Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.02.2018., 12:51   #5581
Teoretski kazu da mora biti njihov tecaj. Al kao sto vidis, ne pitaju kad dodes na porod
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2018., 13:01   #5582
jel muževi moraju donijeti ono zeleno odijelo ili ga daju tamo? mislim da moj prošli put nije donio ništa, dobio je, možda se nešto promijenilo?
My Name Is... is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2018., 13:04   #5583
Daju tamo, nista ne mora donijeti
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2018., 19:15   #5584
Mog m jtko jsta nije pitao i odijelo je dobio.
Nego,zasto muski moraju ici na tecaj? Mi smo isli u Siget i apsolutno nista nisu naucili muske a da je potrebno za porod,pa ne kužim
mashna is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2018., 11:13   #5585
jer muskima zna pozlit na porodu kada ne znaju sto je zapravo porod.
cvexter is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2018., 15:20   #5586
Jel zna netko trenutni raspored doktora u trudničkoj ambulanti na Sv. Duhu? Za pregled i ultrazvuk
zolhan is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2018., 19:09   #5587
Quote:
cvexter kaže: Pogledaj post
jer muskima zna pozlit na porodu kada ne znaju sto je zapravo porod.
Tecaj na kojem smo mi bili ga ne bi ni na to pripremio...
Tecaj je bio dobar zbog raznih info kada beba vec dodje...no da je od pomoci i da priprema muske za to nula.bar ovaj na kojem smo mi bili.

I zasto muski padaju u nesvjest?
Bilo bi dobro da nam napise koji to,haha no previse trazim
mashna is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2018., 22:24   #5588
Quote:
zolhan kaže: Pogledaj post
Jel zna netko trenutni raspored doktora u trudničkoj ambulanti na Sv. Duhu? Za pregled i ultrazvuk
https://www.forum.hr/showpost.php?p=6...postcount=5543
isti raspored je bio i u 1. mjesecu, vjerujem da je i sad.

Quote:
mashna kaže: Pogledaj post
Tecaj na kojem smo mi bili ga ne bi ni na to pripremio...
Tecaj je bio dobar zbog raznih info kada beba vec dodje...no da je od pomoci i da priprema muske za to nula.bar ovaj na kojem smo mi bili.

I zasto muski padaju u nesvjest?
Bilo bi dobro da nam napise koji to,haha no previse trazim
konkretno, moj k'o od stijene odvaljen 1.90+ m i 100+ kg frajer je rekao da je skoro pao u nesvijest kad je vidio količinu krvi koja šiklja iz mene. pukla mi je (ili su prerezali, ne znam više) neka velika žila. malog su izvadili i nije plakao, a doktori i babice su problijedili jer mi nisu mogli zaustaviti krvarenje. beba ne plače, ja samo što ne iskrvarim, doktori i babice unezvjereni, kaže da mu je malo falilo da se ne skljoka. ja sam bila pod epiduralnom i ležala pa ništa nisam vidjela ni osjetila i meni je bilo sve super. jedino ovih 15ak sekundi bez bebinog plača je trajalo kao godina.
jojo21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2018., 22:30   #5589
Ponedjeljkom ujutro u TA je dr Akšamija.

jojo, muž smije gledat samo u glavu ženi, lakše je svima tako
My Name Is... is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2018., 08:11   #5590
Ja sam svom rekla da ne smije gledati dole,naravno da se prosetao i gledao dolje...
I sve skupa mu nije tak strasni,i porod mu je oke..naravni kad sam ja bila pod epi kao i zena box do...dva poroda u tisini
mashna is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2018., 13:10   #5591
jojo, nisam znala da ti je bilo tako teško
daj piši u om što je bilo.

