Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.09.2017., 19:21   #41
Quote:
AliceInMess kaže: Pogledaj post
Inace me mnogi smatraju bas hrabrom osobom. Ne bojim se zauzeti za sebe (a ni za druge) kad je potrebno, prilicno dobro se znam snaci u nekim situacijama koje su drugima nezamislive. Dvaput sam zapocinjala cijeli zivot ispocetka, sama bez igdje ikoga, daleko od svega sto sam znala i voljela.
Zato me i ljute strahovi ove vrste, ne uklapaju mi se nikako u ostatak moje osobnosti
Uklapaju se ako prepoznaš pattern.
Čega te strah? Dosade, da si nekome dosadna, da nisi dovoljno...dobra/lijepa/pametna/zanimljiva/uspješna...? Za nove početke kvalitetnije je gorivo određena doza straha, nego hrabrosti.

Quote:
AliceInMess kaže: Pogledaj post
Ma ne vjerujem da ce bas tako biti. Nadam se da cemo s vremenom oboje postajati sve sigurniji.
Nesumnjivo će se naći netko da me popljuje, ali napisat ću - ne, vjerojatno nećete. Samo ćete pronalaziti načine da se ušutkate. Nesigurnost ne proizlazi iz veze, pa se ni ne "liječi" dugotrajnošću (pa čak ni kvalitetom) veze. I sama pišeš da je on najkrasniji i najsjajniji i da je veza s njim super, a i dalje si nesigurna. Nije do njega, do tebe je - i to je dobra vijest. Tu barem imaš kakvu-takvu kontrolu; sebi možeš pomoći.
__________________
Forbidden in Heaven and useless in Hell.
AnyOtherName is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2017., 10:19   #42
sumnjičavost se rađa kad nema povjerenja... takva veza ne traje.
__________________
1N73LL1G3NC3
pinokio2000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2017., 12:52   #43
Quote:
lurker312 kaže: Pogledaj post
Ne znam, meni ovo sve zvuči prilično normalno. Ako ti je s nekim dobro, doista dobro i osjećaš se da bolje ne može strah da ćeš to izgubiti je nešto što dolazi s time. Pogotovo što koliko sam shvatio ne živite skupa. Ako dođete do te faze biti će lakše, nekako onaj osjećaj koji imaš kada legneš, zagrliš malu s leđa, staviš ruku tih iznad i između sisa a njezini otkucaji srca te uspavaju otjeraju te strahove. Nemam pojma doduše što kod žena pali, to nek ti forumašice kažu
evo si me u sentiš bacio, baš lijepo i u srž opisano
Orak is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2017., 18:07   #44
Quote:
AliceInMess kaže: Pogledaj post
Moguce. Ali ovo je tema za rijesavanje strahova, ne za psihoanalizu Alice
Hilarious. Kao da dođeš s pitanjem kako skinuti kile, pa se buniš kad netko počne komentirati tvoje prehrambene navike. Ono, "ali, ja sam pitala kako da skinem kile, ovo nije tema o mojim prehrambenim navikama...".

OT: hrabar čovjek umire jednom, kukavica umire tisuću puta. Poput neke manje munjene verzije onoga iz TBBT-a, sa svojim strahovima ćeš, ako već nisi, umrijeti svaki put kada je on loše volje, kada mu se ne svidi (ili si umisliš nesviđanje) neki tvoj postupak, riječ, nešto, umrijet ćeš, ako već nisi, u svakome trenutku u kojemu pomisliš da bi on radije bio negdje drugdje, s nekim drugim, s nekOm drugOm...

To je pouzdani put u propast.

Što je najgore što vam se može dogoditi? Prekid? Da, i što s tim? On je baš tako jedinstven i nezamjenjiv i nenadoknadiv? Ti si baš tako unikatna i posebna i neobična i neupariva s nekim drugim? Mo'š si mislit.

Još nešto: mislim da su razgovori na temu "a jesam ja tebi dosadna, jesamli jesamli jesamlijesamlijesamli, a? A? A????????" jednako tako put u propast, da ne govorimo o razmjeni pitanja "Jesam ti dosadna? Nisi, a ja tebi? Nisi": kao prvo, fakat vjeruješ da je moguć odgovor "joj, Žaklina, hvala ti, baš dobro da si spomenula..."? Kao drugo, ne misliš li da pitanje "Jesam li ja tebi dosadna" može pobuditi reakciju "Hm, zašto me to pita? Da nisam ja njoj dosadan...?" i zaplitanje u besmislene i besplodne razgovore o vezi?

