Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.07.2017., 12:03   #21
Quote:
Quark kaže: Pogledaj post
možda da se turisti kote...
..a jel ti smeta i njihov nakoćeni novac.... kolko ono 20 kn za šnitu pizze u pekari? Krepajte u toj vukojebini bez turista..... Lakše je iseliti vas 2000 na dva miseca nego 20 000 turista tih istih dva miseca. Predlažem vašem inteligentnom gradonačelniku da vas premjesti u liku preko ljeta ...tamo ti je nirvana bez ikoga....vidiš kako tamo ljudi uživaju....a sve bez turista
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 12:08   #22
Quote:
klif kaže: Pogledaj post
Zar je problem tražiti od nepristojnih ljudi da se ponašaju pristojno?

Ne hodam polugol u svom rodnom gradu ni kad sam najpijaniji, zašto bi to radio u isto pijanom stanju u nekom drugom gradu bez obzira što je turističko središte i daleko sam od doma. Boli me briga što me nitko ne poznaje, kultura se mora znat.

Ako se oglušimo na nepristojno ponašanje gostiju, time ćemo i pokazat koliko sami sebe cijenimo. Gunđanje u sebi neće ništa popravit. Prijeći na djela.
Naravno da ne hodaš, niti se ne kupaš u moru još od kad si imao 18....nisi ti isto što i turisti niti doprinosiš gradu, otoku, državi kao turisti. Po čemu je to nepristojno u obalnom turističkom gradu koji živi od turizma mora i cijeli je unutar 500 m od obale hodati bez majice ili hlača tj u kupaćem kostimu? Treba to ko u turskoj, ograditi se od domačih i odfakite.....pa si ti spavaj i hodaj i u burki ako hoćeš
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 12:15   #23
Quote:
zeljko_ri kaže: Pogledaj post
Uriniranje i slično ponašanje strogo sankcionirati, ali da turista opališ po džepu jer se poslije plaže ulicom prošetao bez majice, pa to je takva amaterska antireklama za turizam.
Ako se ide na plažu ili vrača sa plaže- to mislim, da bi bio jedini prihvatljivi razlog obućenosti samo u kupači kostim; a nije loše ni tada zbog pristojnosti i zbog zdravlja kože pokriti trup sa ručnikom, maramom kod žene ili slično.

Ali povračanje pijanih partijanera ili uriniranje svugdje naokolo - to je stvarno potpuno neprihvatljivo. Npr. doći negdje na plažu, di te dočeka smrad urina od onih, koji su to obavljali preko noči, to ti je užas. Fuj!

Ordnung muss sein! Čak bolje šeriatsko pravo, neko kaos i Sodoma i Gomora!

p.s. Kad bi se mene pitalo, Hrvatska bi se orientirala na turizam od socialnih grupa pri svega porodica i penzionera, uz akcenat po aktivnostima na kulturni, sportski i ekoturizam.
kranjski janez is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 12:16   #24
Quote:
kranjski janez kaže: Pogledaj post
...

Ordnung muss sein! Čak bolje šeriatsko pravo, neko kaos i Sodoma i Gomora!

