Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.02.2008., 14:19   #81
E i ja sam bila na onom topicu gdje se razvila ova tema. Moje osobno mišljenje je da bi i početak braka trebale sakrivati, bar do 7 godine jer bi i on mogao propasti pa će se onda svi susjedi i rodbina naslađivat. Svatko ima svoje mišljenje, hvala Bogu, ne vidim zašto ikog živog treba uvrijedit suprotno mišljenje. Pa uglavnom smo sve trudne i osjetljive ali mi ne pada napamet da se uvrijedim ako netko ne misli kao i ja. Što više različitih mišljenja, tim bolje.
Žao mi je cura koje su imale to bolno iskustvo spontanog u prvim mjesecima trudnoće. Samo sam željela naglasiti da se loše stvari u trudnoći mogu ,nažalost, dogoditi i u kasnijim mjesecima trudnoće.
micikamikic is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2008., 14:26   #82
Quote:
funnys kaže: Pogledaj post
ja prva radim na mjestu za koje nisam ni upola dobro plaćena, iskorištava me se sve u 16,ni na godišnjem ni na slobodnim danima nisam bila odkad sam počela raditi i ne vidim razloga zašto se ne bi pošla odmoriti ako mogu, koga da štedim? državu? u kojoj se prema radnicima poslodavci tako odnose, jer znaju da otkaz nećemo dati, jer drugog posla nemamo ili poslodavca koji je sabičan, pohlepan, bezobrazan itd. koji me zvao 5 puta dok sam trudna s mučninama ležala u gripi, da me pita do kada ću biti doma i kad se mogu vratiti na posao.

štedit ću sebe!! uživati ću u svojoj trudnoći, upisati ću se na tečaj knjigovodstva, ići na pilates za trudnice...ili ne raditi ništa, a dobivati pare, jer zaslužujem to.

