Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.01.2012., 02:26   #1081
Quote:
Am I me? kaže: Pogledaj post
To znači samo jedno. Nastavit ćeš trolat "smislenim" odgovorima.
... ne ide ti ni spin...

Dakle, između ostalog sam naveo i zašto se smatra da su piramide (Velika/Keopsova/Khufuova) stare koliko jesu...
a) imaš neke primjedbe na to?
b) možeš objasniti svoju procjenu o najmanje 26000 godina?
c) ili i dalje misliš nemaštovito izbjegavati odgovore i zaplitati se u nebuloze?

... nekako mislim da će se opet pojaviti odgovor c)...

Quote:
A da pitaš neku prijateljicu ako bi mogao navratit i pogledate skupa?
i ovi slabašni pokušaji uvreda su ti na istom nivou kao i argumentacija...
haram is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2012., 10:58   #1082
Quote:
haram kaže: Pogledaj post
... ne ide ti ni spin...
Nije spin, ali da si od lovca postao lovina, to je.
Quote:
haram kaže: Pogledaj post
Dakle, između ostalog sam naveo i zašto se smatra da su piramide (Velika/Keopsova/Khufuova) stare koliko jesu...
a) imaš neke primjedbe na to?
Imam. U gradnji nije korišten vezivni materijal.
Quote:
haram kaže: Pogledaj post
b) možeš objasniti svoju procjenu o najmanje 26000 godina?
Na ovom podforumu trolaš jako dugo i sigurno nije prvi put da se susrećeš s tim brojem.
Quote:
haram kaže: Pogledaj post
c) ili i dalje misliš nemaštovito izbjegavati odgovore i zaplitati se u nebuloze?
Ne izbjegavam odgovore, samo logički filtriram na šta se isplati gubit vrijeme odgovarajući a na šta ne.
Što se zaplitanja tiče savjetujem ti da ipak pogledaš film jer smo u neravnopravnom položaju. Ispast ćeš još veći klaun.



Quote:
haram kaže: Pogledaj post
i ovi slabašni pokušaji uvreda su ti na istom nivou kao i argumentacija...
Oprosti ako sam te uvrijedio. Možeš i kod prijatelja pogledat.
__________________
Father blessed you with reason.. and this is what you choose!?
Am I me? is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2012., 11:55   #1083
Quote:
Am I me? kaže: Pogledaj post
Nije spin, ali da si od lovca postao lovina, to je.

Imam. U gradnji nije korišten vezivni materijal.

Na ovom podforumu trolaš jako dugo i sigurno nije prvi put da se susrećeš s tim brojem.

Ne izbjegavam odgovore, samo logički filtriram na šta se isplati gubit vrijeme odgovarajući a na šta ne.
Što se zaplitanja tiče savjetujem ti da ipak pogledaš film jer smo u neravnopravnom položaju. Ispast ćeš još veći klaun.





Oprosti ako sam te uvrijedio. Možeš i kod prijatelja pogledat.


Primječujem da razgovarate sa članom foruma koji po svemu sudeći daje ptilično ozbiljne i argumentirane izjave.

Dok Vi mislite da cijela akademska zajednica na cijelom svijetu u zabludi. Neznam kako bismo to shvatili. dobro znamo i za slične slučajeve. Nikola Tesla se svojevremeno suprotstavio večini koja je tvrdila da je Izmjenična struja perpetum mobile i da se nikad neće moči koristiti stroj koji bi radio na izmjeničnu struju. Ali Nikola Tesla je bio genijalni pojedinac i stručnjak za elektrotehniku koji je prije nego je izrekao te svoje tvrdnje završio sve tada dostupne škole i fakultete koji su u njegovo vrijeme postojali u svijetu.

Da li se i u vašem slučaju moguće očekivati nešto slično. Jeste li možda i vi završili sve moguče škole i fakultete tako da znamo kako je to što vi govorite procjena jednog stručnjaka koji zna što govori?

