Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.02.2018., 19:50   #501
ajme falaaaaa meni je cudno tak ravnu moju kosu vidjet. imam super frizerku, stalno ona to malja s nekakvim njegama simo tamo tako da je vecinom njena zasluga a ja se trudim doma kosu ne maltretirat previse i njegovat kolko mogu. ubise me ova hladnoca i snijeg.
da, i meni je ruznjikavo kad se izrast vidi na pofarbanoj kosi, pramenovi su tu puno zahvalniji ali meni nekak cudno s pramenovima, ko da je sva zapetljana i suha. prirodno sam siva tak da mi se primaju te bez nijanse.
__________________
..generally an egocentric introvert with masses of self love and self loathing in equal measure..trying to stay sane is like a full time hobby.
electric_barbarella is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 22:34   #502
Quote:
electric_barbarella kaže: Pogledaj post
nu ovakva sam negdje dva tjedna nakon farbanja. moja ne zuti toliko koliko poprimi nekakvu zlatnjikavo narancastu boju nakon nekog vremena. mislim boja se malkice promijeni ali to je normalno, nikome te plave boje nece ostati iste nakon nekih mjesec dana od farbanja.
frisko pofarbana vise vuce na bez.

cudno mi je vidjet moju kosu tak ravnu
Merci!
Jako lijepa boja! I struk da odemo offtopic .
Meni bi to recimo bio lješnjak, u svakom slučaju ono što izvlače silver šamponi meni nije ljepše od ovog.
nalij pero is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 10:25   #503
Quote:
TheSpy kaže: Pogledaj post
Stvarno ti je divna i boja i kosa. Ja sam prirodno svijetlo smedja i prvo sam se kompletno farbala u plavo ovako kao kod tebe i to mi je bilo previse posla, jer se brzo uoci izrast i ne mi izgleda lijepo. Onda sam se prebacila na pramenove da imam finu kombinaciju svoje pepeljasto smedje i baby blue pramenova. I izgleda fantasticno, ali ne zadugo nazalost.
Nakon pramenova budem super 2-3 tjedna i sve poslije je borba sa purple/blue/silver samponima da izgleda kako tako. Prvo, pramenovi se isperu brzo nakon 20ak dana, zutilo/narandzasti tonovi dolaze do izrazaja, pomijesano sa smedjom prirodnom bojom izgledam kao zapustena.
Drugo, kosa mi ode u klinac. Stanjila se dosta, steti se, puca i lomi i ako ju ne isfeniram ne lici na nista. I trece, kosta me jbg, dok furam ove pramenove moram ici na svaki treci mjesec frizeru da mi osvjezi te pramenove i sredi izrastak, dopicilo mi je ici svako malo.
I zbog tog svega odlucila sam sad naredni odlazak reci da me pofarba u moju prirodnu svjetlo smedju jer ne merem vise. Da malo odmorim od tih silnih odlazaka i vjecnom borbom sa plavom, i da mi se kosa oporavi, a bome i novcanik.
Pridružujem se pohvalama za Barbi!

Spy, farbanje nove farbe na blajh se ne preporuča baš. Preporučam ti da kreneš prvo s ovakvim prijelazom, ja sam frizerki pokazala ovu sliku i predobro mi je napravila.
Toliko, da razmišljam ne vratiti se u smeđu još neko vrijeme.


Nego, kako koristite ulja? Ubola jučer Aussie miracle oil u pola cijene pa me zanimaju vaše tehnike.
Flying Buttress is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 10:32   #504
Ovisi kakvo je ulje. to aussie nisam probala.
Čista ulja koristim tako da ih stavim na tjeme i pustim par sati i onda odem oprat kosu. A suha ulja i uljaste proizvode koristim na opranoj kosi. Ali kod tih suhih ulja i uljastih proizvoda mi je važno da mogu stavit i kap previše pa da mi ne zamasti kosu i da ne izgledam ko pokisla kokoš. Teško nađem takav proizvod. Obično mi većina sljepi kosu i zamasti.
A kako stavljam, tako da razmažem po dlanovima i prođem po vrhovima kao da češljam kosu prstima.
__________________
Reciklirajmo zajedno! :)
Ariana B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 11:06   #505
Ja, pak, imam problema što mi se unazad 4 godine - ne da izravnati s peglom. Imam bujnu kosu, ali nije ravna niti kovrčava, više je kao neki grm i teško mi se ravna. Ne kužim u čemu je problem jer se prije toga uvijek dala ispeglati, ali sada više ni - to. Tako da mi je većinu vremena u repu.
__________________
“You can’t make the same mistake twice. The second time you make it, it’s no longer a mistake – it’s a choice.” ... Dust in the Wind
leptirica88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 16:34   #506
Quote:
Flying Buttress kaže: Pogledaj post
Nego, kako koristite ulja? Ubola jučer Aussie miracle oil u pola cijene pa me zanimaju vaše tehnike.
orahovo stavljam malo prije pranja, na tjeme, pa razvučem po kosi. to ulje tamni kosu, pa plavojke trebaju pripaziti.

