Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.10.2003., 11:49   #61
Quote:
walter kaže:Nije ona aždaja. Samo ja imam pravo zvati ju tako. Ona je, bez cinizma, prekrasna osoba.
Kako lijepo, zaštitnički i prisno...
just Sandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2003., 11:53   #62
Iz vlastitog iskustva preporuchila bih svakome tko prekine dugogodishnju vezu/brak, bez obzira na razlog, da neko vrijeme provede sam, da ponovo nauchi funkcionirati sam.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2003., 12:00   #63
hvala vam svima na zapravo jako dobrim savjetima, ali htjela bih čuti jedan muški odgovor.

Zapravo interesira me, s obzirom, da moj suprug ima stvarno napet i vrlo odgovoran posao, te velike obaveze izvan kuće (roditelji koji ma doista treba pomoć) u kojoj mjeri to može utjecati na bračni život...


S druge strane, pak, želim pitati ženski dio na forumu, koliko na vas djeluju kvocanja prijateljica sa strane....osobno moram priznati da na mene indirektno djeluju nažalost koliko se got ja tome opirala

dat ću jedan primjer. Moja kolegica je u braku nekih 5 godina imaju dvoje djece (5 i 2 g.) Ona ne radi, doma je sa djecom (njezin izbor) On radi na menađerskom mjestu u jednoj našoj velikoj firmi. Uglavnom, zamjerala mu je što ona sve mora sama oko djece. Zatim, našle smo se na kavi (naravno ja sa svojim bimbačem) i pobjedonosno mi je rekla da je ona svog m. uspjela dovesti u red i da mu je rekla da izvoli svakog dana poslje posla uzeti klinke i prošetati ih po gradu, umjesto što se izležava na kauču. Isto tako da neka izvoli s posla ravno ići doma a ne na kavu s kolegama s pola i on je to prihvatio (navodno uz gunđanje) ali eto funkcionira. Ja sam se osječala .... kao zadnje g......o. I još je uspjela iskritizirati mog supruga (i kao ona to nebi dozvolila).

E sad ja si postavljam pitanje: Kakva sam ja to osoba koja nemože postići ništa razgovorom, ubiti imam zbog toga jako loše mišljenje o sebi ali u zadnje vrijeme gledam ljude iza fasada i vidim da je mnogo njih kao i ja.

pozdrav
 
Odgovori s citatom
Old 16.10.2003., 12:09   #64
Quote:
pufer kaže:
hvala vam svima na zapravo jako dobrim savjetima, ali htjela bih čuti jedan muški odgovor.

Zapravo interesira me, s obzirom, da moj suprug ima stvarno napet i vrlo odgovoran posao, te velike obaveze izvan kuće (roditelji koji ma doista treba pomoć) u kojoj mjeri to može utjecati na bračni život...
Uh, možda bi trebao prešutiti, ali žena je obično prva žrtva stresa i prevelikih obaveza, ili ambicija, kajgod. Moj primjer se upravo razvodi od žene. Užas je na kako niske grane može spasti jednom izuzetno jaka ljubav. Da žena veli da je njoj dovoljno samo 45 minuta tjedno pažnje, da on barem tih 45 minuta ne govori o poslu... Žalostan je svatko tko zbog ljubavi ne živi...
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2003., 12:11   #65
Da odgovorim na pitanje za ženski dio publike. Kad ga je počela "dresirati", on si je našao ljubavnicu. Posao je i dalje ostao prioritet. Ne znam koja je ljubav, treća ili četvrta na toj ljestvici. Možda je to samo Pirova pobjeda, ta tvoja prijateljica. Svi se mi trudimo osigurati bolji život svojoj obitelji, a u silnom trudu ponekad zaboravimo na obitelj.
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2003., 12:24   #66
da, inaće u životu živim po principu, živi i puti druge da žive.. Protiv sam bilo kakvog oblika represije (naučeno iskustvo) Osobno nikad nebih postavljala kompromise nekome niti diktirala način života. Naravno da za sebe podrazumjevam isto tako.

Ukoliko sam ušla u brak - znala sam kakva je osoba, ali dolaskom djeteta (nakon 4 godine) ipak nisam očekivala toliku neangažiranost oko djeteta i da kad sam ja već preuzela 97% obaveza oko djeteta - da mi netko kaže "što ja imam od tebe kao od žene" (ok. ljudi u ljutnji svašta kažu - bar istinu - makar i kasnije znaju da su rekli glupost)
 
Odgovori s citatom
Old 16.10.2003., 12:36   #67
Quote:
osim toga, porazno je koliko ljudi danas krece u brak samo zato jer ne mogu niti znaju živjet sami sa sobom (što je po meni preduvjet znanja života u dvoje).. pa im kriteriji završavaju otprilike na slijeganju ramenima i '' a šta nam fali.. kako je drugima, nama je super''
to je to. A pogotovo prvi dio citata.
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2003., 12:38   #68
Quote:
pufer kaže:


Ja sam se osječala .... kao zadnje g......o. I još je uspjela iskritizirati mog supruga (i kao ona to nebi dozvolila).

