Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Pogledaj rezultate ankete: Je li nam se ulazak u EU isplatio?
Da 21 43.75%
Ne 21 43.75%
Ne znam 3 6.25%
Premalo je vremena prošlo da možemo znati 3 6.25%
Glasovatelji: 48. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.07.2017., 09:32   #21
Quote:
Detektor kaže: Pogledaj post
Evo primjera "bijega". Ja do Austrije i Slovenije imam manje nego do juga Damacije i sad su ljudi negdje pobjegli dok da su putovali kraće,da su udaljeniji od područja ne bi pobjegli nigdje. To samo govori kako se uloga država treba smanjiti da se ne bi pričalo o glupostima bijega i ostalog to ka oda netko radi problem time što je Zagreb gusto naseljen iako je to jedna država,ima i takvih ali nije problem to što ljudi idu iz Slavonije,Like,to nam samo govori kako treba smanjiti brojeve zastupnika u tim izbornim jedinicama jer se čini da su to regije uhljeba a ne da oni imaju isto ko i oni koji najviše doprinose.
Zapravo je mit da Zagreb "usisava stanovništvo".
Kada gledamo popise stanovništva, Zagreb gotovo uopće nije rastao već 30 godina.

1991. Zagreb 777.826 stanovnika
2001. Zagreb 779.145 st
2011. Zagreb 790.017 st
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2017., 10:02   #22
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Zapravo je mit da Zagreb "usisava stanovništvo".
Kada gledamo popise stanovništva, Zagreb gotovo uopće nije rastao već 30 godina.

1991. Zagreb 777.826 stanovnika
2001. Zagreb 779.145 st
2011. Zagreb 790.017 st
hm..ne znam baš koliko je to u realnosti zaista tako. ima podosta neprijavljenih ljudi, a i ono na što ljudi misle je da su u Zagrebu "svi" poslovi (što je naravno pretjerivanje) -pa i te zaposlene broje pod Zagreb, a jako velik broj zaista radi u Zagrebu ali ne živi u Zagrebu.

Vezano za EU - mislim da su efekti pozitivini u globalu. Čini mi se da ljudi to malo krivo promatraju. EU je tu samo da da određeni "okvir" , a da li će okvir biti uspješan ili manje uspješan ipak najviše ovisi o samim državama.
Nije EU kriva što se mi sami ne držimo naših zakona (npr. Agrokor priča) i krademo sami od sebe i konstantno su sitni privatni interesi iznad nacionalnih i općih pitanja...
denijama is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2017., 10:06   #23
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Posve nezapaženo prošla je 4. obljetnica ulaska Hrvatske u EU.
Ranih 2000-tih to nam je bila nacionalna opsesija a ulazak se tražio doslovno pod svaku cijenu.
Sada četiri godine kasnije, je li nam se isplatilo?
Obljetnica je prošla nezapaženo jer se i nema što slaviti. Gubitak suvereniteta, pelješenje, glupava pravila i zakoni, sramoćenje, ogromne štete, ucjene i tome slično. I sam ulazak je bio skupa usiljena bizarnost. Da je taj ulazak nešto dobro, časno, u korist većine Hrvata - narod bi to spontano slavio. Kao kada si sretan kada ti se rodi dijete, dobiješ dobar posao, podigneš krov na kući... sretan si, bez da te netko mora uvjeravati da si "sretan".

Ulazak početkom 2000-tih bio je nacionalna opsesija eurofilima, a ne masama. I eurofili su bili ti koji su bili spremni platiti svaku cijenu, točnije tu cijenu je trebala platiti Hrvatska i hrvatski narod. Za ulazak u EU trebalo je budalizirati i sluđivati mase, masno lagati ("Pitali ste o EU?"), prešućivati neugodne stvari, silovati ustav, potrošiti masu hrvatskih novaca na pro EU propagandu (za jednako legitimnu NE u EU opciju - 0,00), politički indoktrinirati djecu (čak i vrtićance), zastrašivati umirovljenike, pristati na sulude, bizarne, sramotne stvari i tko zna što sve ne. Na kraju s tehničke strane, promidžba, popisi, nadgledanje, brojanje, tumačenje - na svim razinama - odradili su eurofili.

