Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.12.2006., 19:11   #41
Quote:
Ali isto tako - time se prorijeđuju one veze koje bi bile a vjerojatno i ostale - površne. Kad se netko "upusti" onda bar znaš da mu se zaista sviđaš i da mu ne smeta da se mora dodatno truditi oko svega toga...
ti si za pet

da, sa svime se slažem po običaju - meni su rekli da je moje majčinstvo filter
sad mi se neće priljepiti oni kojima je do puke zezancije, financijski priljepci, oni koji vole iskorištavati i sl.

ako se nekome doista sviđaš, sviđaš mu se i s djetetom i bez


još nešto u vezi vremena za dečka - meni su muškarci vrlo zanimljivi, obično vele da bi htjeli malo vremena i za sebe (što je potpuno normalno), a kad krene veza htjeli se viđati bi svaki dan, najbolje da se još napol' kod njih preseliš...onda to što moraš koji dan ostati doma smeta (?)
Kent is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2006., 19:14   #42
Quote:
Eventualno se moraju priviknuti na činjenicu da ima djecu koja ga posjećuju i slično
a počesto djecu i prekriže ili zanemare

Quote:
Meni ovo više zvuči na "lovačke" priče nego na realni uspjeh...
ha, čuj, citiram debilčeka
Kent is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2006., 20:26   #43
Quote:
Kent kaže:
ha, čuj, citiram debilčeka
Debilček si podiže "rejting" praznim pričama...
__________________
Vidiš, godine nas obrade različito... Nekom postane važno s kim će leći, a nekom s kim će se probuditi
daru is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2006., 21:57   #44
Quote:
Pero Perić kaže:
Evo još jedno pitanje na ovu temu:

Šta mislite, da li dečki - u pravom smislu te riječi - dakle muškarci koji se do sad nisu ženili, ipak zaziru od upuštanja u bilo kakvi oblik veze s rastavljenom ženom? I naročito ako ima djecu?

Pitanje vrijedi i obratno - kakav stav imaju cure prema rastavljenim muškarcima?

Koliko je meni poznato u mojoj okolini, mislim da cure manje robuju tim predrasudama jer znam puno više parova ovog drugog tipa. Čak bi morala jaaako razmišljati da se sjetim nekih iz prve kategorije ovdje navedene.
Evo ja sam osoba iz prve kategorije.

Ne znam jeli rijetkost ili ne, nisam izlazila u biti i uvijek sam se mislila da ne bih ni mogla opet ic po klubovima i nekog traziti. Ovo se razvilo iz prijateljstva, bio je strpljiv i dolazio nam u posjetu. Dugo nismo imali pravi izlazak, onako romantican, jer mi nitko nije ni mogao cuvati djecu.
Tako ako bi isli u kino, restoran, voznje biciklom ili slicno, isli bi u cetvero.
To mi je bio znak da mu je stalo jer je pokazao brigu za sve nas.
__________________
I don't mind arguing with myself. It's when I lose that it bothers me
Mariette is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2006., 11:55   #45
Mariette, stvarno si rijedak primjerak, koliko sam skužila to je sad već ozbiljnija veza? Ajde nek ti je sretno!

Inače mislim da ste svi u pravu i da je obično lakše se spetljati s nekim ko ima djecu koja ne žive s njim, pa otuda da ima više rastavljenih muškaraca i slobodnih cura, nego obratno.

Još jedna stvar, evo sad kad mislim o tome pada mi na pamet sljedeće: kad bi se taj neki doselio k meni, da živi sa mnom, on zapravo ne bi imao puno brige ni obaveza oko mojeg sina. Znači, ne bi morao brinuti ni šta će mali jesti, ni obući, ni jel mu gotova zadaća... a htjeli mi to ili ne, to su svakodnevne obaveze koje čovjeka ipak opterećuju. Sav kontakt bi se, pretpostavljam sveo na igranje nogometa, šarafanje po biciklu i sl. Na neki način oni bi si bili prijatelji. S druge strane, da ja živim zajedno s čovjekom koji ima npr dvoje djece, sve ove osnovne obaveze padaju na mene, odnosno ja im moram zamijeniti mamu u punom smislu te riječi. Da pitanje ne bude pregrubo, razmišljam o tome može li se ipak ''tuđe'' dijete voljeti kao svoje vlastito.