Konačno, mislim da je veza Pere i Marine u kojoj i Pero i Marina znaju da je Marinin ni manje ni više bego najveći strah - ostajanje bez Pere, potpuni i temeljiti horror.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2017., 20:13   #45
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
ostajanje bez Pere, potpuni i temeljiti horror.
Jako mi se sviđa ovaj post, potiče na razmišljanje.

Pala mi je na pamet i Perina odgovornost za oboje u tom slučaju - mora paziti kako se ponaša da Marina ne pomisli da mu se ne sviđa. Što znači da on neće više biti on i sigurno će se početi ponašati "sumnjivo" što će Marinu navesti da pomisli da mu se ne sviđa.
Le Clerc is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2017., 21:19   #46
Quote:
Le Clerc kaže: Pogledaj post
Jako mi se sviđa ovaj post, potiče na razmišljanje.
Iskreno hvala - to bi po nekome mom viđenju i trebala biti poanta barem nekih forumskiuh postova .
Quote:
Pala mi je na pamet i Perina odgovornost za oboje u tom slučaju
Ti pričaš o dobrome Peri koji mora nositi na sebi odgovornost za vezu i za Marinu i za njih oboje - i potpuno se slažem s tim. Ali, postoji i Pero-pizda koji, svjestan Marinina straha, kurvanjski iskorištava taj strah znajući da je ona spremna i voljna na sve samo da ga ne izgubi.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2017., 21:27   #47
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
..kurvanjski iskorištava taj strah znajući da je ona spremna i voljna na sve samo da ga ne izgubi.
Da, nisam pomislio na tu opciju.. valjda mi je u podsvijesti da su takvi postovi rezervirani za thread "šupendare" koji bi, trebao prikupiti svu negativnu energiju Foruma, a sve ostalo je tratinčica
Le Clerc is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2017., 22:16   #48
Quote:
AliceInMess kaže: Pogledaj post
Hocu reci, ja znam da imam neku vrstu ptsp-a od zadnjeg odnosa. Ali sadasnji odnos je sve sto sam ikad zeljela od odnosa. Pa cak i vise od toga.
Ali ja se bas cesto bojim... Da mu se ne svidjam dovoljno, da ce me odjebat zbog sitnice, da sam mu dosadna, da nisam ni po cemu posebna.
Na kraju, bojim se da ce brzo procitat te moje strahove, skuzit koliko sam nesigurna i sjebana i onda me definitivno odjebat
ovaj "ptsp" i ja imam od prošlog odnosa. lik je bio i još uvijek je svo zlo ovog svijeta. s one neke, ajmo reć, ljubavne strane, riješila sam sve svoje probleme. no ostao je glupi strah da će svaki poslije njega bit takav ili još gori, što je teško ali ne i nemoguće.
i ono što si već negdje napisala, najgore je kad ostaneš sam sa svojim mislima, pa počnu dubioze i debilane u glavi.

a zbog trauma iz prošlosti, nedavno sam sjebala jedan jako dobar odnos, nažalost. no gledat ćemo to kao nešto što je potrebno da se pokrenem i shvatim da nemrem do kraja života bit sjebana u glavu.

Quote:
josuha kaže: Pogledaj post
Ja razmem da ljudi nemru zbog trauma uć u druge odnose ali ne kužim kakve veze ima trauma iz drugog odnosa sa novom vezom? To je običan strah koji je normalan na počecima veza kada se ljudi još upoznavaju. Alice normalno je kad si u nekim situacijama da te ulovi panika. Nema to veze sa nikakvim traumama. Nemreš nikako znat kaj budućnost nosi. Opusti se kolko možeš i uživaj. A kad te ulovi tuga popij jednu ljutu.
a postaneš sumnjičav prema drugima. navikao si mjesecima ili godinama ( ovisno o trajanju nezdravog odnosa) proživljavat iste obrasce ponašanja kaj se tiče druge osobe . i onda taj netko novi, slučajno, napravi nešto što te podsjeti na bivšeg/bivšu, pa te ulovi panika. mislim, bar je meni tako. meni su još uvijek te neke slične situacije okidači za šizu i paniku. ne samo kod potencijalnih partnera, nego i kod prijatelja, ljudi općenito.

Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Ali, postoji i Pero-pizda koji, svjestan Marinina straha, kurvanjski iskorištava taj strah znajući da je ona spremna i voljna na sve samo da ga ne izgubi.
takvom odmah odrezat!
nyssaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2017., 22:18   #49
Quote:
nyssaa kaže: Pogledaj post
takvom odmah odrezat!
Ajde na trenutak obuj Marinine cipele pa ćeš vidjeti koliko je tvoj (normalan i razuman) savjet neprimjenjiv
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2017., 22:21   #50
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Ajde na trenutak obuj Marinine cipele pa ćeš vidjeti koliko je tvoj (normalan i razuman) savjet neprimjenjiv
Marinine cipele dok je s dobrim Perom ili s Perom pizdom?