Je li nam se isplatilo? Jednostavno nije.
Financijski? Prošle godine u jesen - vijest na radiju (Hrvatski radio 1) - kažu nam da je RH u 8. mjesecu 2016. prvi put povukla više od EU, nego što je uplatila. Do tada, bili smo u minusu (plaćamo i mi njima). Znači da sve bude dobro, trebati ćemo još nekoliko godina, da anuliramo kumulirani gubitak. Naravno, stvari nisu baš toliko jednostavne. Od tih "poklonjenih" EU sredstava trebalo bi odbiti beskorisne projekte (razne udruge, manjine, prekogranična suradnja, "kultura"), pa zatim uračunati sredstva kojima RH te projekte mora sufinancirati (10-20%), pa razne muljatore (npr. u poljoprivredi), pa troškove stranih konzultanata.... Ta sredstva za sufinaciranje RH nema, pa se za to zadužuje (kamate) i stvar postaje tim gora.
Ali kao u reklamama - To nije sve! Odrekli smo se IGP (http://www.zadarskilist.hr/clanci/07...ti-protiv-eu-a). Odrekli se INA polja u Siriji. Pušiona u Libiji. A i "mudro" smo "kaznili" Rusiju sankcijama, a njihove turiste potjerali vizama. Plin plaćamo skuplje nego bi trebali. Sve to zahvaljujući EU. I kada uračunamo te "bisere", čak i nepunom iznosu, o kakvoj to "isplativosti" tek onda pričamo?!
No nije u šoldima sve... Fantazirali su nam o tržišto od 500.000.000 Europljana koji željno čekaju naše proizvode i o konkurentnosti koju nam donosi EU. Pa tako od samodostatne države u proizvodnji jaja - postali smo uvoznik. EU se općenito pobrinula za našu poljoprivredu, osobito mljekarstvo. Brinu i za našu proizvodnju. Zbrinuli su našu željezaru, brodogradilište, tvornicu olovaka.... Tu je i famozna konkurentnost, koju dodnosi EU, a zbog koje su naša poduzeća (po ulasku u EU), selila proizvodnju u Srbiji i BiH. Na jedan osebujan način, rješavaju i problem naše nezaposlenosti, doduše sa financijskim i demografskim bumerang efektom. Kada već ništa od EU blagostanja, makar EU iseljavanje.
Nije sve ni u materijalnim stvarima. Sjediti konačno za stolom za kojim se odlučuje - neprocijenjivo! I tako, uz EU pomoć, postali smo svačija lopta za napucavanje. Jer, kao pravilo, u svakom našem konfliktu sa susjedima (Talijani, Slovenci, Mađari, Srbi, Muslimani) EU se okrene kontra nas. Pa tako, nimalo začuđujuće, EU od nas sada traži da se odreknemo teritorija, po odluci "prljave" EU arbitraže. EU nam je pomogla da umjesto u trećoj, zaigramo u prvoj svjetskoj lizi. Tako sada i mi možemo prijetiti Rusiji i slati joj svoju postrojbu na granicu. Uz malo sreće, možda ostvarimo povoljan rezultat na stranom terenu. Iz četvrtog pokušaja (Napoleon, Franc Jozef, Hitler...).
Prije EU referenduma plašili su nas da bez EU idemo u žicu i u zagrljaj Srbije. U žicu nas je EU već stavila, kao da smo ZOO, a nije daleko ni ono pravo - Srbija. Od guranja u regijun (Hrvatska lokomotiva regiona), besjede Frau Merkel u Dubrovniku, pa do činjenice da u EU Srbija ulazi (prije ili poslije, bez mogućnosti Hrvatske da ju ometa), pa eto nas opet u istom političkom okviru. Čak i onaj benifit koji nam je EU donijela, brz prelazak granice, pretvorio se u agoniju koja traje u aranžmanu Slovenaca i EU-nije.
Budućnost. Tu su i ilegalni imigranti koje će nam uvaljati, porez na nekretnine, EU sa više brzina, daljnje pušione i rasprodaje. Sa EU nikada nije dosadno.