Nemam o tome izgrađen stav, a ni iskustva pa me zanima šta vi mislite (jer je moguće da se jednog dana svi nađemo u takvoj situaciji).
Pero Perić is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2006., 13:16   #46
Ja vjerujem da ako volis osobu istinski, onda to dodje prirodno od sebe.
Puno puta moj decko meni kaze da voli moju djecu jer su dio mene.

Veza je ozbiljna, vjerujem on bi me sutra zenio, no ja radije idem polako. Za sad je sve ok, i vjerujem da ne moramo nigdje zuriti se.

Znas kako je, opeceni i na hladno puse.
__________________
I don't mind arguing with myself. It's when I lose that it bothers me
Mariette is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2006., 13:21   #47
Quote:
daru kaže:
Debilček si podiže "rejting" praznim pričama...

Potpis ti je koma, i ja bih takvog htjela vidjeti. hahahaahhaah
__________________
I don't mind arguing with myself. It's when I lose that it bothers me
Mariette is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2006., 13:46   #48
Quote:
Pero Perić kaže:

Nemam o tome izgrađen stav, a ni iskustva pa me zanima šta vi mislite (jer je moguće da se jednog dana svi nađemo u takvoj situaciji).


Nisam to još ovdje napisala... ali imam ovakvu situaciju. Sve je ok, u smislu da je on razveden i to, ali ima djecu. Ta djeca ne žive s njim, nego s njom. Upoznao me s njima. Moram priznati da me je to upoznavanje prilično preplašilo. Nisam očekivala takvu reakciju od sebe. Koliko god mi je bilo, s jedne strane, to dijete krasno i koliko god od samog početka nisam imala negativnih osjećaja, kada sam ga prvi put vidjela na mene je to sve skupa čudno djelovalo. Ne znam, na neki način se njegov bivši život (u smislu braka s drugom ženom) odjednom konkretizirao, i klinac više nije bio samo jedno dijete o kojem on priča, ne znam kako da objasnim.
Možda je on malo i požurio s time, ali na neki način, htio je na taj mi način dati mi na znanje da želi da budem dio njegovog života, pa i njegove uloge kao oca. Zbilja se on super ponio i to... Ali nije mi bilo lako.
osjećala sam se i sebično, na neki način, iako sam naravno, ponašanjem bila besprijekorna, dijete me baš nekako prihvatilo, i sam susret je prošao jako ok.
A u sebi sto pitanja. Hoću li to moći, volim li ga zbilja toliko, da li je to za mene...
valjda se s vremenom ipak sve postavi na mjesto.
Anastasia is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2006., 14:00   #49
Moguce i nesigurnost hoces li biti dorasla svemu tome. S vremenom, na neki nacin postanes odgovorna za to dijete isto. Tesko je zbliziti se, opet ne biti roditelj i postaviti se kao prijatelj. Pokazati da ti je stalo, ali da ne uskaces na mjesto majke. I pitanje opet, jesam li ja na to spremna?

Moj decko je mojim sinovima rekao ja vam mogu bit prijatelj, vi imate tatu.
Divim mu se jer momentalno prolazi kroz jako tesko razdoblje. Puno stvari on trpi, sto ne bi trpio da nije sa mnom, on kaze, vrijedna si toga.

