Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.01.2018., 17:50   #1
Predstavljena hrvatska slikovnica o istospolnim obiteljima

Predstavljena prva hrvatska slikovnica o istospolnim obiteljima "Moja dugina obitelj"
https://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/...---503618.html
Prva hrvatska slikovnica o istospolnim obiteljima "Moja dugina obitelj", koja je nedavno izišla u nakladi Udruga Dugine obitelji, predstavljena je u četvrtak navečer u Francuskom institutu u Zagrebu.
Slikovnica čiji je autor teksta Ivo Šegota, a ilustracija Borna Nikola Žeželj, tiskana je uz financijsku podršku Francuskog veleposlanstva u Zagrebu u nakladi od 500 primjeraka, koji su, kako je rečeno, već razgrabljeni.


Dakle ovo nisu financirali komunisti i jugoslaveni, nego francuska.

Treba li mlade Hrvate učiti da su homoseksualci normalni ljudi sa normalnim svjetonazorom ili je ovo preodgoj nacije koji ne smije biti dozvoljen?
Treba li istospolnim parovima u hrvatskoj dozvoliti stvaranje obitelji što uključuje i posvajanje djece?
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 21:03   #2
Što se tiče homoseksualne orijentacije, normalni su ljudi i točka, a ostalo sto ljudi sto ćudi.

Drugo pitanje je već škakljivo. Ok, slažem se da nema razloga koji bi proizlazio iz homoseksualaca da bi ih priječio da posvajaju djecu, u smislu da su na neki način lošiji roditelji, da će djeca biti zbunjena i slične gluposti. S druge strane, u ovome društvu... Ne znam, stvarno.
BrokenEmpire is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 21:06   #3
Quote:
BrokenEmpire kaže: Pogledaj post
S druge strane, u ovome društvu... Ne znam, stvarno.
Društvo ima predrasude koje treba razbiti.

Od nekud treba krenuti
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 21:23   #4
Istina, čak i da nam je društvo na nekom višem stupnju tolerancije, opet bi ta prva generacija djece posvojene od strane homoseksualaca doživjela najveći "udar", čisto jer se radi o nečemu novome. Čak to ne bi trebalo biti ni neko nasilje ili vrijeđanje, čisto suptilni začuđeni pogledi ili tako nešto, zato sam ja više za to da se malo odmaknemo od nasilja prema začuđenim pogledima, a jedna od najvažnijih stvari koje, po meni, trebamo naučiti je viši stupanj neke liberalnosti. Ne znači da treba ljude preodgajati da vole ili odobravaju homoseksualnost, već stvari u društvu postaviti na način: "OK, ne volim/odobravam homoseksualnost, ali me u principu nije ni briga za njih/smatram da imaju pravo raditi što hoće.", naravno, u okvirima nekih općih društvenih pravila i zakona.
BrokenEmpire is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 21:41   #5
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Društvo ima predrasude koje treba razbiti.

Od nekud treba krenuti
Ako žele djecu, nek ih naprave - djeca nisu auto ili igračka koju tražiš od države kroz platformu ljudskih prava.... osim toga stavljanje posvajanja i nametanja ideoloških platformi zajedno s pitanjem jesu li homoseksualci normalni ljudi je u najmanju ruku spin, a da upotrijebim i ovu novu kovanicu koja se tako često voli koristit - to je zapravo govor mržnje, jer izjednačavaš one koji se protive usvajanju djece od homoseksulanih parova u istu ravninu sa onima koji bi ih očistili jer smatraju da nisu normalni.... Klasičan primjer zlouporabe modernih "liberalno naprednih" alata...

Tako je i s ovom slikovnicom - koja savršeno ide s preodgojem nacije - tko će kakvu slikovnicu čitat je njegova osobna sloboda, ali mene i jednog dana moju djecu neće nitko preodgajat - a pogotovo to neće činiti oni koji su još do prije par desetljeća u drugoj realnosti gazili homoseksualce (što smatram iznimno lošim i nehumanim) i s kojima sam se znao i na ulici sukobljavati, a danas ih promiču van okvira temeljnih ljudskih prava praveći od bivšeg untermenscha novog ubermenscha.....

Zlo mi je od samog pojma preodgoja - tako lijepo nacistički miriše, a kad osjetim te specifične mirise bili oni umotani u crnu, crvenu, liberalnu ili nekakvu drugu platformu u meni se automatski razvija otpor....

Vjerojatno ne razumiješ, zašto sam protiv i ne razumiješ da sam i protiv stvaranja ljudskih jedinki u epruvetama od osoba istog spola, kao i stvaranja jedinki od tri ili više osobe - ili općenito ove tendecije koja na sterilnost populacije jedino odgovara sa epruvetama, bez da se traži odgovor za sterilnost u stilu života i da se možda promijeni pristup u liječenju te kuge modernog doba...