Nije to sve, niti je to kraj. Možemo mi i niže.

Naravno, čestitike eurofilima na obljetnici!
goran2hr is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2017., 10:38   #24
Quote:
goran2hr kaže: Pogledaj post
Naravno, čestitike eurofilima na obljetnici!
Baš sam naletio na članak jednog portala iz susjedne BiH

Quote:
Državljani BiH koji žele raditi u Njemačkoj na termine za vize moraju čekati i više od godinu dana
https://www.klix.ba/vijesti/bih/drza...dana/170704068
Što bi bilo da nismo ušli?

Kao što sam već rekao, ekonomija se nije pomakla za milimetar od 2000. i rad u privatnom sektoru se svodi na rad za 2400 kuna u dućanu u Slavoniji, rad za 3000 kuna u tvornici u Varaždinu ili 4-5 mjeseci, 12 sati dnevno, 30 dana mjesečno za 5000 kuna mjesečno u sezoni na Jadranu.
Čak i da zanemarimo nezaposlenost, plaće u Hrvatskoj su mizerne.

Dakle nema Irske (prije ulaska Hrvata je bilo manje od 100 tamo), i mnogo manje ima Njemačke i ostalih.

Tu je još i pokoja cesta ili šetnica plaćena od EU fondova.

Sve ostalo je isto, dakle bilo bi isto i bez ulaska.
Što onda gubimo?

A većina EU članica je uvijek bila protiv nas u sporovima sa susjedima, ali barem nas više nemaju s čime ucjenjivati, jer ne postoje mehanizmi za to.
A proizvodnja je odlazila i prije ulaska u EU, jer je čak i ova mizerna plaća koju daju Hrvatima, previsoka kada mogu seliti proizvodnju u siromašnije države.
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2017., 10:52   #25
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Baš sam naletio na članak jednog portala iz susjedne BiH



Što bi bilo da nismo ušli?

Kao što sam već rekao, ekonomija se nije pomakla za milimetar od 2000. i rad u privatnom sektoru se svodi na rad za 2400 kuna u dućanu u Slavoniji, rad za 3000 kuna u tvornici u Varaždinu ili 4-5 mjeseci, 12 sati dnevno, 30 dana mjesečno za 5000 kuna mjesečno u sezoni na Jadranu.
Čak i da zanemarimo nezaposlenost, plaće u Hrvatskoj su mizerne.

Dakle nema Irske (prije ulaska Hrvata je bilo manje od 100 tamo), i mnogo manje ima Njemačke i ostalih.

Tu je još i pokoja cesta ili šetnica plaćena od EU fondova.

Sve ostalo je isto, dakle bilo bi isto i bez ulaska.
Što onda gubimo?

