Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Domovinski rat

Domovinski rat Domovinski rat bez politike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.12.2008., 21:51   #61
ja mislim da je to propaganda , mora biti u bolnici neka evidencija , pa nemože neko biti ranjen , a da neide u bolnicu . a ovdje sve neki promašaji kako baš svaki da je promašio , malo nevjerojatno.

garant propaganda u velikoj večini slučajeva . možda je bio jedan - dva , pa putem propagande deset i onda svaki srbin sumnjiv = maltretiranje svih srba = iseljavanje srba = pokazivanje srba kao žrtava velikih ustaša= ispunjen cilj specijalnog rata koje vode srbi protiv hrvatske.
siniša is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2008., 13:21   #62
nije propaganda i pucanje se dogadalo
nazalost , ima ljudi koji su stradali i ima pucaca koji su otkriveni
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2008., 15:37   #63
Quote:
siniša kaže: Pogledaj post
ja mislim da je to propaganda , mora biti u bolnici neka evidencija , pa nemože neko biti ranjen , a da neide u bolnicu . a ovdje sve neki promašaji kako baš svaki da je promašio , malo nevjerojatno.

garant propaganda u velikoj večini slučajeva . možda je bio jedan - dva , pa putem propagande deset i onda svaki srbin sumnjiv = maltretiranje svih srba = iseljavanje srba = pokazivanje srba kao žrtava velikih ustaša= ispunjen cilj specijalnog rata koje vode srbi protiv hrvatske.
To što ti govoriš (i u pravu si) je po knjizi.Na početku rata nije bilo paš po knjizi,malo konfuzno vrijeme.
__________________
Power to surprise.
alfa146 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2008., 20:21   #64
Ma bilo je laži i preuveličavanja ko u priči
Ri-con is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2008., 20:34   #65
Quote:
Ri-con kaže: Pogledaj post
Ma bilo je laži i preuveličavanja ko u priči
Nesumnjivo,to nitko ne spori.Ali dim/vatra ratio....
__________________
Power to surprise.
alfa146 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2008., 15:24   #66
Koliko se pričalo o tim snajperistima trebalo je biti stotine mrtvih i ranjenih. Bilo je svakakvih srpskih čobana i oficira JNA ali pravih snajperista po gradovima nije bilo. Bilo je nekakvih budala sa tromblonima i minobacačima od 60mm u gradovima na samoj crti, ali su likvidirani po kratkom postupku. Da je bilo 10 pravih snajperista u ZG-u bilo bi mrtvih kao u Sarajevu. Propaganda ratna ...
__________________
apartmani na moru
Antimon2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2008., 11:22   #67
Quote:
Antimon2 kaže: Pogledaj post
Koliko se pričalo o tim snajperistima trebalo je biti stotine mrtvih i ranjenih. Bilo je svakakvih srpskih čobana i oficira JNA ali pravih snajperista po gradovima nije bilo. Bilo je nekakvih budala sa tromblonima i minobacačima od 60mm u gradovima na samoj crti, ali su likvidirani po kratkom postupku. Da je bilo 10 pravih snajperista u ZG-u bilo bi mrtvih kao u Sarajevu. Propaganda ratna ...

Nebi se slozio s tobom jer znam, pouzdano, da je PRAVIH snajperista bilo i ako ikad navratis do Klc.-a tocno cu ti pokazat i di su bili ...
A o tome da je bilo budaletina s oruzjem je bespredmetno raspravljat jer je to opcepoznata stvar, ... , no i jednih i drugih nije bilo toliko kao sto se tada pricalo...stalno se preuvelicavalo
__________________
A znate li zbog cega se vodi ovaj rat, ova bitka?
A od kud znam? Sta ja znam? Kol'ko ja kuzim to ovi kao 'oce da se odcjepljuju, a mi im kao ne damo...
AMARU is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2008., 11:43   #68
Quote:
Antimon2 kaže: Pogledaj post
Koliko se pričalo o tim snajperistima trebalo je biti stotine mrtvih i ranjenih. Bilo je svakakvih srpskih čobana i oficira JNA ali pravih snajperista po gradovima nije bilo. Bilo je nekakvih budala sa tromblonima i minobacačima od 60mm u gradovima na samoj crti, ali su likvidirani po kratkom postupku. Da je bilo 10 pravih snajperista u ZG-u bilo bi mrtvih kao u Sarajevu. Propaganda ratna ...

