Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.12.2006., 11:23   #61
Quote:
daru kaže:
Pa oko podjele i preuzimanja dužćnosti i obaveza, mislim da bi trebalo ići u oba smjera... Ako živiš s nekim i s njim zajedno razmišljaš o financijama i što će tko jesti i obući, onda je normalno da se i on uključi u ta razmišljanja. A ako ti preuzimaš brigu o nečijoj djeci - također...
Da li je moguće? Je. Djeca su - djeca. Kad živiš u jednoj zajednici - zavoliš svakog člana te zajednice i mislim da se razlike ne rade (ili se bar ne bi trebale raditi). Međutim ima i slučajeva kada netko to ne može jednako prihvatiti. Ok - ali onda bi trebao/la biti iskren prema sebi i reći već u startu "ja to ne mogu" i maknuti se.
To je tako i tako bi trebalo bit s čisto ljudske i moralne strane. Al evo jedan primjer iz moje bliže okoline: ta je cura rodila vanbračno dijete. Otac ga je priznao, plaća alimentaciju, ali s njima nije ni u kakvom kontaktu. Nakon 5 ili 6 godina ta se ženska udala za slobodnog dečka, dakle nije se prije ženio. I oni su dobili sina. Sad žive svi zajedno. Tko god sa strane gleda tu obitelj, svi od prvog do zadnjeg primijete kako se taj njezin muž ne odnosi jednako prema svojem sinu i prema ''tuđem''. Nisu to teški propusti, ali iz niza sitnih detalja se to može razaznati. Kažem opet, nije da ga zanemaruje ili nedajbože maltretira, ali ovaj mali je ''predobar, prepametan, presladak'', a ovaj veliki... hm, baš i nije. I gore je netko pisao, mislim da Anastasia, svi mi znamo kako bi to trebalo izgledati, ali nije baš isto kad ja to pišem na forumu i kad s tim treba živjeti. I ona je rekla da se zapravo ne možemo do kraja osloboditi bivšeg života. Samo na čovjeku je da bude toliko jak da to prevlada.
Pero Perić is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2006., 11:46   #62
Quote:
Pero Perić kaže:
To je tako i tako bi trebalo bit s čisto ljudske i moralne strane. Al evo jedan primjer iz moje bliže okoline: ta je cura rodila vanbračno dijete. Otac ga je priznao, plaća alimentaciju, ali s njima nije ni u kakvom kontaktu. Nakon 5 ili 6 godina ta se ženska udala za slobodnog dečka, dakle nije se prije ženio. I oni su dobili sina. Sad žive svi zajedno. Tko god sa strane gleda tu obitelj, svi od prvog do zadnjeg primijete kako se taj njezin muž ne odnosi jednako prema svojem sinu i prema ''tuđem''. Nisu to teški propusti, ali iz niza sitnih detalja se to može razaznati. Kažem opet, nije da ga zanemaruje ili nedajbože maltretira, ali ovaj mali je ''predobar, prepametan, presladak'', a ovaj veliki... hm, baš i nije. I gore je netko pisao, mislim da Anastasia, svi mi znamo kako bi to trebalo izgledati, ali nije baš isto kad ja to pišem na forumu i kad s tim treba živjeti. I ona je rekla da se zapravo ne možemo do kraja osloboditi bivšeg života. Samo na čovjeku je da bude toliko jak da to prevlada.
Istina. Svi mi znamo "kako bi trebalo biti" a u praksi se to ipak izjalovi...
Ja se isto bojim toga, iako mi drugo dijete nije u planu - da bi se radila razlika, čak i ako u početku dok nema drugog djeteta sve ide ka tome da se neće raditi, ali kao što kažeš - to ne znaš dok ne vidiš... Ja znam jedan primjer gdje je čovjek "kao svoje" prihvatio više djece svoje supruge (4) ali nisu imali još i svoje djece pored toga.
S druge strane od straha da se to ne desi bojim se i sebe da bih se rukama i nogama borila protiv bilo kakvih naznaka o tome, a onda bih možda otišla u drugu krajnost - pre-štićenja ovog prvog...
Ne znam, prekomplicirano... Mislim da bih, poznavajući donekle sebe, jako se trudila u situaciji da prihvatim tuđe kao svoje, uz moje. I da ne pravim razliku. A sad - koliko bih uspjevala u tome... pitanje je. Ali definitivno bih dala sve od sebe.
__________________
Vidiš, godine nas obrade različito... Nekom postane važno s kim će leći, a nekom s kim će se probuditi
daru is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2006., 12:26   #63
Quote:
može li se ipak ''tuđe'' dijete voljeti kao svoje vlastito.
ja sam sigurna da mogu ako već razgovaramo u tim mjerilima, mada smatram da za ljubav mjerila ne bi trebalo biti - ako voliš, voliš
Kent is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2006., 12:35   #64
Quote:
lilla kaže:
Aloha rastavljeni nisam dugo bila ovdje, vidim da ste dobili svoj podforum, čestitam. Sad nam još samo fale sprovodi pa da fino imamo ŽUD- vjenčanja, rastave, sprovodi.