A većina EU članica je uvijek bila protiv nas u sporovima sa susjedima, ali barem nas više nemaju s čime ucjenjivati, jer ne postoje mehanizmi za to.
A proizvodnja je odlazila i prije ulaska u EU, jer je čak i ova mizerna plaća koju daju Hrvatima, previsoka kada mogu seliti proizvodnju u siromašnije države.
Ne kuzim bas kako iz cinjenice da nam nije bolje izvlacis zakljucak da nam se EU ne isplati. Ekonomija moze ici i prema dolje. Nekako sam prilicno uvjeren da nema pravnih okvira EU nego da smo prepusteni hirovima svojih lokalnih politicara, da bi danas bili u mnogo zescem kurcu nego sto jesmo.
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2017., 11:11   #26
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
Ne kuzim bas kako iz cinjenice da nam nije bolje izvlacis zakljucak da nam se EU ne isplati. Ekonomija moze ici i prema dolje. Nekako sam prilicno uvjeren da nema pravnih okvira EU nego da smo prepusteni hirovima svojih lokalnih politicara, da bi danas bili u mnogo zescem kurcu nego sto jesmo.
Nisam rekao da se EU ne isplati, nego da se u ove 4 godine nije isplatila.
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2017., 11:13   #27
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
Ne kuzim bas kako iz cinjenice da nam nije bolje izvlacis zakljucak da nam se EU ne isplati. Ekonomija moze ici i prema dolje. Nekako sam prilicno uvjeren da nema pravnih okvira EU nego da smo prepusteni hirovima svojih lokalnih politicara, da bi danas bili u mnogo zescem kurcu nego sto jesmo.
Niste u pravu kada pokušavate ocrniti "naše" političare, koje tobože sputava EU. Jer oni su svi (s iznimkom ŽZ koji nije ni blizu vlasti) - eurofili. Njih nam kao takve EU i instalira (https://www.youtube.com/watch?v=I37gLBLDmkY). Oni smiju raditi svakojake nepodopštine i to im EU ne brani, pod jednim uvjetom, da ne naštete interesima EU i starijih članica. Osim kratke epizode sa udbašima i evo sada ovog prkošenja EU arbitraži (koliko dugo?), nema primjera da su oni EU-niji rekli NE.
Hrvatima će praviti probleme upravo po naputku EU (npr. uvođenje poreza na nekretnine).

Zadnje uređivanje goran2hr : 07.07.2017. at 11:55.
goran2hr is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2017., 11:44   #28
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
...Što bi bilo da nismo ušli?

Kao što sam već rekao, ekonomija se nije pomakla za milimetar od 2000. i rad u privatnom sektoru se svodi na rad za 2400 kuna u dućanu u Slavoniji, rad za 3000 kuna u tvornici u Varaždinu ili 4-5 mjeseci, 12 sati dnevno, 30 dana mjesečno za 5000 kuna mjesečno u sezoni na Jadranu.
Čak i da zanemarimo nezaposlenost, plaće u Hrvatskoj su mizerne.

Dakle nema Irske (prije ulaska Hrvata je bilo manje od 100 tamo), i mnogo manje ima Njemačke i ostalih.

Tu je još i pokoja cesta ili šetnica plaćena od EU fondova.

Sve ostalo je isto, dakle bilo bi isto i bez ulaska.
Što onda gubimo?

A većina EU članica je uvijek bila protiv nas u sporovima sa susjedima, ali barem nas više nemaju s čime ucjenjivati, jer ne postoje mehanizmi za to.
A proizvodnja je odlazila i prije ulaska u EU, jer je čak i ova mizerna plaća koju daju Hrvatima, previsoka kada mogu seliti proizvodnju u siromašnije države.
Zgodno, sada ste se sjetili 2000.? Npr. prije potpisivanja SSP?
Pa nije da se nismo pomakli za milimetar, nego smo otišli unazad za kilometar.

Čije su prije početka petljanja sa EU (potpisivanja SSP) sada ne više naše sanirane banke? Pliva? INA? Koliko je vanjski dug? Poljoprivreda bolja, onda ili danas? Društvena klima? HV?
Da je bilo idealno nije, ali daleko bolje nego danas. Male plaće u Slavoniji? E pa obećavali su velike plaće, mirovine i visoki standard (pogledajte - "Pitali ste o EU?"). Jesmo li prevareni?

Nije mi jasno što pokušavate reći sa Irskom i Njemačkom? Da je odlazak mladih, čije je školovanje platila RH, dobra stvar? Zapravo kratkoročno da, zbog okolnosti koje nam je kreirala ista ta EU-nija. Dugoročno - jao.

Kako, isto bi nam bilo?! Financijski smo (još) u gubitku, štete su ogromne, trend je loš, biti će i gore. Da ne se ne ponavljam u stvarima koje sam nabrojao u prethodnom postu - demantirajte me slobodno, argumentirano dio po dio. Bez EU bi nam bilo manje loše.