ovo ne mogu ne prokomentirati.

kako se uopće možeš dovesti u situaciju da ti frendica postavlja svoj model kao ideal i da te to još i pokopa?

kao prvo, možda laže i liječi svoje komplekse na tebi.
kao drugo, možda je ovaj pristao na sve samo da već jedamput ušuti i ostavi ga na miru. znači ide mu na živce i ne voli je, a popušta samo da je što manje vidi i čuje. spucat će je s prvim komadom koji mu se nađe pri ruci.
kao treće, otkuda ti ideja (pa makar bila i savršeno odgovarajuća u slučaju tvoje frendice) da bi to i u tvojoj situaciji dobro prošlo.

i na kraju: tko poznaje bolje vašu situaciju doma - ti ili ta tvoja kokoš od prijateljice?
mudrica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2003., 12:43   #69
Re: Re: Re: Razvodi Brakova

[QUOTE]walter kaže:
[B] Ali stvarno, ako se nadovežemo na temu monogamije, prije su ljudi po cijele dane bili zaposleni, lovili dinosaure, bježali od sabljastih tigrova...QUOTE]

Tužno ali istinito, ljudi nikad nisu lovili dinosaure. Osim kod Spielberga.
sis is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2003., 12:46   #70
mislim da nije toliko problem "sebicnost", barem ne u smislu u kojem se navodi, nego neodgovornost.. ako se dvoje ljudi odluci na brak, sebicnost se drzi pod kontrolom.

naravno, ak se radi o ego-tripovima i ako se trazi samo vlastito zadovoljstvo iliti "sta ja imam od tebe" (umjesto obrnuto), bolno mi je ocito koliko se radi o nedostatku odgovornosti..
cvjetaca is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2003., 12:53   #71
Ja mislim da se ipak prije svega radi o nedostatku ljubavi - odnosno o tome da ljudi stupaju u brak iz kojekakvih a ne baš najboljih razloga.

Slavkec je to super proanalizirao. Ja, za svoje ne baš mlade ali ipak niti prestare godine, poznajem začuđujuće velik broj rastavljenih tj. bivših parova i baš svaki se može uklopiti u jednu od slavkecovih kategorija - ili stupanje u brak po inerciji ili stupanje u brak radi djeteta ili stupanje u brak zato što se došlo u određene godine.
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2003., 13:04   #72
Quote:
pufer kaže:
...S druge strane, pak, želim pitati ženski dio na forumu, koliko na vas djeluju kvocanja prijateljica sa strane....osobno moram priznati da na mene indirektno djeluju nažalost koliko se got ja tome opirala
.................Zatim, našle smo se na kavi (naravno ja sa svojim bimbačem) i pobjedonosno mi je rekla da je ona svog m. uspjela dovesti u red ...........on je to prihvatio
Pufer, word of advice, ne dopuštaj NIKOME pa ni prijateljicama da kvocaju po emocionalnom dijelu tvog života. Zapravo, sklona sam uopće ne raspravljati svoj emocionalni život sa njima.

Nikoga, ali ama baš nikoga osim mene i njega se ne tiče naš život.
Ja i on smo temelj našeg zajedničkog života i ne kužim zašto mi kao odrasloj osobi, kraj zdrave pameti treba savjet (vanjski) kako da izađem na kraj s ovim ili onim. a da pritom naravno njega ne uključujem u temu

Vjeruj mi moj život je meni takav jako lijep - otkad sam naučila odrezat svaki pokušaj razgovora na tu temu od prijateljica. Sreća normalne su pa ne shvaćaju to osobno i ne ljute se.



Druga sitnica, taj njen suprug o kojem pišeš .. za kjurac ti to, pirova pobjeda ako njemu samom iz dupeta nije došlo u glavu da pomogne i ako (očito nije ako gunđa) i dalje ne kuži poantu.
Ne vjerujem u korjenite promjene ljudi i kvit. Nasilna promjena ljudi po meni rezultira odbojnošću i defenzivno .. (sudim po sebi)
__________________
To prove his love for her, he swam the deepest river, crossed the widest desert and climbed the highest mountain.She divorced him.
He was never home.
Sandra October is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2003., 13:05   #73
Quote:
verica kaže:
Ja mislim da se ipak prije svega radi o nedostatku ljubavi - odnosno o tome da ljudi stupaju u brak iz kojekakvih a ne baš najboljih razloga.

Slavkec je to super proanalizirao. Ja, za svoje ne baš mlade ali ipak niti prestare godine, poznajem začuđujuće velik broj rastavljenih tj. bivših parova i baš svaki se može uklopiti u jednu od slavkecovih kategorija - ili stupanje u brak po inerciji ili stupanje u brak radi djeteta ili stupanje u brak zato što se došlo u određene godine.

da uredu, ali nas dvoje smo stupili u brak iz ljubavi i to velike ljubavi.
 
