Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.01.2011., 14:06   #961
Quote:
Lea Sun kaže: Pogledaj post
Jel vidiš koliko onda ona pojma nema.
Ja znam kako funcionira tako da meni ne moraš objašnjavati .
Još jedna u nizu laži po kojima onda kužiš da nešto tu smrdi.
Samo sam potkrijepila zašto sam pitala vas pomorce za plaće.
A sto ako neki uplacuju na offshore racune, mirovinsko i zdravstveno u stranoj zemlji, primjerice Norveskoj???
Josey_Wales is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2011., 14:52   #962
Quote:
Lea Sun kaže: Pogledaj post
Jel vidiš koliko onda ona pojma nema.
Ja znam kako funcionira tako da meni ne moraš objašnjavati .
Još jedna u nizu laži po kojima onda kužiš da nešto tu smrdi.
Samo sam potkrijepila zašto sam pitala vas pomorce za plaće.
Kazes upucena si a prije si napisala ovo: ''E pa kad se to spomene, taj porez, onda se utvrdi da je dotični prijavljen na minimalac..''

ne znan kakvu si informaciju i potvrdu tila...

O standardu pomoraca i necijem stilu zivota nema smisla pricat...

Kako god bilo nemojmo ic u off.topic...

primanja do 20k misecno su oslobođena od placanja poreza bez obzira bija na brodu 200 ili 30 dana godisnje...

Quote:
A sto ako neki uplacuju na offshore racune, mirovinsko i zdravstveno u stranoj zemlji, primjerice Norveskoj???
Moguce ako se ide direktno priko strane kompanije bez posrednika odnosno agencije iz RH... cujen da neki to rade... a kompanije neke refundiraju i porez koji drzava uzme ljudima... ima slucajeva...
batelant is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2011., 18:24   #963
Nisam htjela komentirati nečiji stil života jer je to nemoguće.
Samo, koliko god ona mislila da meni mast vadi s "njenom" lovom dok ona doma češka onu stvar, toliko ja znam da više od pola što ona kaže niej istina i ta laže me jako smeta.
Zrelo da se doda crveni karton i van iz mog života jer mi takve osobe ne trebaju.
Nisam znala da je to offtopic...
Možda se u temu za pomorce mogu uključiti i ponašanje njihovih žena koje bi u svakom slučaju trebale biti svjesne da se on topi na moru i da se, naročito kod pomoraca na ugovor, situacija može promjeniti preko noći. Gdje je sigurnost?
A što se tiče offshore računa i plaćanja mirovinskog u nekoj drugoj zemlji...vrlo ih je malo broj takvih koji shvaćaju da neće moći do groba zgrčati lovu već da trebaju osiguranje za starost.
__________________
“Pokvareni ljudi poštuju iz straha; dobri ljudi, iz ljubavi.” Aristotel
Lea Sun is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2011., 19:14   #964
Quote:
Lea Sun kaže: Pogledaj post
Nisam htjela komentirati nečiji stil života jer je to nemoguće.
Samo, koliko god ona mislila da meni mast vadi s "njenom" lovom dok ona doma češka onu stvar, toliko ja znam da više od pola što ona kaže niej istina i ta laže me jako smeta.
Zrelo da se doda crveni karton i van iz mog života jer mi takve osobe ne trebaju.
Nisam znala da je to offtopic...
Možda se u temu za pomorce mogu uključiti i ponašanje njihovih žena koje bi u svakom slučaju trebale biti svjesne da se on topi na moru i da se, naročito kod pomoraca na ugovor, situacija može promjeniti preko noći. Gdje je sigurnost?