Navodim vam primjer jednog Nikole Tesle da vidite na što sliči vaš prijedlog za starost piramida od ni manje ni više nego 26 000 godina. Dok cijela znanstvena zajednica -cijelog svijeta (pogrešno '''???) misli da da su piramide stare samo 5 000 godina i da su ih pisali stari egipćani.
kom1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2012., 12:57   #1084
Quote:
kom1 kaže: Pogledaj post
Primječujem da razgovarate sa članom foruma koji po svemu sudeći daje ptilično ozbiljne i argumentirane izjave.
Razgovaram sa članom foruma koji konstantno ismijava većinu tema na alternativi. Nažalost neke teme su to i zaslužile međutim gospodin je postao toliko arogantan da je veliki broj forumaša odustao od rasprave s njim. Ja neću. Ukoliko se želi držat uvjerenja o 2600 BC ili šta već tvrde vrli znanstvenici onda će morat odbacit većinu drugih uvjerenja o povijesti, arheologiji, matematici fizici i svim ostalim granama nauke što je tako poslušno upijao cijeli život. (ovo će quotat, a ja mu opet odgovorit da pogleda link na stranici prije)
Što se tiče mog naobrazovanja to je 2. godina strojarskog fakulteta na kojoj sam krenuo drugim putem i više nego uspješno brodim, hvala na brizi.
Kad već spominješ Teslu, a ja bi dodao i Alberta (znaš njegovu muku sa matematikom i fizikom) onda znaš da su se više oslanjali na logiku i intuiciju nego "činjenice" koje su za njih napisali drugi. I sva sreća da jesu jer bi mi sad komunicirali golubovima pismonošama.
__________________
Father blessed you with reason.. and this is what you choose!?
Am I me? is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2012., 18:50   #1085
Quote:
Am I me? kaže: Pogledaj post
Nije spin, ali da si od lovca postao lovina, to je.
... sanjaj

Quote:
Imam. U gradnji nije korišten vezivni materijal.
... paaa... -jest, u unutrašnjoj strukturi (iznutra nisu jednaki blokovi kao i izvana, znaš)

to priznaju i "alternativni" izvori:
... The mortar used is of an unknown origin...
...
For example, thirteen samples of mortar taken from the Great Pyramid gave construction dates in the range 3101-2853 B.C., and an average date of around 3000 B.C. Similarly, samples of mortar removed from the Second Pyramid produced a comparable date.

... ah da; ne da ti se guglati


Quote:
Na ovom podforumu trolaš jako dugo i sigurno nije prvi put da se susrećeš s tim brojem.
... paaa... susrećem se, ako ništa drugo, s tvojom procjenom... dakle, tko kako i na koji način je to zaključio? Nemoj izvrdavati -za promjenu...


Quote:
Ne izbjegavam odgovore, samo logički filtriram na šta se isplati gubit vrijeme odgovarajući a na šta ne.
... ajde? Izgleda da ti je logički filter zaštopan......


Quote:
Što se zaplitanja tiče savjetujem ti da ipak pogledaš film jer smo u neravnopravnom položaju. Ispast ćeš još veći klaun.
... i što onda, Bozo; odakle da krenem nakon skoro dva sata filma? -Trebao bih reći da si u pravu, na sve tvoje nebuloze?

Quote:
Oprosti ako sam te uvrijedio. Možeš i kod prijatelja pogledat.
... nisi uopće, kako da se uvrijedim na fore koje ispaljuje moj nećak od 10 godina...

Quote:
Am I me? kaže: Pogledaj post
Razgovaram sa članom foruma koji konstantno ismijava većinu tema na alternativi.
... noup, ismijavate se sami... ja se samo smijem na glas...


Quote:
Nažalost neke teme su to i zaslužile međutim gospodin je postao toliko arogantan da je veliki broj forumaša odustao od rasprave s njim. Ja neću.
... je li to tvoj motiv ove "rasprave"? -Ako jest, bolje odustani i ti, sramotiš se sve više...


