Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Pogledaj rezultate ankete: Je li vrijeme za vladu nacionalnog jedinstva?
Da 8 47.06%
Ne 9 52.94%
Glasovatelji: 17. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.02.2018., 12:30   #61
Quote:
martip kaže: Pogledaj post
Vrijeme je za kompletni teritorijalni i politički preustroj ove naše Lijepe Naše. Ukidanje 21 Županije i financiranja Bandićevog pašaluka od strane cjelokupne države.

6-8 Regija je dosta i 100-120 Općina . Ali kada bi se to napravilo ,onda pola današnjih profesionalnih političara i njihove rodbine ne bi više ovisilo o proračunu RH.
Županije treba ostaviti. Potrebno je ukinuti brdo gradova i općina. U Hrvatskoj ima 128 gradova i 428 općina. I ti bi županije ukidao koji realno ne opterećuju državni proračun. Eventualno spojiti poneke županije.
Pythonhim is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 12:30   #62
Quote:
hr1u00 kaže: Pogledaj post
Preferiram referendumski model kao jedini autentičan odraz volje naroda i najdirektniji demokratski oblik izjašnjavanja naroda.
Kako ćeš uvesti referendumski model?

Kako ćeš kroz referenumski model donijeti zakon koji ima 300 članaka?

95 posto Hrvata nije u stanju pročitati Zakon o radu koji se odnosi na sve one koji rade ili koji će raditi.

Kako misliš da su takvi ljudi u stanju donijeti takav jedan zakon na referendumu?

Kako ćeš donijeti ovršni zakon na referenudmu, opći porezni zakon ....... ?

Znaš li da zakoni moraju biti usaglašeni sa pravnom stečevinom EU, dakle sve i jedan Hrvat koji izlazi na referendum mora imati pravnu stečevinu EU u malom prstu.

Isti onaj Hrvat koji nije u stanju pročitati više od tri članka Zakona o radu.
mravac8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 12:32   #63
Quote:
hr1u00 kaže: Pogledaj post
Preferiram referendumski model kao jedini autentičan odraz volje naroda i najdirektniji demokratski oblik izjašnjavanja naroda.
Tako je.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 12:33   #64
Quote:
martip kaže: Pogledaj post
Vrijeme je za kompletni teritorijalni i politički preustroj ove naše Lijepe Naše. Ukidanje 21 Županije i financiranja Bandićevog pašaluka od strane cjelokupne države.

6-8 Regija je dosta i 100-120 Općina . Ali kada bi se to napravilo ,onda pola današnjih profesionalnih političara i njihove rodbine ne bi više ovisilo o proračunu RH.
Pa čak mislim da bi bilo dobro (jer drugačije izgleda ne ide), to ukidanje odraditi postepeno (evolucijom, prirodnim odljevom), preraspodjelama ljudi, bez velikih šokova i scena. Za početak zabraniti novo zapošljavanje. Bilo bi sporije, ali ovako ne ide nikako, tj. ide na gore.
goran2hr is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 12:34   #65
Vlada nacionalnog jedinsta sastavljena od hdz&sdp-a znači nastavak vladanja ljudi koji su u starom sistemu "usavršili" znanje?
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Zamisli takvu Vladu u kojoj sjedi i Živi zid - posve dovoljno.
Evo ja si mogu zamisliti. To bi bili mladi ljudi.
Vrijeme je da ljudi koji su išli u školu kada su računala, moderne tehnologije, engleski postali standard odvedu RH u 21. stoljeće. Ne mora nužno biti žz bitno je da nije iz zaostalog mentaliteta.
Orion1984 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 12:36   #66
Quote:
mravac8 kaže: Pogledaj post
Kako ćeš uvesti referendumski model?

Kako ćeš kroz referenumski model donijeti zakon koji ima 300 članaka?

95 posto Hrvata nije u stanju pročitati Zakon o radu koji se odnosi na sve one koji rade ili koji će raditi.