Kad si u braku zaštićeniji si od toga što bilo ko misli, ali si izloženiji negativnim stavovima muža i njegove rodbine. Živimo u suburbiji (kako ja volim zvati lijepu našu) i htjeli, ne htjeli, izloženi smo malograđanštini i lažnom moralu. Tako je notorna činjenica da puno žena ne voli u svojoj užoj okolini slobodnu ženu što je posljedica muškog gledanja na istu - kao nešto ''ponuđeno'', lako za uzeti.
To je teško za prihvatiti, ali se rješava s vremenom, nađeš druge prijatelje, pridružiš se klanu rastavljenica (raspuštenica, so vot?). Znam ja jedan, ajme kako su te ribe dobre, kako se dobro zabavljaju, a način na koji od njih zaziru ''prave obitelji'' predvođene nesigurnom ženicom je upravo urnebesan.

Za kraj samo bi vam rekla da je u našoj okolini puno teže biti žena sa 35+ koja se nikad nije udavala nego rastavljena žena.
lila
hvala na čestitkama, a ovo u vezi sprovoda je i meni palo na pamet (naravno, u vidu šale)

ja se uopće nisam morala početi družiti s nekim novim curama koje su rastavljene, jer mi nitko nije zamjerao zbog rastava, nitko od prijateljica, ni u familiji, ni na poslu (a razvedene su mi i teta i baka)

prvo, imam mnogo prijateljica koje su ili solo, ili u divljem braku, ili su čak rastavljene...otprilike u vrijeme kad je i mene 'zdrmalo'
mnoga od tih prijateljstava traju dulje od desetljeća, dakle, teško ih je 'narušiti' s tako nečim

u biti htjela bih reći nešto općenito: ako je frajer siguran u sebe, nema financijskih i psihičkih problema, neće mu biti nikakav 'problem' vezati se za ženu koja ima dijete
dijete je problem financijskim priljepcima, onima koji očekuju da ih žena vuče, sebičnjacima, primitivcima iz seljoberskih i malograđanskih familija i sl.

(kak mi je super naš podforum )
Kent is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2006., 15:21   #65
Quote:
Pero Perić kaže:
I gore je netko pisao, mislim da Anastasia, svi mi znamo kako bi to trebalo izgledati, ali nije baš isto kad ja to pišem na forumu i kad s tim treba živjeti. I ona je rekla da se zapravo ne možemo do kraja osloboditi bivšeg života. Samo na čovjeku je da bude toliko jak da to prevlada.

Ja mislim da moje dvojbe uopće ne znače da ja svojeg dragog ne volim.
Ja njega jako volim, i spremna sam, u ime te ljubavi i onog što imamo, potruditi se u tom smjeru.
Dvojbe koje imam su plod jednog života u kojem sam imala određena iskustva temeljem kojih sam shvatila da voljeti drugu osobu ponekad nije dovoljno, i da često puta, bez obzira na to što osjećamo, nismo dovoljno spremni / jaki / dorasli da neke stvari prihvatimo.
Ja moram priznati da klince obožavam i da nisam imala, ma ni na tren, negativan stav prema njegovom djetetu. dapače, radujem se upoznavanju, igranju s njim, jer vjerujem da ću kroz vrijeme koje s tim klincem provedem i kroz igru i sve to moći ga upoznati, prihvatiti istinski i zavoljeti.
Ali ljudi moji, pa nemam 15 godina! pa svjesna sam težine nekih situacija i odluka. Zapravo, postala sam ih skroz svjesna s vremenom.
I nije to lako - što ne znači da se neću potruditi.
ta djeca prije svega podrazumijevaju postojanje nekakve majke, koja nikada ne nestaje iz života. Nadalje, pitam se i kako će se moj dečko s vremenom znati / ne znati postaviti... Milijun tu stvari ima, naravno da se neću sada sa svim tim opterećivati, ali ne zavaram se da je sve ovo jednostavno samo zato jer ga volim i on voli mene.
Anastasia is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2006., 15:33   #66
Quote:
ali ne zavaram se da je sve ovo jednostavno samo zato jer ga volim i on voli mene.
treba biti optimističan glavno da se vi volite, nekako ćete se snaći
Kent is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2006., 15:49   #67
Quote:
Mariette kaže:
Ja sam joj samo odgovorila da to znaci da sam ja kao "damaged goods".
Ovo me podsjetilo na nešto... Naime, u mom slučaju On je rastavljen. Naravno da njegovi roditelji nisu bili sretni kad su čuli da mu je brak raspao, svak bi želio svome djetetu da mu uspije, ali meni nikada nisu ni jednu ružnu riječ rekli na taj račun. Ovo me sjetilo na situaciju kad smo se svekrva i ja šalile nešto na njegov račun, i ja sam joj rekla da ću joj ga vratit na doradu jer neki odgojni aspekti zahtijevaju još truda i vremena. Na što je ona totalno kul odgovorila da ne dolazi u obzir jer sam uzela rabljenu robu a za to garancija ne važi.
Najsmješnije mi je još dan danas kako smo i ona i ja pucale od smijeha a Zakoniti je stajao s facom i nije mogao vjerovat svojim ušima.
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2006., 16:06   #68
Cats svekrva ti je full cool
Kent is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2006., 22:59   #69
evo još jedan primjer...
moja prijateljica kao jako mlada ostala trudna, udala se, rodila sina, razvela, počela živjeti s drugim tipom, nisu se nikad ženili, zajedno proveli 10 godina i dobili dvije curice, cijelo vrijeme i sin je bio s njima, rastali su se (ili kako se već kaže kad nije bilo papira) i sada ima novog tipa, koji je razveden ima jednog sina iz tog braka i njene klince obožava....