Quote:
Ukoliko se želi držat uvjerenja o 2600 BC ili šta već tvrde vrli znanstvenici onda će morat odbacit većinu drugih uvjerenja o povijesti, arheologiji, matematici fizici i svim ostalim granama nauke što je tako poslušno upijao cijeli život. (ovo će quotat, a ja mu opet odgovorit da pogleda link na stranici prije)
... ajde? Jedan rekla-kazala pseudodokumentarac sad je izvrnuo naglavačke cijeli svijet?
Vidio sam kakva su tvoja "uvjerenja" kad su u pitanju znanstvene činjenice -da mi neki autobus prospe pola mozga, još uvijek bi mi dovoljno ostalo da ih ne prihvatim...

Quote:
Što se tiče mog naobrazovanja to je 2. godina strojarskog fakulteta na kojoj sam krenuo drugim putem i više nego uspješno brodim, hvala na brizi.
... divota je imati takve stručnjake koji brode drugim putem...

Quote:
Kad već spominješ Teslu, a ja bi dodao i Alberta (znaš njegovu muku sa matematikom i fizikom) onda znaš da su se više oslanjali na logiku i intuiciju nego "činjenice" koje su za njih napisali drugi. I sva sreća da jesu jer bi mi sad komunicirali golubovima pismonošama.
... ovo više nije za , ovo je za

Quote:
kom1 kaže: Pogledaj post
...
... od cijelog teksta on ti je vidio jedino ono "Tesla, Albert, matematika. fizika, muka...", a kako je shvatio -...

Zadnje uređivanje Bat Kol : 14.01.2012. at 19:22.
haram is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2012., 19:24   #1086
Quote:
haram kaže: Pogledaj post
b) možeš objasniti svoju procjenu o najmanje 26000 godina?
Nisam 100% sigurna, ali mislim da se pitanjem precesije Zemljine osi u teoretiziranju o porijeklu piramida prvi pozabavio Bauyal. Iako je dao vrlo zanimljivu (i logičnu) teoriju o vezi piramida i Orionovog sazviježđa, kod datacije su ga kritizirali. Ne odbijaju tepriju kao takvu, ali s datacijom se nikako ne slažu.... just my 2 cents, davno sam čitala Tajnu Oriona, pa tipkam po sjećanju.
Donata is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2012., 19:42   #1087
Quote:
Donata kaže: Pogledaj post
Nisam 100% sigurna, ali mislim da se pitanjem precesije Zemljine osi u teoretiziranju o porijeklu piramida prvi pozabavio Bauyal. Iako je dao vrlo zanimljivu (i logičnu) teoriju o vezi piramida i Orionovog sazviježđa, kod datacije su ga kritizirali. Ne odbijaju tepriju kao takvu, ali s datacijom se nikako ne slažu.... just my 2 cents, davno sam čitala Tajnu Oriona, pa tipkam po sjećanju.
... pošteno...
haram is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2012., 20:33   #1088
Cijeli članak govori upravo ono što i ja Ovo ti nije trebalo. Budi pažljiviji jer ćeš se skroz zakopat.



Quote:
haram kaže: Pogledaj post
... paaa... susrećem se, ako ništa drugo, s tvojom procjenom... dakle, tko kako i na koji način je to zaključio? Nemoj izvrdavati -za promjenu...
Nemoj mi reć da nikad nisi čuo za Milankovićeve cikluse?


Quote:
haram kaže: Pogledaj post
... ajde? Izgleda da ti je logički filter zaštopan......
Nije, zato ću skratit za pola


Quote:
haram kaže: Pogledaj post
... i što onda, Bozo; odakle da krenem nakon skoro dva sata filma? -Trebao bih reći da si u pravu, na sve tvoje nebuloze?
"Njihovo poznavanje Pi-ja, Fibonaccija, središta kopnene mase, da je Zemlja sfera, pomaka magnetne osi za 30°, poveznice sa ostalim misterijama, rezanjem granita, možda ono lice u Luxoru, osvrt znanstvenika.. Od kuda hoćeš.

