Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.12.2006., 03:20   #1
Post Zasto je ljudima toliko tesko da se razvedu?

PoZZ svima...
Zanima me jedno jako cesto pitanje... Ne znam je l vec bilo ranije odgovora na ovo, ali eto... Ako nije frka da se malo osvjezimo..

Zanima me zasto muskarac (ili zena) prekinu brak , kada on ne lici vise ni na sta?!

Imam frienda koji mi redovno kuka kako mu je sve teze kuci... Prije je sutio o tome i govorio kako mu je brak OK, ali sada vidim da je dno...
Ona ga vrijedja na tako gnusan nacin, koristi kcerku protiv njega (koja ima sad 17 godina)... prijete mu policijom da ce ga prijaviti za "nekakva maltertiranja", koja znam da nisu tacna...
Uglavnom... Ona njega ne da ne voli vec ga mrzi i s njim je samo zbog novca ocigledno... Mogu to slobodno reci... Ne znam sta bih drugo i rekla... On radio preko 20 godina, otkako su u braku, a ona nije nikad radila... Inace zive ko lordovi! Ne znam kako je prije bilo; mozda i jest lijepo ,vjerovatno i jest ali sam sigurna da nakon rodjenja drugog djeteta i nije!
Sad je to prava patnja... On ima zenu vidi kao azdahu koja napucava kcerku na njega ... One njega opet vide kao naopakog i sl.. Doduse, mala im je jako problematicna, ali mislim da majka ovdje podrzava to njeno samo da bi prkosila svom muzu... Uglavnom, los njen nacin skroz da se prepucava preko djeteta...
Nadalje, uzasno je ljubomorna, prati ga u stopu (on kaze da to nije bilo prije), pregledava mu telefon , stvari... Ne trebam vam pricat kakva je kad on mora na sluzbeni put, mada mu je takav posao, i to je znala oduvijek... Sad joj smeta... Ali ono sto mi je najbolje u svemu jeste da taj rafal pocne kad se vrati... kad treba da ide, sve bude ok! Ona bude sama po sedam dana u stanu... djecu posalje rodbini ili jednostavno nema pojma gdje su...
Vrhunac je bio kad je ona, nakon njegove uzasne zabrane da mu se kcer zabavlja s nekim narkicem..., pustila tog narkica kuci...mrtva-hladna.. I ne, nije samo to vrhunac bio...
Kad joj je nakon svega toga rekao da je najbolje da on ode odatle i sve joj ostavi...I da povede mladju kcerku, zena i starija kcer su sutjele...
Ako progovori, svadja je... Ako on suti i sve "slusa", sve dopusta u kuci, onda je mirna situacija...
On uzasno pati, zeli rastavu s jedne strane , ali s druge strane govori o nekakvoj svojoj zrtvi za dobrobit porodice...
Stalno napominje da je to IPAK VISE OD 20 Godina zivota.. Sve ja to shvatam... Puno, cijeli zivot...
No, moram napomenuti da je njemu sad 39... Jako su se mladi uzeli.., pa sad... Iskreno, ne shvatam to nikako...

Kak vi gledate na ovo?! Ostat cu u braku et sam onako rad nekakve zrtve, pa makar ostario sav nesretan i bez ljubavi?!

(Tad se sjetim i moje mame, koja je nacinila istu takvu gresku ... Ista odluka, pa sad sa 53 uzasno pati, i prica kako sad nema smisla da se razvodi (kako ce njega , dedu od 65 ostaviti samoga sada kad nije cijeli zivot)... "To je 26 godina braka"... Sve je to ok! No, kada sestra i ja spomenemo da uskoro idemo iz kuce i da oni ostaju sami; onda nam ona kaze Da nema onda s kim vise ostat (a seka i ja zrele za udaju )... I tak cemo im uvijek morat biti nekakve sudije... )

Eto, voljela bih savjet za njega ... i opcenito...