da imam posao u kojem uživam i na koji s guštom idem radila bi, ali ovako, rađe ću se brčkati u plićaku
I ovo sve potpisujem, neznaju neki kako je radit u privatnika!! Zar nije dosta to što sam imala menađerski posao a bila prijavljena na minimalu?? I to sa fakultetom?? Koji su to zakoni uopće da nekog sa VSS mogu prijavit ko pomoćnu radnicu?? Bljak! Pa da ih još i štedim?? Kako da ne! Uzet ću sve živo šta mogu!!
Lake is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2008., 14:32   #83
Micika, po ovome sto pises kao da kazes da postujes tuđe misljenje a isto to tuđe misljenje koje se razlikuje od tvoga u drugoj recenici kao da sprdas i ismijavas sa takvim usporedbama jer usporedba ti nimalo nije na mjestu.
kiki008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2008., 14:44   #84
Quote:
kiki008 kaže: Pogledaj post
Micika, po ovome sto pises kao da kazes da postujes tuđe misljenje a isto to tuđe misljenje koje se razlikuje od tvoga u drugoj recenici kao da sprdas i ismijavas sa takvim usporedbama jer usporedba ti nimalo nije na mjestu.
Ja se uopće ne sprdam na tu temu, dapače, ja stvarno mislim da bi prije čuvala brak u tajnosti nego trudnoću, to je opet samo moje osobno mišljenje
micikamikic is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2008., 14:47   #85
Quote:
kiki008 kaže: Pogledaj post
Micika, po ovome sto pises kao da kazes da postujes tuđe misljenje a isto to tuđe misljenje koje se razlikuje od tvoga u drugoj recenici kao da sprdas i ismijavas sa takvim usporedbama jer usporedba ti nimalo nije na mjestu.
micika nije nikoga potpisala koliko ja vidim
a sprda se da brak treba skrivati, to da i to je po meni baš dobro rekla, ono čovječe pa trudnoće završavaju i sretno i nesretno u bilo kojem dijelu, a i dijete kad se rodi opet živi život koji može završiti isto kao i svaki od naših života, pa čemu skrivanje, nema tu loše karme ili ne znam šta, ja ne mislim da sam izgubila bebu jer sam sa 7 tjedana svima rekla da sam trudna.. netko teže podnese prekid veze ili braka nego gubitak bebe (uostalom mnoge to i namjerno naprave) ... to je život, i svatko u ovoj situaciji sam odlučuje što će i kako će i mislim da je nepristojno takve stvari određivati bontonom
MalaLola is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2008., 14:58   #86
Nisam ja ni rekla da je ikoga potpisala.
I opet kazem, ne gledam na to kao skrivanje niti mislim da sam imala spontani zato jer sam rekla da sam trudna. Na meni su ionako svi vidjeli da sam trudna, sto zbog cica koje su mi narasle za broj u tako malom periodu, sto zbog osmjeha od uha do uha koji nisam skidala sa lica
Isto mislim da je glupo to određivati bontonom, ja sam vise komentirala samo dio da li treba reci ili ne..
kiki008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2008., 15:17   #87
Quote:
MalaLola kaže: Pogledaj post
micika nije nikoga potpisala koliko ja vidim
a sprda se da brak treba skrivati, to da i to je po meni baš dobro rekla, ono čovječe pa trudnoće završavaju i sretno i nesretno u bilo kojem dijelu, a i dijete kad se rodi opet živi život koji može završiti isto kao i svaki od naših života, pa čemu skrivanje, nema tu loše karme ili ne znam šta, ja ne mislim da sam izgubila bebu jer sam sa 7 tjedana svima rekla da sam trudna.. netko teže podnese prekid veze ili braka nego gubitak bebe (uostalom mnoge to i namjerno naprave) ... to je život, i svatko u ovoj situaciji sam odlučuje što će i kako će i mislim da je nepristojno takve stvari određivati bontonom
prije svega žao mi je radi gubitka bebe
Nemam uopće pametnih riječi kako se izrazit, ne mogu ni zamislit kako to boli.
Slažem se da nikakve karme ili pak to što su drugi znali nema veze s vezom.
Drži se
micikamikic is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2008., 15:41   #88
Sad ću se opet ponovit ali evo meni je gin tek na 2. pregledu u 11/12.tjednu trudnoće dao trudničku knjižicu i rekao: čestitam, postala si službeno trudnica! Iako sam i u 7. tjednu bila prvi put i srce je kucalo i sve 5! Znači da se trudnoća ipak službeno računa od 3. mjeseca iako smo mi trudne otkad jesmo!
Eto ja nisam čekala do 3. mjeseca, bilo mi je dosta i ta potvrda u 7. tjednu a skužili su me i prije toga tj. svekar i od dragog sestra (svekrva 0 bodova ni sad nebi kužila da joj nismo rekli, pa me i mama skužila i rekla svima mojima tako da je obitelj znala već u nepuna 2 mjeseca! Naj prijateljicama sam rekla isto par dana nakon obitelji i to je to. Smatram da nisam krila (iako sam ih zamolila da ne govore baš na sva zvona dok ne prođe 3. mjesec) i nemam potrebu ni sada ići okolo trubit svima živima da sam trudna! Mislim da svi do kojih mi je stalo-znaju!
Lake is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2008., 15:48   #89
Pozdrav!
Eto u mom kraju se nesmije reci da si trudan skoro do šestog mjeseca.:bonk. Meni je to smješno, pa nije ga poštar udelal!
Ja sam svima rekla sa 7 tjedana, ne bi mogla sakrit da sam se neznam kako trudila jer mi je odmah bilo užasno slabo:
moremal is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2008., 15:50   #90
Quote:
Lake kaže: Pogledaj post
Sad ću se opet ponovit ali evo meni je gin tek na 2. pregledu u 11/12.tjednu trudnoće dao trudničku knjižicu i rekao: čestitam, postala si službeno trudnica! Iako sam i u 7. tjednu bila prvi put i srce je kucalo i sve 5! Znači da se trudnoća ipak službeno računa od 3. mjeseca iako smo mi trudne otkad jesmo!
Eto ja nisam čekala do 3. mjeseca, bilo mi je dosta i ta potvrda u 7. tjednu a skužili su me i prije toga tj. svekar i od dragog sestra (svekrva 0 bodova ni sad nebi kužila da joj nismo rekli, pa me i mama skužila i rekla svima mojima tako da je obitelj znala već u nepuna 2 mjeseca! Naj prijateljicama sam rekla isto par dana nakon obitelji i to je to. Smatram da nisam krila (iako sam ih zamolila da ne govore baš na sva zvona dok ne prođe 3. mjesec) i nemam potrebu ni sada ići okolo trubit svima živima da sam trudna! Mislim da svi do kojih mi je stalo-znaju!
Meni je moj ginekolog u 5 tjednu rekao čestitam trudni ste i od tad je službeno imam sve papire i slikice... ali su mi isto tako u 18 tjednu rekli loše je nažalost beba je umrla... bezveze.. taj tvoj ginekolog ima neku čudnu briju, nisam još čula da ti tek nakon 12.tjedana kažu sad ste i službeno trudni.. meni su svaki put službeno računali da sam trudna od zadnje menstruacije, a ne od 12. tjedna