Potpisujem. Snajperista nije bilo. Eventualno pokoji frustrirani jugonostalgičar koji je bio više iznimka nego pravilo.
I hvala bogu da je Tuđmanovo vrijeme prošlo, da više nema pričica o snajperistima, da nema onog seronje Nedžada Haznadara kojega je trebalo natući po goloj nasred Trga, i da nema kafić ispičutura koji u ratno vrijeme obuku uniforme, uzmu oružje i onda kroje pravdu po kvartovima. Da nisu crkli od alkohola ja bi ih danas ganjao i mlatio.
DagDugpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2008., 14:25   #69
naravno, oko mene su pucali zapravo klingonski komandosi vremeplovom teleportirani iz 24. stoljeća...
__________________
Πόλεμος πάντων μὲν πατήρ ἐστι πάντων δὲ βασιλεύς, καὶ τοὺς μὲν θεοὺς ἔδειξε τοὺς δὲ ἀνθρώπους, τοὺς μὲν δούλους ἐποίησε τοὺς δὲ ἐλευθέρους
von_ungern is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2008., 15:07   #70
Quote:
von_ungern kaže: Pogledaj post
naravno, oko mene su pucali zapravo klingonski komandosi vremeplovom teleportirani iz 24. stoljeća...
Pravi snajperisti ne bi pucali oko tebe Kao što rekoh, bilo je nekakvih frustriranih oficira JNA i lokalnih Srba ali pravi snajperist te pogodi posred lubanje sa par stotina metara. Propaganda, što je i sasvim normalna stvar za to doba. Što su tek Srbi pričali o nama, to je tek bio pravi show
__________________
apartmani na moru
Antimon2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2008., 15:37   #71
Inače mislim da je snajperista bilo. Sad, kako ih nać? ,to su mjesta di se ginulo prilično brzo i prilično često. U čišćenje snajperista se ne ide samo tako. Mislim da ih nije bilo toliko kako se prića, dosta je tu propaganda napravila. U Splitu se dosta pucalo i bilo je mnogo propucanih vozila i stanova. Ali pucalo se često rafalno i poslije rata npr. kad bi Hrvatska dala gol. Kad već spominjemo snajper, to je oružje koje ima veliki kalibar i jako dugu cijev. Drugo, punjenje je nabijenije i drugačije. A monstrumi koji su "željeli" bit snajperisti su nerjetko zrna "modificirali" u garaži na tkz."križ".
Snajper je oružje koje u rukama specijaliste je vrlo nezgodno oružje jer je specijalistu jako teško otkriti. Drugo, ako je borac dobro obučen može prilično precizno pogodit "metu" i na 1500 i 1800 metara udaljenosti.

Inače snajper mi je jedno od dražih oružja, jedan metak i gotovo.
__________________
Ghost of the Navigator
navigator1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2008., 15:48   #72
Quote:
navigator1 kaže: Pogledaj post
Drugo, ako je borac dobro obučen može prilično precizno pogodit "metu" i na 1500 i 1800 metara udaljenosti.
Čime? Lapua i 12.7 su u igru ušli nakon 91.
fgzcvijetic is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2008., 19:44   #73
Quote:
Antimon2 kaže: Pogledaj post
Pravi snajperisti ne bi pucali oko tebe Kao što rekoh, bilo je nekakvih frustriranih oficira JNA i lokalnih Srba ali pravi snajperist te pogodi posred lubanje sa par stotina metara. Propaganda, što je i sasvim normalna stvar za to doba. Što su tek Srbi pričali o nama, to je tek bio pravi show
Sto se tice tog "pravi snajperist" u teoriji zna se sto je, ali kada ti odjednom zafijuka metak pored tebe, ili pogodi nekoga sa jednim metkom, a ne znas od kuda jer je "utihnuo", sto ces pomisliti (i reci), da pijani Srbin puca, ili da ti snajperist pokusava sa skrivene pozicije raznijet glavu.

Medu obicnim vojnicima kada se to dogodi odmah se svi pognu jer misle da je snajperist....... a tko zna, mozda je neki pijanac sa tandarom u tom trenutku ti to bas ne pada automatski na pamet, a i cak i da je, sto ces, dignut se i riskirati, mozda mu se posreci.

Pogledaj Irak, jel su oni Iracani sa Youtubea profi obuceni snajperisti ili amateri, ajde reci mi jel to vazno onim Amerima sa videa koji se instant skljokaju mrtvi, lako sad srat i bit hrabar.I da, Amerima su puna usta snajperista.
__________________
Đuro Japaric kaže:Za Hrvatsku je bitan dan kada je u Zagrebu , osnovan Zbor narodne garde , a ne gerilski odred 1941. u organizaciji Komunističke partije !

Zadnje uređivanje Alte : 19.12.2008. at 19:49.
Alte is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2008., 21:19   #74
U Zagrebu je '91. bilo snajperista koje su zajedno otkrivali i lovili Narodna zastita i MUP. Ti snajperisti nisu bili vojno obuceni snajperisti specijalci nego razni srbi i komunisti tj. "petokolonasi" koji su povremeno pucali iz bilo cega, dakle puske sa snajperom, puske bez snajpera, pistolja, lovacke puske pa cak i zracnice. Sve njih nazivalo se snajperistima, iako vecina nije imala snajper i nije prosla snajpersku obuku.