U svakom slucaju, s djecom, delikatnije je....
__________________
I don't mind arguing with myself. It's when I lose that it bothers me
Mariette is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2006., 14:15   #50
Da. Istina. I nekako sam svjesna još mnogo drugih stvari - a jedna od tih, je npr. da odnos s bivšom neće nikada nestati, znači uvijek će postojati, jer je ona majka. Da, vjerujem u njegovu ljubav, ali kako da se izrazim - nisam više klinka s ružičastim naočalama. I drukčije gledam na neke stvari. I ne mislim, a priori, "sve ćemo mi lako, mi se volimo"
Ne vjerujem da će biti lako. Volimo se, situacija kod njega je transparentna i čista, ali pitam se... jesam li dorasla, jesam li dovoljno jaka u svemu tome...
Mislila sam da će biti puno lakše nositi se sa svime time.
Anastasia is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2006., 14:17   #51
zasto same sebi postavljate opterecenja??
nitko vas nece nikad voljeti i cijeniti ni gram vise ni gram manje , osim onoga sto i kakve jeste i kakvima se pokazete
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2006., 14:47   #52
Obicno kad se nalazimo na raskrsnici u zivotu, i pocinjemo jednim drugim zivotom, preispitujemo se. Nije lako izaci iz kolotecine, i sve ispocetka pocinjati.
Recimo ranije, mama mog decka je bila "protiv mene". Mozes misliti njen sin, prvorodjeni, nije bio ozenjen, hvata se sa zenom koja je rastavljena s dvoje djece....Ona je sebi zamisljala drukcije. Moj decko joj je postavio pitanje: "mama, zelis li ti da sam ja sretan?" Mama mu odgovori: "normalno sine da zelim da si sretan, zato se brinem..."
On je rekao: " s ovom zenom sam sretan i zato ne govori nista vise protiv nje"
Ono sto sam htjela reci je da kad je moja prijateljica to cula, kaze mi da moram razumjeti njegovu mamu...ni ti ne bi voljela da ti se sin uhvati s rastavljenom.
Ja sam joj samo odgovorila da to znaci da sam ja kao "damaged goods".

I takve stvari i rijeci te dovedu da pocnes tako i razmisljati. Treba vremena da shvatis da to nije tocno i da ima osoba koja ti je srodna dusa i ako te voli, voli ce te u potpunosti...
__________________
I don't mind arguing with myself. It's when I lose that it bothers me
Mariette is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2006., 14:50   #53
Quote:
Anastasia kaže:
Da. Istina. I nekako sam svjesna još mnogo drugih stvari - a jedna od tih, je npr. da odnos s bivšom neće nikada nestati, znači uvijek će postojati, jer je ona majka. Da, vjerujem u njegovu ljubav, ali kako da se izrazim - nisam više klinka s ružičastim naočalama. I drukčije gledam na neke stvari. I ne mislim, a priori, "sve ćemo mi lako, mi se volimo"
Ne vjerujem da će biti lako. Volimo se, situacija kod njega je transparentna i čista, ali pitam se... jesam li dorasla, jesam li dovoljno jaka u svemu tome...
Mislila sam da će biti puno lakše nositi se sa svime time.
Koliko je mali star?

Nije lako, ali nije ni nemoguce. Kod mene ima jos jako puno problema, posebno sto s drugom stranom nemam komunikacije, i on uvijek djeci govori protiv majke i slicno, i onda covjek ne zna sto ciniti...Izgubim se i ja kao roditelj.
__________________
I don't mind arguing with myself. It's when I lose that it bothers me
Mariette is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2006., 14:55   #54
ne treba vremena
treba prvo i prvenstveno prihvatiti sto je tocniju sliku samog /same sebe
netko nesto o meni misli? ok , idemo vidjeti tko misli i onda - sto misli i koliko je to blizu ili daleko od istine