Općenito mi se diže kosa na pomisao da će nekakve buduće države razvijati populaciju kroz labove i pri tome odlučivati o dozvoli za reprodukciju......

Tu je cijeli niz stvari koji se otvaraju s ovim problemom, a ujedno se tu kriju i odgovori zašto se razni procesi guraju od kojih je ovaj samo jedan na traci...

Ponovit ću - ako žele djecu, nek je naprave - različiti stilovi života sa sobom donose i različite probleme ili prednosti - ljudski je izbor i sloboda kako će živjeti svoj život....

Nikad neću prihvatiti ubermenscha - bio on rasni, klasni ili seksualni - ali isto tako neću ni dozvoliti da itko bude untermensch u mojoj blizini niti bi šutke gledao da moja država neku populaciju stavlja u poziciju untermenscha....

Pozitivna ili negativna diskriminacija? U pravilu su iste ili slične....

I na kraju ti mogu reći da se apsolutno zalažem za ljudska prava, a zna se što su to temeljna ljudska prava, a usvajanje djece to nije.....
hilderik is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 21:59   #6
Quote:
hilderik kaže: Pogledaj post
Ako žele djecu, nek ih naprave
Nemam namjere ulaziti u raspravu o samoj temi, ali ovaj ti je argument problematičan barem na dva mjesta - kao prvo, lezbijske partnerice sasvim mirno mogu napraviti dijete (ne jedna s drugom, ali nebitno); kao drugo, hoćeš li istu rečenicu reći i neplodnim bračnim parovima - ako hoćeš, zajeb, ako nećeš, onda ti kriterij "napravite si sami!!1!" pada kao razlikovni kriterij tko smije, a tko ne smije posvajati... .
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 22:01   #7
Quote:
hilderik kaže: Pogledaj post
Ako žele djecu, nek ih naprave
Pretpostavljam da ćeš isto poručiti neplodnim heteroseksualnim parovima?

Quote:
hilderik kaže: Pogledaj post
I na kraju ti mogu reći da se apsolutno zalažem za ljudska prava, a zna se što su to temeljna ljudska prava, a usvajanje djece to nije.....
Nije. Ali pravo na jednakost jest.
__________________
"Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not.
Both are equally terrifying." – Arthur C. Clarke
Amazing Pudding is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 22:10   #8
Quote:
Amazing Pudding kaže: Pogledaj post
Pretpostavljam da ćeš isto poručiti neplodnim heteroseksualnim parovima?



Nije. Ali pravo na jednakost jest.
Pretpostavljam da si svjestan da biti homoseksualac ne znači da si neplodan???
hilderik is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 22:12   #9
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Nemam namjere ulaziti u raspravu o samoj temi, ali ovaj ti je argument problematičan barem na dva mjesta - kao prvo, lezbijske partnerice sasvim mirno mogu napraviti dijete (ne jedna s drugom, ali nebitno); kao drugo, hoćeš li istu rečenicu reći i neplodnim bračnim parovima - ako hoćeš, zajeb, ako nećeš, onda ti kriterij "napravite si sami!!1!" pada kao razlikovni kriterij tko smije, a tko ne smije posvajati... .
Mogu napraviti i muški homoseksualci isto kao lezbijke - u tome ih nitko ne može spriječiti kao ni druge ljude..... kao da takvih slučajeva nema?
hilderik is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 23:01   #10
Ovo je samo još jedan mali doprinos krajnjem cilju, da se sve izokrene, izrelativizira i dovede do apsurda. Tek jedan mali djelić ukupne zamišljene slagalice dok se žabu polako kuha.
Kexx is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 23:03   #11
Quote:
hilderik kaže: Pogledaj post
Mogu napraviti i muški homoseksualci isto kao lezbijke - u tome ih nitko ne može spriječiti kao ni druge ljude..... kao da takvih slučajeva nema?
Bez pomoći suprotnog spola nitko ne može napraviti ništa, pa makar se ta pomoć svela na donaciju sperme ili posudbu maternice.

Samo i isključivo suradnja različitih spolova dovodi do djece.
Kexx is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 23:26   #12
Quote:
Kexx kaže: Pogledaj post
Ovo je samo još jedan mali doprinos krajnjem cilju, da se sve izokrene, izrelativizira i dovede do apsurda. Tek jedan mali djelić ukupne zamišljene slagalice dok se žabu polako kuha.
Što se izokrene? Mržnja i netrpeljivost?

To treba izokrenuti
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 23:36   #13
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Što se izokrene? Mržnja i netrpeljivost?

To treba izokrenuti
Olako potežeš "argument" mržnje.

Nije mržnja ako roditelj smatra da to nije primjerena slikovnica za njegovo dijete, za djecu općenito.
I ovo je tek djelić slagalice.