Quote:
haram kaže: Pogledaj post
... nisi uopće, kako da se uvrijedim na fore koje ispaljuje moj nećak od 10 godina...
Njemu evo jedan crtić pa neka ti prepriča

Al mislim da ti je bolje da omekšaš malo te zastarjele stavove.
__________________
Father blessed you with reason.. and this is what you choose!?
Am I me? is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2012., 16:23   #1089
Quote:
Am I me? kaže: Pogledaj post
Cijeli članak govori upravo ono što i ja Ovo ti nije trebalo. Budi pažljiviji jer ćeš se skroz zakopat.
... što govori? Da nema žbuke iz koje su uzeti uzorci za radiokarbonsko datiranje -kao što si jučer tvrdio u postu 1082?

U dilemi sam; ili nastavljaš sa c)varijantom, ili nisi u stanju zadržati koncentraciju na slijedu više od jednog posta...


Quote:
Nemoj mi reć da nikad nisi čuo za Milankovićeve cikluse?
... jesam... i što to dokazuje?



Quote:
Nije, zato ću skratit za pola
... možeš slobodno i za cijelo, količina rečenog će ostati ista...


Quote:
"Njihovo poznavanje Pi-ja, Fibonaccija, središta kopnene mase, da je Zemlja sfera, pomaka magnetne osi za 30°, poveznice sa ostalim misterijama, rezanjem granita, možda ono lice u Luxoru, osvrt znanstvenika.. Od kuda hoćeš.
... blablabla... kako te spekulacije i poluistine ruše znanstvene teorije temeljene na konkretnim arheološkim nalazima?

usput, za gradnju piramida bilo je dovoljno samo da nekolicina shvati osnove geometrije:
http://www.all-about-egypt.com/pyram...ding-plan.html



Quote:
Njemu evo jedan crtić pa neka ti prepriča

Al mislim da ti je bolje da omekšaš malo te zastarjele stavove.
... mislim da je tebi bolje da počneš doživljavati profesore i praviti razliku među njima

Zadnje uređivanje haram : 15.01.2012. at 16:41.
haram is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2012., 20:42   #1090
Quote:
haram kaže: Pogledaj post
... što govori? Da nema žbuke iz koje su uzeti uzorci za radiokarbonsko datiranje -kao što si jučer tvrdio u postu 1082?

U dilemi sam; ili nastavljaš sa c)varijantom, ili nisi u stanju zadržati koncentraciju na slijedu više od jednog posta...
Harame, shvati. Cijela piramida je građena bez "žbuke". Kamen na kamen. I autor članka koji citiraš je zaključio da je to malo "žbuke" najvjerovatnije od obnove koja se dogodila u vrijeme za koje ti smatraš da je izgrađena. Bolje čitaj!
Quote:
haram kaže: Pogledaj post
... jesam... i što to dokazuje?
Ne dokazuje ništa ali objašnjava zašto mislim da su stare najmanje 26000 godina. To je bilo pitanje.

Quote:
haram kaže: Pogledaj post
... blablabla... kako te spekulacije i poluistine ruše znanstvene teorije temeljene na konkretnim arheološkim nalazima?
Ajde priznaj da nakon dokumentarca i sam sumnjaš u "konkretne arheološke nalaze" To je svima ovdje jasno. Ili me razuvjeri nekim logičnim objašnjenjem. blablabla može i malo djete napisat.

Quote:
haram kaže: Pogledaj post
usput, za gradnju piramida bilo je dovoljno samo da nekolicina shvati osnove geometrije:
http://www.all-about-egypt.com/pyram...ding-plan.html
Ozbiljno? Samo su trebali shvatit osnove geometrije? Počeo si pisat gluposti.



Quote:
haram kaže: Pogledaj post
Link ti ne radi. Ako je riječ o mojim profesorima, one koje cijenim kontaktiram i danas. Tema nije tvoje ili moje obrazovanje nego gradnja piramida.
__________________
Father blessed you with reason.. and this is what you choose!?
Am I me? is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2012., 21:44   #1091
Quote:
Am I me? kaže: Pogledaj post
Harame, shvati. Cijela piramida je građena bez "žbuke". Kamen na kamen. I autor članka koji citiraš je zaključio da je to malo "žbuke" najvjerovatnije od obnove koja se dogodila u vrijeme za koje ti smatraš da je izgrađena. Bolje čitaj!
... na temelju kojih istraživanja je taj autor zaključio da je piramida "najvjerojatnije obnavljana" -i to iznutra?