jebo ja emocije i jebo ja dobre ili "dobre" namjere onih koji veze ni sami sa sobom nemaju
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2006., 15:17   #55
Da, istina je, čovjek mora biti sam sa sobom na čistu, i to je prvi uvjet.
I ja sam toga svjesna, zato možda i previše razmišljam.
Anastasia is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2006., 15:53   #56
Aloha rastavljeni nisam dugo bila ovdje, vidim da ste dobili svoj podforum, čestitam. Sad nam još samo fale sprovodi pa da fino imamo ŽUD- vjenčanja, rastave, sprovodi.
Dakle o temi..osim što su neki fino napisali d trebaš raščistiti sa sobom i ne brigati o tome što drugi misle, nekad to u životu nije jednostavno. Recimo ako je ljudima do kojih je tebi stalo, stalo što drugi misle.
Kad si u braku zaštićeniji si od toga što bilo ko misli, ali si izloženiji negativnim stavovima muža i njegove rodbine. Živimo u suburbiji (kako ja volim zvati lijepu našu) i htjeli, ne htjeli, izloženi smo malograđanštini i lažnom moralu. Tako je notorna činjenica da puno žena ne voli u svojoj užoj okolini slobodnu ženu što je posljedica muškog gledanja na istu - kao nešto ''ponuđeno'', lako za uzeti.
To je teško za prihvatiti, ali se rješava s vremenom, nađeš druge prijatelje, pridružiš se klanu rastavljenica (raspuštenica, so vot?). Znam ja jedan, ajme kako su te ribe dobre, kako se dobro zabavljaju, a način na koji od njih zaziru ''prave obitelji'' predvođene nesigurnom ženicom je upravo urnebesan.
Drugo pitanje gđice. ili gđe. je pitanje kulture i tradicije, i u nekom djelovima svijeta se već mijenja, a i kod nas će samo što mi to nećemo doživjeti. Recimo u Francuskoj je već skoro potpuno izbačeno iz upotrebe razlikovanje udanih i neudanih žena pri oslovljavanju.
Za kraj samo bi vam rekla da je u našoj okolini puno teže biti žena sa 35+ koja se nikad nije udavala nego rastavljena žena.
__________________
I'AM smiling!!!
lilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2006., 16:40   #57
Quote:
Mariette kaže:
Obicno kad se nalazimo na raskrsnici u zivotu, i pocinjemo jednim drugim zivotom, preispitujemo se. Nije lako izaci iz kolotecine, i sve ispocetka pocinjati.
Recimo ranije, mama mog decka je bila "protiv mene". Mozes misliti njen sin, prvorodjeni, nije bio ozenjen, hvata se sa zenom koja je rastavljena s dvoje djece....Ona je sebi zamisljala drukcije. Moj decko joj je postavio pitanje: "mama, zelis li ti da sam ja sretan?" Mama mu odgovori: "normalno sine da zelim da si sretan, zato se brinem..."
On je rekao: " s ovom zenom sam sretan i zato ne govori nista vise protiv nje"
Ono sto sam htjela reci je da kad je moja prijateljica to cula, kaze mi da moram razumjeti njegovu mamu...ni ti ne bi voljela da ti se sin uhvati s rastavljenom.
Ja sam joj samo odgovorila da to znaci da sam ja kao "damaged goods".

I takve stvari i rijeci te dovedu da pocnes tako i razmisljati. Treba vremena da shvatis da to nije tocno i da ima osoba koja ti je srodna dusa i ako te voli, voli ce te u potpunosti...
sretna si

hoces jedno drugacije iskustvo: novi partner rastavljene zene s dvoje djece nije duugo svojima rekao za tu vezu, a kad je skupio hrabrosti rekao je da je s rastavljenom zenom koja ima jedno dijete

mislim da ti ne moram opisivati koje je to emocije izazvalo kod zene, uglavnom tu je konacno bio kraj.

