Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.02.2016., 16:57   #1
Zasjedanja Sabora RH (zbirna tema)

Interesantno ali nemamo temu o predstavničkom tijelu i nositelju zakonodavne vlasti u RH kako to definira Ustav RH u svom Članku 71.

Quote:
Hrvatski sabor je predstavničko tijelo građana i nositelj zakonodavne vlasti u Republici Hrvatskoj.

http://www.sabor.hr/ustav-rh-ustrojstvo-drzavne-vlasti

Na stranicama Sabora imate između ostalih važnih informacija i popis zastupnika http://www.sabor.hr/zastupnici sa njihovim osnovnim podatcima.

Imate i popis zastupnika koji su svoj mandat stavili u mirovanje jer obnašaju dužnosti koje su nespojive sa zastupničkim mandatom http://www.sabor.hr/mandati-u-mirovanju-8

Na ovom linku su vam i radna tijela Sabora http://www.sabor.hr/radna-tijela

Uglavnom ova tema je zamišljena kako bi se na njoj raspravljalo o radu Sabora na svojim redovnim zasijedanjima prateči rasprave putem saborske TV http://itv.sabor.hr/video/ ili putem recimo HTV-a i Dnevni red zasjedanja http://www.sabor.hr/sjednica-sabora
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2016., 17:32   #2
Ma ko ima volje pratiti taj kokošinjac u kojem se svi svađaju, podmeću jedni drugima. Komunikacija im je često na nivou tinejdžerskog tuluma, a međusobnoj toleranciji nema ni traga. Al dakako, poslije će svi skupa ići na cugicu u saborsku birtijicu.
Eh posao me nanio na čitanje stenograma sabora u vrijeme AU monarhije. Čovječe, koja to kultura, uvažavanje, a ako neko pretjera, odmah kazna. Zastupnicima se znalo zabraniti nazočnost na 30 sjednica (baš imam primjere Pavla Raucha i Stjepana Radića).
Imaš utisak da su to tada bili ljudi sa značajem, težinom, a danas su samo stranački aparat za dizanje ruku. Mislim, ni tada nije bilo bajno u politici, ali ovo je....eh, da ne psujem danas.
__________________
Postoje 3 vrste ljudi: oni koji znaju brojati i oni koji ne znaju.
sleng is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2016., 17:41   #3
kad ce vise upgrejdat video arhivu da koristi nesto sto je actually podrzano u 2016. i ne predstavlja sigurnosni rizik, ahh ta famozna digitalizacija
random101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2016., 17:42   #4
A ja sam procitala kompletne zapisnike Sabora od 1861. do 1981, a i zadnjih godina. Za vrijeme AU su stvarno bili najkulturniji i najobrazovaniji zastupnici i tako su argumentirano razgovarali, iako je bilo svega (prepucavanja). Najkvalitetniji saborski sastav je bio 1861. I dan danas taj saziv zovu "Veliki sabor".
Dosadnije je bilo citati ovo od 1945 nadalje, iako se svasta zanimljivog moglo naci, ali bilo je i previse pricanja radi pricanja. Sleng, trebas znati da su se onda zapisnici lektorirali prije objavljivanja i izbacivali neke nepocudne rijeci (AU razdoblje), a isto tako je bilo i u doba Yu. U RH je odluceno da se nece lektorirati i raditi korekture zapisnika, nego ce se zapisnici ostati tocno kakvi jesu, jer su kao takvi najvjerodostojniji.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2016., 17:43   #5
A ono, Sabor je nekaj tipa forum samo kaj stalno kaskaju sa temama i argumentima
Blank Page is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2016., 17:52   #6
Zaista nepotrebna tema i postoji razlog zašto dosad nije postojala.
Ne vidim nikakvu perspektivu za temu s obzirom da će se, kao i same saborske rasprave, svesti na dnevno-političko prepucavanje. Sve važnije teme i sve ono o čemu se u saboru često raspravlja ionako ima posebnu temu. Osim opetovanog žvakanja uvijek istih rasprava koje svaka zasebno već imaju najčešće i po nekoliko tema na forumu, ova tema zaista ne nudi baš ništa.
Il Mas is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2016., 17:54   #7
Sabor = Peradarnik
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2016., 18:52   #8
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
A ja sam procitala kompletne zapisnike Sabora od 1861. do 1981, a i zadnjih godina. Za vrijeme AU su stvarno bili najkulturniji i najobrazovaniji zastupnici i tako su argumentirano razgovarali, iako je bilo svega (prepucavanja). Najkvalitetniji saborski sastav je bio 1861. I dan danas taj saziv zovu "Veliki sabor".
Dosadnije je bilo citati ovo od 1945 nadalje, iako se svasta zanimljivog moglo naci, ali bilo je i previse pricanja radi pricanja. Sleng, trebas znati da su se onda zapisnici lektorirali prije objavljivanja i izbacivali neke nepocudne rijeci (AU razdoblje), a isto tako je bilo i u doba Yu. U RH je odluceno da se nece lektorirati i raditi korekture zapisnika, nego ce se zapisnici ostati tocno kakvi jesu, jer su kao takvi najvjerodostojniji.
Hm, to nisam znao. Hvala na podatku. No ovo za sabor iz 1861. je istina. U mom se kraju ponosimo svećenikom Nikolom Havličekom kao članom toga saziva.
__________________
Postoje 3 vrste ljudi: oni koji znaju brojati i oni koji ne znaju.
sleng is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2016., 19:56   #9
I s pravom se ponosite.
A u tom sazivu iz 1861. je bio i moj prapradjed.