micikamikic teško je bilo, tužna sam i danas, to su normalni osjećaji, ali život ide dalje, ja se smijem i gledam pozitivno na budućnost, a i na sve to što se dogodilo, sve nas to uči da budemo bolji i prema sebi i prema drugima i da još više vjerujemo i da se ne zamaramo sa stvarima tipa kada objaviti da smo trudni... mislim da je važnije razmišljati kako biti dobra i opuštena majka i biti zdrav za dijete koje raste u tebi
MalaLola is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2008., 16:02   #91
Quote:
MalaLola kaže: Pogledaj post
Meni je moj ginekolog u 5 tjednu rekao čestitam trudni ste i od tad je službeno imam sve papire i slikice... ali su mi isto tako u 18 tjednu rekli loše je nažalost beba je umrla... bezveze.. taj tvoj ginekolog ima neku čudnu briju, nisam još čula da ti tek nakon 12.tjedana kažu sad ste i službeno trudni.. meni su svaki put službeno računali da sam trudna od zadnje menstruacije, a ne od 12. tjedna
Dobila sam i ja na prvom pregledu slikicu i pokazao mi je kako titra i pojačao da čujem srce i to sve al mi je knjižicu otvorio na 2. pregledu za mjesec dana i u nju napisao taj datum kao prvi posjet u trudnoći
A neznam...nisu svi isti očito...nije on meni na 1. pregledu rekao da nisam trudna, bože sačuvaj, nego mi je rekao kad mi je dao knjižicu: evo, sad si i službeno trudnica! Nevalja se hvatat za svaku riječ! Ili ja neznam reći...
Lake is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2008., 16:04   #92
Quote:
MalaLola kaže: Pogledaj post
micikamikic teško je bilo, tužna sam i danas, to su normalni osjećaji, ali život ide dalje, ja se smijem i gledam pozitivno na budućnost, a i na sve to što se dogodilo, sve nas to uči da budemo bolji i prema sebi i prema drugima i da još više vjerujemo i da se ne zamaramo sa stvarima tipa kada objaviti da smo trudni... mislim da je važnije razmišljati kako biti dobra i opuštena majka i biti zdrav za dijete koje raste u tebi
I jako mi je žao zbog tvoje bebice
Lake is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2008., 16:13   #93
Quote:
Lake kaže: Pogledaj post
Dobila sam i ja na prvom pregledu slikicu i pokazao mi je kako titra i pojačao da čujem srce i to sve al mi je knjižicu otvorio na 2. pregledu za mjesec dana i u nju napisao taj datum kao prvi posjet u trudnoći

to oni zbog štednje daju trudničku knjižicu tek tad

Quote:
...nije on meni na 1. pregledu rekao da nisam trudna, bože sačuvaj, nego mi je rekao kad mi je dao knjižicu: evo, sad si i službeno trudnica! Nevalja se hvatat za svaku riječ! Ili ja neznam reći...