A nego što nego nas ucjenjuju i pritišću na dnevnoj bazi. Sada su na redu čudnovata EU arbitraža, Šengen, EU više brzina i eurozona, ali i bez toga RH stalno nešto popušta (npr. oko ulaska Srbije).

Da sada ne tražim naslove, ali momentalno po ulasku RH poduzeća su prebacivala proizvodnju u Srbiju i BiH. A zašto? Pa EU nam je donijela "konkurentnost"?! Umjesto da svi navale ovamo, pa da proizvodimo za 500.000.000 kupaca?
goran2hr is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2017., 11:53   #29
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Nisam rekao da se EU ne isplati, nego da se u ove 4 godine nije isplatila.
Na tragu je to onog što su izjavile V. Pusić i Đ. Adlešić:

"Prvih 10 godina će nam biti gore, ali onda..."

"Nama će biti gore, ali će zato našoj djeci biti bolje!"

Vi eurofili ste carevi u futuru.

Moje rezoniranje je, da ako će meni biti gore, utoliko ću svojoj djeci moći omogućiti slabiju startnu poziciju u životu. No dobro, zato je tu Irska i iseljavanje. A i što su to 4 godine?
goran2hr is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2017., 12:02   #30
EU je ekonomski izgubila kompas i moć koju je imala kad je pustila Bugarsku, Rumunjsku, pa i baltičke države da postanu njihove članice. Preveliki ekonomski jaz između starih i novih članica uvijek će se osjetiti. Članstvo u EU je prije svega postalo političko pitanje, a ulazak ide po načelu kud svi Turci, tud i mali Mujo.
__________________
Svijet neće biti uništen od strane zlih ljudi, već od strane onih koji gledaju i ništa ne poduzimaju!
zeljko_ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2017., 12:33   #31
Quote:
zeljko_ri kaže: Pogledaj post
EU je ekonomski izgubila kompas i moć koju je imala kad je pustila Bugarsku, Rumunjsku, pa i baltičke države da postanu njihove članice. Preveliki ekonomski jaz između starih i novih članica uvijek će se osjetiti.[/I]
Baltičkim državama ekonomski zapravo sasvim solidno ide, pa i Rumunjskoj ako usporedimo stanej prije ulaska.
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2017., 13:13   #32
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
Jer tako nam je dobro islo sve ove godine, onda dode EU i s njom inozemni lopovi koji su sve pokrali
Da od 2000. smo ošli u kurac do kraja, kad je bilo ovoliko puno deložacija i blokada...
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2017., 13:16   #33
Quote:
kajzen kaže: Pogledaj post
pametnom narodu sa samopouzdanjem i vjerom u sebe i svoje predstavnike u vlasti je svejedno da li su u eu ili izvan nje...uvijek će se snaći, neće biti iskorištavani i bit će im dobro

bedastom narodu bez samopouzdanja i vjere je svejedno bili oni u eu ili izvan nje...bit će zaostali, siromašni, iskorištavani i gnjevni
A tek lopina, on se snađe i na divljem zapadu, ratni profiteri se obogate i u ratu... ali ja takvu državu ne želim.

EU je nekakva uređena država, a ja za isti posao dobivam manju plaću od onih koji rade isti posao, ali su druge nacije
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2017., 13:20   #34
Savudrijska vala - cijena EU ulaska, bravo Jadranka, deblokirala si pregovore!
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2017., 13:21   #35
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Posve nezapaženo prošla je 4. obljetnica ulaska Hrvatske u EU.
Ranih 2000-tih to nam je bila nacionalna opsesija ...
Proeuropska propaganda obavila je posao ulaska u Uniju i kao takva više nije potrebna.

Propagande (barem takve) više nema.

Opsesija se umjetno stvarala u medijima.

Oh kako li je lijepo bilo prije gledati vrhunske proeuropske reklame i doslovno svakodnevno gledati kako iskaču iz paštete obojani u plavo i slušati naše političare sa pričama i bajkama o EU. Danas više nitko ništa.