Citajuci te zapisnike iz 19.st i danasnje zapisnike, ne moze covjek ne pomisliti kako u stvari uopce nije doslo do evolucije politicara, nego bas obratno. . I kako Hrvati imaju fakat turboturbulentnu povijest. Zivo cudo da jos postojimo sto smo sve morali pregrmiti..

Trebalo bi danasnjim politicarima dati da procitaju taj zapisnik iz 1861.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2016., 20:32   #10
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
A ja sam procitala kompletne zapisnike Sabora od 1861. do 1981, a i zadnjih godina. Za vrijeme AU su stvarno bili najkulturniji i najobrazovaniji zastupnici i tako su argumentirano razgovarali, iako je bilo svega (prepucavanja).
Iako zvuci cudno, ali zasjedanja i zapisi u sadsnje vrijeme su daleko vjerodostojniji jer prikazuju jasnu sliku drustva. Kada neko bude za 30 godina citao zapisnike iz 2016. godine imace poprilicno preciznu sliku o kakvim profilima ljudi se radi, kakav fond rijeci imaju, da li vode smislene rasprave itd. Uz to, indirektno ce se moci uvidjeti i u kom stanju je stanovnostvo koje je biralo te grupacije. To je dosta vazno za buduce istoricare, jer ce moci vrlo lako da utvrde zasto su neki problemi postojali i zasto isti nisu mogli lako biti rijeseni. Takodje, mnogi sukobi unutar i van drzave se vrlo lako mogu analizirati kroz te zapise.

Totalitarni rezimi su imali daleko vise brige oko zasjedanja, jer se pazilo da zapisi kao buduci istorijski element izgleda sto ljepse i ugladjenije.
Vukmon is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2016., 20:34   #11
S obzirom da prvi puta u dugo godina imamo vrlo tanku većinu i vrlo široku koaliciju, imam nekako dojam da će ovaj saziv sabora biti bitniji nego ikada i da će biti mnogo bitniji nego je bio za Sanadera i kasnije, kada je češće potvrđivao samo Vladinu politiku
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2016., 20:44   #12
Sabor čiji potpredsjednik maršira s ruljom koja urla ZDS

Sabor čiji predsjednik taj događaj komentira tako da ne odgovara nego postavlja pitanje kako neki drugi političari mogu marširati na gay paradama, zaključujući da to u kojoj paradi marširaš i da li si peder ili vičeš ZDS "ovisi o točki gledišta". Što bi značilo da je i jedno i drugo sasvim ok. Gay is ok i ZDS is ok.