pa i nama je doktorica nakon uzv-a s 12+ rekla 'ljudi, sad vam napokon mogu bez zadrške čestitati na bebi!', što ne znači da me prije toga nije tretirala kao trudnicu ili da se prije toga ne računa da sam trudna
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2008., 16:31   #94
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
to oni zbog štednje daju trudničku knjižicu tek tad




pa i nama je doktorica nakon uzv-a s 12+ rekla 'ljudi, sad vam napokon mogu bez zadrške čestitati na bebi!', što ne znači da me prije toga nije tretirala kao trudnicu ili da se prije toga ne računa da sam trudna
Ne vodi mi trudnoću socijalac nego privatnik pa ne vjerujem da štedi, nema razloga kad sve plaćam

A ovo drugo, pa naravno! Rekla sam da sam trudna otkad jesam tj. od zadnje menge ali očito po doktorima (ne svima) si službeno trudna od 3. mjeseca! Još najbolje da će mi termin računat od 3 mjeseca
Opet ću naglasit da je tako bilo u mom slučaju da me opet ne izgrizu
Lake is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2008., 16:31   #95
Meni nisu dali trudnicku knjizicu ja sam je morala sama kupiti

Malalola, zao mi je zbog bebice, svakome tko izgubi bebu to tesko padne ali ne mogu ni zamisliti kako je tebi bilo u poodmakloj trudnoci. Svaka ti cast na tolikoj pozitivi!
kiki008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2008., 16:32   #96
kraj 12. tjedna je kraj prvog trimestra i nakon njega se broj spontanih smanjuje za 65% - to sam pročitala u par knjiga o trudnoći. i meni su rekli kad sam prvi puta prokrvarila da ako prođu ta prva tri mjeseca mogu biti puno mirinija. i eto, još malo pa 12 tj., točno za 17 dana
kayah is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2008., 16:34   #97
moj gin kaze da veliki postotak trudnoca ode do 12 tjedna,jos smo se bili zaje.avali da cemo na jeger ako docekamo 12. tjedan, normalno da se i poslije desavaju sranja, ali puno rijedje..
-leona is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2008., 17:01   #98
Evo da opravdam svog doktora, tamo na temi trudnička knjižica su neke žene/cure rekle da su dobile trudničku tek nakon 10/11/ili u 12. tjednu jer da su doktori kao štedili na knjižicama radi mogućeg spontanog! Eto znači nije moj gin lud što mi je čestitao tek u 11/12. tjednu na trudnoći! Ipak se on nagledao svega, valjda čovjek zna što radi i ja mu ne zamjeram! I ja sam u grču čekala da prođu ta 3. mjeseca iako nisam imala razloga bojat se za plod ali sam znala da je taj period rizičan! Sad sam puno opuštenija pa mogu i reći naglas da sam trudna!
Lake is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2008., 17:06   #99
Quote:
kayah kaže: Pogledaj post
kraj 12. tjedna je kraj prvog trimestra i nakon njega se broj spontanih smanjuje za 65% - to sam pročitala u par knjiga o trudnoći. i meni su rekli kad sam prvi puta prokrvarila da ako prođu ta prva tri mjeseca mogu biti puno mirinija. i eto, još malo pa 12 tj., točno za 17 dana
I jesi priopćila svima da si trudna ili čekaš 12. tjedan? Eto baš me zanima jer kažeš da si krvarila?
Ajde daj bože da bude sve ok, doć će i taj 12. tjedan!
Lake is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2008., 18:19   #100
rekla sam onima za koje sam mislila da trebaju znati a to je najuža obitelj i bliski prijatelji (iako je moj tata svima ponosno razglasio kako će postati deda). morala sam reći i klijentima jer sam zatvorila privatno poduzeće. inače, s obzirom da sam se udala u 9. mj prošle godine, svi me pitaju jel ima kaj novo, jel dolazi priova i sl. pa im iskreno kažem da da. e sad ako time naštetim bebci onda nek sve ide k vragu...
kayah is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:56.