na poslusuhu kosu, nakon pranja, stavljam mješavine, ili samo jojobu. na vrhove, prema dolje prolazim prstima kroz kosu.
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 19:46   #507
Quote:
Flying Buttress kaže: Pogledaj post
Spy, farbanje nove farbe na blajh se ne preporuča baš. Preporučam ti da kreneš prvo s ovakvim prijelazom, ja sam frizerki pokazala ovu sliku i predobro mi je napravila.
Toliko, da razmišljam ne vratiti se u smeđu još neko vrijeme.
Uuu sto je ovo dobro svidja mi se, ali cek, sto je tu uradjeno? Jel to pofarbano ili je kao neki balayage... sto je tebi frizerka metnula?
TheSpy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2018., 08:35   #508
Ako hoćeš još mrvicu zdraviju varijantu preporučujem da ove pramenove tražiš samo po površini, da ti što više ostane neblajhane kose. Jedino ako nosiš često u repu moglo bi ti smetati.
Nevjerna is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2018., 08:40   #509
Koja je razlika između tog balayaga i ombrea? Čitam i gledam po guglu pa ne kužim razliku.
__________________
Reciklirajmo zajedno! :)
Ariana B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2018., 08:43   #510
Ombre je pola glave tamno pol svijetlo sa nježnim prelazom, a balayage je nehajno bojanje pramenova po cijeloj kosi bez vertikalnih oštrih linija.


Nevjerna is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2018., 08:48   #511
aha balayage su zapravo obični pramenovi samo ima takvo ime da možeš naplatit više?
__________________
Reciklirajmo zajedno! :)
Ariana B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2018., 09:03   #512
Obični pramenovi su mi asocijacija na zebra stajl


ali da u principu si u pravu
Nevjerna is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2018., 16:24   #513
https://i.pinimg.com/236x/3a/54/6d/3...e-hair-cut.jpg

http://www.fashion.hr/glossy/kosa/ko...ge-125688.aspx

evo.
tirkizno is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2018., 16:30   #514
Osim ombrea, meni je sve ovo ostalo jednako.
__________________
Reciklirajmo zajedno! :)
Ariana B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2018., 16:30   #515
Meni je ovaj ombre iznad ruzan. Prevelik mi je kontrast
Pegi B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2018., 16:35   #516
Quote:
Ariana B. kaže: Pogledaj post
Osim ombrea, meni je sve ovo ostalo jednako.
Pa u principu je ali neke tehnike nisu iste. Koliko sam ja sve to skontala balayage pramenovi idu i prema vrhu tjemena ali ne skroz i to u debljim pramenovima dok ovaj baby lights samo poneki i dosta tanki.
A meni je frizerka radila balayage u dvije različite nijanse plave i super je ispalo.
tirkizno is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2018., 11:30   #517
Pitanje ako ima frizerki ovdje, ili onih koje se tako osjećaju.
Smeđa sam i bila sam plava, vratila sam se na smeđe.
Izrast mi je neka šestica, a ovo pod blajhom je neka ružna smeđa drek boja.
Imam dosta crvenog pigmenta.

Šta da radim?
Ofarbala bi se sama jer mi se ne da svaka tri tjedna kod frizerke ostavljati 300kn za boju koja mi se ispire jer se na blajhu sve ispire.
Koju boju uzeti? Treba li mi i neki toner?

Moja prirodna mi je pretamna, htjela bi neku lješnjak smeđu.
Mogu li bez blajha posvijetliti kosu uopće?
Trebam li odustati u startu?
Je*emti kosurinu
Pegi B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2018., 13:05   #518
Quote:
pegg_bundy kaže: Pogledaj post
Pitanje ako ima frizerki ovdje, ili onih koje se tako osjećaju.
Smeđa sam i bila sam plava, vratila sam se na smeđe.
Izrast mi je neka šestica, a ovo pod blajhom je neka ružna smeđa drek boja.
Imam dosta crvenog pigmenta.

Šta da radim?
Ofarbala bi se sama jer mi se ne da svaka tri tjedna kod frizerke ostavljati 300kn za boju koja mi se ispire jer se na blajhu sve ispire.
Koju boju uzeti? Treba li mi i neki toner?

Moja prirodna mi je pretamna, htjela bi neku lješnjak smeđu.
Mogu li bez blajha posvijetliti kosu uopće?
Trebam li odustati u startu?
Je*emti kosurinu
ma odi kod frizera.
nemoj se s time doma zajebavati, neces nikada to izvuci u ono kakvo bi htjela da bude. mozda ces u prvo vrijeme morat ici malo cesce ali isplati se.
__________________
..generally an egocentric introvert with masses of self love and self loathing in equal measure..trying to stay sane is like a full time hobby.
electric_barbarella is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2018., 14:58   #519
Quote:
electric_barbarella kaže: Pogledaj post
ma odi kod frizera.
nemoj se s time doma zajebavati, neces nikada to izvuci u ono kakvo bi htjela da bude. mozda ces u prvo vrijeme morat ici malo cesce ali isplati se.


problem je što od frizerke nikad ne odem 100% zadovoljna
Pegi B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2018., 19:39   #520
Promjeni frizera
Aese is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:12.