Ja sam bila s Perom pizdom, ne moram si to zamišljat.
nyssaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2017., 22:33   #51
Kako se između dvije potpuno i ludo zaljubljene osobe uopće može otvoriti mjesto za pitanje - jesam li ja tebi dosadna/dosadan
Etta is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2017., 23:05   #52
Quote:
Etta kaže: Pogledaj post
Kako se između dvije potpuno i ludo zaljubljene osobe uopće može otvoriti mjesto za pitanje - jesam li ja tebi dosadna/dosadan
Zbog traumi iz prošlih odnosa. Psihopati mogu poljuljati povjerenje čovjeka u sebe, ako ne poljuljati poljuljati onda potaknuti na preispitivanje.
"Koga zmija ugrize i štapa se boji"

Sent from my B3-A10 using Tapatalk
Le Clerc is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2017., 23:09   #53
Quote:
Etta kaže: Pogledaj post
Kako se između dvije potpuno i ludo zaljubljene osobe uopće može otvoriti mjesto za pitanje - jesam li ja tebi dosadna/dosadan
Zašto misliš da Marinina zaljubljenost u Peru daje Marini sigurnost da je Pero podjednako zaljubljen u nju?
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2017., 00:24   #54
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Zašto misliš da Marinina zaljubljenost u Peru daje Marini sigurnost da je Pero podjednako zaljubljen u nju?
Obostrana jaka zaljubljenost, prema mome mišljenju, ne otvara prostor nesigurnostima.
Bez obzira na loša iskustva i unatoč svemu ikad nevaljalome.
Etta is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2017., 06:54   #55
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post

Konačno, mislim da je veza Pere i Marine u kojoj i Pero i Marina znaju da je Marinin ni manje ni više bego najveći strah - ostajanje bez Pere, potpuni i temeljiti horror.

Slažem se da je taj strah creepy, ali mi je super odnos u kojem se bilo koji strah može podijeliti s drugom osobom ( i da te ta druga osoba toliko poznaje da može bez razmišljanja pogoditi o čemu je riječ). Jednako bih bila impresionirana i da je Marinin najveći strah bio pauci, tragovi špinata u zubnom aparatiću u javnom prijevozu, strah od visine i kojegod sve strahove Marine imaju, a da to Pero zna. I obrnuto.
seamless is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2017., 07:17   #56
Quote:
Etta kaže: Pogledaj post
Obostrana jaka zaljubljenost, prema mome mišljenju, ne otvara prostor nesigurnostima.
Bez obzira na loša iskustva i unatoč svemu ikad nevaljalome.
Nije to ljubavni roman iz trećeg lica pa da malo čitamo misli jednog pa drugog lika i eto mi znamo da se oni jednako vole. Ona zna samo što je u njezinoj glavi, što je u njegovoj zna samo iz njegovih riječi a neka prošla iskustva su je očito naučila da riječima ne vjeruje ništa.

I eto nesigurnosti. Rješenja nema osim riskirati a kako riskirati kada si se opekao i tako u krug
lurker312 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2017., 07:25   #57
Quote:
Etta kaže: Pogledaj post
Obostrana jaka zaljubljenost, prema mome mišljenju, ne otvara prostor nesigurnostima.
Bez obzira na loša iskustva i unatoč svemu ikad nevaljalome.
Čak i ja koja idem svijetom i oduševljeno preskačem prekrasne duge znam da to tako ne ide. Ne mo'š izbjeć' nesigurnosti, ako ih imaš zbog loših iskustava i čegagod.
seamless is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2017., 08:29   #58
Quote:
Etta kaže: Pogledaj post
Obostrana jaka zaljubljenost, prema mome mišljenju, ne otvara prostor nesigurnostima.
Bez obzira na loša iskustva i unatoč svemu ikad nevaljalome.
Izvini, ali to je bajka. Kada izađeš iz loše veze, makar bila i samo prijateljska, a ne ljubavna ili da živiš sa nekim -ma koliko do tada vjerovala ljudima i gledala u njima samo dobro - počećeš da preispitujes sve. I kao što su ljudi već napisali -svašta može biti triger.
Ertrinken is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2017., 08:31   #59
Vuku me svakakve traume i vuci ce me sve dok me druga osoba,partner ne razuvjeri da nisu svi isti,da nisu sve iste,da ima boljih,postenih i vjernih osoba
Rodion is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2017., 08:35   #60
Kriva dok ne dokaze nevinost.
__________________
What a way to break a day.
Wayfaring S is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:22.