Quote:
Ne dokazuje ništa ali objašnjava zašto mislim da su stare najmanje 26000 godina. To je bilo pitanje.
... kako oscilacije u Zemljinoj orbiti objašnjavaju starost piramida?


Quote:
Ajde priznaj da nakon dokumentarca i sam sumnjaš u "konkretne arheološke nalaze" To je svima ovdje jasno. Ili me razuvjeri nekim logičnim objašnjenjem. blablabla može i malo djete napisat.
... nemam ja šta sumnjati u konkretne arheološke nalaze, nit ne mogu tebe ničime razuvjeriti ako ti svoju "logiku" prilagođuješ svome preduvjerenju...


Quote:
Ozbiljno? Samo su trebali shvatit osnove geometrije? Počeo si pisat gluposti.
... koji tvoj post hoćeš da citiram u vezi pisanja gluposti?


Quote:
Link ti ne radi. Ako je riječ o mojim profesorima, one koje cijenim kontaktiram i danas. Tema nije tvoje ili moje obrazovanje nego gradnja piramida.
... ti si se sam počeo hvaliti...
(a bio je i jedan još bolji post)

Zadnje uređivanje haram : 16.01.2012. at 22:18.
haram is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2012., 22:38   #1092
Teorija po kojoj je korištena kombinacija na licu mjesta lijevanih blokova koji su oblagani onima isklesanima iz kamenoloma:
http://www.materials.drexel.edu/pyra...tion_Lores.pdf
poduprta istraživanjem na MITu:
http://web.mit.edu/newsoffice/2008/pyramid-tt0402.html
haram is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2012., 00:49   #1093
Quote:
haram kaže: Pogledaj post
Teorija po kojoj je korištena kombinacija na licu mjesta lijevanih blokova koji su oblagani onima isklesanima iz kamenoloma:
http://www.materials.drexel.edu/pyra...tion_Lores.pdf
poduprta istraživanjem na MITu:
http://web.mit.edu/newsoffice/2008/pyramid-tt0402.html
"Even though they are among the best-known structures on Earth, the pyramids of Egypt may still hold surprises."

ova rečenica je početak prvog predloženog istraživanja a može poslužiti i kao zaključak za oba...također i sva druga
faKit is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2012., 01:33   #1094
Quote:
faKit kaže: Pogledaj post
"Even though they are among the best-known structures on Earth, the pyramids of Egypt may still hold surprises."

ova rečenica je početak prvog predloženog istraživanja a može poslužiti i kao zaključak za oba...također i sva druga
... ali i ta iznenađenja mogu biti samo unutar nekih realnih okvira...
haram is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2012., 17:00   #1095
Šta sad su lijevali blokove? Logičnije bi im bilo cijelu ploču zalit A svašta. Ajde daj malo odgovora na pitanja Harame dok imam signala u planini ili smisli nešto do nedjelje. Luxor faces i slično.
__________________
Father blessed you with reason.. and this is what you choose!?
Am I me? is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2012., 18:31   #1096
nebi se tia misat,ali ova slika me fascinira.
i ako su ovo ljudi prije 5000-12000 god.( svakakve se god, izgradnje spominju) isplanirali, napravili i to sve za pokopat jednog faraona, bez ikakve pomoci sa strane , onda svaka cast, naj jaci smo u cilom svemiru, nema nam ravni

[IMG][/IMG]
TSWRA is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2012., 19:57   #1097
Quote:
Am I me? kaže: Pogledaj post
Šta sad su lijevali blokove? Logičnije bi im bilo cijelu ploču zalit A svašta. Ajde daj malo odgovora na pitanja Harame dok imam signala u planini ili smisli nešto do nedjelje. Luxor faces i slično.
Mislim da si pokazao i više nego dovoljan stupanj nerazumijevanja pročitanog kao i nesposobnosti vođenja suvislog dijaloga, da bi nastavili ovako... uživaj u svojoj planini neznanja...