p.s. Kad bi se mene pitalo, Hrvatska bi se orientirala na turizam od socialnih grupa pri svega porodica i penzionera, uz akcenat po aktivnostima na kulturni, sportski i ekoturizam.
Srećom ne pita se glupane......prosjećan penzić troši 3 eura dnevno vanpansionski a prosjećan partijaner ne manje od 70. Obitelji kuhaju u apartmanu i sa sobom nose većinu namirnica. Sportski turizam???? Majke ti mile kod tebe je već epidemično govoriti o stvarima o kojima nemaš nikakvog pojma....Uz sve primjere kako ozbiljan turizam izgleda u svijetu i koliko on love nosi netko postoji s ovakvim stavom..... Ma to može samo desničar...ili zeleni.
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 12:25   #25
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
Srećom ne pita se glupane......prosjećan penzić troši 3 eura dnevno vanpansionski a prosjećan partijaner ne manje od 70. Obitelji kuhaju u apartmanu i sa sobom nose većinu namirnica. Sportski turizam???? Majke ti mile kod tebe je već epidemično govoriti o stvarima o kojima nemaš nikakvog pojma....Uz sve primjere kako ozbiljan turizam izgleda u svijetu i koliko on love nosi netko posotji s ovakvim stavom..... Ma to može samo desničar.
Kakve gluposti ti drobis i onda nekome govoris da je glup
Bull's eye is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 12:27   #26
Quote:
Amazing Pudding kaže: Pogledaj post
Tko god živi u gradu ili mjestu gdje ima turista zna da su Englezi i Australci najveći šljam. I opet mi je fascinantno da protiv ovakvih mjera najviše seru oni koji ne da ne žive na Hvaru, već ni ne žive na obali.
Kako koji Englez, kako koji Australac.
__________________
King of fools
Horovathos is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 12:39   #27
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
Naravno da ne hodaš, niti se ne kupaš u moru još od kad si imao 18....nisi ti isto što i turisti niti doprinosiš gradu, otoku, državi kao turisti. Po čemu je to nepristojno u obalnom turističkom gradu koji živi od turizma mora i cijeli je unutar 500 m od obale hodati bez majice ili hlača tj u kupaćem kostimu? Treba to ko u turskoj, ograditi se od domačih i odfakite.....pa si ti spavaj i hodaj i u burki ako hoćeš
Bojim se da ti ne znaš sagledat slučaj iz drugog kuta.

A što se tiče mene, kad odem godišnje na more, potrošim svakodnevno veliku lovu, i po 3 puta više od svoje dnevnice. I to je lijep iznos. Svejedno ne hodam bez majice po gradu, pišam di se sjetim, povraćam ili lajem na zgodne prolaznice. Mislim da kao turist pridonesem, lovom i ponašanjem.

Tražit od drugih da su, pazi ovo, pristojni, uistinu ne bi trebao predstavljat problem.

Da, majicu ili barem potkošulju gore trebaš imati na sebi u gradu, a tako i dolje hlače, a ne gaćice. Za žene, također zna se što je pristojno.

To je što se tiče oblačenja, minimum se mora znat, a ponašanje - valjda se zna razlika između dobrog i lošeg.
klif is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 13:11   #28
Tko živi na moru zna zašto se predlažu ove mjere i neka ih,
85% turista na jadranu su obiteljski ljudi i penzija, ovih 15%
su "mladi partijaneri" od kojih samo rijetki prave sranja.
Ne treba se ovih mjera bojati nitko, oni koji naprave sranje i plate
neće više doći, sretan put!
prince lorang is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 13:15   #29
Ne mogu vjerovati što čitam od nekih ovdje. Opet iskazi kontinentalne iskompleksiranosti: "vi dalmoši samo bi ležali, a lova da kaplje, buhu, krišku pizze naplaćujete 20 kuna"...

Pozdravljam ovu najavu hvarskog gradonačelnika. Zapravo, glupo je da on sam išta mora poduzimati. Gdje je policija koja bi trebala čuvati javni red i mir? Isti zakoni koji se odnose na građane ove zemlje (nema povraćanja, uriniranja ni defeciranja po javnim površinama, nema spavanja na ulici, nema dernjave, itd) trebaju se odnositi i na goste, i točka. Ako po Zagrebu ne mogu hodati u tangama i toplesu i ući tako u katedralu, zašto bi trebali to moći po starom gradu na Hvaru, ili bilo gdje drugdje na moru?
TulipCake is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 13:37   #30
Pa svuda postavljaju granice i uvode ograničenja.