A što se tiče offshore računa i plaćanja mirovinskog u nekoj drugoj zemlji...vrlo ih je malo broj takvih koji shvaćaju da neće moći do groba zgrčati lovu već da trebaju osiguranje za starost.
Ja mislin da bi bija red da ti ovo bude zadnji post ovog boldanog sadrzaja i da to rjesavas sa doticnom osobom i da ovde ne spamas po temi...!!

uostalom ja mislin da postoji tema zene pomoraca tako da preusmjeris tamo...

nego kako se plovi nego na ugovor? o cemu ti pricas...?!?!

nyk koliko znam svojim zaposlenicima placa nekakvo mirovinsko/osiguranje u japanu nakon određenog br godina na njima...

covik je pita za primanje place...

bore se pomorci za svoja prava... popijač je obeča 3 miseca na 12 miseci a izgleda da smo to popušili...
batelant is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2011., 21:54   #965
Quote:
batelant kaže: Pogledaj post
Ja mislin da bi bija red da ti ovo bude zadnji post ovog boldanog sadrzaja i da to rjesavas sa doticnom osobom i da ovde ne spamas po temi...!!

uostalom ja mislin da postoji tema zene pomoraca tako da preusmjeris tamo...

nego kako se plovi nego na ugovor? o cemu ti pricas...?!?!

nyk koliko znam svojim zaposlenicima placa nekakvo mirovinsko/osiguranje u japanu nakon određenog br godina na njima...

covik je pita za primanje place...

bore se pomorci za svoja prava... popijač je obeča 3 miseca na 12 miseci a izgleda da smo to popušili...
Sorry , neću više spamati temu sa ženskim budalaštinama.
Ima pomoraca koji su stalno zaposleni ali su oni starija generacija.
No o tome drugi put..
Pooozzz...
__________________
“Pokvareni ljudi poštuju iz straha; dobri ljudi, iz ljubavi.” Aristotel
Lea Sun is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2011., 23:17   #966
ima jedna nasa kompanija, sta ja znam, koja ima pomorce u stalnom radnom odnosu... za strane kompanije to sigurno nije slucaj...
batelant is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2011., 12:16   #967
Quote:
batelant kaže: Pogledaj post
ima jedna nasa kompanija, sta ja znam, koja ima pomorce u stalnom radnom odnosu... za strane kompanije to sigurno nije slucaj...
Koja to naša komapanija ako se smije znat?
Felix 3575 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2011., 13:04   #968
Quote:
Felix 3575 kaže: Pogledaj post
Koja to naša komapanija ako se smije znat?
nemoj se ljutit ali ne bi o imenima... i to koliko znan vridi samo za staru gardu koja je dugo na njima...
batelant is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2011., 14:11   #969
Quote:
batelant kaže: Pogledaj post
nemoj se ljutit ali ne bi o imenima... i to koliko znan vridi samo za staru gardu koja je dugo na njima...

U jako malom broju je ta stara garda i oni gledaju kako će ih se riješiti.
__________________
“Pokvareni ljudi poštuju iz straha; dobri ljudi, iz ljubavi.” Aristotel
Lea Sun is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2011., 14:34   #970
Quote:
Lea Sun kaže: Pogledaj post

U jako malom broju je ta stara garda i oni gledaju kako će ih se riješiti.
odakle ti to? da li uopce mislimo na istu kompaniju... ja mislim da nismo... jer to nije slucaj u ovoj o kojoj ja pricam...

Zadnje uređivanje batelant : 17.01.2011. at 14:41.
batelant is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2011., 11:05   #971
Nitko nije prije radio na Ro-Ro brodovima?
Felix 3575 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2011., 22:59   #972
Dal se isplati dan danas u pomorce? Čujem da plaće više nisu baš tako bajne a uglavnom su plaćeni samo na kopnu. Koliko je dan danas neka prosječna godišnja plaća pomorca, recimo terca i sekonda? Oko 25 000 eura negdje, jesam li u pravu? Mislim lijepa je to para al baš uz svo odsustvo i sve ostalo.....nisam siguran da se isplati. Što vi mislite?
Maurice is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2011., 00:27   #973
Koliko se otprilike čeka za ukrcaj?
Felix 3575 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2011., 12:01   #974
Quote:
Maurice kaže: Pogledaj post
Dal se isplati dan danas u pomorce? Čujem da plaće više nisu baš tako bajne a uglavnom su plaćeni samo na kopnu. Koliko je dan danas neka prosječna godišnja plaća pomorca, recimo terca i sekonda? Oko 25 000 eura negdje, jesam li u pravu? Mislim lijepa je to para al baš uz svo odsustvo i sve ostalo.....nisam siguran da se isplati. Što vi mislite?
isplati....? mislis novcano ili kako?

