao "Ne", ali se zato mama s kojom sam živjela svojski trudila da u mene usadi neke životne vrijednosti pa nisam bila od onih klinaca koji zahtjevaju i zloupotrebljavaju situaciju...
Ti "radi" svoj "posao", njemu daj neke "smjernice", a na njemu je da procijeni što je za dijete dobro i da ne pretjeruje u svojim "ispadima ljubavi". Tu je malo prisutna kod očeva i grižnja savjesti što nisu 24h prisutni u životima svoje djece, pa "nadoknađuju" stvarima i brdom igračaka jer ne znaju kako drugačije "nadoknaditi"... (bar ja mislim da je tako)
__________________
Vidiš, godine nas obrade različito... Nekom postane važno s kim će leći, a nekom s kim će se probuditi
daru is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2007., 20:39   #7
Quote:
suncemojemalo kaže:
I jeli ti uspjelo postić da on sudjeluje u odgoju djeteta??? Ili to završava na kupovini svega i svačega? Je li on u stanju djetetu reći NE...
Na (ne)sreću zbog posla ga nema puno doma. ispočetka je bilo '' ja sam najbolji tata, a mama je vještica'', ali sad je i on skontao neke stvari pa se počeo normalnije ponašat, uveo je malo reda, ali nije to još baš kak treba...
__________________
Onaj pogan od Joksima neće da odnese pismo na poštu, pa ti ga po njem' nijesmo ni poslali.
Pero Perić is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2007., 11:43   #8
Quote:
suncemojemalo kaže:
Mala kašlje. Vrijeme radnje kraj petog mjeseca. Još se nose dugi rukavi, bez jakne.
Oni izlaze. Ja jasno kažem nemoj joj kupovat sladoled kašlje.
Ne bih vam se u ovo mjesao, ali nisi u pravu. Slatkac uopce nije stetan pri upali grla Naprotiv. Pitaj bilo kojeg otorinca pa ces se malo iznenaditi kako narodne mudrosti s toplim cajekom, medom i limunom nisu bolje od slatkaca.
Juraj2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2007., 13:34   #9
Živite li vi u istom gradu sa bivšim???

I kako se često događaju susreti??

Kako ste to dogovorili????
__________________
Sunce grije , toplo mi je!!!
suncemojemalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2007., 10:30   #10
Quote:
suncemojemalo kaže:
Živite li vi u istom gradu sa bivšim???

I kako se često događaju susreti??

Kako ste to dogovorili????
Živimo u istom gradu. Susreti idu po dogovoru, tj. kad se on sjeti. Ponekad ga i ja malo "cimnem" da se - podsjeti Ono kao "jesi li mislio ti možda sutra...?" i slično.
__________________
Vidiš, godine nas obrade različito... Nekom postane važno s kim će leći, a nekom s kim će se probuditi
daru is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2007., 13:45   #11
Moj živi dvije ulice od mene, ali ima terenski posao tako da je samo na par dana u mjesecu doma. I obavezno uzme maloga u to vrijeme, na svoj vlastiti zahtjev.
__________________
Onaj pogan od Joksima neće da odnese pismo na poštu, pa ti ga po njem' nijesmo ni poslali.
Pero Perić is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:39.