Slavljenja godišnjica ubrzo nakon ulaska samo su nusprodukt i ostavština višegodišnje vrhunski izvedene propagande.
Phlegma is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2017., 13:24   #36
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post

EU je nekakva uređena država, a ja za isti posao dobivam manju plaću od onih koji rade isti posao, ali su druge nacije


Eu nije država nego pravni okvir u kojem države surađuju u nekim stvarima i imaju zajedničko tržište i trgovinsku politiku u odnosu na treće nacije.

Hrvatska ima potpunu kontolu nad svojom ekonomskom sudbinom. Skoro cijeli proračun je pod kontrolom vlade RH, imamo vlastiti novac, potpuno samostalno odlučujemo o obrazovanju, koliko ćemo imati državnih tvrtki, koliko ćemo ljudi zaposliti u javnoj upravi.

Sve bitne ekonomske poluge su u rukama vlade RH. Bez naše dobre politike EU nam samo može olakštati bol i štetu koju nam HDZSDp tj. komunistčka partija RH nanosi...
__________________
Atlas network, spasi nas !!!
elninjo7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2017., 13:28   #37
Quote:
elninjo7 kaže: Pogledaj post


Eu nije država nego pravni okvir u kojem države surađuju u nekim stvarima i imaju zajedničko tržište i trgovinsku politiku u odnosu na treće nacije.

Hrvatska ima potpunu kontolu nad svojom ekonomskom sudbinom. Skoro cijeli proračun je pod kontrolom vlade RH, imamo vlastiti novac, potpuno samostalno odlučujemo o obrazovanju, koliko ćemo imati državnih tvrtki, koliko ćemo ljudi zaposliti u javnoj upravi.

Sve bitne ekonomske poluge su u rukama vlade RH. Bez naše dobre politike EU nam samo može olakštati bol i štetu koju nam HDZSDp tj. komunistčka partija RH nanosi...
slažem se

eu čak često mora Hrvatsku prisiliti da odradimo nešto što je u našem interesu

npr. smanjenje deficita itd itd
kajzen is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2017., 13:34   #38
Quote:
elninjo7 kaže: Pogledaj post


Eu nije država nego pravni okvir u kojem države surađuju u nekim stvarima i imaju zajedničko tržište i trgovinsku politiku u odnosu na treće nacije.

Hrvatska ima potpunu kontolu nad svojom ekonomskom sudbinom. Skoro cijeli proračun je pod kontrolom vlade RH, imamo vlastiti novac, potpuno samostalno odlučujemo o obrazovanju, koliko ćemo imati državnih tvrtki, koliko ćemo ljudi zaposliti u javnoj upravi.

Sve bitne ekonomske poluge su u rukama vlade RH. Bez naše dobre politike EU nam samo može olakštati bol i štetu koju nam HDZSDp tj. komunistčka partija RH nanosi...
Podebljao sam ovo što služi kao vic.

Zajedničko tržište, zamisli slobodnu utakmicu imzeđu mog sela i reprezentacije Argentine - pa nabijem takvu slobodu, kada ću biti razbijen sa sto nula.

Obrazovanje nam radi Soroš, sve smo morali prilagoditi iseljavanju i manjoj konkurentnosti, djeca nam samo znaju engleski, a za matematiku i fiziku nemaju uopće sposobnosti logičkog razmišljanja- misliš da je to slučajno.

Broj tvrtki, pa mi smo morali sebi uništavati šećerane, brodogradnju i slične stvari u kojima smo mogli profitirati!
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2017., 13:35   #39
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Nisam rekao da se EU ne isplati, nego da se u ove 4 godine nije isplatila.
Da, shvatio sam sto zelis reci. Ne shvacam kako to zakljucujes iz cinjenice da nam nije bolje nego 2000.
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2017., 13:36   #40
Quote:
kajzen kaže: Pogledaj post
slažem se

eu čak često mora Hrvatsku prisiliti da odradimo nešto što je u našem interesu

npr. smanjenje deficita itd itd
U našem interesu kažeš, pa što onda ne ukinemo državu, koja nam ničem ne služi?
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:09.