Pozz Vam veliki!
__________________
...Ljubezen je kot sen - lahko je mirna, umirjena, lahko pa divja in nekontrolirana...
moon_child is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2006., 04:01   #2
meni se čini da je taj tvoj prijatelj malo jadan lik. mislim, prva stvar je da kuka o svojim problemima i traži sažaljenje. drugo, previše ti tu njega kao pravednika opisuješ, ne izgleda mi iskreno.

savjet za njega - da prestane kukati i zavaravati se da mu je teško zato što mu je žena ovakva i onakva, sam ju je birao, zajedno su stvarali odnos 20 godina, negdje u tom procesu je zajebao stvar i ne pomaže mu druge kriviti za svoje probleme.

sto se tice naslovnog pitanja - kako mu ne bi bilo teško? djeca su tu, tu je toliko vremena i truda uložio, nije dugogodišnji brak mala stvar.
Aphex is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2006., 04:55   #3
Quote:
Aphex kaže:
meni se čini da je taj tvoj prijatelj malo jadan lik. mislim, prva stvar je da kuka o svojim problemima i traži sažaljenje. drugo, previše ti tu njega kao pravednika opisuješ, ne izgleda mi iskreno.

savjet za njega - da prestane kukati i zavaravati se da mu je teško zato što mu je žena ovakva i onakva, sam ju je birao, zajedno su stvarali odnos 20 godina, negdje u tom procesu je zajebao stvar i ne pomaže mu druge kriviti za svoje probleme.

sto se tice naslovnog pitanja - kako mu ne bi bilo teško? djeca su tu, tu je toliko vremena i truda uložio, nije dugogodišnji brak mala stvar.
Pa cuj , znam ih oboje, pa sam kazem da se sta vidim... Koliko god mi bili dragi, on jest fakat tu jadnik, nazalost, to moram reci, ali ne zato sto meni ili jaranu zakuka (kao sto ona vjerovatno isto tako radi svojim prijateljima), vec naprosto zato sto je situacija sad takva... Nisam ja rekla da se on zalio na prethodnih 20 godina... , vec na sadasnju situaciju... I mislim, iskreno da je jos uvijek ne voli, zasigurnno ne bi podnosio sve sto podnnosi..
Hm, vidis , ja sam i svoju mamu navela kao primjer... I iskreno, ne vidim gdje je ona zajebala stvar ... Valjda u tom sto je davala 90% sebe...
Ipak, da , sigurno da su oboje negdje zabrljali, ali u posljedicama se ona njemu sveti, a to nije nikakav nacin da se rijesi situacija... No, sve mi je to sad skroz jasnno! Vec jednostavno, kad su dosli do toga , oboje, da ne mogu dalje, cemu cekanje?! To mi je rad djece jako glupo! Moji su se trebali 100 x do sad razvesti - navodno su ostajali u braku rad mene i seke- sto je nama totalno bedasto.... Cak nam to nabacuje i dozu krivice!
" Samo sam zbog vas ostala u braku... u kojem samo patim" (mama)

Zar to nije malo suludo i mazohisticki?!
Ko da je nama sad veca sreca sto ona pati...
A mislim da ce takav slucaj biti i s djecom mog prijatelja... Poslije ovog perioda... u braku... obicno ide onda peridod od bjezanja od problema (varanje), koji jos vise zakomplikuju stvar! , do perioda totalne apatije... Bleh!
__________________
...Ljubezen je kot sen - lahko je mirna, umirjena, lahko pa divja in nekontrolirana...
moon_child is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2006., 06:03   #4
Quote:
moon_child kaže:
Pa cuj , znam ih oboje, pa sam kazem da se sta vidim... Koliko god mi bili dragi, on jest fakat tu jadnik, nazalost, to moram reci, ali ne zato sto meni ili jaranu zakuka (kao sto ona vjerovatno isto tako radi svojim prijateljima), vec naprosto zato sto je situacija sad takva... Nisam ja rekla da se on zalio na prethodnih 20 godina... , vec na sadasnju situaciju...
ma ne postoji "situacija", nije "situacija" odgovorna za sadašnje stanje, nego on i ona u jednakoj mjeri. sam si stvara "situaciju" u kojoj će živjeti. ne možeš se s nekim konstantno svađati i prebacivati krivicu na nju ili "situaciju".

Quote:
I mislim, iskreno da je jos uvijek ne voli, zasigurnno ne bi podnosio sve sto podnnosi..
ja mislim, da ju voli, ne bi joj priređivao takve scene.
Aphex is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2006., 17:15   #5
ne bi znala zašto ljudi ostaju... ja kao i druge cure ovde sam otišla...
__________________
Sunce grije , toplo mi je!!!
suncemojemalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2006., 17:38   #6
Quote:
Aphex kaže:
ja mislim, da ju voli, ne bi joj priređivao takve scene.
Sve se slazem, ali ovo mi je...

Ili je tebi mozda jednostavno tesko vjerovati da mozda ima i finih muskih!

Ja rekoh da ona njemu priredjuje scene, a ne on njoj!