U Španjolskoj imaju nova pravila, uvedeno nakon divljanja mladih (i ne tako mladih) Britanaca.

https://www.thesun.co.uk/travel/3813...imbing-a-tree/

U Grčkoj su ubili nekog američkog turista nakon zabave i alkohola.


http://www.independent.co.uk/news/wo...ed-905318.html

Prije dvadeset godina ako si htio ručati gole guzice, šetati gole guzice išao si u nudistički kamp. Nisi došao u centar grada takav. Vremena se mijenjaju, očito.

Čitam da se u Dubrovniku neko dijete posralo nasred ulice, mama mu skinula gaćice i pustila ga da obavi svoje.
__________________
I can turn a gray sky blue
SubSV is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 13:40   #31
Quote:
Bull's eye kaže: Pogledaj post
Kakve gluposti ti drobis i onda nekome govoris da je glup
Yes pumpkin.....
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 13:46   #32
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
..a jel ti smeta i njihov nakoćeni novac.... kolko ono 20 kn za šnitu pizze u pekari? Krepajte u toj vukojebini bez turista..... Lakše je iseliti vas 2000 na dva miseca nego 20 000 turista tih istih dva miseca. Predlažem vašem inteligentnom gradonačelniku da vas premjesti u liku preko ljeta ...tamo ti je nirvana bez ikoga....vidiš kako tamo ljudi uživaju....a sve bez turista
eh... kulture forumaške

nevr d les, bitno je istaknuti nekoliko momenata:

1. ja nisan sa hvara nego iz šibenika
2. niti ja niti iko od moje familje nema apsolutno nikakve veze s turizmom. ja san informatičar
3. ta ekipa koja dolazi ode i pravi nered je najobičnija stoka, a ne turisti, i eto je tebi pa im ti uzmi novac kad si tako pametan. usput pokupi njihove rigotine i pišotine po cesti
4. evidentno je da ne znaš uopće definiciju turizma, a niti šta je turist ni kad čovjek bude turist stoga ću prekinuti diskusiju sa tobom jer u mojim godinama svaki minut je bitan
strange quark is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 13:48   #33
Quote:
TulipCake kaže: Pogledaj post
Ne mogu vjerovati što čitam od nekih ovdje. Opet iskazi kontinentalne iskompleksiranosti: "vi dalmoši samo bi ležali, a lova da kaplje, buhu, krišku pizze naplaćujete 20 kuna"...

Pozdravljam ovu najavu hvarskog gradonačelnika. Zapravo, glupo je da on sam išta mora poduzimati. Gdje je policija koja bi trebala čuvati javni red i mir? Isti zakoni koji se odnose na građane ove zemlje (nema povraćanja, uriniranja ni defeciranja po javnim površinama, nema spavanja na ulici, nema dernjave, itd) trebaju se odnositi i na goste, i točka. Ako po Zagrebu ne mogu hodati u tangama i toplesu i ući tako u katedralu, zašto bi trebali to moći po starom gradu na Hvaru, ili bilo gdje drugdje na moru?
Ma tko govori o uriniranju ili povračanju ili nasilju na javnom mjestu zaboga....jasno da se takve stvari trebaju sankcionirati i u krajnjoj liniji nešto te love potrošiti i na spriječavanje, prevenciju i bolju organizaciju nečeg takvog. Ali kakve to do vraga ima veze s kupačim kostimima zatucani crkveni narode. Prije 20 godina je bio normalan toples na svakoj plaži a sad se kažnjava. Zagreb NIJE grad na obali koji živi od kupača a nije niti da se u badekostimu ne šeću po recimo zrinjevcu. To je kao da na jarunu zabraniš badekostim van plaže. Pa kaj ga onda ne zabranite i na plaži?
Kaj se dernjave tiče...naravno da ne, sve treba imati mjeru ali da ćeš imati policijski sat nakon 11 haujesno....zato se u normalnim turističkim gradovima ljudi koje žele mir sele iz centra gdje je snažno razvijen turizam, pa kome smeta onda kupi stan negdje drugdje a ne ograničava se rad s turistima. Kao što rekoh...resort kao u turskoj...van pansionska nula ili blizu nule za okolna mjesta pa si vi uživajte u miru i moralu i radite ko konobari i sobarice u resortu. Bar ćete raditi cijelu godinu a ne samo tri mjeseca......
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 13:51   #34
Quote:
Quark kaže: Pogledaj post
eh... kulture forumaške

nevr d les, bitno je istaknuti nekoliko momenata:

1. ja nisan sa hvara nego iz šibenika
2. niti ja niti iko od moje familje nema apsolutno nikakve veze s turizmom. ja san informatičar
3. ta ekipa koja dolazi ode i pravi nered je najobičnija stoka, a ne turisti, i eto je tebi pa im ti uzmi novac kad si tako pametan. usput pokupi njihove rigotine i pišotine po cesti
4. evidentno je da ne znaš uopće definiciju turizma, a niti šta je turist ni kad čovjek bude turist stoga ću prekinuti diskusiju sa tobom jer u mojim godinama svaki minut je bitan
Ne trebaš se ti njemu opravdavati na neke osobne prozivke, što bi se njega ticalo čime se ti baviš? Kao da on nema nikakve koristi od turizma, gdje god u Hrvatskoj živio, kad turizam u BDP-u sudjeluje s preko 15%.
TulipCake is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 13:52   #35
Quote:
SubSV kaže: Pogledaj post
Čitam da se u Dubrovniku neko dijete posralo nasred ulice, mama mu skinula gaćice i pustila ga da obavi svoje.
E da je jedna takva.

Olakšala se u hramu kulture: Turistkinja s kruzera obavila veliku nuždu u dvorištu Galerije Ivana Meštrovića
__________________
"Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not.
Both are equally terrifying." – Arthur C. Clarke
Amazing Pudding is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 13:59   #36
Quote:
Quark kaže: Pogledaj post
eh... kulture forumaške

nevr d les, bitno je istaknuti nekoliko momenata:

1. ja nisan sa hvara nego iz šibenika
2. niti ja niti iko od moje familje nema apsolutno nikakve veze s turizmom. ja san informatičar
3. ta ekipa koja dolazi ode i pravi nered je najobičnija stoka, a ne turisti, i eto je tebi pa im ti uzmi novac kad si tako pametan. usput pokupi njihove rigotine i pišotine po cesti
4. evidentno je da ne znaš uopće definiciju turizma, a niti šta je turist ni kad čovjek bude turist stoga ću prekinuti diskusiju sa tobom jer u mojim godinama svaki minut je bitan
1. Govoriš kao da jesi s hvara, o hvaru je tema a ti kao ti si spomenut pejorativno a ne doslovno.
2. Šteta, pametnije bi bilo da imate, to je trenutno daleko najpropulzivniji sektor, čak i građevina koja ima boom u dalmaciji od toga izvanredno živi.
3. Naravno da će se pokupiti, koliko love nose valda možeš nekog kujca i potrošiti na više čistaća i bolju organizaciju pa još naplatiti neku normalnu kaznu a ne kaznu ranga tjednog smještaja...kazna služi prevenciji a ne odbijanju dolaska idući put. Ti se naravno u životi nisi pobljuvao...inače bi te netko oderao s 600 eura. Kao i svaki pravi dalmoš, nek bude i manje love samo da manje moram raditi.....
4. Yes pumpkin sav cvateš od znanja o turizmu.....oni ti troši svoje dragocjene minute negdje drugdje, ionako je fjaka...ko će radit po zvizdanu.
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 14:03   #37
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
Ma tko govori o uriniranju ili povračanju ili nasilju na javnom mjestu zaboga....jasno da se takve stvari trebaju sankcionirati i u krajnjoj liniji nešto te love potrošiti i na spriječavanje, prevenciju i bolju organizaciju nečeg takvog. Ali kakve to do vraga ima veze s kupačim kostimima zatucani crkveni narode. Prije 20 godina je bio normalan toples na svakoj plaži a sad se kažnjava. Zagreb NIJE grad na obali koji živi od kupača a nije niti da se u badekostimu ne šeću po recimo zrinjevcu. To je kao da na jarunu zabraniš badekostim van plaže. Pa kaj ga onda ne zabranite i na plaži?
Kaj se dernjave tiče...naravno da ne, sve treba imati mjeru ali da ćeš imati policijski sat nakon 11 haujesno....zato se u normalnim turističkim gradovima ljudi koje žele mir sele iz centra gdje je snažno razvijen turizam, pa kome smeta onda kupi stan negdje drugdje a ne ograničava se rad s turistima. Kao što rekoh...resort kao u turskoj...van pansionska nula ili blizu nule za okolna mjesta pa si vi uživajte u miru i moralu i radite ko konobari i sobarice u resortu. Bar ćete raditi cijelu godinu a ne samo tri mjeseca......
Vidim ja da ti nemaš pojma o Hvaru. Domaći teško da su sobarice i konobari. Za to imaju slavonce, bosance i ostale furešte. Domaći ti se, osim turizmom, manje više bave pomorstvom, ribolovom, švercom, trču za križem i cile se godine drogiraju, ka i svaki normalni pošteni bogobojazni svit. I sad si se ti naša pametovat im iz Zagreba
BolajiBadejo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 14:04   #38
Djeca nekad zaista ne mogu izdržati kao niti ljudi. Predlažem zabranu dolaska kruzera i ljudi s malom djecom. Jbga s količinom ljudi dolaze i neki problemi. Treba se dobro organizirati za tu lovu koja dolazi.
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 14:04   #39
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
Ma tko govori o uriniranju ili povračanju ili nasilju na javnom mjestu zaboga....jasno da se takve stvari trebaju sankcionirati i u krajnjoj liniji nešto te love potrošiti i na spriječavanje, prevenciju i bolju organizaciju nečeg takvog. Ali kakve to do vraga ima veze s kupačim kostimima heben vas zatucane. Prije 20 godina je bio normalan toples na svakoj plaži a sad se kažjava. Zagreb NIJE grad na obali koji žđivi od kupača a nije niti da se u badekostimu ne šeću po recimo zrinjevcu. To je kao da na jarunu zabraniš badekostim van plaže.
Kaj se dernjave tiče...naravno da ne, sve trebai mati mjeru ali da ćeš imati policijski sat nakon 11 haujesno....zato se u normalnim turističkim gradovima ljudi koje žele mir sele iz centra gdje je snažno razvijen turizam, pa kome smeta onda kupi stan negdje drugdje a ne ograničava se rad s turistima. Kao što rekoh...resort kao u turskoj...van pansionska nula ili blizu nule za okolna mjesta pa si vi uživajte u miru i moralu i radite ko konobari i sobarice u resortu. Bar ćete raditi cijelu godinu a ne samo tri mjeseca......
Eto tebe opet sa "vi lijeni dalmoši radite samo tri mjeseca". Vidim da te taj dalmatinski rentijerski lifestyle baš pogađa u posebno mjesto.

Nije ni Stari grad na Hvaru plaža po kojoj se treba moći prešetavati u kostimu. U kostimu si na plaži. Ili jednaka pravila za sve, ili ni za koga.
TulipCake is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 14:07   #40
Quote:
BolajiBadejo kaže: Pogledaj post
Vidim ja da ti nemaš pojma o Hvaru. Domaći teško da su sobarice i konobari. Za to imaju slavonce, bosance i ostale furešte. Domaći ti se, osim turizmom, manje više bave pomorstvom, ribolovom, švercom, trču za križem i cile se godine drogiraju, ka i svaki normalni pošteni bogobojazni svit. I sad si se ti naša pametovat im iz Zagreba
Nešto od toga znam, frend ima onaj carpe diem.....Al bitno je da je mir iza 10 a subotom iza 10 30. i ne daj bože polugolih ženskih sisa i gujca.........
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:38.