Kako misliš da su takvi ljudi u stanju donijeti takav jedan zakon na referendumu?

Kako ćeš donijeti ovršni zakon na referenudmu, opći porezni zakon ....... ?

Znaš li da zakoni moraju biti usaglašeni sa pravnom stečevinom EU, dakle sve i jedan Hrvat koji izlazi na referendum mora imati pravnu stečevinu EU u malom prstu.

Isti onaj Hrvat koji nije u stanju pročitati više od tri članka Zakona o radu.


Ja govorim samo o promjeni izbornog zakona putem referenduma koji će omogućiti izbor odgovornih političkih predstavnika kao razultat stvarne volje građana a ne partijskih struktura.
Takvi politički predstavnici koji odgovaraju svojim biračima onda će stvarati i kvalitetnije stranačke strukture i onda mogu kreirati i donositi sve ostale kvalitetnije zakone o kojim ti sad pričaš jer neće odgovarati isključivo o volji presjednika partije koji ih je tamo postavio.
Odgovaraju svojim glasačima i u saboru ne djeluju kao borgovi.

Dakle, promjena izbornog zakona putem referenduma, a ne donošenje svih zakona putem referenduma.
Kvalitetan izborni zakon je temeljni preduvjet za donošenje kvalitetnih zakona i kvalitetnije društvo koje neće biti žrtva kartela duopola Partija
hr1u00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 12:39   #67
Quote:
goran2hr kaže: Pogledaj post
Pa ukoliko Vi to pokušavate reći da bi to bilo nešto pravedno, za dobrobit naroda i popularno - nećemo se složiti.

Mali sam poduzetnik i plaćam ovo što ste naveli, ali ne mislim da mi (nama) treba još jedan namet.


Moj post se radi o načinu naplate nekog poreza, ne o njegovom pravednosti, valjda je to očito.

Kada budem željela pisati i pravednosti i dobrobiti za narod - onda ću o tome i pisati.

Jednako tako nisam pisala da poduzetnike, mikro, male, srednje ili velike treba dodatno porezno opteretiti.

Molim te da se drugi puta potrudiš da razumiješ što netko piše pa da ti se ne mora dodatno objašnajavati.
mravac8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 12:46   #68
Quote:
hr1u00 kaže: Pogledaj post

Ja govorim samo o promjeni izbornog zakona putem referenduma koji će omogućiti izbor odgovornih političkih predstavnika kao razultat stvarne volje građana a ne partijskih struktura.
A ja ti govorim da je to o čemu ti govoriš - neprovedivo. I to iz više razloga, nema tko provesti, nema interesa da se to provede, oni koji imaju interes nisu čak ni svjesni da se takvo nešto neće provesti samo od sebe već da bi, zamilsi, oni trebali dići guzicu, naučiti kako nešto provesti i onda to i napraviti ......

Uglavnom, ponašate se poput malog djeteta koji navlači tatu za hlače i govori: *tata, tata .... ja bi sladoled, tata, tata .... ja bi sladoled* a tata se niti ne osvrće na njegove želje već radi po svom.

Možete i dalje pisati na forumu da bi *trebalo ovo* i *trebalo ono ....* međutim, sve će ići dalje po starom, jer od vašeg trebalo bi nema ama baš nikakve koristi. Pala muha na medvjeda.
mravac8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 12:49   #69
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
Tocno.
90% građana je centristički orijentirano, a mediji stvaraju sliku da smo mi ekstremisti, "dijele" narod i time znatno doprinose "pasiviziranju" i defetizmu naroda.
Kad je milanović bio na vlasti ja sam ovdje samo čitao o udbašima i jugoslavenima.