Quote:
TSWRA kaže: Pogledaj post
nebi se tia misat,ali ova slika me fascinira.
i ako su ovo ljudi prije 5000-12000 god.( svakakve se god, izgradnje spominju) isplanirali, napravili i to sve za pokopat jednog faraona, bez ikakve pomoci sa strane , onda svaka cast, naj jaci smo u cilom svemiru, nema nam ravni

[IMG]...[/IMG]
Već je gomilu puta na ovoj temi rečeno da piramide nisu samo grobnice faraona, kao što to nisu ni katedrale u kojima su pokapani kraljevi ili carevi... o dataciji piše na ovoj i prošloj stranici...

Je, piramida je impresivna građevina (a već smo spomenuli i da je 80% njene mase do prve trećine visine)...

a i ovo je impresivna građevina (nadam se da se barem slažeš da je nuklearni supernosač aviona malo kompliciranije za napraviti):



... i šta ćemo opet reći: ljudi to nisu mogli sami -ili ćemo ići razmisliti na koji način je to ipak moguće?

Zadnje uređivanje Bat Kol : 21.01.2012. at 14:41.
haram is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2012., 20:56   #1098
Quote:
haram kaže: Pogledaj post
Već je gomilu puta na ovoj temi rečeno da piramide nisu samo grobnice faraona, kao što to nisu ni katedrale u kojima su pokapani kraljevi ili carevi... o dataciji piše na ovoj i prošloj stranici...

Je, piramida je impresivna građevina (a već smo spomenuli i da je 80% njene mase do prve trećine visine)...

a i ovo je impresivna građevina (nadam se da se barem slažeš da je nuklearni supernosač aviona malo kompliciranije za napraviti):


... i šta ćemo opet reći: ljudi to nisu mogli sami -ili ćemo ići razmisliti na koji način je to ipak moguće?
znam da piramide nisu samo grobnice, sve pet

ali nosac aviona usporedivati sa piramidon moga si stavit i spaceshuttel

nezelin nikome solit pamet, neka svak misli sta hoce, ali moje je misljenje da za piramidu napraviti je tribalo" nesto "puno vise od nekoliko tisuca robova ili dobrovoljaca ,nije bitno.
TSWRA is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2012., 21:14   #1099
Quote:
haram kaže: Pogledaj post
a i ovo je impresivna građevina (nadam se da se barem slažeš da je nuklearni supernosač aviona malo kompliciranije za napraviti):

... i šta ćemo opet reći: ljudi to nisu mogli sami -ili ćemo ići razmisliti na koji način je to ipak moguće?
Normalno kad su ga Ameri sklopili iz razlupanih letećih tanjura i letjelica, ali verujem da su piramide napravili samo ljudi i životinje koje su vukle kamene blokove. Ono što je nepoznato su i mali kanalići koji se nalaze na nekim delovima piramide kako Bosanske, tako Keopsove.
__________________
Drugdje u Starom zavjetu postoje Impregnacije različitih žena od strane entiteta sada identificirane kao "Gospodin" ubjedljivo tko bi mogao biti još jedan ET naprezanje. Poglavlje 21 navodi: "A Gospodin je posjetio Sarah kako je rekao, a Gospodin učinio Sarah kao što je govorio.
Poštar Stevan is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2012., 21:18   #1100
Quote:
TSWRA kaže: Pogledaj post
znam da piramide nisu samo grobnice, sve pet

ali nosac aviona usporedivati sa piramidon moga si stavit i spaceshuttel
... pokušavam ti ukazati na grešku u logici...

Quote:
nezelin nikome solit pamet, neka svak misli sta hoce, ali moje je misljenje da za piramidu napraviti je tribalo" nesto "puno vise od nekoliko tisuca robova ili dobrovoljaca ,nije bitno.
Pa, arheološki nalazi pokazuju da nisu gradili samo sirovom snagom... ma trebaš pročitati cijelu temu, ili bar zadnjih 10-20 stranica -nema smisla na 55toj stranici ići ispočetka...
haram is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:06.