Tako da mislim da sve ovisi o NJEMU....i NJOJ....
__________________
Sunce grije , toplo mi je!!!
suncemojemalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2006., 10:15   #70
Quote:
suncemojemalo kaže:
evo još jedan primjer...
moja prijateljica kao jako mlada ostala trudna, udala se, rodila sina, razvela, počela živjeti s drugim tipom, nisu se nikad ženili, zajedno proveli 10 godina i dobili dvije curice, cijelo vrijeme i sin je bio s njima, rastali su se (ili kako se već kaže kad nije bilo papira) i sada ima novog tipa, koji je razveden ima jednog sina iz tog braka i njene klince obožava....

Tako da mislim da sve ovisi o NJEMU....i NJOJ....
Istina, iako mislim da je možda "lakše" prihvaćati kad imaš vlastito dijete. Nije nužno - pravilo, ali jednostavno drugačije gledaš na djecu... znaš što te čeka, prolaziš neke situacije i sa svojim, pa se znaš postaviti lakše prema "tuđim"...
__________________
Vidiš, godine nas obrade različito... Nekom postane važno s kim će leći, a nekom s kim će se probuditi
daru is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2006., 10:24   #71
Daru, dobro kažeš, lakše je to kad se nađu ljudi koji oboje imaju djecu iz prvog braka. Onda je nekako rezultat izjednačen.

(Idem kupit bor)
Pero Perić is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2006., 10:46   #72
Quote:
Pero Perić kaže:
Daru, dobro kažeš, lakše je to kad se nađu ljudi koji oboje imaju djecu iz prvog braka. Onda je nekako rezultat izjednačen.

(Idem kupit bor)
Da. To sam i ja mislila. Do jučer.
Kent is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2006., 11:42   #73
Quote:
Kent kaže:
Da. To sam i ja mislila. Do jučer.
Pa šta ti se jučer dogodilo, draga?
Pero Perić is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2006., 12:43   #74
cats
kod nas sam ja ta koja je vech bila u braku (dodushe ne s djecom)
njegovi niti jednom jedinom gestom nisu nikada nishta lose pokazali prema meni.... dapache
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2006., 15:44   #75
Quote:
Kent kaže:
Da. To sam i ja mislila. Do jučer.
Što je bilo???
__________________
Sunce grije , toplo mi je!!!
suncemojemalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2006., 22:10   #76
Quote:
Cats kaže:
Ovo me podsjetilo na nešto... Naime, u mom slučaju On je rastavljen. Naravno da njegovi roditelji nisu bili sretni kad su čuli da mu je brak raspao, svak bi želio svome djetetu da mu uspije, ali meni nikada nisu ni jednu ružnu riječ rekli na taj račun. Ovo me sjetilo na situaciju kad smo se svekrva i ja šalile nešto na njegov račun, i ja sam joj rekla da ću joj ga vratit na doradu jer neki odgojni aspekti zahtijevaju još truda i vremena. Na što je ona totalno kul odgovorila da ne dolazi u obzir jer sam uzela rabljenu robu a za to garancija ne važi.
Najsmješnije mi je još dan danas kako smo i ona i ja pucale od smijeha a Zakoniti je stajao s facom i nije mogao vjerovat svojim ušima.
Haha...dobra ti je sveki....