Dakle narod stvara takvu sliku
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 12:50   #70
Quote:
hr1u00 kaže: Pogledaj post
Preferiram referendumski model kao jedini autentičan odraz volje naroda i najdirektniji demokratski oblik izjašnjavanja naroda.
Da se pita narod, nitko ne plaćao ništa, a svi bi uzeli pare

Hrvatski narod nije dovoljno odgovoran za referendumski model
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 12:54   #71
Quote:
mravac8 kaže: Pogledaj post
Moj post se radi o načinu naplate nekog poreza, ne o njegovom pravednosti, valjda je to očito.

Kada budem željela pisati i pravednosti i dobrobiti za narod - onda ću o tome i pisati.

Jednako tako nisam pisala da poduzetnike, mikro, male, srednje ili velike treba dodatno porezno opteretiti.

Molim te da se drugi puta potrudiš da razumiješ što netko piše pa da ti se ne mora dodatno objašnajavati.
Na moju tvrdnju - "Taj porez je nešto nepravedno i protunarodno, tj. nepopularno." - Vi ogovarate - "Ustvari ne."
Dakle mislite da nisam u pravu. Biti će da je taj porez nešto baš super?!

Ne slažem se sa Vama da nam nije uveden zbog slabosti naše birokracije. Mislim da ih podcijenjujete i kada se radi o uzimanju novaca i uhljebljivanju, da su oni na visini zadatka. Razlog ne uvođenja tog poreza je negativan utjecaj, na rejting stranke koja bi to odradila. U velikoj koaliciji, taj problem bi se umanjio, jer bi za uvođenje toga bili krivi svi, a u praksi nitko.
goran2hr is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 12:55   #72
Quote:
mravac8 kaže: Pogledaj post
Kako ćeš uvesti referendumski model?

Kako ćeš kroz referenumski model donijeti zakon koji ima 300 članaka?

95 posto Hrvata nije u stanju pročitati Zakon o radu koji se odnosi na sve one koji rade ili koji će raditi.

Kako misliš da su takvi ljudi u stanju donijeti takav jedan zakon na referendumu?

Kako ćeš donijeti ovršni zakon na referenudmu, opći porezni zakon ....... ?

Znaš li da zakoni moraju biti usaglašeni sa pravnom stečevinom EU, dakle sve i jedan Hrvat koji izlazi na referendum mora imati pravnu stečevinu EU u malom prstu.

Isti onaj Hrvat koji nije u stanju pročitati više od tri članka Zakona o radu.
1) Da li ste za rašuštanje sabora . DA NE
2) Da li ste da se oformi komisija nezavisnih pravnika za pisanje izbornog zakona RH. DA NE
3) Da li ste za teritorijalni preustroj RH. DA NE
4) Da li ste za raspuštanje ustavnog suda RH. DA NE
5) Da li ustavni suci RH trebaju biti pravnici sa iskustvom. DA NE

Sve se može , samo kad se hoće. Kompliciraju samo političari.
__________________
Bolje živjeti sto godina kao milijunaš, nego sedam dana u bijedi!
martip is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 13:00   #73
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Da se pita narod, nitko ne plaćao ništa, a svi bi uzeli pare

Hrvatski narod nije dovoljno odgovoran za referendumski model
Trenutno imamo upravo suprotno od referendumskog modela vlasti. Što više, vlast i oporba ometaju narodne referendume.

Pa sad, da li nam je to dobro? Ja npr. bi riskirao sa direktnom demokracijom, ako ništa drugo, ne može biti gora od ovog što imamo.
goran2hr is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 13:04   #74
Quote:
goran2hr kaže: Pogledaj post
Trenutno imamo upravo suprotno od referendumskog modela vlasti. Što više, vlast i oporba ometaju narodne referendume.