Njemu je stalo da to odrzi, ali njoj ocigledno nije...pa mi sam nije jasno zasto ljudi onda uopce toliko insisitiraju da i dalje ostanu ui braku pod svaku cijenu, kad ih partner vise ne voli i ne postuje!

No, hvala na odgovoru u svakom slucaju! Pozz!
__________________
...Ljubezen je kot sen - lahko je mirna, umirjena, lahko pa divja in nekontrolirana...
moon_child is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2006., 17:40   #7
Quote:
suncemojemalo kaže:
ne bi znala zašto ljudi ostaju... ja kao i druge cure ovde sam otišla...
Pametno!
__________________
...Ljubezen je kot sen - lahko je mirna, umirjena, lahko pa divja in nekontrolirana...
moon_child is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2006., 18:39   #8
Quote:
moon_child kaže:
Sve se slazem, ali ovo mi je...

Ili je tebi mozda jednostavno tesko vjerovati da mozda ima i finih muskih!

Ja rekoh da ona njemu priredjuje scene, a ne on njoj!

Njemu je stalo da to odrzi, ali njoj ocigledno nije...pa mi sam nije jasno zasto ljudi onda uopce toliko insisitiraju da i dalje ostanu ui braku pod svaku cijenu, kad ih partner vise ne voli i ne postuje!
to ti pokušavam objasniti. ne možeš gledati na njega kao na dobroga / žrtvu. on se možda prikazuje takav, ali iz ovoga što si napisala on mi uopće ne izgleda kao "fin muški". stavi se u njenu situaciju. zamisli da ti muž dolazi kući i kad god nešta priča, svađa se, a kad treba nešta odlučiti, šuti i prepušta njoj. naizmjenično urlanje pa ignoriranje. divan odnos.

po čemu je to njemu "očigledno stalo da održi odnos", tj. je li to samo njegova želja ili zaista radi na tome da poboljša situaciju?
Aphex is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2006., 23:36   #9
Quote:
Aphex kaže:
to ti pokušavam objasniti. ne možeš gledati na njega kao na dobroga / žrtvu. on se možda prikazuje takav, ali iz ovoga što si napisala on mi uopće ne izgleda kao "fin muški". stavi se u njenu situaciju. zamisli da ti muž dolazi kući i kad god nešta priča, svađa se, a kad treba nešta odlučiti, šuti i prepušta njoj. naizmjenično urlanje pa ignoriranje. divan odnos.

po čemu je to njemu "očigledno stalo da održi odnos", tj. je li to samo njegova želja ili zaista radi na tome da poboljša situaciju?
To možda i je tako, ali to sad u krajnjm slučaju čak i nema veze. Mislim da je poanta pitanja da li on treba zbog djece ostati u braku u kojem je nezadovoljan. Čijim krivicom je nezadovoljan - čak i to nije bitno. Možda je on stvarno zajeban tip, al zašto bi zbog toga šta ima svoje zahtjeve i vizije bio prisiljen živjeti na način na koji očito ne želi?

A ako je pitanje treba li zbog djece žrtvovati svoje najbolje godine - moj odgovor je jasno i glasno NE.
__________________
Onaj pogan od Joksima neće da odnese pismo na poštu, pa ti ga po njem' nijesmo ni poslali.
Pero Perić is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2006., 05:41   #10
Quote:
Pero Perić kaže:
To možda i je tako, ali to sad u krajnjm slučaju čak i nema veze. Mislim da je poanta pitanja da li on treba zbog djece ostati u braku u kojem je nezadovoljan. Čijim krivicom je nezadovoljan - čak i to nije bitno. Možda je on stvarno zajeban tip, al zašto bi zbog toga šta ima svoje zahtjeve i vizije bio prisiljen živjeti na način na koji očito ne želi?

A ako je pitanje treba li zbog djece žrtvovati svoje najbolje godine - moj odgovor je jasno i glasno NE.
jedno od pitanja je i savjet za njega. njemu ne bih savjetovao razvod, tj. nije sam razvod toliko bitno pitanje jer mi se čini da ima dubljih problema koje treba riješiti, pa ako i onda bude želio razvod, lakše će nastaviti sa životom.
Aphex is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2006., 08:30   #11
Quote:
moon_child kaže:
Zanima me zasto muskarac (ili zena) prekinu brak , kada on ne lici vise ni na sta?!
Zato jer su nam njeni roditelji određivali sta i kako...
__________________
My bass can kick your guitars ass...
BassQ is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2006., 04:46   #12
Quote:
Pero Perić kaže:
To možda i je tako, ali to sad u krajnjm slučaju čak i nema veze. Mislim da je poanta pitanja da li on treba zbog djece ostati u braku u kojem je nezadovoljan. Čijim krivicom je nezadovoljan - čak i to nije bitno. Možda je on stvarno zajeban tip, al zašto bi zbog toga šta ima svoje zahtjeve i vizije bio prisiljen živjeti na način na koji očito ne želi?