moj je na prvom porodu bio blijed kao krpa, u šoku. sada, na trećem porodu je bio kao doma. pita doktora kakva je posteljica, jel sve ok i slično

offtopic
ne mogu vjerovati da sam mama troje djece
cvexter is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2018., 14:53   #5592
Moj je zasad čvrst u odluci da će priustvovati porodu. Priprema se na svoj način. Inače ne može vidjeti neke slike iz mojih knjiga (patologija, organi, rane), ali kaže da će ovo moći . Više me strah da ja njega ne bi morala ohrabrivati
Dekanica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2018., 15:00   #5593
Quote:
cvexter kaže: Pogledaj post
jojo, nisam znala da ti je bilo tako teško
daj piši u om što je bilo.

moj je na prvom porodu bio blijed kao krpa, u šoku. sada, na trećem porodu je bio kao doma. pita doktora kakva je posteljica, jel sve ok i slično

offtopic
ne mogu vjerovati da sam mama troje djece
meni nije bilo teško i sve mi je bilo super jer sam još uvijek bila pod epiduralnom. i pod izgonom i za vrijeme šivanja. :klap: rodila u pon navečer, prvi put uz pomoć sestara sam uspjela do wc-a u noći s utorka na srijedu, i to jedva. prvi put sama stala na noge na par sekundi u srijedu navečer. mislili su mi dati transfuziju krvi, ali sam malo došla k sebi nakon infuzija i željeza pa su odustali. ja sam tek u srijedu postala svjesna da nije taj moj porod baš bio lagan i koliko sam krvi izgubila, popucala i rezana. sad sam super, još ne mogu sjediti zbog šavova, ali sve drugo je ok.
jojo21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2018., 15:11   #5594
a koliki ti je bio hemoglobin nakon poroda?
cvexter is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2018., 15:28   #5595
Meni je porod na sv.Duhu bio super, ali mi je boravak u bolnici bio koma.
Od 4 žene u sobi, dvije smo bile prvi put mame i nije nam krenulo dojenje baš ko od šale pa smo par puta tražile pomoć. Kad su mi sestre došle pokazat drugi put, jedna od njih je tako počela urlat da "šta vam sad nije jasno, jesmo sve objasnile?!!!"

Druga je cura dobila kvrge na grudima drugu noć, to joj je jedna sestra razbijala ko sivonja, svom snagom, mrtva ozbiljna, ni u jednom trenu joj nije rekla ništa utješno dok je ova vrištala ko da je kolje. Baš ono...bešćutno.
Iduće jutro je druga sestra pitala "ko vam je ovo radio - nisu vam trebale ovakve modrice ostati". Dakle, skroz kontradiktorno za jednu bolnicu.

Nadalje - ta ista cura je izjavila da bi ona ipak malom dala bočicu jer je, očito, jadna bila umorna od neuspjelog dojenja i maatitisa, na što su je izvikali i rekli joj da je sebična. Kao, kako to može svom djetetu.
Ja se nakon toga nisam ni usudila pomislit da bih možda ne-dojila. Doslovce su nam prale mozak tamo 4 dana i (in)direktno (kako tko) nam govorili da smo nemajke ako odlučimo na bočicu prijeć. Ostatak je, u mom slučaju, povijest - još uvijek dojim, nemam ni trunku slobodnog vremena (niti za izdojit se - uopće ne znam kad bi to), a beba mi neće adaptirano. Koliko je za nju super da je dojena, ali zato ima prilično nezadovoljnu i umornu mamu, ne znam, ali znam da to svoje "uspješno" dojenje (i nekoliko slučajeva začepljenih kanala u sisama, uz povećanu temperaturu) mogu zahvaliti isključivo ekipi s Duha koji je definitivno bolnica prijatelj djece i teški neprijatelj majki.

Da - jedna od baba se derala na mene jer se presporo ustajem s kreveta, a meni šavovi pucaju i ne mogu brže.
Jedna se derala ko mutava jer mi je rekla da me muž čeka na odjelu babinjača pa sam se usudila reći da ne znam gdje je to.
"Gospođo!!! Tamo gdje suprug uvijek prolazi kad dolazi u posjet!"
"Da, ok, on zna, ali ja ne znam kud trebam ići."
"Kako ne znate kuda on dolazi u posjetu?"