Pa sad, da li nam je to dobro? Ja npr. bi riskirao sa direktnom demokracijom, ako ništa drugo, ne može biti gora od ovog što imamo.
Shvati da je politika u Hrvatskoj posao , ozbiljan posao. Bilo kojoj stranci da pripadaš.
Dati narodu da odlučuje o njihovom poslu koji ne rade dobro , je isto kao i samome sebi pucati u glavu.
__________________
Bolje živjeti sto godina kao milijunaš, nego sedam dana u bijedi!
martip is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 13:20   #75
Quote:
goran2hr kaže: Pogledaj post
Na moju tvrdnju - "Taj porez je nešto nepravedno i protunarodno, tj. nepopularno." - Vi ogovarate - "Ustvari ne."
Dakle mislite da nisam u pravu. Biti će da je taj porez nešto baš super?!

Ne slažem se sa Vama da nam nije uveden zbog slabosti naše birokracije. Mislim da ih podcijenjujete i kada se radi o uzimanju novaca i uhljebljivanju, da su oni na visini zadatka. Razlog ne uvođenja tog poreza je negativan utjecaj, na rejting stranke koja bi to odradila. U velikoj koaliciji, taj problem bi se umanjio, jer bi za uvođenje toga bili krivi svi, a u praksi nitko.
Ne, to Ustvari ne, odnosilo se na nešto drugo, na to da se porez ne odlaže zato što je nepravedan već zato što je teško provediv.

Zašto misliš da je PDV pravedniji porez? Zašto misliš da je plaćanje članarine turističkoj zajednici pravedniji porez?
mravac8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 13:20   #76
Quote:
martip kaže: Pogledaj post
Shvati da je politika u Hrvatskoj posao , ozbiljan posao. Bilo kojoj stranci da pripadaš.
Dati narodu da odlučuje o njihovom poslu koji ne rade dobro , je isto kao i samome sebi pucati u glavu.
Ovo je nešto sa čime se slažem, da političari ne žele narodu prepustiti odlučivanje. Uostalom to se već i pokazalo u praksi.

Kakav god narod bio, moglo bi nam biti samo bolje (manje loše).
goran2hr is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 13:23   #77
Quote:
mravac8 kaže: Pogledaj post
A ja ti govorim da je to o čemu ti govoriš - neprovedivo. I to iz više razloga, nema tko provesti, nema interesa da se to provede, oni koji imaju interes nisu čak ni svjesni da se takvo nešto neće provesti samo od sebe već da bi, zamilsi, oni trebali dići guzicu, naučiti kako nešto provesti i onda to i napraviti ......

Uglavnom, ponašate se poput malog djeteta koji navlači tatu za hlače i govori: *tata, tata .... ja bi sladoled, tata, tata .... ja bi sladoled* a tata se niti ne osvrće na njegove želje već radi po svom.

Možete i dalje pisati na forumu da bi *trebalo ovo* i *trebalo ono ....* međutim, sve će ići dalje po starom, jer od vašeg trebalo bi nema ama baš nikakve koristi. Pala muha na medvjeda.
Sve ove tvoje teze su demantirane kvalitetnom referendumskom inicijativom za promjenu izbornog zakona koje je prikupila 380 000 potpisa !

A da ja budem konkretan pa da te pitam - jesi li ti potpisala referendumsku inicijativu za promjenu izbornog zakona ? ili samo pričaš na forumu ?
ja sam se u tom smislu bio angažirao i potpisao sam za referendum . I još 380 000 ljudi !

referendum je spriječen znamo kako i od koga .

PS. još jednom - referendum za promjenu izbornog zakona, a ne donošenje svih zakona na referendumima.