Jebeš takav sabor.
Klibicl is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2016., 20:47   #13
Zna li tko pstoji li gdje na internetu mogućnost gledanja sjednica sabora od prije 2005?
The Great Duck is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2016., 09:47   #14
Beus Richembergh je Oreškovićevo odugovlačenje s odlukom usporedio s vicem o kokošima i pijetlu u kokošinjcu.

"Ovo me podsjeća na onaj vic kad je pijetao naganjao dvije kokoši oko kokošinjca. Jedna od njih, već iscrpljena, veli: Ne mogu više, stat ću pa što bude! A druga na to kaže: Ja ću još jedan krug, da ne misli da sam 'laka ženska'", napisao je Beus Richembergh.

http://www.index.hr/vijesti/clanak/z...em/874042.aspx

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaahhahahhh, to je jedna verzija vica, ja znam vrlo sličnu drugu verziju
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2016., 11:32   #15
Beus sin Edhema is poznate austrijske grofovske obitelji nekom dijeli lekcije.
http://arhiva.nacional.hr/clanak/473...c-iz-turopolja
SEYOboy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2016., 11:43   #16
Ovo što sada drve o javnoj nabavi u Saboru jednostavno nije istina. Glavni problem javne nabave je selektivno primjenjivanje Zakona o javnoj nabavi od strane DKOM-a i manjak jasnih evaluacijskih kriterija kod ocjenjivanja ponuda što nije greška naručitelja već ove "antikoruptivne" politike koja pod krinkom otvorenog nadmetanja i nefavoriziranja nikoga odabira izrazito loše i izrazito jeftine ponude.
Ian_C is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2016., 12:21   #17
Zna li netko kada će se održati prvi aktualac u novom sazivu Hrvatskog Sabora?Zanima me kako će se snaći Orešković i njegovi ministri.
Tomo1972 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2016., 10:02   #18
Može li netko zaustaviti Ingrid

Ovo će biti najzanimljiviji Sabor dosad. Ima najviše ljudi ikad koji nikome ne odgovaraju i mogu govoriti što hoće.
Većina je tanka, bit će vatreno.
Sramim se nekih zastupnika, ali to nije novost.
Tepih strava i užas.
KatarinaRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2016., 17:32   #19
Danas je imenovan novi ravnatelj DUUDi-ja, dakle, osoba koja upravlja sa 16 milijardi (16.000.000.000,00 €) eura državne imovine. Čovjek bi rekao da bi to moglo bit bar donekle zanimljivo nekome....ikome...netko...nešto...

Glavna tema je kapa.


Jebomenepas još nam je i dobro; trebamo se svi počet križat svaki put prije jela jer je čudo Božje kaj imamo kaj za jest
Blank Page is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2016., 17:47   #20
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
A ja sam procitala kompletne zapisnike Sabora od 1861. do 1981, a i zadnjih godina. Za vrijeme AU su stvarno bili najkulturniji i najobrazovaniji zastupnici i tako su argumentirano razgovarali, iako je bilo svega (prepucavanja). Najkvalitetniji saborski sastav je bio 1861. I dan danas taj saziv zovu "Veliki sabor".
Dosadnije je bilo citati ovo od 1945 nadalje, iako se svasta zanimljivog moglo naci, ali bilo je i previse pricanja radi pricanja. Sleng, trebas znati da su se onda zapisnici lektorirali prije objavljivanja i izbacivali neke nepocudne rijeci (AU razdoblje), a isto tako je bilo i u doba Yu. U RH je odluceno da se nece lektorirati i raditi korekture zapisnika, nego ce se zapisnici ostati tocno kakvi jesu, jer su kao takvi najvjerodostojniji.
zašto si čitala sve te zapisnike, ako nije tajna? fascinantno!


nego, zanima me jedna stvar u vezi glasovanja - konkretno povjerenja vladi
ne bi li bilo logično i primjereno da je to tajno glasovanje i da izražava stav pojedinca a ne stranaka - (mislim da Tim garant ne bi prošao)
__________________
Ivan 8,44
TheQuill is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:52.