Onaj tko stoji iza ovoga zna da će masa roditelja ovo doživjeti kao atak na njihovu djecu i bez obzira na to gura priču dalje, nije ga briga za to.
Čemu to? Čemu guranje prsta u oko? Bez ikakve potrebe, ničim izazvano.
Provokacija koja će izazvati revolt.
Prebrzo kuhaju žabu. Prenestrpljivi su.
Kexx is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 23:50   #14
Quote:
Kexx kaže: Pogledaj post
Provokacija koja će izazvati revolt.
Prebrzo kuhaju žabu. Prenestrpljivi su.
Guranje ovakve agende kod nas ima otprilike onoliko smisla kao da ju guraju u Afganistanu. Mi smo prezadrti za ovakve stvari.

Aparatčiki u EU nikako to da shvate pa nas tretiraju kao da imamo mentalni sklop šveđana.

Ali ako EU plaća nekome dobre pare da se ovakve stvari štampaju, neka ih. To su pare bačene u vjetar.

U zadnje vrijeme jako brzo kuhaju žabu. Moje osobno mišljenje je da Soroš prije nego što odapne želi napraviti što više štete dok još može. Ja mislim da je to glavni razlog. Želi vlastitim očima gledati kako Rim gori, dok je još živ.
Marina Fiume is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 23:57   #15
Quote:
Marina Fiume kaže: Pogledaj post
Guranje ovakve agende kod nas ima otprilike onoliko smisla kao da ju guraju u Afganistanu. Mi smo prezadrti za ovakve stvari.

Aparatčiki u EU nikako to da shvate pa nas tretiraju kao da imamo mentalni sklop šveđana.

Ali ako EU plaća nekome dobre pare da se ovakve stvari štampaju, neka ih. To su pare bačene u vjetar.

U zadnje vrijeme jako brzo kuhaju žabu. Moje osobno mišljenje je da Soroš prije nego što odapne želi napraviti što više štete dok još može. Ja mislim da je to glavni razlog. Želi vlastitim očima gledati kako Rim gori, dok je još živ.
Zadrti? Po kojem kriteriju?
Uspoređivati nas sa Afganistanom je apsurdno.
Kod nas gayevi nemaju tih problema, a nisam jednom vidio gay par za ruku i kako izmjenjuju nježnosti tipične za par. Stranci. Nitko se oko toga ne uzbuđuje, ali vjeruj mi u Afganistanu bi im bilo jao njima.
No to i dalje ne znači da slikovnicu trebam smatrati primjerenim štivom za našu ili bilo koju djecu. I nisam zbog toga zadrt. Nije svaka promjena progresivnost.
Kexx is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 23:57   #16
zaboravljate da se homoseksualci rađaju u heteroseksualnim obiteljima
__________________
Awakening
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 23:59   #17
Brkaš pasivnost s nezadrtošću, imo. Mi smo pasivno-zadrt narod.

Sjeti se Markićkinog referenduma pa ćeš točno shvatiti kakvi smo. Takav mentalni sklop se ne može promijeniti u nekoliko godina.
Marina Fiume is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2018., 00:07   #18
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Nemam namjere ulaziti u raspravu o samoj temi, ali ovaj ti je argument problematičan barem na dva mjesta - kao prvo, lezbijske partnerice sasvim mirno mogu napraviti dijete (ne jedna s drugom, ali nebitno); kao drugo, hoćeš li istu rečenicu reći i neplodnim bračnim parovima - ako hoćeš, zajeb, ako nećeš, onda ti kriterij "napravite si sami!!1!" pada kao razlikovni kriterij tko smije, a tko ne smije posvajati... .
kao student radio sam u sex shopu na autobusnom, lezbijke su redovito kupovale gumene pimpeke
milko84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2018., 00:13   #19
Quote:
Marina Fiume kaže: Pogledaj post
Brkaš pasivnost s nezadrtošću, imo. Mi smo pasivno-zadrt narod.

Sjeti se Markićkinog referenduma pa ćeš točno shvatiti kakvi smo. Takav mentalni sklop se ne može promijeniti u nekoliko godina.
Zašto bi se uopće mijenjao?
U biti, mijenjao bih ga po pitanju radne etike i korupcije, ali ne po ovom pitanju.
Potpuno smo bezazleni, a to što ne vidimo izmišljene probleme koji nam se nameću kao ultravažni za čovječanstvo nas čini neobično bistrima u ovom sve luđem svijetu.
Kexx is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2018., 00:37   #20
Quote:
Kexx kaže: Pogledaj post
Ovo je samo još jedan mali doprinos krajnjem cilju, da se sve izokrene, izrelativizira i dovede do apsurda. Tek jedan mali djelić ukupne zamišljene slagalice dok se žabu polako kuha.
Što se točno ovdje izokreće? Zašto se ne bi, koristeći ovu slikovnicu, jedna obitelj sa homoseksualnim roditeljima prikazala kao nešto najnormalnije? Na koje to vrijednosti točno udara?
BrokenEmpire is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:59.