A ako je pitanje treba li zbog djece žrtvovati svoje najbolje godine - moj odgovor je jasno i glasno NE.

Pravi odgovor!

On se vec i previse prilagodjavao i pravio kompromise, a kada krenu kompromisi, onda valjda moraju biti s obje strane ili nikako! Kako ih ona ne zeli vec zeli samo ono sto bas ona hoce....
__________________
...Ljubezen je kot sen - lahko je mirna, umirjena, lahko pa divja in nekontrolirana...
moon_child is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2006., 04:47   #13
Quote:
Bassanac kaže:
Zato jer su nam njeni roditelji određivali sta i kako...
Bleh!
__________________
...Ljubezen je kot sen - lahko je mirna, umirjena, lahko pa divja in nekontrolirana...
moon_child is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2006., 02:30   #14
Quote:
moon_child kaže:

Pravi odgovor!

On se vec i previse prilagodjavao i pravio kompromise, a kada krenu kompromisi, onda valjda moraju biti s obje strane ili nikako! Kako ih ona ne zeli vec zeli samo ono sto bas ona hoce....
postoje prilagođavanje i kompromisi, a postoji odbacivanje odgovornosti. prvo je zrelo, a drugo nezrelo ponašanje, pa ti sad sama vidi šta on radi.
ne znam čovjeka, ne mogu govoriti sigurno, ali iz svega što si napisala čini mi se da radi ovo drugo i kad se razvede, neće mu biti ništa bolje nego sada jer će mu problemi ostati.
Aphex is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2007., 15:48   #15
A sto bi rekli u situaciji kada covjek misli da je ona nesposobna da bude prava majka, a rastavom ce ona dobiti skrbnistvo? Ako on misli da ce sve otici u krasni k**** ako on bude mogao klince vidjati par sati tjedno, jer ona misli da se briga o klincima uglavnom svodi da budu cisti i ispeglani??
Dali je onda bitnije da on iskoristi svoje "najbolje godine", ili da da ih zrtvuje i u takvoj usranoj situaciji ipak ostane radi klinaca??
Corto is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2007., 20:18   #16
Quote:
Corto kaže:
A sto bi rekli u situaciji kada covjek misli da je ona nesposobna da bude prava majka, a rastavom ce ona dobiti skrbnistvo? Ako on misli da ce sve otici u krasni k**** ako on bude mogao klince vidjati par sati tjedno, jer ona misli da se briga o klincima uglavnom svodi da budu cisti i ispeglani??
Dali je onda bitnije da on iskoristi svoje "najbolje godine", ili da da ih zrtvuje i u takvoj usranoj situaciji ipak ostane radi klinaca??
Iskoristiti svoj jedan jedini prekratki život - tome treba težiti. Ispočetka će možda biti tako - viđat klince par sati na tjedan, no za koji dan moglo bi se i okrenuti, kad se vidi ko je kakav roditelj...
__________________
Onaj pogan od Joksima neće da odnese pismo na poštu, pa ti ga po njem' nijesmo ni poslali.
Pero Perić is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2007., 03:04   #17
Quote:
Corto kaže:
A sto bi rekli u situaciji kada covjek misli da je ona nesposobna da bude prava majka, a rastavom ce ona dobiti skrbnistvo? Ako on misli da ce sve otici u krasni k**** ako on bude mogao klince vidjati par sati tjedno, jer ona misli da se briga o klincima uglavnom svodi da budu cisti i ispeglani??
Dali je onda bitnije da on iskoristi svoje "najbolje godine", ili da da ih zrtvuje i u takvoj usranoj situaciji ipak ostane radi klinaca??
nisu stvari crno-bijele, jebemu. kreten je ako izabere bilo koju od te dvije solucije.
Aphex is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2007., 10:23   #18
nisu stvari crno bijele, ali sa rastavom mi je vise kao ono sa trudnocom, ne moze se biti samo malo trudan.
Corto is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2007., 10:54   #19
pa mislim on je papak.šta drugo reć.
tadukepa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2007., 18:14   #20
Moć seksa
outoftheblue is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:29.