Odgovori s citatom
Old 16.10.2003., 13:09   #74
Quote:
pufer kaže:
da uredu, ali nas dvoje smo stupili u brak iz ljubavi i to velike ljubavi.
Prema ovome što pišeš meni se čini da ste vi par koji proživljava bračnu krizu a ne par pred rastavom.
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2003., 13:18   #75
nadam se, ali krize su itekako opasne... zato se bojim i sebe i njegovih reakcija
 
Odgovori s citatom
Old 16.10.2003., 13:28   #76
I meni se čini pufer da niste baš za rastavu. Samo vam se život i odnos promijenio iz temelja dolaskom djeteta i oboje se morate odreći nekih stvari da bi ponovno funkcionirali. Razgovor je majka svega Šutnjom ćeš samo nakupiti jako puno bijesa u sebi i početi ćeš mu predbacivati i kad je kriv i kad nije. A od toga svatko pobjegne na kraju. I lako se ubije ljubav. Isto vrijedi i za njega.

Što se tiče prijateljica...imam jedan sličan primjer iz vlastitog života. Kad sam bila u najružnijoj vezi u svom životu (na sreću samo 6 mjeseci) upoznala sam curu, njegovu poznanicu. Nije se mogla načuditi stvarima koje sam mu tada tolerirala i neprestano mi nabijala na nos svoju superiornost nad njenim dečkom, kako ona njega kroti, kako ona njemu ne da da se bilo kako ponaša prema njoj, kako muškarcu treba pokazati zube, kako sam glupa blablabla.... Mi smo prekinuli, a za njenu vezu sam saznala da se njen dečko drogira svih tih 5 godina, da je mlati svaki dan (ali se sad već i ona okuražila, pa mu često vrati ), kako je vara gdje stigne, kako priča grozne stvari o njoj, kako joj je užasan, troši njene pare, vrijeđa ju, omalovažava.....i tako. Ali eto, ona je imala potrebu predamnom ispasti velika, važna i samosvjesna žena.

Ostavi prijateljice po strani, one ti neće spasiti brak
__________________
C'mon babe why don't we paint the town? And all that jazz...
LadyInRed is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2003., 13:46   #77
pufer, meni se čini da je ovo što vi proživljavate klasični primjer krize radi dolaska djeteta. Vi ste oboje jako umorni, i treba vam odmora i razgovora, a možda i kakva pomoć sa strane.
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2003., 13:47   #78
meni su pomogle prijateljice i to jako. svaka ima svoje iskustvo i iz njihovih iskustava ja sam pokusavala naci sebe i gledati gdje ja grijesim. dobro je jednu te istu stvar vidjeti iz razlicitih perspektiva. i zao mi je da i on nije razgovarao s nekim, bilo kime da podijeli iskustva da nauci npr da su neke zene zivcane kad imaju pms (ovo je samo pojednostavljeno), da nauci raspoznavati zasto sam ja reagirala na nesto. mi smo bili zaguseni i trebalo nam je prostora, nismo mogli medjusobno komunicirati bez svadje. sad smo razdvojeni sad se nalazimo i razgovaramo, analiziramo. skuzili smo da nema jasnog problema koji nas muci (iako mislim da bi bilo lakse da smo ga nasli pa ga rijesili) nego jednostavno-zamor.
sad pokusavamo polako opet.
tonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2003., 13:54   #79
meni su pomogle prijateljice i to jako. svaka ima svoje iskustvo i iz njihovih iskustava ja sam pokusavala naci sebe i gledati gdje ja grijesim. dobro je jednu te istu stvar vidjeti iz razlicitih perspektiva. i zao mi je da i on nije razgovarao s nekim, bilo kime da podijeli iskustva da nauci npr da su neke zene zivcane kad imaju pms (ovo je samo pojednostavljeno), da nauci raspoznavati zasto sam ja reagirala na nesto. mi smo bili zaguseni i trebalo nam je prostora, nismo mogli medjusobno komunicirati bez svadje. sad smo razdvojeni sad se nalazimo i razgovaramo, analiziramo. skuzili smo da nema jasnog problema koji nas muci (iako mislim da bi bilo lakse da smo ga nasli pa ga rijesili) nego jednostavno-zamor.
sad pokusavamo polako opet.
tonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2003., 13:56   #80
Quote:
verica kaže:
pufer, meni se čini da je ovo što vi proživljavate klasični primjer krize radi dolaska djeteta. Vi ste oboje jako umorni, i treba vam odmora i razgovora, a možda i kakva pomoć sa strane.
to se i meni cini. Sorry sto cu uvesti seks u raspravu, vjerujem da si navecer preumorna i preiscrpljena za jednu seksi vecer. I skroz te kuzim.

S njegove strane ( ima stres na poslu, ne moze se uzivjeti u tvoju ulogu) a ako nema seksa - zbunjen je i nesretan dodatno.

Oboje se vrtite onda u krug. probaj naci mirnih sat vremena za razgovor, ako ti ima tko pricuvati dijete jos bolje, neka bude neka ugodna atmosfera ( ne onako s vrata "moramo razgovarati") i vise kreci sa "JA porukama" tj. JA se osjecam tako i tako, MENI bi mnogo znacilo to i to.

TI poruke izazivaju obranu kao reakciju i sugovornik je cijelo vrijeme spreman na skok.
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:11.