Njihovo otkrivanje bilo je organizirano osmatranjem i obavjescivanjem, a lov se odvijao uz sto manje pompe zato da se ne izazove totalna panika u gradu, a pogotovo u kvartu odnosno zgradi gdje se lov vrsio. Dovoljna psihoza je postojala vec zbog samog njihovog postojanja.
Platoon Leader is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2008., 21:17   #75
Quote:
kaj je palila svjetla na vrhovima zgrada
To mi nije jasno,ili samo pričam ti priču.što je babi milo to joj se i snilo.
Janos is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2008., 11:52   #76
Možda jedno poluOT pitanje, ali zanima me ovo "snajperska obuka".Dakle vi ( pojedinci ) isključujete mogućnost da je netko dobar snajperist bez obuke?
Definirajmo pojam snajperist.
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2008., 14:02   #77
Quote:
Anton kaže: Pogledaj post
Možda jedno poluOT pitanje, ali zanima me ovo "snajperska obuka".Dakle vi ( pojedinci ) isključujete mogućnost da je netko dobar snajperist bez obuke?
Definirajmo pojam snajperist.
Da li je netko dobar pilot aviona bez obuke ? To nisu snajperisti, a vjerojatno nisu niti imali snajper već su ohrabreni rakijom pucali sa balkona. Pravi snajperist te skine bez problema sa 300-400m, ali stvarno bez ikakvog problema. Znam slučajno 2 snajperista. 300-400m u gradu zapravo i ne postoji, sve su to zgrade udaljene jedne od druge max 100m, tako da bi jedan snajperist imao stvarno lak posao. Ali opet kad pogledaš tko bi normalan se išao s tim baviti usred Zagreba. Možeš poskidati par ljudi ali naći će te u roku 1 dana i ustrijeliti.
__________________
apartmani na moru
Antimon2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2008., 14:15   #78
Quote:
Antimon2 kaže: Pogledaj post
Da li je netko dobar pilot aviona bez obuke ?
Kakva usporedba, nema šta.Snajper možeš nabaviti i vježbati s njim, avion ne.

Quote:
To nisu snajperisti, a vjerojatno nisu niti imali snajper već su ohrabreni rakijom pucali sa balkona. Pravi snajperist te skine bez problema sa 300-400m, ali stvarno bez ikakvog problema. Znam slučajno 2 snajperista. 300-400m u gradu zapravo i ne postoji, sve su to zgrade udaljene jedne od druge max 100m, tako da bi jedan snajperist imao stvarno lak posao. Ali opet kad pogledaš tko bi normalan se išao s tim baviti usred Zagreba. Možeš poskidati par ljudi ali naći će te u roku 1 dana i ustrijeliti.
Nisam ni mislio na pijane debile.Ajde pročitaj opet moje pitanje.Dakle ja sada nabavim snajper, na crno, vježbam po šumama i gorama na divljim životinjama, a obuke nikakve nisam imao, nego sam u svemu samouk.Zašto ja ne bi mogao biti dobar snajperist?Karikiram, ali nadam se da je jasno pitanje.
Ono što želim reći, zašto bi neki SAS, neki drugi SHIT ( specijalac ) bio recimo bolji od nekog Iračanina koji nije prošao obuku? ( samo molim bez nekakvih aksioma kako su ovi najbolji, bla bla )

Da nešto razjasnimo, ne znam ništa o snajperima, pitam hipotetski.Zato sam i pitao za obuku.
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2008., 20:20   #79
Obuka je bitna jer se ne sastoji samo od vježba gađanja. Gađanje je samo malen dio snajperske obuke, a i taj dio je različit nekog samukog treninga.

Samouk čovjek može postat dobar strijelac/lovac.
Snajperska obuka stvara strijelca/diverzanta/izvidnika, i u svakom trenutku pretpostavlja djelovanje iza linije, samostalno ili s još jednim, dvojicom, ovisno od zadatka.

Preživljavanje u divljini, skrivanje, šuljanje i muljanje, jedenje kore s dveća i bla bla bla...

Nemoš to ipak sve samouk...
__________________
The Sydney was a Chatham class light cruiser, capable of 25.5kts and armed with eight 6in guns. By now the Emden was somewhat below peak condition, and her own top speed was probably somewhat below its 24.1kt best. When the Sydney appeared at 9.15 am on 9 November, the Emden stood and fought.
otompotom is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2008., 21:11   #80
Quote:
Anton kaže: Pogledaj post
Kakva usporedba, nema šta.Snajper možeš nabaviti i vježbati s njim, avion ne.



Nisam ni mislio na pijane debile.Ajde pročitaj opet moje pitanje.Dakle ja sada nabavim snajper, na crno, vježbam po šumama i gorama na divljim životinjama, a obuke nikakve nisam imao, nego sam u svemu samouk.Zašto ja ne bi mogao biti dobar snajperist?Karikiram, ali nadam se da je jasno pitanje.
Ono što želim reći, zašto bi neki SAS, neki drugi SHIT ( specijalac ) bio recimo bolji od nekog Iračanina koji nije prošao obuku? ( samo molim bez nekakvih aksioma kako su ovi najbolji, bla bla )

Da nešto razjasnimo, ne znam ništa o snajperima, pitam hipotetski.Zato sam i pitao za obuku.
Pa vidim da ne znaš ništa o obuci ...

Teoretski se može Mujo iz Travnika pojaviti i brže odvoziti krug od Hamiltona. Mislim, stvarno ... Kolika je šansa da neki jugonostalgičar ima doma snajper, municiju i još vrhunski puca ?
__________________
apartmani na moru
Antimon2 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:26.