Izborni zakon na sljedećim načelima ;

preferencijalno glasovanje bez cenzusa
smanjenje izbornog praga s 5 na 3 posto
biranje najmanje 20 zastupnika u svakoj izbornoj jedinici ovisno o broju birača
mogućnost glasovanja dopisnim i elektroničkim putem
ujednačavanje vrijednosti glasa birača u izbornim jedinicama
izborne jedinice ne smiju dijeliti županije RH i Grad Zagreb
prikupljanje minimalno 3 000 potpisa za kandidacijsku listu izvanparlamentarne političke stranke ili nezavisne liste koja želi kandidirati svoje predstavnike u Sabor
zabrana zajedničkih kandidacijskih lista dviju ili više političkih stranaka

a koja bi bila zapisana u Ustavu RH kao u mnogim europskim zemljama - Austriji, Belgiji, Češkoj, Danskoj, Estoniji, Finskoj, Irskoj, Latviji, Luksemburgu, Malti, Nizozemskoj, Norveškoj, Poljskoj, Portugalu, Sloveniji, Španjolskoj, Švedskoj, Švicarskoj
hr1u00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 13:25   #78
Quote:
martip kaže: Pogledaj post
1) Da li ste za rašuštanje sabora . DA NE
2) Da li ste da se oformi komisija nezavisnih pravnika za pisanje izbornog zakona RH. DA NE
3) Da li ste za teritorijalni preustroj RH. DA NE
4) Da li ste za raspuštanje ustavnog suda RH. DA NE
5) Da li ustavni suci RH trebaju biti pravnici sa iskustvom. DA NE

Sve se može , samo kad se hoće. Kompliciraju samo političari.
Sabor je tijelo koje donosi zakone.

Ako raspustiš sabor tko će i kako donijeti novi Zakon o radu?

Kako ćeš krenuti:

Jeste li za 8 satno radno vrijeme, 9 satno, radno vrijeme 7 satno radno vrijem 6 satno radno vrijeme ...... za kakvo vražje radno vrijeme uopće jeste?

Jeste li za godišnji od 4 tjedna, tri tjedna 8 tjedna, 5 tjedna, jeset li uopće za godišnji .....?

Ako ti misliš da se život u jednoj državi može regulirati odgovorima *da* i *ne* onda nemaš pojma o ničemu.
mravac8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 13:26   #79
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Kad je milanović bio na vlasti ja sam ovdje samo čitao o udbašima i jugoslavenima.

Dakle narod stvara takvu sliku
kao što i danas čitamo o ultrakonzervativizmu, rastućoj fašizaciji i slično.
Potvrđuješ poantu da politika kreira te obrasce koji zagađuju društvo/narod/birače/medije...

A Duško Sekulić je u svojim sociološkim istraživanjima potvrdio baš to - da ti politički kreirani obrasci zagađuju društvo koje je zapravo vrlo nesklono bilo kakvim ekstremima i marginama.
hr1u00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 13:34   #80
Quote:
mravac8 kaže: Pogledaj post
Ne, to Ustvari ne, odnosilo se na nešto drugo, na to da se porez ne odlaže zato što je nepravedan već zato što je teško provediv.

Zašto misliš da je PDV pravedniji porez? Zašto misliš da je plaćanje članarine turističkoj zajednici pravedniji porez?
PDV? Kada ja zarađujem, nemam problem s tim da i država nešto uzme. Ali nakon što sam platio porez, uzimam si za pravo taj preostali novac potrošiti kako želim (na legalne stvari ili usluge). I za stvari koje sam pošteno platio, koje smatram svojim (kuća, stan, bicikl, mikrovalka...) ne želim da me se doživotno "kažnjava" porezom. Tim prije što se ne misli oporezovati one koji su svoju zaradu popušili, prokockali, ušmrkali, zapili, prokurvali i sl.

Ne plaćam turističkoj zajednici, pa to ne bi komentirao. Ali plaćam doprinos za šume, moj d.o.o. drugom d.o.o. iako ne radim s drvom. To je nešto sitno, a tješim se da su za te moje (mog poduzeća) novce kupili sadnicu i posadili, jer volim drveće. Plaćam i HGK, o kojem bi mogao svašta reći, ali poželio bi samo da članarina u tom cirkusu bude - dobrovoljna. Pa ako su nam (poduzetnicima) od koristi, svatko će im i dalje rado plaćati.
goran2hr is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:26.