Nekad kad ima puno posla oko djece ili neki problem, ja znam svom dragom reci da sam mu lipo rekla da nadje neku mladu bez dice, a on mi je na to rekao da sam mu isto tako rekla da ne biramo kog cemo voljeti
__________________
I don't mind arguing with myself. It's when I lose that it bothers me
Mariette is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2006., 10:23   #77
Quote:
Pero Perić kaže:
Daru, dobro kažeš, lakše je to kad se nađu ljudi koji oboje imaju djecu iz prvog braka. Onda je nekako rezultat izjednačen.

(Idem kupit bor)
Pa ili to - ili kad dobiju zajedničko dijete, pa se lakše sužive s onim koje netko od njih "dovede" u vezu. Probude se instinkti na nekom drugom nivou, kao i dodatno razumijevanje...
__________________
Vidiš, godine nas obrade različito... Nekom postane važno s kim će leći, a nekom s kim će se probuditi
daru is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2006., 11:34   #78
Quote:
Pero Perić kaže:
Pa šta ti se jučer dogodilo, draga?
Upoznala sam tipa koji je naoko super, međutim razvidno je u drugom pubertetu i konstantno je vani (34 god.) i izbjegava veze jer mu je draži 'male bonding' uz pelinkovce.
Meni se činilo kako on ima curicu, a ja sina...a komunikacija je krenula više nego dobro, stalno se javljao, da bi tu nešto moglo biti, tobože, razumijet ćemo se, međutim on je samo klinac u duši i citira ''I don't wanna grow up'' od Waitsa. Eto. Što ja razumijem, ali to mu je maksimalna razina.

Onda si pomislim ovako: gle, frajer ako je razveden - ili je on ostavio nju i dijete (a to mi nekak ne paše, jedino ako je neki fakat opaki opravdani razlog) ili je ona ostavila njega, a onda ziher nije okej, jer znam po sebi kako to ide. Ne znam. Dvojim o vezi sa rastavljenim tipom. Upitni su. Correct me if I'm wrong.
Kent is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2006., 11:44   #79
Quote:
Kent kaže:
.....Onda si pomislim ovako: gle, frajer ako je razveden - ili je on ostavio nju i dijete (a to mi nekak ne paše, jedino ako je neki fakat opaki opravdani razlog) ili je ona ostavila njega, a onda ziher nije okej, jer znam po sebi kako to ide. Ne znam. Dvojim o vezi sa rastavljenim tipom. Upitni su. Correct me if I'm wrong.
Zavisi sve od čovjeka do čovjeka....
Baš sam jučer razgovarala sa prijom .... kako u stvari za ostanak u sretnom braku osim puno rada na svemu treba imati i malo sreće mijenjati se u istom smjeru....
neke stvari koje nam sa dvadeset su super sa trideset ne možemo smislit... i obratno....
a što je nekoj drugoj paralo živce... možda tebi odgovara... i obratno...
ali da se vratimo na tog tipa svaki koji ima prko 30 i dalje visi u kavani s društvom... meni nije ni najmanje privlačan....
__________________
Sunce grije , toplo mi je!!!
suncemojemalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2006., 11:50   #80
Quote:
suncemojemalo kaže:
Zavisi sve od čovjeka do čovjeka....
Baš sam jučer razgovarala sa prijom .... kako u stvari za ostanak u sretnom braku osim puno rada na svemu treba imati i malo sreće mijenjati se u istom smjeru....
neke stvari koje nam sa dvadeset su super sa trideset ne možemo smislit... i obratno....
a što je nekoj drugoj paralo živce... možda tebi odgovara... i obratno...
ali da se vratimo na tog tipa svaki koji ima prko 30 i dalje visi u kavani s društvom... meni nije ni najmanje privlačan....
Ma gle, u vezi ovog prvog što si rekla: apsolutno se slažem da neke stvari koje smetaju nekog, mene možda ne smetaju i obratno, ali neodgovornost, nerad po kući, zaduživanje, učestali noćni izlasci, e pa mislim da to smeta svaku ženu Ok. Komplicirano je. Naravno, svaki brak je zaseban klinički slučaj.

Drugo, to što on ode van mi ne smeta, i ja volim otići van, ali da je baš svake večeri vani i da mu je to draže od neke mirne večeri sa ženom s kojom ima stopostotno kvalitetan razgovor i puno smijeha, e pa stvarno
Kako god. Jedno razočaranje u nizu, već sam jako umorna. Tjedan dana mi se činio kako potpuno drugačija osoba, dubljih osjećaja, a ispao je tako površan
Kent is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:54.