Tako, kurvo, što dolazi bez mene, a nisam ga čipirala. I, kad je dolazio, nismo vrijeme trošili na razgovor o tome kuda je došao.

Sve u svemu - ekipa na porodu je bila prva liga, ali nakon toga je sve krenulo nizbrdo.
Da se razumijemo, nisam od onih koji seru po doktorima i ovo je moje jedino negativno iskustvo u životu.
__________________
Previše često se zbunimo pa mislimo da su pristojni oni ljudi koji ne psuju.
morcego is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2018., 15:39   #5596
Quote:
morcego kaže: Pogledaj post
Sve u svemu - ekipa na porodu je bila prva liga, ali nakon toga je sve krenulo nizbrdo.
vidim da se ništa nije promijenilo u 5 godina,kad se sjetim tih sestara s babinjača uzela bih motornu pilu

može ih bit stid i sramota šta uzimjau plaću za posao koji nemaju pojma raditi.

sva sreća, sad idem drugi put i definitivno im je bolje da mi se ne zamjere. ja se ne budem ustručavala novine zvat ak treba
My Name Is... is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2018., 16:02   #5597
meni nikako mali nije htio na cicu i ja sam ih zvala sto puta. brijem da su prekretale očima kad bi vidjele zvono iz naše sobe, ali boli me kifla. i svaka sestra je imala svoju teoriju, jedna jedina je bila sa mnom 2x 10 min i držala i njega i mene cijelo vrijeme podoja. njoj sam zahvalna do neba, ostale su za k. bila je i ona sestra glavna za dojenje i rekla sam joj da mi ne ide nikako. zapisala je i rekla da će doći i nije se nikad pojavila. bebač danas ima 16 dana i još uvijek se borimo. ja sam se zainatila i ne odustajem, (pre)informirala sam se i u kontaktu sam s rodinim savjetnicama i pedijatricom 24/7 i bila sam već par puta na rubu odustajanja. ne znam što bi bilo da nemam takvu pomoć oko sebe.

cvexter, hemoglobin mi je na dan poroda kad su mi vadili rv za epiduralnu bio 113, a dan poslije 75 (ref 120-160).
jojo21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2018., 16:30   #5598
uf, fino si krvarila. sad si na terapiji?

zamisli ovo - na dan poroda mi je bio 114, dan nakon poroda 129. i napise mi doktorica u viziti da sam anemicna i propise tromjesecnu terapiju.
kazem to svom doktoru, koji kaze da naravno ne trebam.

pitam ja tu doktoricu cemu terapija, ona se otrese na mene.

no, sto se primalja tice, ovog puta sam imala odlicno iskustvo. dvije mlade su dolazile (bila sam dva, a ne tri dana tamo) i bile su super. ok, ja nisam nista trebala od pomoci (osim da mi daju fiziolosku i vatu za cistit oci), ali cimerici su pomagale.

na prvom porodu sam imala koma iskustvo koje opisujete.
cvexter is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2018., 17:02   #5599
Meni je boravak bio super u svemu. Osim tih sestara za dojenje, od kojih je svaka rekla drugaciju informaciju za moje isto pitanje

Al nemam nikakve primjedbe,svi bili ljubazni, zene u sobi s kojima sam bila su bile dobre. I o tome puno ovisi (nama je svima bilo drugo dijete)
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2018., 12:37   #5600
Zanima me Anomaly scan na S.Duhu.. koliko se treba ranije naručiti?

Planiram i porod tamo iako sad kad čitam nekoliko stranica unazad, više nisam toliko sigurna u izbor..
__________________
I stress about stress before there is even stress to stress about.
Meravigliosa Creatura is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:31.