ne preispituj se vise o svojim kvalitetama, psi ce uvijek lajati i karavane prolaziti...cuvaj ono sto imas.
__________________
Najopasnija hrana je torta. Svadbena.
Jedini poraz koji sam doživio u životu...nisam uspio sjebat škuribandu. (walter, 2010.)
putnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2006., 21:48   #58
Quote:
lilla kaže:
Aloha rastavljeni Za kraj samo bi vam rekla da je u našoj okolini puno teže biti žena sa 35+ koja se nikad nije udavala nego rastavljena žena.
I to je točno 100%. Vidim po svojim curama. Sve smo podjednake, 30-32 g, VSS, dobroizgledajuće, stan, auto, dobar posao... i čini mi se kako one žive lošije nego ja (ja jedina imam dijete). Kao da sam odradila jedan dio svoje životne misije. I ja si ne mogu naći adekvatnog frajera, al bogme ne mogu ni one (samo je jedna od nas 6 udata, a mi druge nemamo ni dečke). Kao da ih nema na tržištu.
Pero Perić is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2006., 10:39   #59
Quote:
Pero Perić kaže:
Još jedna stvar, evo sad kad mislim o tome pada mi na pamet sljedeće: kad bi se taj neki doselio k meni, da živi sa mnom, on zapravo ne bi imao puno brige ni obaveza oko mojeg sina. Znači, ne bi morao brinuti ni šta će mali jesti, ni obući, ni jel mu gotova zadaća... a htjeli mi to ili ne, to su svakodnevne obaveze koje čovjeka ipak opterećuju. Sav kontakt bi se, pretpostavljam sveo na igranje nogometa, šarafanje po biciklu i sl. Na neki način oni bi si bili prijatelji. S druge strane, da ja živim zajedno s čovjekom koji ima npr dvoje djece, sve ove osnovne obaveze padaju na mene, odnosno ja im moram zamijeniti mamu u punom smislu te riječi. Da pitanje ne bude pregrubo, razmišljam o tome može li se ipak ''tuđe'' dijete voljeti kao svoje vlastito.

Nemam o tome izgrađen stav, a ni iskustva pa me zanima šta vi mislite (jer je moguće da se jednog dana svi nađemo u takvoj situaciji).
Pa oko podjele i preuzimanja dužćnosti i obaveza, mislim da bi trebalo ići u oba smjera... Ako živiš s nekim i s njim zajedno razmišljaš o financijama i što će tko jesti i obući, onda je normalno da se i on uključi u ta razmišljanja. A ako ti preuzimaš brigu o nečijoj djeci - također...
Da li je moguće? Je. Djeca su - djeca. Kad živiš u jednoj zajednici - zavoliš svakog člana te zajednice i mislim da se razlike ne rade (ili se bar ne bi trebale raditi). Međutim ima i slučajeva kada netko to ne može jednako prihvatiti. Ok - ali onda bi trebao/la biti iskren prema sebi i reći već u startu "ja to ne mogu" i maknuti se.
__________________
Vidiš, godine nas obrade različito... Nekom postane važno s kim će leći, a nekom s kim će se probuditi
daru is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2006., 10:51   #60
Quote:
Anastasia kaže:
Da, istina je, čovjek mora biti sam sa sobom na čistu, i to je prvi uvjet.
I ja sam toga svjesna, zato možda i previše razmišljam.
Polako... Takve stvari se ne dešavaju preko noći: sad upoznaš malog i odmah osjećaš "kao da je tvoje". Pogotovo ako ne živi s vama zajedno.
Zapravo se novi partneri nađu odjednom preko noći u ulozi - druge mame ili drugog tate, a tu novu ulogu nisu "zaslužili" svojom odlukom da imaju dijete ni devetomjesečnim iščekivanjem (čak i tada kad se dijete rodi roditelji ne znaju ni kako se postaviti, ni što treba ni što ne...uče u koracima). Ta "uvertira" te priprema na majčinstvo, a ovako "iz vedra neba" treba malo vremena da se suživiš i posložiš svoju ulogu u cijeloj toj priči postepeno u glavi (kako se postaviti, do koje mjere...).
__________________
Vidiš, godine nas obrade različito... Nekom postane važno s kim će leći, a nekom s kim će se probuditi
daru is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:36.