recimo da si u pravu i da je to godisnja placa za sekonda 25000 eur a moze bit i veca...

i sad to zaokruzimo na 200.000 kn... i podilimo sa 12 miseci i to ispada 17.000 kn misecno...

i sad ti meni reci di mozes zaradit te novce u RH... sigurno ima poslova ali ih je malo... a da ne govorin da ti je dovoljna srednja skola... i da zaradis posteno...

posa je to tezak i zajeban ali bar zaradis nesto posteno...

druga je stvar sta nasa predivna drzava RH ima stav prema pomorcima ''uzmi im skalp'' a jedni su od rijetkih koji donose novce u RH...
batelant is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2011., 12:04   #975
Quote:
Felix 3575 kaže: Pogledaj post
Koliko se otprilike čeka za ukrcaj?
di sta kako? tko?

pitanje ti je malo nerazumljivo...

kadeti sad dugo cekaju na ukrcaj i kume i mole svuda jer se tesko ukrcat ka kadet...
batelant is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2011., 12:32   #976
Quote:
batelant kaže: Pogledaj post
di sta kako? tko?

pitanje ti je malo nerazumljivo...

kadeti sad dugo cekaju na ukrcaj i kume i mole svuda jer se tesko ukrcat ka kadet...
da nazalost poslao vec 300 tinjak emailova
killler is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2011., 13:22   #977
Quote:
killler kaže: Pogledaj post
da nazalost poslao vec 300 tinjak emailova
asu sve mi je jasno!!

nema predaje!!

salji i dalje...

salji direktno kompanijama vani jer si vjerovatno sve nase agencije proceslja... ima kompanija... salji...

jesi proba na cma cgm...?
batelant is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2011., 13:30   #978
Quote:
batelant kaže: Pogledaj post
isplati....? mislis novcano ili kako?

recimo da si u pravu i da je to godisnja placa za sekonda 25000 eur a moze bit i veca...

i sad to zaokruzimo na 200.000 kn... i podilimo sa 12 miseci i to ispada 17.000 kn misecno...

i sad ti meni reci di mozes zaradit te novce u RH... sigurno ima poslova ali ih je malo... a da ne govorin da ti je dovoljna srednja skola... i da zaradis posteno...

posa je to tezak i zajeban ali bar zaradis nesto posteno...

druga je stvar sta nasa predivna drzava RH ima stav prema pomorcima ''uzmi im skalp'' a jedni su od rijetkih koji donose novce u RH...
Srednja pomorska skola danas??? Tesko, skoro sve kompanije primaju skoro iskljucivo sa visom pomorskom(znaci bar one dvije minimalne godine pomorskog fakulteta iltiga 120 ECTS), ali uglavnom upadaju oni sa bachelor diplomama(180 ECTS) na vise(300+ ECTS) ko kadeti, prije nego dvogodisnji pristupnici(120 ECTS)... Toplo se nadam da se varam...
Josey_Wales is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2011., 15:33   #979
Quote:
Josey_Wales kaže: Pogledaj post
Srednja pomorska skola danas??? Tesko, skoro sve kompanije primaju skoro iskljucivo sa visom pomorskom(znaci bar one dvije minimalne godine pomorskog fakulteta iltiga 120 ECTS), ali uglavnom upadaju oni sa bachelor diplomama(180 ECTS) na vise(300+ ECTS) ko kadeti, prije nego dvogodisnji pristupnici(120 ECTS)... Toplo se nadam da se varam...
naravno da se varas odakle ti te informacije...?? sa brevetima napredujes i ovlastenjima a ne sa faxom... naravno da je fax na pomoc... ali ne u toj mjeri o kojoj ti pricas...

a ove puste ects bodove slobodno napisi u CV pa da vidimo reakciju poslodavca...
batelant is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2011., 19:03   #980
Quote:
batelant kaže: Pogledaj post
di sta kako? tko?

pitanje ti je malo nerazumljivo...

kadeti sad dugo cekaju na ukrcaj i kume i mole svuda jer se tesko ukrcat ka kadet...
Asistent, Jadroplov ...
Felix 3575 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:05.